خلاقانه ترین ایده تیزر تبلیغاتی را از کجا بیاوریم؟

بهترین ایده تیزر تبلیغاتی

فهرست مطلب (کلیک کنید )

برای ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای، موارد هستند که به آنها نیاز داشته و باید در حد توان آنها را فراهم کنیم. بعنوان مثال در کنار بهترین نرم افزار ساخت تیزر تبلیغاتی که باید حتما به فکر تهیه کردن آن باشیم، نیاز به ایده تیزر تبلیغاتی، سناریو تیزر تبلیغاتی و ... هم داریم. اما سرآغاز این مسیر، از ایده شروع می‌شود که توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا با ما همراه باشید که قرار است به موضوعات جالبی بپردازیم.

ایده تیزر تبلیغاتی

ایده تیزر تبلیغاتی چیست؟

آیا شما می‌توانید تیزر تبلیغاتی بسازید؟ فارغ از این که جواب سوال شما چه می‌تواند باشد باید بدانید که اولین قدم برای ساخت تیزر تبلیغاتی، نوشتن سناریو آن است و اولین قدم برای نوشتن سناریو تیزر تبلیغاتی، ایده تیزر تبلیغاتی خواهد بود. ایده همان خشت اول است که توجه ویژه‌ای باید به آن داشت زیرا تعیین کننده مسیر سناریو بوده و روی تمام مراحل طراحی و ساخت تیزر تبلیغاتی به شدت موثر است. ایده اولین و ابتدایی ترین شکل داستان است که در ذهن شما شکل گرفته و می‌تواند یک جمله یا حتی فقط  در حد چند کلمه باشد و همه چیز از همین‌جا شروع می‌شود. پس می‌توان گفت که بی‌جهت نیست که بزرگان عرصه تیزرسازی، ایده خلاقانه برای تیزر را مهم‌ترین عامل دانسته و همه چیز را وابسته به آن می‌دانند.

ایده برای تیزر تبلیغاتی

ایده برای تیزر تبلیعاتی چگونه به وجود می‌آید؟

برای ایده‌پردازی، بعد از این که موضوع و هدف را مشخص کردید باید تا جایی که امکان دارد راجع به هدف تعیین‌شده تحقیق کرده و تمام جزییات آن را به دست بیاورید زیرا با این کار، دقیق‌تر می‌توانید بر روی ایده خود متمرکز شوید. حالا به سراغ موضوع اصلی این بخش برویم که، چگونه ایده برای ساخت تیزر تبلیغاتی پیدا کنیم:

  • شما از هر چیزی که فکرش را بکنید، می‌توانید ایده بگیرید. به عنوان مثال با دیدن یک فیلم، شنیدن موسیقی یا حتی از صحبت کردن با افراد، البته که نیازی نیست افراد از نیت شما با خبر بوده و حتما در این زمینه تخصص داشته باشند. اصل توجه شما باید به جزئیات بوده و آن چه که در ذهن شما شکل می‌گیرد.
  • یک توصیه کاربردی که در پیدا کردن ایده تیزر تبلیغاتی به شما بسیار کمک می‌کند این است: تا جایی که برای شما امکان دارد، تیزر تبلیغاتی خوب و حرفه‌ای ببینید و آن‌ها را دقیق بررسی و آنالیز کنید. مطمئن باشید که در این صورت حتما ایده‌های جالبی به ذهنتان خواهد رسید. وقتی ایده‌های جذاب و حلاقانه در زمینه مورد نظر خودتان ببینید، بی‌تردید در ذهن شما هم جرقه هایی شکل می‌گیرد که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.
  • قرار نیست برای ایده گرفتن فقط تیزرها و فیلم‌های تبلیغاتی را ببینیم. شما می‌توانید با دیدن عکس‌های گوناگون و حتی با بررسی کمپین‌های تبلیغاتی دیگر ایده‌های جذابی خلق کنید. بسیاری از افراد صاحب نام برای ساخت ویدیو تبلیغاتی، از این شیوه برای ایده پیدا کردن، بهره برده‌اند.
  • مشاوره گرفتن از افراد متخصص و استفاده از ایده‌های آن‌ها نیز می‌تواند به شما کمک کند اما به یاد داشته باشید نباید ایده دیگران را به صورت کامل استفاده کنید چون ممکن است چیزی که در ذهن او می‌گذرد با شما متفاوت باشد و کیفیت کار شما به اندازه کافی خوب از آب در نیاید.
این مطلب پیشنهاد می شود :  ساخت فیلم صنعتی در سال 2023 چه قواعدی دارد؟

بهترین ایده تیزر تبلیغاتی در زمینه های مختلف

امروزه زمینه‌ها و پلتفرم‌های گوناگونی وجود دارند که صاحبان کسب‌وکار به درستی دریافته‌اند که برای موفقیت در این فضاها، باید تیزرهای تبلیغاتی قوی تولید کرده و به مناسبت‌های گوناگون، منتشر کنند. در این قسمت به حوزه‌های مختلف پرداخته‌ایم و برای شما راهنمایی هایی داریم که در هر زمینه، چگونه ایده‌های خلاقانه داشته باشید:

ایده تیزر تبلیغاتی برای شبکه‌های اجتماعی

اکثر کاربران شبکه‌های اجتماعی بر این باور هستند که این فضا بیشتر، بستری برای سرگرمی است؛ پس اگر به دنبال ایده تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام می‌گردید، باید به دنبال ایده‌ای باشید که جنبه سرگرمی آن نسبت به سایر جنبه‌ها، پر رنگ باشد؛ در غیر این صورت شما یکی از مهمترین بخش‌های استراتژی محتوا در اینستاگرام را رعایت نکرده‌اید. نه تنها تیزر شما در فضای مجازی مورد توجه قرار نمی‌گیرد بلکه حتی ممکن است تاثیر سوء هم داشته باشد. در فضاهای مجازی باید تیزرهای که طراحی میکنید مناسب برای همان پلتفرم طراحی شود به عنوان مثال محتوایی که برای تلگرام ساخته میشود شاید برای مخاطبان یوتیوب جذاب نباشد. اگر به این نکته ها توجه نکنید قطعا هزینه هایی را که بابت محتوا کرده اید، هدر خواهد رفت.

ایده تیزر تبلیغاتی برای تلویزیون

تفاوت این رسانه با دیگر رسانه‌ها در این است که به طور همیشگی در دسترس نیست، اما اگر در حال تماشای آن باشید تقریبا می‌توان گفت ناگزیر به دیدن تعدادی از تبلیغات هستید. این نکته می‌تواند هم مثبت باشد، هم منفی. مثبت از این نظر که مخاطب با دیدن ویدیوی تبلیغاتی شما در تلویزیون اعتماد بیشتری به آن خواهد کرد و این امتیاز زیادی برای شما محسوب میشود. نکته منفی اینکه شما هزینه بیشتری نسب به فضاهای مجازی متحمل خواهید شد و اگر محتوایی که به مخاطب انتقال داده می‌شود به اندازه کافی جذاب نباشد، هزینه‌های شما هدر خواهد رفت. باید خاطرنشان کنیم که ایده تیزر تبلیغاتی در تلویزیون بسیار حائز اهمیت است و باید حرفه‌ای‌تر به آن پرداخت. در ایده برای تیز تبلیغاتی تلویزیونی باید در نظر داشته باشید که محتوای تبلیغاتی شما سرگرم کننده، درگیر کننده احساسات، داستان پردازی شده و در عین حال جدیت خاصی نیز در انتقال پیام به مخاطب داشته باشد تا بهترین بازخورد را بگیرید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  مدیر محتوا کیست + شرح وظایف مدیر تولید محتوا

ایده تیزر تبلیغاتی برای رادیو

بر خلاف خیلی از تفکر‌ها که رادیو مخاطب زیادی ندارد باید بگوییم که رادیو مخاطب‌های خاص خودش را همیشه دارد و از سوی آنها بسیار هم مورد توجه قرار می‌گیرد. یکی از راه‌های تبلیغات با هزینه بسیار کم مطمئنا رادیو است. برای خلق ایده تیزر تبلیغاتی رادیویی، با توجه به این که تنها حسی که قرار است درگیر شود، شنوایی مخاطب است، باید در نظر داشته باشید که کلمات و نحوه بیان آن،شعر، ریتم و موسیقی بسیار اهمیت پیدا می‌کند. بهتر است ایده تیزر تبلیغاتی شما برای رادیو یک داستان صوتی جذاب که بسیار سریع هدف را بیان کند و مخاطب را به نتیجه برساند، باشد. تیزر‌های تبلیغاتی رادیویی اگر دارای کلمات و ریتم جذابی باشد، معمولا به شکل طولانی مدت در ذهن مخاطب خواهد ماند و اصطلاحا، ورد زبان آنها خواهد شد که این موضوع بسیار بسیار کمک کننده خواهد بود.

ایده تیزر تبلیغاتی میان برنامه‌ای

یکی از راه‌هایی که می‌توانید  با آن محتوای تبلیغاتی مورد نظرتان را به مخاطبان بسیاری نمایش دهید همان محتواهای کوتاهی است که در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب، آپارات و ... که در ابتدا و میانه ویدیوها پخش می‌شود و غالبا مجبور به دیدن آن هستیم. در نظر داشته باشید ایده تیزر تبلیغاتی که در این زمینه به کار میبریم باید بسیار کوتاه باشد، یعنی این‌که در کوتاه‌ترین زمان ممکن باید مخاطب را درگیر محتوای خود کنید. حتما این مورد را در نظر داشته باشید که در این نوع تیزرهای تبلیغاتی باید همان ابتدا محصول را معرفی و کارایی آن را بیان کنید و توضیحات را به ادامه محتوای تبلیغاتی انتقال دهید.

ایده تیزر تبلیغاتی تلویزیون شهری

ایده تیزر تبلیغاتی برای تلویزیون شهری، کمی متفاوت‌تر از فضاهای قبلی که به آن اشاره کردیم، است. در اینجا شما نمی‌توانید از صدا استفاده کنید و مخاطبان زمان بسیار کمی را برای دیدن آن دارند و به سرعت از آن عبور می‌کنند. پس شما فرصت داستان پردازی ندارید و باید هرچه سریع‌تر محتوای خود را به مخاطب معرفی کنید. برای ایده تیزر تبلیغاتی در تلویزیون‌های شهری تمام محتوا را باید در کسری از ثانیه به نمایش بگذارید و همان ابتدا به کوتاه‌ترین شکل ممکن هدف را معرفی و چرایی استفاده از آن را بیان کنید.

نمونه‌هایی از ایده‌های خلاقانه برای تیزر تبلیغاتی

نمونه‌هایی از ایده‌های خلاقانه برای تیزر تبلیغاتی

در زمینه ایده‌پردازی برای تیزر تبلیغاتی باید متناسب با هدف پیش‌‌رو، نوع محتوا را مشخص کنید به عبارتی ابتدا باید مشخص کنید که چه نوع تیزری در زمینه فعالیت مورد نظر مناسب است و بعدا ایده‌پردازی را شروع نمایید. در این قسمت به چند نمونه از ایده تیزر تبلیغاتی خلاقانه خواهیم پرداخت:

  1. ایده تیزر تبلیغاتی معمایی: در این نوع ایده‌پردازی‌ها باید در نظر داشته باشید که قرار است مخاطب شما در‌گیر داستان شده و سعی در حل کردن معمای نهفته شده در محتوای شما کند. ساده‌تر بگوییم؛ شما باید او را درگیر اتفاقاتی در تیزر کنید که قرار است با حل کردن آن به هدف تبلیغاتی شما برسد. این نوع تیزر‌ها مخاطب را خسته نمی‌کند و بلعکس به او حس خوبی را انتقال می‌دهد و همین باعث می‌شود دید مثبتی نسبت به محصول داشته باشد. نکته‌ای که باید در ایده پردازی به آن توجه شود این است که معماهای به کار رفته در این نوع تیزرها نباید زیاد سخت باشد که مخاطب را عصبی کند و درعین حال نباید زیاد آسان باشد که مخاطب آن را لوس و بی‌مزه تلقی کند. توصیه می‌کنیم حتما حد اعتدال را نگه دارید.
  2. ایده تیزر تبلیغاتی موزیکال: ایده‌پردازی در زمینه این نوع تیزرها کمی آسان‌تر از بقیه سبک‌ها است زیرا معمولا موسیقی باعث می‌شود مخاطبان سریع‌تر ارتباط برقرار کنند و سریع‌تر نیز در ذهن ثبت می‌شود. برای ایده‌پردازی در این سبک تیزرها باید در نظرداشته باشید تمام هارمونی ها و تصاویر به موضوع مرتبط بوده و چندین و چند بار نام محصول یا خدماتی که قرار است درباره آن تیزر تبلیغاتی تولید کنیم، تکرار شود.
  3. ایده تیزر تبلیغاتی ارتباط مستقیم: در این تیزرها که اکثرا مونولوگ یا دیالوگ محور است، سعی بر این است محصول مورد نظر را معرفی و نکاتی را بیان کنیم تا مخاطب متوجه شود که با استفاده از آن می‌تواند دغدغه‌های مرتبط را برطرف کند. برای ایده پردازی در این زمینه خاطرتان باشد که حتما نکاتی که حائز اهمیت است را باید استفاده کنید و از آنجایی که اکثرا این نوع تیزرها متکلم وحده است باید زمان آن را به حداقل رساند تا مخاطب را خسته نکند.
این مطلب پیشنهاد می شود :  ایمیل مارکتینگ و بهترین استراتژی های آن

بهترین ایده‌های تیزر تبلیغاتی؛ همیشه جواب می‌دهند!

در این مقاله تلاش ما این بود که جایگاه مهم ایده‌پردازی در طراحی و ساخت تیزر تبلیغاتی را برای شما بیش از پیش روشن کنیم. همانطور که از اول مطلب به آن تاکید داشته‌ایم ایده تیزر تبلیغاتی مهم‌ترین بخش یک سناریو تیزر تبلیغاتی است. پس باید توجه زیادی به آن داشت تا نتیجه کار رضایت بخش باشد. باز هم به شما توصیه می‌کنیم، در ابتدا با دقت تیزرهای جذاب و برتر در سطح جهانی را ببینید و بعد از آن تیزرهای رقبا را تحلیل کنید تا بتوانید یک ایده مناسب بدست آورید.

این نکته را فراموش نکنید که هر ایده‌ای پتانسیل تبدیل شدن به بهترین ویدیوی تبلیغاتی را دارد. هیچ ایده‌ای بدترین و هیچ ایده‌ای بهترین نیست. همه چیز به خلاقیت شما بر می‌گردد. ما در گروه دیجیتال مارکتینگ منتا همیشه سعی بر این داشته‌ایم که ایده های خلاقانه را در دستور کار خود قرار دهیم تا نتایج موثرتری برای مشتریانی که به ما اعتماد کرده‌اند، حاصل شود. بهترین ها را برای شما آرزو می‌کنیم.

   
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.