اهمیت و 10 مزایای دیجیتال مارکتینگ

مزایای دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطلب (کلیک کنید )

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به طور خلاصه، بازاریابی دیجیتال به بازاریابی از طریق یک دستگاه الکترونیکی یا اینترنت اشاره دارد. امروزه، صدها هزار کسب‌ و کار از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌کنند تا با مخاطبین و جامعه هدف خود در ارتباط باشند. دسترسی به تعداد زیادی از مردم از این طریق آسان‌تر و مقرون‌ به ‌صرفه‌تر است. از آنجایی که مردم زمان بیشتری را به صورت آنلاین سپری می‌کنند، مهم است که کسب و کارها کانال‌های دیجیتال خود را برای دستیابی به خریداران بالقوه بهینه کنند.

تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ زیادی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

به طور سنتی، کسب و کارها با استفاده از کانال‌هایی مانند تلویزیون، رادیو، مجلات، رویدادها و پست، مستقیم به مخاطبان هدف خود می‌رسیدند. اکنون، از آنجایی که مردم زمان بیشتری را به صورت آنلاین سپری می‌‌کنند، کسب و کارها در تلاش هستند تا از طریق کانال‌های دیجیتال به خریداران بالقوه دسترسی پیدا کنند. بازاریابان باید به جایی بروند که مردم هستند.

 

دیجیتال مارکتینگ چه مزایایی را به دنبال دارد؟

در ادامه این قسمت به بررسی چند مورد از مزایای دیجیتال مارکتینگ نسبت به بازاریابی معمولی پرداخته‌ایم که عبارتند از:

1- امکان بهتر برای تعیین گروه هدف

یکی از بزرگترین مزایای دیجیتال مارکتینگ، هدفگیری دقیق خریداران ایده آل شماست. با استفاده از این مزیت شما می‌توانید گروه هدف خود را به خوبی تعریف کنید. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند گروه هدف خود را با دقت در بسیاری از قالب‌های تبلیغاتی محدود کنند. برای مثال شما محصولی دارید که فقط توسط پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد، در چنین شرایطی از کانال ها و استراتژی های استفاده می شود که عمده افرادی که محصول شما را می بینند، پزشک باشند. این کار صرفه جویی در زمان و هزینه را به دنبال دارد.

 

2- دسترسی جهانی

بازاریابی سنتی توسط جغرافیا محدود شده است و ایجاد یک کمپین بازاریابی بین المللی می‌تواند سخت و پرهزینه باشد و همچنین کار فشرده نیاز داشته باشد. اما از مزایای دیجیتال مارکتینگ دسترسی جهانی بدون محدودیت جغرافیایی است. بازاریابی دیجیتال در اینترنت اتفاق می‌افتد، به این معنی که دسترسی شما با آن بسیار زیاد است. حتی یک صاحب کسب و کار محلی بسیار کوچک می‌تواند با یک فروشگاه آنلاین به مخاطبان بین المللی دست یابد. این کار هرگز با بازاریابی سنتی امکان پذیر نخواهد بود یا برای انجام آن هزینه زیادی نیاز خواهد بود. این دسترسی آنلاین فرصت‌های رشد بسیاری را برای کسب‌وکارها را فراهم کرده است.

 

3- دسترسی محلی

یکی دیگر از مزایای دیجیتال مارکتینگ دسترسی محلی آن است. در حالی که دسترسی جهانی یک مزیت قابل توجه بازاریابی دیجیتال است، اما دید محلی را نیز بهبود می‌بخشد، که به ویژه در صورتی که کسب و کار شما به مشتریان نزدیک متکی باشد بسیار مهم است. سئوی محلی و تبلیغات هدفمند محلی می‌تواند برای شرکت‌هایی که تلاش می‌کنند مشتریان بیشتری را بدست آورند مفید است.

 

4- هزینه کمتر

اگر کسب و کار خود را چه در سطح محلی، چه در سطح بین المللی بخواهید تبلیغ و معرفی کنید، بازاریابی دیجیتال راه حل‌های مقرون به صرفه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. حتی به کوچک‌ترین شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از استراتژی‌های بسیار هدفمند با شرکت‌های بزرگتر رقابت کنند. بسیاری از این استراتژی‌ها حتی برای شروع هیچ هزینه‌ای ندارند (مانند سئو، رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا). با این حال، هر شکلی از بازاریابی دیجیتال برای هر کسب و کاری مناسب نیست و حتی ممکن است برخی از آنها هزینه بیشتری نسبت به دیگران داشته باشند. یک کسب و کار می‌تواند راه حل‌های مناسب را بر اساس اهداف بازاریابی خود بیابد.

 

5- یادگیری آسان

در حالی که جنبه‌های زیادی از بازاریابی دیجیتال وجود دارد که باید آنها را یاد بگیرید، شروع کار با آن نسبتاً آسان است. البته برای آموزش دیجیتال مارکتینگ باید در کنار گذراندن دوره با کیفیت، مدام بروز باشید. زیرا دنیای دیجیتال مارکتینگ مدام و با سرعت در حال تغییر است.  در نهایت تنها چیزی که اهمیت دارد این است که استراتژی مناسبی را پیدا کنید که برای کسب و کار شما مفید باشد.

 

6- هدف گذاری موثر

حتی اگر ایده مشخصی از مخاطبان هدف خود نداشته باشید، بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد داده‌هایی را استخراج کنید تا ببینید کدام مخاطبان برای شما بهترین نتیجه را دارند و کمپین خود را  برای آنها بهینه کنید. گزینه‌های مختلفی برای هدف‌یابی وجود دارد، مانند کلمات کلیدی برای بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) و ابزار هایی که برای بررسی مخاطبین سایت وجود دارد و یا از طریق آمار های رسانه‌های اجتماعی.

این مطلب پیشنهاد می شود :  چگونه هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی را بهینه کنیم؟

این حجم عظیم از عناصر هدف در اختیار شما باعث می‌شود که هر کمپین به مخاطب مناسب برسد. همچنین به شما کمک می‌کند تا رفتارهای در حال تغییر مشتریان را تجزیه و تحلیل کنید و کمپین‌ها را با توجه به این تغییرات اصلاح کنید. این توانایی برای درک سریع نیازهای در حال تغییر مشتریان یک راه مطمئن برای موفقیت برای هر کسب و کاری است.

مزایای دیجیتال مارکتینگ استرانژی های چند گانه

7- استراتژی‌های چندگانه

استراتژی‌های مختلفی برای بازاریابی دیجیتال وجود دارد که می‌تواند توسط انواع مختلف کسب و کار استفاده شود. این مزایای دیجیتال مارکتینگ باعث شده است تا کسب و کار ها گزینه های متنوعی برای راه اندازی بازاریابی خود داشته باشند.

یک کسب و کار که نیاز به جذب مشتری بین المللی دارد، قطعا استراتژی کاملاً متفاوتی نسبت به یک کسب و کار محلی در فروش لباس دارد. در حالی که برخی از شرکت‌ها می‌توانند به راحتی با بازاریابی محتوا و سئو نیاز بازاریابی خود را برطرف کنند، برخی دیگر می‌توانند از کمپین‌های تبلیغاتی سود ببرند.

نکته کلیدی این است که همیشه نتایج را تجزیه و تحلیل کنید و با گذشت زمان تاکتیک‌ها و روش‌های خود را توسعه دهید. یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که به خوبی اجرا شده است، استراتژیی است که با تغییر نیازهای کسب و کار به سرعت تغییر می‌کند و تطبیق می‌یابد.

 

8- انواع محتوا

یکی دیگر از مزایای دیجیتال مارکتینگ، انواع مختلف محتوای موجود برای نمایش آنلاین برند شما است. برای بسیاری از پلتفرم‌ها، طیف گسترده‌ای از انواع محتوا وجود دارد که می‌توانید برای نشان دادن نام تجاری خود و ایجاد کمپین‌های آنلاین مؤثر انتخاب کنید. بر خلاف بازاریابی سنتی، شما می‌توانید به راحتی یک یا حتی چند نوع محتوا تولید کنید. برخی از رایج‌ترین انواع محتوایی که می‌توانید انتخاب شامل:

این مطلب پیشنهاد می شود :  پرفورمنس مارکتینگ یا بازاریابی عملکردی | نحوه راه اندازی کمپین آن

  • وبلاگ‌ها
  • پادکست‌ها
  • ایمیل‌ها
  • کتاب‌های الکترونیکی
  • محتوای بصری
  • اینفوگرافیک
  • آزمون‌ها
  • پست‌های رسانه‌های اجتماعی
  • وبینارها

 

9- افزایش تعامل

یکی از مهم‌ترین مزایای دیجیتال مارکتینگ افزایش تعامل است. بازاریابی دیجیتال به طور پیش فرض به گونه‌ای طراحی شده است که بسیار جذاب باشد. کاربران می‌توانند یک پست وبلاگ را به اشتراک بگذارند، یک عکس، یک ویدیو را ذخیره کنند، یا از طریق یک کلیک با وب سایت شما تعامل داشته باشند. بهترین بخش این است که همه این اقدامات را می‌توان تجزیه و تحلیل کرد. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا پست‌های جذاب‌تری برای افزایش آگاهی از برند یا افزایش فروش ایجاد کنید. هرچه بیشتر به صورت آنلاین تعامل داشته باشید، مشتریان وفادار بیشتری خواهید داشت.

 

10- تجزیه و تحلیل و بهینه سازی

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای دیجیتال مارکتینگ، تجزیه‌وتحلیل نتایج است که نتیجه کمپین‌های بازاریابی دیجیتال را در لحظه می‌توان اندازه‌گیری و تحلیل کرد. این کار به بهینه‌سازی کمپین‌های آینده و رفع سریع اشتباهات احتمالی کمک می‌کند. تجزیه‌وتحلیل کمپین‌های بازاریابی دیجیتال شما را قادر می‌سازد تا هر منبع ترافیک را مشخص کنید و کنترل کامل فروش خود را در دست بگیرید. با کمک ردیابی عملکرد کمپین‌ها، می‌توانیم ارزیابی کنیم که حداکثر فروش ما از کجا بوده است و براین‌اساس مصرف‌کنندگان را هدف قرار دهیم و در نهایت این کار به نرخ تبدیل بالا منجر می‌شود.

 

قدرت و مزایای دیجیتال مارکتینگ را نادیده نگیرید

مزایای دیجیتال مارکتینگ در کسب‌وکارها امروزه بی‌حدوحصر است، اگر کسب‌ و کار خود را آنلاین نکرده باشید، فواید زیادی را از دست خواهید داد. مخاطبان شما در شبکه های اجتماعی حضور دارند، و دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند به آنها دسترسی پیدا کنید. بازاریابی دیجیتال مقرون‌ به‌ صرفه‌تر از بازاریابی سنتی است و این واقعیتی است که برای همه ما شناخته شده است. کسب‌وکارهای کوچک منابع و حتی سرمایه بسیار کمی دارند. به همین دلیل است که دیجیتال مارکتینگ کانال بازاریابی بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌تری را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  مزرعه کلیک (Click Farm) چیست؟ | حقایق تلخ کلیک فارم ها

برخلاف تبلیغات تلویزیونی یا چاپی، بازاریابی دیجیتال از طریق دسترسی به بازار انبوه با قیمتی مقرون‌به‌صرفه، برای کسب‌وکارهای بزرگ، متوسط ​​و کوچک سودمند است. آژانس دیجیتال مارکتینگ، با مشاوره خوب و دقیق، امکان بهره مندی از تمام این مزایا را برای شما فراهم خواهد آورد.

 

برگرفته از : webfx.com simplilearn.com

 

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

3 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.