بهترین نرم افزار CRM کدام است؟ راهنمای انتخاب بهترین نرم افزار CRM

بهترین نرم افزار CRM

فهرست مطلب (کلیک کنید )

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) طی 15 سال اخیر مسیر طولانی را طی کرده است. CRMهای امروزی به نوعی همه‌کاره هستند و به دلیل رقابت شدید، سرمایه‌گذاری نسبتاً کم‌هزینه‌ای برای کسب و کارهای مختلف، فعال در هر حوزه‌ای و با هر اندازه‌ای محسوب می‌شوند. امکانات و ویژگی‌های متعددی که در این نرم افزارها وجود دارد ممکن است کار انتخاب بهترین نرم افزار CRM را سخت کند. به همین دلیل، در این مطلب قصد داریم به معرفی 10 نرم افزار برتر CRM در جهان بپردازیم.

هدف ما از این مقاله آشنایی شما با امکانات و ویژگی‌های بهترین نرم افزارهای CRM موجود در دنیا است. بنابراین اگر توسعه دهنده نرم افزار هستید یا قصد خرید نرم افزار CRM را دارید و می‌خواهید در این مورد بیشتر تحقیق کنید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

یک نرم افزار CRM عالی چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک نرم افزار CRM عالی چه ویژگی‌هایی دارد؟

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری اطلاعات تماس و فروش را مرتب و منظم در یک مکان نگه می‌دارد و کار مدیریت را آسان می‌کند. یک CRM خوب باید تمام نقاط تماس یا همان راه‌های ارتباطی، از جمله تلفن، ایمیل، چت، بازدید از وب، شبکه های اجتماعی، کمپین‌ها و غیره را ثبت کند. چرا؟ زیرا هر تعاملی که با مشتری داشته باشید فرصتی به شما می‌دهد تا بیشتر در مورد آن‌ها اطلاعات کسب کنید و از خواسته‌ها و نیازهای آن‌ها مطلع شوید.

هر کسب و کاری به نوبه خود ممکن است نیازهای مختلف و در نتیجه توقعات مختلفی از یک نرم افزار CRM داشته باشد. بنابراین، ویژگی‌هایی که بهترین نرم افزار CRM در سطح جهانی باید داشته باشد باید حداقل شامل این موارد بشود:

  • کاربری آسان: اگر کاربر در همان نوبت اول که وارد سیستم می‌شود بتواند درک خوبی از نحوه کار و اصول اولیه کار با نرم افزار CRM داشته باشد، یعنی کاربری این نرم افزار ساده است. اما همه چیز به همین راحتی نخواهد بود! ارائه دستورالعمل‌ها، تعاریف و مقالات راهنما در خصوص یک برنامه یک امر ضروری است و به استفاده از امکانات پیشرفته‌تر کمک خواهد کرد. همچنین، وجود پشتیبانی منظم و دائمی و گزینه‌های در دسترس در داخل خود نرم افزار، به بهبود تجربه کاربری کمک می‌کنند.
  • مدیریت تماس و فروش: از آنجایی که قلب CRM شما، جدا از تجارت و کسب و کار شما، مشتریان هستند، نحوه مدیریت آن‌ها بسیار مهم است. چقدر مشتریان خود را می‌شناسید؟ چگونه می‌توانید آن‌ها را بهتر بشناسید؟ برای فروش بهتر باید روی چه نقاطی بیشتر تمرکز کنید؟ بهترین راه برای برقراری ارتباط و حفظ این ارتباط چیست؟ ویژگی‌های مدیریت فروش و تماس CRM باید با مشتریان ایده‌آل شما و نحوه خرید آن‌ها همسو و هم‌راستا باشد.
  • سفارشی سازی: بهترین نرم افزار CRM باید همان طوری کار کند که کسب و کار شما می‌خواهد. شرایط خاص شرکت، الزامات داده‌ها، فرآیندها و برنامه‌هایی که استفاده می‌کنید به نحوه عملکرد شما بستگی دارد. نرم افزار CRM باید تا حد امکان پاسخگوی نیازهای کسب و کار شما باشد.
  • گزارش دهی: اگر معیاری برای اندازه گیری نداشته باشید، نمی‌توانید چیزی را مدیریت کنید. چه چیزی را می‌خواهید اندازه بگیرید؟ پیش بینی فروش شما چگونه است؟ در بهترین حالت، نرم افزار CRM شما باید قادر باشد در مورد هر نقطه داده‌ای که می‌توانید جمع‌آوری کنید، گزارش تهیه کند و ارائه دهد: میزان فروش هر نماینده، چرخه فروش، میانگین ارزش، دلایل ضرر و ده‌ها مورد دیگر.
  • اتوماسیون و یکپارچه سازی: اتوماسیون یا خودکارسازی فرآیندها کارایی و بهره‌وری کارمندان را افزایش می‌دهد (و آن‌ها را راضی‌تر می‌کند) و کمک می‌کند مواردی مانند ارتباطات یا نامه‌نگاری‌ها با خللی مواجه نشوند. هیچ نرم افزار CRM به تنهایی همه این کارها را انجام نمی‌دهد. یکپاره سازی‌های سالم با برنامه‌ها و امکانات شخص ثالث می‌تواند عملکردهای بخش‌های مختلف را به هم متصل کند و قدرت جمع آوری داده‌ها را افزایش دهد و پروفایل مشتری کامل‌تری ایجاد کند. بهترین نرم افزار CRM پلتفرمی است که امکان یکپارچه سازی را به سادگی فراهم کند.

بعد از اینکه این پنج ویژگی اصلی را به رسمیت شناختید باید در نسخه آزمایشی یک نرم افزار ثبت نام کنید و این موارد را بررسی کنید. اول ببینید می‌توانید با رابط کاربری نرم افزار ارتباط مثبت برقرار کنید. گزینه‌های تنظیمات و ویژگی‌های اصلی هر پلتفرم را پیدا کنید، و در حین بررسی‌های خود، برای هر یک از این پنج معیار در یک صفحه‌گسترده یادداشت‌برداری کنید.

شما باید با توجه به نیازها و الزامات کسب و کار خود امکانات ویژه نرم افزار CRM را آزمایش کنید. مثلا، فهرستی از مشتریان خود ایجاد کنید، چند محصول تعریف کنید و فاکتور فروش صادر کنید و این فاکتورها را به یک شرکت ساختگی اختصاص دهید.

بهترین نرم افزار CRM دنیا کدام است؟  لیست بهترین نرم افزار crm

بهترین نرم افزار CRM دنیا کدام است؟

ما با بررسی همین معیارها و آزمایش آن‌ها، یک فهرست 10 تایی از بهترین نرم افزار CRM دنیا تهیه کرده‌ایم و حالا یافته‌های خود را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

Zoho CRM (وب، iOS، اندروید): بهترین نرم افزار CRM برای ارتقای یک کسب و کار

کسب و کار شما در هر اندازه‌ای که باشد، Zoho CRM یک پلتفرم مقرون به صرفه را ارائه می‌دهد که به رشد کسب و کار شما کمک خواهند کرد. کار با نرم افزار CRM زوهو را می‌توان با نسخه رایگان و سه کاربره آن شروع کنید.

این CRM پلن‌های متنوعی دارد: از Bigin CRM که متمرکز بر کسب و کارهای کوچک است (7 دلار/ماهانه/کاربر) گرفته تا CRM پلاس (57 دلار/ماه/کاربر) که فروش، بازاریابی، میز پشتیبانی و کانال‌های دیگر را در یک بسته ادغام کرده است. Zoho همچنین بسته به پلنی که کاربران انتخاب می‌کنند، مجموعه‌ای از افزونه‌های مالی، اپلیکیشن‌های سفارشی‌‌ سازی‌ شده و فرم‌های مختلف را برای یکپارچه‌سازی بخش‌های مختلف ارائه می‌دهد.

به عنوان نمونه، پلن CRM Plus پتانسیل مقیاس‌پذیری بسیار بالایی دارد. هر یک از کانال‌های داخلی این نسخه، مانند پروژه‌ها، بازاریابی، میز پشتیبانی و شبکه‌های اجتماعی از داشبورد اصلی CRM قابل دسترس هستند. برای دسترسی به تنظیمات هر یک از این موارد، روی نماد تنظیمات کلیک می‌کنید و کانال موردنظر را انتخاب می‌کنید. برای افزودن شبکه های اجتماعی، روی Social در تنظیمات، سپس Social Channels کلیک می‌کنید و کانال‌های موردنظر، همچون Facebook، LinkedIn، Twitter یا Instagram را انتخاب می‌کنید.

یکی از ویژگی‌های جالب Zoho که تمرکز این نرم افزار به تجربه کاربری را نشان می‌دهد قابلیت Canvas است. در حالی که Zoho امکان سفارشی سازی زیادی را فراهم می‌کند، Canvas به کاربر امکان می‌دهد ظاهر و احساس CRM خود را طوری سفارشی سازی کند که گویی رابط کاربری را از ابتدا خودش طراحی کرده است.

کاربر می‌تواند از تنطیمات نرم افزار به بخش Canvas دسترسی پیدا کند، ماژول (مثلاً مخاطبین) را که می‌خواهد (دوباره) طراحی کند، انتخاب نموده و با انتخاب الگوی موردنظر ظاهر برنامه را به کلی تغییر دهد. فیلدهای داده‌ها، عناصر مختلف و استایل نرم افزار را فقط با کشیدن و رها کردن به صفحه ویرایشگر WYSIWYG قابل ویرایش هستند. در نهایت، می‌توانید انتخاب کنید که طراحی جدید برای کدام تیم قابل مشاهده باشد. قابلیت Canvas به کاربر اجازه می‌دهد برای هر ماژول طرح متفاوتی ایجاد کند یا آن‌ها را شبیه‌سازی نماید.

مثال دیگری از سفارشی‌سازی به بخش Wizards این نرم افزار CRM مربوط می‌شود که به کاربر امکان می‌دهد فرآیند ایجاد رکورد را طوری طراحی کند که جمع‌آوری داده‌ها را متنی و ساده‌تر نماید. بنابراین وقتی کاربر در حال ایجاد یک اپلیکیشن فروش باشد، می‌تواند ترتیب مراحل را برای هر بخش از فرآیند طراحی کند. اولین قدم ممکن است جمع آوری اطلاعات جمعیتی اولیه و به دنبال آن اطلاعات مالی باشد که ممکن است منابع متعددی داشته باشد. همه این منابع بالقوه می‌توانند گزینه‌هایی باشند که با کلیک یک دکمه در صفحه‌های دیگر باز می‌شوند.

کسب و کارهایی که به سرعت در حال رشد هستند از نمای 360 درجه برای هر تماسی استقبال می‌کنند. در یک رکورد تماس، همه فعالیت‌ها و نقاط تماس مربوط به آن شخص، از جمله بازدید از سایت، فروش، شبکه های اجتماعی، موارد درخواست پشتیبانی، ایمیل‌ها، جلسات و کمپین‌ها را می‌توانید مشاهده کنید. وجود چنین امکاناتی به کاربر کمک می‌کند تا نحوه تعامل هر فرد یا مشتری با کسب و کار خود را بهتر درک کند و در هنگام تصمیم گیری تصویر کامل‌تری در اختیار داشته باشد.

ماژول سرنخ‌ها (Leads) به کاربراناجازه می‌دهد تا از منابعی مانند نمایشگاه‌های تجاری، کمپین‌ها و مواردی از این دست بر افراد واجد شرایط تمرکز کنند. با ثبت اطلاعات سرنخ‌ها یک تصویر کلی از اشخاصی که می‌توانند مشتری مناسب شما باشند به دست می‌آورید و هر زمان که خواستید می‌توانید روی جزئیات تماس (تلفن، ایمیل) کلیک کنید و با آن‌ها در ارتباط باشید. همچنین با انتخاب فیلتر، موارد و اقداماتی مانند ارسال ایمیل، ایجاد وظایف، افزودن به کمپین‌ها و موارد دیگر را انجام دهید.

نرم افزار Zoho یکی از جامع‌ترین امکانات گزارش‌دهی همه CRMها را شامل می‌شود. ده‌ها گزارش از پیش ساخته شده (فروش، پیشخوان، پروژه‌ها) را می‌توان برای نمایش طیف وسیعی از نماها (نمودار، جدول و موارد دیگر) پیکربندی کرد و همه آن‌ها را می‌توان سفارشی سازی کرد. یک ویژگی خوب نرم افزار CRM زوهو بخش نظرات است که می‌توانید در مورد هر یک از گزارش‌ها با سایر اعضا گفتگو کنید. کمپین‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز بخش گزارش‌های خاص خود را دارند.

Salesforce Sales Cloud (وب، iOS، اندروید): بهترین CRM قابل سفارشی سازی

شرکت‌هایی که به گزینه‌های سفارشی سازی زیادی در برنامه CRM خود نیاز دارند، می‌توانند روی Salesforce Sales Cloud حساب ویژه‌ای باز کنند. این نرم افزار هم در سیستم داخلی خود و هم از طریق AppExchange شخص ثالث، امکانات بسیار فراوانی برای سفارشی سازی فراهم کرده است.

با استفاده از امکان Flow Builder این نرم افزار کاربر می‌تواند اتوماسیون‌های مدیریت فرآیند سفارشی ایجاد کند. برای این کار، در تنظیمات روی Flow کلیک کرده و نوع جریانی را که می‌خواهید ایجاد کنید انتخاب می‌نمایید. به عنوان مثال، شما می‌توانید بعد از شروع جریان یک رکورد تعیین کنید که بعد از هر عملیات (مثلا تماس با مشتری) چه اتفاق دیگری رخ دهد. همچنین می‌توانید شرط اضافه کنید. برای مثال، مخاطبین ایجاد شده فقط در یک بازه زمانی خاص، یک ایمیل ثانویه دریافت کنند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  برون سپاری سئو | مزایا، خطرات و نحوه انجام آن

در Salesforce می‌توان برای نظارت، مشاهده و ویرایش هر بخش سطح دسترسی ایجاد کرد. بنابراین، می‌توانید بسته به نقش کارمندان در شرکت، از دیدن یا ویرایش فیلدهای یک سابقه تماس که به وظایف آن‌ها مرتبط نیست محدودیت ایجاد کنید. این محدودیت ممکن است به دلایل امنیتی و همچنین برای جلوگیری از مشکلات یکپارچگی کارمندانی اعمال شود که شاید دانش خاص مورد نیاز را نداشته باشند.

در مورد فیلدها، می‌توانید متن راهنمای مخصوص به خود را ایجاد کنید که معنای آن فیلد را توضیح دهد. به عنوان مثال، برای قسمت تخفیف، ممکن است توضیحی داشته باشید مبنی بر اینکه: حداکثر تخفیف مجاز برای این نوع حساب چه میزان است... برای اعمال هر یک از موارد نیز تأیید مدیر لازم است. این دستورالعمل‌ها شیوه‌های تجاری را ارتقا می‌دهند و به‌ویژه برای کارمندان جدید و تازه‌کار، یادآور خوب و مناسبی هستند.

اگر یک نقطه داده جمع آوری کنید، می‌توانید برای آن یک گزارش در Salesforce ایجاد کنید. ده‌ها گزارش از پیش آماده شده برای معاملات، فعالیت‌ها، حساب‌های برتر، وین ریت، نرخ تبدیل و هر چیز دیگری که می‌خواهید اندازه‌گیری کنید وجود دارد.

یکی از معضلات بزرگ مدیران فروش این است که نمایندگان فروش داده ها را به روز رسانی نمی‌کنند. با Login Wall of Shame، متوجه می‌شوید که کدام یک از نمایندگان حتی وارد سیستم نمی‌شوند، چه برسد به اینکه به‌روزرسانی‌ها را انجام دهند.

با ادغام Zapier Salesforce حتی می‌توانید امکانات این نرم افزار CRM را افزایش دهید. برای فرصت‌های جدید اعلان‌های Slack دریافت کنید، از فرم‌های ارسالی سرنخ اضافه کنید، یا هر چیز دیگری که فکرش را بکنید انجام دهید!

Bitrix24 (وب، iOS، اندروید): بهترین نرم افزار CRM برای ارتباطات چند کاناله

بهترین نرم افزار CRM برای کسب و کارهایی که کارمندان دورکار از نقاط مختلف دارند Bitrix24 است. این CRM یک جایگزین قوی برای Salesforce است و گزینه‌های متعددی برای حفظ ارتباط مستمر، همکاری و به اشتراک‌گذاری اطلاعات ارائه می‌کند.

Bitrix24 ویژگی‌ها و امکانات بسیار زیادی دارد. این برنامه دارای CRM کامل، اتوماسیون بازاریابی، مدیریت پروژه، و قابلیت‌های طراحی وب به همراه گزینه‌های ارتباطی بسیار زیاد است. برای شروع، می‌توانید بخش‌هایی را ایجاد کنید (به عنوان مثال، بازاریابی، فروش، خدمات) و کارمندان را به هر یک از این بخش‌ها اضافه کنید. ایجاد دپارتمان‌های مختلف به شما امکان می‌دهد تا به راحتی تیم‌های متعدد را به کارگروه‌ها و پایگاه‌های دانش تقسیم بندی کنید و مشکلی در برقراری ارتباط آن‌ها نداشته باشید.

کارگروه‌ها حوزه‌هایی هستند که برای کارمندان، بخش‌ها یا گروه‌های مشخص شده برای همکاری در پروژه‌ها یا کارهای در حال انجام ایجاد می‌شوند. هر کدام برنامه کاری، چشم انداز، تقویم، چت داخلی و پایگاه دانش (گزینه‌های ویکی و سفارشی) خاص خود را دارند، بنابراین کار و پیشرفت گروه توسط همه هم تیمی‌ها قابل مشاهده و به اشتراک‌گذاری است.

پایگاه‌های دانش چیزی مانند وب سایت‌های کوچک در داخل CRM شما هستند که در آن کاربران می‌توانند صفحاتی ایجاد کنند، مقاله ارسال کنند، به یکدیگر پیام دهند و در پروژه‌ها و انجام وظایف همکاری کنند.

ویژگی چت داخلی این نرم افزار CRM به شما امکان می‌دهد تا برای هم تیمی‌ها به صورت جداگانه یا گروهی و بر اساس دپارتمان پیام ارسال کنید. همچنین، امکان افزودن لینک، برچسب‌گذاری، ضبط و ارسال ویدیو وجود دارد. برای افزودن یک ویدیو، روی ضبط ویدیو در پنجره چت کلیک می‌کنید، پنج ثانیه صبر می‌کنید و ضبط به طور خودکار شروع می‌شود. سپس روی Stop و Use Video کلیک می‌کنید تا در پیام چت شما ارسال شود. همچنین می‌توانید ویدیوها را در درایو Bitrix24 یا مکان‌های مشخص‌شده دیگری مانند Google Drive ذخیره کنید.

قابلیت ویدئو کنفرانس این نرم افزار، یک کانال ارتباطی ابتدایی و ساده است که قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه نمایش، ضبط و بالا بردن دست را دارد. لینک ویدیوی خود را کپی می‌کنید و از طریق چت با استفاده از پیوند سریع یا با استفاده از پیام دعوت داخلی برای شرکت کنندگان ارسال می‌کنید. اتصال حساب ایمیل (Gmail، Outlook، iCloud، Office 365، و موارد دیگر) به شما امکان می‌دهد تا از سوابق تماس در CRM ایمیل ارسال و دریافت کنید و تاریخچه‌ای از پیام‌های در حال اجرا را ذخیره کنید.

در مورد خطوط تلفن، Bitrix24 با بیش از 70 ارائه دهنده VoIP مانند RingCentral، Nextiva و Vonage ادغام و یکپارچه می‌شود. همچنین می‌توانید شماره‌ای را اجاره کنید و از طریق Bitrix24 به صورت دقیقه‌ای پرداخت کنید.

در مورد مدیریت مخاطبین، Bitrix24 به فیلدها و بخش‌های قابل تنظیم اجازه می‌دهد تا داده‌هایی را که برای کسب و کار شما مهم هستند، ثبت و ضبط کنید. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد بخش Profile این است که "بار" ارتباطی ایجاد شده توسط مخاطب را نشان می‌دهد (به این معنی که شرکت شما شاید زمان زیادی را برای برقراری ارتباط با یک مشتری صرف کرده است). همچنین، همه داده های مرتبط از جمله ارزش معاملات، فاکتورهای پرداخت شده، فاکتورهای فعال، درصد تبدیل، ایمیل‌ها و غیره در پروفایل نمایش داده می‌شوند.

Pipedrive (وب، iOS، اندروید): بهترین نرم افزار CRM با کاربری آسان

Pipedrive را می‌توان به عنوان بهترین نرم افزار CRM فروش با کاربری آسان انتخاب کرد. در حالی که این پلتفرم انعطاف‌پذیری زیادی دارد، هدف منحصربه‌فرد آن کمک به فروشندگان در فروش است. در این نرم افزار CRM، برنامه‌های دیگر مانند بازاریابی یا ویژگی‌های خدماتی پیدا نمی‌کنید که حواس شما را پرت کنند.

رابط کاربری Pipedrive ساده است. همه آیتم‌های منو در سمت چپ چیده شده‌اند، یک کادر جستجو در بالا و یک منوی قابل ارتقا در هر صفحه برای افزودن سریع معاملات، فعالیت‌ها، سرنخ‌ها و غیره دارد. یکی از آیتم‌های منو صندوق پستی شما است. به محض اینکه ایمیل شما متصل شود، می‌توانید مستقیماً از صندوق ورودی یا سوابق تماس و سوابق ایمیل‌های موجود ایمیل ارسال کنید. همچنین می‌توانید Outlook یا Google Calendar خود را همگام‌سازی کنید، جلسات خود را در برنامه مدیریت کنید و پیوندی برای ارسال به مخاطبین ایجاد کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های مفید این نرم افزار، Smart Contact Data است که داده‌های کاری و شبکه‌های اجتماعی مخاطبان شما را با یک کلیک جمع آوری می‌کند.

برای تماس تلفنی از طریق نرم افزار، باید بلوک‌های تماس اعتباری بخرید (هر ماه پنج ساعت رایگان ارائه می‌دهد)، که هزینه‌ها نیز به صورت دقیقه‌ای انباشته شده در هر ماه محاسبه می‌شود. برای تماس تلفنی می‌توان از طریق لیست نمایش افراد و از سوابق فردی اقدام نمود و تماس‌ها را ضبط کرد. وقتی تماس تمام شد، روی نتیجه یک لیست کلیک می‌کنید و به لیست بعدی می‌روید.

Pipedrive چند افزونه مرتبط با فروش ارائه می‌دهد: LeadBooster و Web Visitors.

افزونه اولی امکان چت زنده، ربات چت، فرم‌ها و قابلیت‌های جستجو را فراهم می‌کند که همگی می‌توانند به نمایندگان فروش در برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه کمک کنند.

Prospector داده‌های مربوط به شرکت‌ها و مخاطبین را ارائه می‌کند و به شما امکان می‌دهد بر اساس اندازه کسب و کار، صنعت و حوزه فعالیت، کلمه کلیدی و سایر ویژگی‌هایی که متناسب با خریداران هدف شما هستند جستجو کنید. بازدیدکنندگان وب با استفاده از یک کد ردیاب که در کدهای سایت شما قرار داده شده است، درباره شرکت‌هایی که بازدید می‌کنند و صفحاتی که مشاهده می‌کنند بی درنگ و درجا داده و اطلاعات در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین، این افزونه بازدیدکنندگان خاصی را که قبلاً در سیستم خود داشته‌اید شناسایی می‌کند.

امکان Sales Assistant از هوش مصنوعی برای ارائه پیشنهاداتی در مورد اولویت‌بندی‌های روزانه استفاده می‌کند. Workflow Automation دارای قالب‌های از پیش آماده شده برای فعالیت‌های فروش است، مانند ایمیل‌های پیگیری و شرح وظایف. برخی از نمونه‌های اتوماسیون این نرم افزار شامل ایجاد فعالیت‌هایی در زمانی که معامله به مرحله جدیدی می‌رود، ارسال پیام Slack به مدیر فروش یا زمان‌بندی تماس است.

گزارش‌های این نرم افزار CRM شامل پیش‌بینی معاملات، مدت معامله، تبدیل، معاملات برنده و میانگین ارزش است، در حالی که اهداف فعالیت‌ها و میزان درآمد هفتگی را نیز ردگیری و گزارش می‌کند. امکان گزارش‌دهی قابل تنظیم به شما امکان می‌دهد تا برای هر فیلد داده شرط اضافه کنید، بنابراین می‌توانید به اندازه‌ای که می‌خواهید جزئیات لازم را دریافت کنید. همچنین، داشبوردهای استاندارد و قابل تنظیم برای ردیابی همه موارد فوق وجود دارد.

اگر می‌خواهید Pipedrive را به برنامه‌های دیگر متصل کنید، امکان Marketplace این نرم افزار حدود 300 برنامه ادغام همسان شخص ثالث را با برنامه‌هایی مانند Zoom، Slack، Trello و QuickBooks فراهم می‌کند.

اگر به دنبال افزایش قدرت اتوماسیون این نرم افزار CRM هستید، ادغام‌های Zapier Pipedrive به شما این امکان را می‌دهد که افراد جدیدی را به عنوان مشترک به Mailchimp اضافه کنید و هر زمان که معاملات وارد مرحله جدیدی می‌شوند، از طریق Gmail به آن‌ها اطلاع‌رسانی کنید و در ارتباط باشید.

Ontraport (وب، iOS، اندروید): بهترین نرم افزار CRM برای خودکارسازی تراکنش های آنلاین

اگر کسب و کار اینترنتی دارید و به صورت آنلاین محصولات و خدمات خود را می‌فروشید، Ontraport امکانات زیادی ارائه می‌دهد و می‌توانید کل تجربه مشتری، از بازاریابی گرفته تا پردازش تراکنش‌های فروش و پرداخت، فروش متقابل، و کدهای تخفیف و کوپن و نیز پیگیری‌های پس از فروش را یکپارچه کنید.

برای استفاده از Ontraport باید کمی زمان صرف کنید تا به آن عادت کنید زیرا این نرم افزار CRM شبیه نرم افزارهای دیگری که در این مطلب در مورد آن‌ها صحبت کردیم نیست. یبه عنوان مثال، وقتی روی گزینه New Contact یا New Deal این نرم افزار کلیک می‌کنید، کل صفحه با ده‌ها فیلد و بخش ظاهر می‌شود و شما شاید ندانید که چه چیزی را باید پر کنید، و هیچ دکمه ذخیره‌ای نیز وجود ندارد (فقط یک دکمه بازگشت برای خارج شدن می‌بینید). بعد متوجه می‌شوید که فقط باید یک سری ورودی تایپ کنید (مثلاً نام)، دکمه برگشت را فشار دهید تا یک رکورد ایجاد شود.

این مطلب پیشنهاد می شود :  درباره تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا چه می دانید؟

گذشته از این، می‌توانید از یک رکورد تماس، نقاط تماس بالقوه پلتفرم را در امکانات خود نرم افزار مشاهده کنید: سابقه و اقدامات کمپین، تاریخچه خرید و عضویت، اطلاعات کارت اعتباری، اشتراک‌ها و کوپن‌ها و غیره. از رکورد هر مخاطب می‌توانید ایمیل و پیامک ارسال کنید، شرح وظایف ایجاد کنید و پردازش تراکنش با کارت اعتباری را انجام دهید.

برای ایجاد معاملات (که در پلن‌های پلاس و بالاتر در دسترس است)، روی Deals، New Deals کلیک کرده و جزئیات را پر می‌کنید. در این صفحه، کار ساده است. مخاطبان و اطلاعات آن‌ها را مرتبط می‌کنید، درصد احتمالی برد، ارزش موزون و سایر مقادیر را اضافه می‌کنید. تابلوی روند کار Kanban شما قابل سفارشی سازی است و کارت‌هایی را برای هر معامله نشان می‌دهد که ارزش کل و موزون هر مرحله از معاملات را مشخص می‌کند.

Ontraport به شما امکان می‌دهد یک سایت عضویت سفارشی ایجاد کنید، روش‌های پرداخت‌ تعریف کنید و رضایت اعضا را به دست آورید. این قابلیت، به خصوص برای سایت‌های آموزشی که دوره‌های مجازی و ویدئویی ارائه می‌کنند بسیار کارآمد است.

برای جذب مشتریان، این نرم افزار CRM مجموعه کمپین‌های بازاریابی خودکار از پیش آماده شده و سفارشی ارائه می‌دهد. ویرایشگر بصری این بخش با قابلیت کشیدن و رها کردن به شما امکان می‌دهد محرک‌ها، اقدامات (ایمیل‌ها، متن‌ها، کارت‌پستال‌ها) و فیلترها را با منطق انشعاب «if/then» تنظیم کنید و تجربه مشتری را بهبود دهید. سپس می‌توانید آمار همه کمپین‌های خود را از حیث نرخ تبدیل، درآمد تکراری ماهانه، ارزش طول عمر و جریان مخاطبان ردیابی کنید.

علاوه بر درگاه‌های پرداخت، سایر ادغام‌های شخص ثالث این نرم افزار شامل پلتفرم‌های تجارت الکترونیک (به عنوان مثال، Shopify، WooCommerce)، ویدئو، صدا/متن، فرم‌ها، عضویت‌ها، انجام حمل و نقل، وبینارها و موارد دیگر می‌شود. گزارش فروش عمدتاً بر اساس معاملات تجارت الکترونیکی است: فروش بر اساس محصول و اشتراک و موارد دیگر. داشبوردها نیز شامل ردیابی نرخ تبدیل، میانگین زمان بین دو رویداد، ارزش کل چیزی در بین مخاطبان و میانگین یک مقدار عددی در بین تمام مخاطبان است.

با ادغام Zapier با Ontraport می‌توانید بهره بیشتری از این نرم افزار ببرید. مثلا، کارهایی مانند افزودن مخاطبان به Ontraport از سفارشات جدید WooCommerce یا ایجاد مخاطب بر اساس پاسخ‌های Typeform را می‌توانید انجام دهید.

Nimble (وب، iOS، اندروید): بهترین نرم افزار CRM برای کاوش مشتری

نرم افزار Nimble با موتور Prospector، لیست‌ فعالیت‌های مخاطبان و ویژگی ردیابی شبکه های اجتماعی، تیم‌های فروش را سازماندهی کرده و روند کاری آن‌ها را بهینه‌تر می‌کند. علاوه بر این، رابط کاربری آن باکیفیت و سرزنده است که استفاده از آن را لذت‌بخش می‌کند.

هنگام ثبت نام و شروع کار با Nimble دستورالعمل‌های زیادی وجود دارد که باید آن‌ها را بگذرانید و باعث می‌شوند شروع کار با نرم افزار کمی کند و سخت شود.

داشبورد این نرم افزار یک شمای مفید و کلی در قالب گزارش‌های مهم روزانه مانند معاملات، وظایف، فعالیت‌ها، ردیابی ایمیل و تعاملات در شبکه ‌های اجتماعی را نشان می‌دهد؛ قابلیتی که Signal نامیده می‌شود. منوی این نرم افزار نیز شامل همین موارد می‌شود. اگر Nimble نقطه ضعفی داشته باشد، همین قابلیت گزارش‌دهی محدود آن است که شامل پیش بینی معاملات و درآمد، معاملات برنده و بازنده، و فرصت‌های مرحله به مرحله می‌شود.

منوی صفحه تماس نرم افزار لیستی از فهرست‌های کنش‌گرا را در مراحل مختلف تماس نشان می‌دهد: موارد اخیرا مشاهده شده، موارد تازه اضافه شده، تماس‌های گرفته شده، تماس‌هایی که به عنوان مهم علامت‌گذاری شده‌اند و مواردی که باید همچنان با آن‌ها در تماس باشید.

با این منو می‌توانید سریع و فوری ببینید که باید با چه کسی در طول روز تماس بگیرید یا چه اقدامی انجام دهید. به عنوان مثال، اگر مدیر فروش شما فهرستی از مخاطبان وبینار دیروز آماده کرده است، به برگه "recently added" می‌روید و از آنجا می‌توانید این مخاطبان را به لیست هدفمندتری تقسیم کنید. مثلا، مخاطبان را بر اساس عنوان، شهر، کلمات کلیدی، گروه‌های تأثیرگذار و بسیاری از ویژگی‌های دیگر تقسیم‌بندی کنید. این کار شما را قادر می‌سازد تا مخاطبانی را که به پرسونای خریدار شما شباهت بیشتری دارند پیدا کنید.

وقتی یک مخاطب جدید اضافه می‌کنید، Nimble پیشنهاداتی را برای حساب‌های LinkedIn و Twitter نشان می‌دهد و از شما می‌خواهد در صورت وجود چندین گزینه، موارد صحیح را تأیید کنید. این پیشنهادات تمام اطلاعات مرتبط مانند تجربه کاری را نیز در خود دارد. سپس این اطلاعات در یک نمایه خلاصه هوشمند نمایش داده می‌شود و یک تصویر کلی مفید از بیوگرافی، حوزه کاری و سایر خصوصیات موثر مخاطب شما ارائه می‌کند.

فیدهای شبکه های اجتماعی مخاطبان در رکورد نمایش داده می‌شوند و به شما امکان می‌دهند بدون خروج از صفحه نمایش، با آن‌ها تعامل داشته باشید. برای مشاهده تمام فعالیت‌های خود در شبکه های اجتماعی، بخش Signals جریان‌های توییتر و فیس‌بوک را برای شما و مخاطبان شما، از جمله نظرات، منشن‌ها، لایک‌ها و هر پست انتشار نیافته‌ای را که برنامه‌ریزی کرده‌اید نشان می‌دهد.

در فیلد سرنخ‌های تازه اضافه شده می‌توانید سابقه مخاطب را ثبت کرده و از 1 تا 5 به وضعیت، منابع و نوع مخاطب رتبه دهید. سپس می‌توانید از این رتبه بندی در هنگام ایجاد لیست مخاطبان به عنوان فیلتر استفاده کنید.

افزونه Prospector این نرم افزار، هر زمان که از سایتی بازدید می‌کنید، جزئیات مربوط به آن کسب و کار و مخاطبان آن را در نوار کناری به شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید اطلاعات تماس، مشخصات شرکت (اندازه، سال تاسیس، حوزه فعالیت، کلمات کلیدی) و اطلاعات پروفایل توییتر و فیس بوک آن را مشاهده کنید. با یک کلیک، می‌توانید یک شرکت را انتخاب کنید و ببینید آیا مخاطبان فعلی شما به آن شرکت و کسب و کار مرتبط هستند یا خیر و درست مانند بخش مخاطبان، تمام فعالیت‌های این شرکت و کسب و کار را در شبکه‌های اجتماعی نیز مشاهده کنید.

Nutshell (وب، iOS، اندروید): بهترین نرم افزار CRM برای مدیریت فروش

Nutshell یک CRM متمرکز بر فروش است و امکانات و ویژگی‌هایی دارد که کار مدیران فروش و نمایندگان آن‌ها را آسان‌تر و پربازده‌تر می‌کند. این ویژگی‌ها شامل سفارشی‌سازی‌های بسیار خاص برای مطابقت با نحوه کار و تعامل با افرادی است که به آن‌ها می‌فروشید، همچنین مدیریت تیم‌ها و قلمرو فعالیت آن‌ها، و گزینه‌های گزارش‌دهی برای اندازه‌گیری هر نقطه داده را آسان می‌کند.

به‌عنوان یک مدیر، می‌توانید بسیاری از اعلان‌ها را سفارشی‌سازی کنید (مانند سرنخ‌های جدید، سرنخ‌های مورد بررسی، فعالیت‌ها، وظایف، منشن‌ها)، بنابراین می‌توانید از کار تیم خود مطلع شوید. امکان سفارشی سازی پایپ لاین‌ها به شما امکان می‌دهد درصد اطمینان از معاملات، روزهای عقب افتاده در مراحل مختلف معامله، و بسته شدن خودکار معاملات معوقه را تعیین کنید. از دیگر ویژگی‌های مفید و مبنتی بر شرکت این نرم افزار، فیلدهای مربوط به رقبا، صنایع و بازارها است.

با Nutshell می‌توانید برای تیم خود مناطق (Territories) تعریف کنید. این کار به شما امکان می‌دهد سرنخ‌ها را بر اساس جغرافیای اختصاص داده شده به نمایندگان خود مشخص و سازماندهی کنید. این مناطق بر اساس کد منطقه، شهر، استان و کد پستی ایجاد می‌شوند. توزیع سرنخ‌ها را همچنین می‌توان بر اساس صنعت و حوزه فعالیت، بازار و منابع تقسیم بندی و ایجاد نمود.

وقتی مخاطبی را اضافه می‌کنید، نرم افزار پروفایل لینکدین مخاطب را پیدا می‌کند و به آن و سایر حساب‌های اجتماعی مخاطب پیوند می‌دهد. همچنین کارفرمای شما را اضافه می‌کند و پروفایل شغلی شما را وارد می‌کند. زمان‌بندی کارها و سایر فعالیت‌ها را می‌توانید با @ به سایر کاربران منتقل کنید. پلن‌های نرم افزار Nutshell شامل مخاطبان نامحدود و ذخیره سازی داده‌ها به صورت نامحدود است.

اگر کسب و کار شما چندین خط و حوزه را شامل می‌شود (به عنوان مثال، محصولات، خدمات، فروشندگان)، می‌توانید پایپ لاین‌های مختلفی برای هر کدام و بر اساس فرآیندهای فروش خود ایجاد کنید. تخصیص خودکار سرنخ‌ها به هر پایپ لاین بر اساس قلمرو، بازار و غیره انجام می‌شود و این کار معاملات شما را سازماندهی کرده و برای نمایندگان مربوطه نمایش داده می‌شود. برای هر مرحله از روندهای کاری می‌توانید وظیفه و تسک تعریف کنید؛ وظایفی که هر فرد یا گروه باید به عنوان بخشی از فرآیند فروش خود انجام دهند. همچنین، برای پیگیری برنامه‌ها ایمیل‌های خودکار ایجاد کنید.

شما می‌توانید از ارزش فروش، ارزش میانگین، زیان و سرنخ های جدید گزارش‌گیری کنید و این گزارش‌ها را بر اساس قلمرو، گیرنده یا منبع دریافت کنید. پیش بینی روندهای کاری، سهمیه و فروش در این نرم افزار گنجانده شده‌اند و اگر می‌خواهید داده‌هایی را اندازه‌گیری کنید که در نسخه‌های از پیش آماده شده وجود ندارند، امکان سفارشی سازی گزارش‌ها تقریباً بی‌نهایت فیلتر از فیلدهای ایجادشده توسط خود شما و تیم‌های فعال در کسب و کار شما در اختیارتان قرار می‌دهد.

یکی از جدیدترین ویژگی‌های Nutshell، پلتفرم بازاریابی آن است که به شما امکان می‌دهد برای مخاطبان تعیین شده، کمپین‌های ایمیل قطره‌ای طراحی و ارسال کنید. زمان شروع چرخه را، مثلا برای سرنخ‌های از دست رفته، مشخص می‌کنید، یک ایمیل ایجاد نموده و سپس یک هدف اضافه می‌کنید (به عنوان مثال، روی پیوند داخل ایمیل کلیک کنید...). سپس یک تاخیر زمانی برای ارسال ایمیل پیگیری تعیین می‌کنید. همه ایمیل‌های کمپین شما در بخش Engagement ردیابی شده و نرخ باز کردن، کلیک‌ها و پرش‌ها مشخص می‌شود.

Apptivo (وب، iOS، اندروید): بهترین نرم افزار CRM برای مدیریت یک کسب و کار

برای کسب و کارها و شرکت‌هایی که می‌خواهند چندین عمل تجاری (فروش، تدارکات، هزینه‌ها، صدور فاکتور، بازاریابی، قراردادها و ...) را با یک برنامه مدیریت کنند، Apptivo یک گزینه قدرتمند و ارزان است. اگرچه رابط کاربری این نرم افزار CRM در مقایسه با برخی دیگر از نرم افزارهایی که در این مقاله بررسی کردیم کمی قدیمی به نظر می‌رسد، اما انعطاف زیادی دارد و کاملا قابل سفارشی سازی است، بنابراین می‌توانید آن را مطابق با عملکرد تجاری خود تنطیم کنید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  بیزینس پلن چیست و چگونه باید آن را بنویسیم؟

برای شروع می‌توانید به سراغ سفارشی سازی صفحه اصلی و شش برنامه اصلی این نرم افزار بروید. روی Customize My Apps در بالا کلیک می‌کنید، سپس ترتیب آیتم‌های منو را مرتب کرده یا همه آن‌ها را در یک منوی کشویی پنهان می‌کنید تا ظاهر تمیزتری پیدا کند. سپس هر یک از برنامه‌ها برای طرح‌بندی، فیلدها و بخش‌ها قابل تنظیم هستند. فقط روی تنظیمات کلیک می‌کنید و یک لیست طولانی از گزینه‌ها در سمت چپ ظاهر می‌شود. ویجت کشیدن و رها کردن به شما امکان می‌دهد برای هر برنامه ظاهر متفاوتی ایجاد کنید، مثلا تعداد ستون‌ها برای هر بخش، اضافه کردن فیلدهای داده، جداول، و نامگذاری همه آن‌ها و موارد دیگر، همگی به سادگی قابل تنظیم هستند.

به محض اینکه مخاطبان، مشتریان یا شرکت‌هایی را در CRM ایجاد می‌کنید، به راحتی می‌توانید آن‌ها را به سایر عملکردهای تجاری خود وصل کنید. در هر رکوردی که می‌خواهید روی 360 View کلیک کنید تا ببینید چه چیزی با چه چیزی مرتبط است، یا یکی را انتخاب کنید و روی کلید ایجاد کلیک کنید. به عنوان مثال، اگر گزینه Estimates (برآوردها) را انتخاب کنید، همه شرایط مربوط به آن مشتری پر می‌شود.

اگر در بخش مدیریت محصول، خدمات یا محصولاتی را ایجاد کرده‌اید، با یک جستجوی ساده می‌توانید خط محصولات و خدمات یا هزینه‌های هر کدام را اضافه کنید. همچنین می‌توانید SKU، قیمت، هزینه، کمیسیون فروش، سازنده و جزئیات موجودی را برای ردیابی منابع اضافه نمایید. سپس با چند کلیک می‌توانید این برآوردها را به فاکتور، سفارش یا پروژه تبدیل کنید. وقتی در رکورد مشتری هستید، همیشه می‌توانید ویژگی‌های موجود را از همه برنامه‌ها به سرعت مشاهده یا ایجاد کنید و در این رکوردها، مشتریان، مخاطبان و سرنخ‌های مرتبط را می‌بینید و می‌توانید قرار ملاقات‌، وظایف، ایمیل و سایر اقدامات را تنظیم و اعمال کنید.

پس از اتصال حساب بانکی خود به برنامه Apptivo، می‌توانید به راحتی پرداختی‌های مشتریان را جمع آوری کرده و هزینه‌های کسب و کار خود را مدیریت کنید و با پورتال Apptivo خود که به طور خودکار در برنامه شما ایجاد می‌شود می‌توانید برای مشتریان دسترسی ایجاد کنید تا صورت‌حساب‌ها، سفارش‌ها، پروژه‌ها و سایر عملکردهایشان را در داخل برنامه مشاهده کنند.

قسمت زنجیره تامین (Supply Chain) به شما امکان می‌دهد تامین کنندگان خود را اضافه کنید، سفارشات و موجودی انبار را مدیریت کنید و فرآیند حمل و نقل را پردازش و پیگیری کنید. برای سفارشات، تمام اطلاعات مورد نیاز مانند آدرس حمل و نقل، شرایط، مخاطبان و ارز به صورت خودکار بر اساس جزئیات مشخصات مشتری تکمیل می‌شود. شما می‌توانید برگه‌های بسته بندی ایجاد کنید، نوع حمل و نقل را انتخاب کنید و با چند کلیک به فاکتور تبدیل کنید. می‌توانید تمام سفارش‌های ارسالی و در انتظار ارسال و سایر دسته‌ها مانند رزرو شده‌ها، تکمیل‌شده‌ها، سفارشات برگشتی و ارسال‌های ناتمام را مشاهده کنید.

گزارش‌های فروش از پیش آماده شده شامل فرصت‌ها، قیف‌ها، مخاطبان، فعالیت‌ها، قلمروها و بازار می‌شود. به‌علاوه، امکان سفارشی کردن گزارش‌های اختصاصی برای هر نقطه داده‌ای که در فیلدها ثبت می‌کنید خواهید داشت. بخش مالی این نرم افزار گزارش‌های هزینه‌های کارمندان را ارائه می‌کند. همچنین، می‌توانید پرداختی‌ها، دریافتی‌ها و صورت‌حساب‌های مشتریان را پیگیری کنید، اما قابلیت گزارش‌گیری از این موارد را ندارد. برای این کار، شما باید نرم افزار Apptivo را با پلتفرمی مانند QuickBooks ادغام کنید.

Close (وب، iOS، اندروید): بهترین نرم افزار CRM برای تیم های فروش داخلی

تیم های فروش داخلی زمان زیادی را صرف جستجوی هزاران مخاطب، برقراری تماس و ارسال ایمیل‌های پیگیری می‌کنند. هرچه انجام این اعمال اصلی آسان‌تر باشد، بهره وری نیز بیشتر می‌شود. نرم افزار Close همه این‌ها را در یک CRM جمع کرده تا فرآیند ارتباط با مشتری را ساده‌تر کند و به شما درباره تصمیم گیری در مورد اینکه "چه کسی با مشتری تماس بگیرد" کمک کند، طوری که به راحتی کلیک کردن روی یک دکمه این موارد را انجام دهید.

با تمام پلن‌های نرم افزار Close، یک تلفن داخلی با اعتبار تماس ماهانه، پیامک و ارسال ایمیل رایگان مستقیماً از وب اپلیکیشن دریافت می‌کنید. هر طرحی به جز Starter شامل مخاطبان نامحدود و فیلدهای سفارشی نامحدود است. پلن‌های تلفن از طریق Twilio انجام می‌شود، اما راه‌اندازی و صورت‌حساب از طریق برنامه Close شما انجام می‌شود تا مدیریت آن‌ها ساده‌تر باشد. می‌توانید شماره‌های تلفن را اجاره کنید و سپس نرخ تماس خروجی/ورودی را بپردازید یا یک شماره موجود را با پلن موجود منتقل کنید. همچنین می توانید یک شماره موجود (مانند تلفن همراه) را برای برقراری تماس‌های خروجی اضافه کنید.

فقط 30 ثانیه طول می‌کشد تا یک شماره را انتخاب و اولین تماس خود را از رکورد تماسی که قبلا ایجاد کرده‌اید انجام دهید. از طریق Power Dialer و فهرست Smart View می‌توانید به سرعت با چندین سرنخ به طور خودکار تماس بگیرید. با شروع تماس، به محض اینکه کسی در آن طرف خط گوشی را بردارد، امکان ضبط تماس باز می‌شود. در صورت عدم پاسخ یا زمانی که مکالمه به پایان می‌رسد، شماره گیر به شما هشدار می‌دهد که تماس بعدی در حال شروع است.

اگر هنوز در حال یادداشت برداری در رکورد یک تماس هستید، شماره گیر مکث می‌کند و همچنین می‌توانید در صورت نیاز خودتان مکث و وقفه ایجاد کنید. ویژگی‌های اضافی بخش تماس تلفن این نرم افزار شامل ضبط تماس، آموزش تماس و پیام‌های پست صوتی از پیش ضبط شده است. ارسال پیامک و ارسال ایمیل از سوابق نیز به سادگی با یک جدول زمان بندی تعریف شده در زمان واقعی، قابلیت ردیابی همه ارتباطات را فراهم می‌کند. صندوق ورودی همه تماس‌ها، پیامک‌ها، ایمیل‌ها و وظایف دریافتی شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید بر اساس فعالیت‌های انجام شده و آتی خود به آن‌ها پاسخ دهید و آن‌ها را فیلتر کنید.

امکان Smart Views به نمایندگان فروش نشان می‌دهد که باید با چه کسی تماس بگیرند و چه زمانی پیگیری کنند. برخی از دسته‌ بندی‌ها شامل سرنخ‌های منتظر تماس، سرنخ‌هایی که هرگز با آن‌ها تماس نگرفته‌اید و سرنخ‌هایی که در بیش از 30 روز گذشته تماس نگرفته‌اید می‌شود. بنابر اعلام توسعه دهندگان نرم افزار Close، هدف از این لیست‌ها این است که شما مجبور نباشید به این فکر کنید که: 1) آیا باید با این شخص تماس بگیرم؟ 2) چه بگویم؟

شما می‌توانید پارامترهای لیست‌های تماس را با استفاده از وضعیت‌ها، مثل بهترین زمان برای تماس، و فیلترهای دیگری که فقط مرتبط‌ترین سرنخ ها را ایجاد می‌کنند، تنظیم کنید. به عنوان مثال، می‌توانید فهرستی از مخاطبانی ایجاد کنید که با آن‌ها تماس گرفته‌اید اما "بدون پاسخ" بود یا مخاطبانی که حداقل یکی از ایمیل‌های شما را باز کرده‌اند... همچنین می‌توانید برای لیست مخاطبان خود ایمیل انبوه و از پیش آماده شده ارسال کنید.

NetHunt CRM (جی میل، iOS، اندروید): بهترین نرم افزار CRM برای کاربران Gmail

NetHunt CRM یک نرم افزار CRM است که مخصوص Gmail طراحی شده است، به این معنی که می‌توانید مخاطبان، معاملات، وظایف، گزارش‌ها و کمپین‌های ایمیلی را مستقیماً از صندوق ورودی خود مدیریت کنید. برای کاربرانی که بیشتر از هر جای دیگری در Gmail وقت می‌گذرانند و نمی‌خواهند در میان برنامه‌های جداگانه جابجا شوند، NetHunt یک CRM ایده‌آل است.

هنگامی که در این نرم افزار ثبت نام می‌کنید، دسترسی به وب اپلیکیشن به شما داده می‌شود تا با آن کار کنید. برای دریافت نسخه صندوق ورودی، باید افزونه Gmail را دانلود کنید. با چند کلیک، نماد آبی شرکت در بالا سمت چپ برای دسترسی به تنظیمات، وارد کردن داده ها و ادغام با شرکت‌هایی مانند Zapier ظاهر می‌شود.

از بخش تنظیمات می‌توانید جایی را که می‌خواهید امکانات NetHunt در پیمایش ظاهر شوند (قبل یا بعد از صندوق ورودی) انتخاب کنید. در اینجا یک داشبورد قابل تنظیم مشاهده خواهید کرد که فعالیت‌ها، وظایف، پیشرفت معامله و سایر عملکردها را نشان می‌دهد. در زیر این لیست معاملات، پایپ لاین Kanban، مخاطبان، شرکت‌ها، وظایف، کمپین‌ها و گزارش‌ها در دسترس شما خواهد بود.

برای ایجاد یک رکورد تماس، روی نماد آبی رنگ کنار نام ایمیل خود کلیک می‌کنید، روی نامی که ظاهر می‌شود کلیک می‌کنید و تمام... اگر می‌خواهید جزئیات، وظایف یا نظرات بیشتری اضافه کنید یا معامله ایجاد کنید، دوباره روی نام رکورد کلیک می‌کنید تا باز شود. برای افزودن فیلدها یا پوشه‌های سفارشی، روی چرخ تنظیمات در کنار نام مخاطب کلیک می‌کنید. پایپ لاین‌های مراحل، نام‌ها، احتمالات و جزئیات قابل مشاهده برای هر کارت قابل تنظیم هستند. NetHunt همچنین فرم‌های تحت وب و پاپ‌آپ‌های قابل تنظیمی را برای جذب سرنخ‌ها ارائه می‌دهد که می‌توانند به طور خودکار در کمپینی که ایجاد می‌کنید قرار بگیرند.

در نهایت، اگر از LinkedIn برای جستجو استفاده می‌کنید، افزونه NetHunt (به صورت جداگانه) به شما امکان می‌دهد در حین مشاهده پروفایل‌ها، با چند کلیک مخاطب ایجاد کنید. سپس اطلاعات این مخاطبان را با جزئیاتی مانند شبکه های اجتماعی، ایمیل، تلفن، شرکت و وضعیت تکمیل کنید. به همین ترتیب می‌توان شرکت‌ها را نیز اضافه کرد. در حین جستجو، هر پروفایل نشان می‌دهد که آیا از قبل جزو مخاطبان CRM (نماد آبی) شما بوده است یا خیر (نماد سفید). به‌علاوه، جزئیات سوابق تماس، مانند ایمیل‌ها و وظایف، در نوار کناری هر پروفایل لینکدین نشان داده می‌شود.

حالا می‌دانید از نرم افزارهای CRM چه انتظاری داشته باشید - بهترین نرم افزار crm ایرانی

حالا می‌دانید از نرم افزارهای CRM چه انتظاری داشته باشید

در این مطلب از وبلاگ آژانس دیجیتال مارکتینگ منتاپلاس سعی کردیم خصوصیات کلی که یک نرم افزار CRM خوب و قدرتمند باید داشته باشد ذکر کنیم و بر اساس این خصوصیات، بهترین نرم افزارهای CRM جهان را معرفی و امکانات آن‌ها را بررسی کردیم. امیدواریم این اطلاعات برای توسعه دهندگان نرم افزار یا کسانی که قصد خرید نرم افزار CRM را دارند و هنوز نمی‌دانند بهترین نرم افزار CRM برای کسب و کار آن‌ها باید چه امکانات و خصوصیاتی داشته باشد، مفید و به دردبخور بوده باشد.

منبع: https://zapier.com/

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.