برقراری ارتباط بین زبان بدن و فن بیان یعنی افزایش فروش

0 تا 100 ایجاد ارتباط موثر بین زبان بدن و فن بیان

فهرست مطلب (کلیک کنید )

همه ما می‌دانیم که یکی از اصلی‌ترین اهداف هر کسب‌وکار، افزایش فروش و در نتیجه بالا رفتن درآمد است. وقتی به صحبت افراد موفق در این زمینه گوش می‌کنیم، رمز و رازهای متعددی وجود دارد که باید هر یک را بیاموزیم. برای جذب مشتری و عقد قراردادهای عالی، نیاز به زبان بدن متناسب و فن بیان قوی داریم؛ اما یکی از نکاتی که شاید خیلی از افراد ندانند این است که ارتباط مهمی بین زبان بدن و فن بیان وجود دارد که در صورت اجرا، تاثیر شگفت‌انگیزی در موفقیت ما خواهد داشت. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، نکاتی را اشاره خواهیم کرد که اصطلاحا فوت کوزه‌گری هستند و شاید در بهترین دوره فن بیان و گویندگی هم در اختیار شما قرار نگیرد؛ بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید!

دقیق‌ترین تعریف زبان بدن چیست؟

به نظر ما، بدون اغراق برای ارتباط بهتر با افراد جامعه، اولین زبانی که نیاز به یادگیری آن داریم زبان بدن است. زبان بدن یعنی: مجموعه‌ی رفتارهای غیرکلامی و فیزیکی که در آن فرد بدون صحبت کردن قادر به انتقال پیام و برقراری ارتباط با دیگران است. استفاده بهینه از زبان بدن، درخشش شما در برقراری ارتباط را به همراه خواهد داشت و اگر این توانایی در جلسات کاری مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند جهش بی‌نظیری در کسب‌وکار شما ایجاد کند.

زبان بدن، نخستین پالس‌های ارتباطی ما به افراد مقابل است و اگر در همین اولین قدم، موفق باشیم، بدون شک ادامه مسیر به سمت موفقیت را با سرعت بیشتری طی خواهیم کرد. امروزه بیشتر محققان حوزه مهارت‌های ارتباطی، بر این امر اتفاق نظر دارند که: واژه‌ها و کلمات عمدتاً برای انتقال اطلاعات هستند، درحالی‌که زبان بدن برای ارائه نگرش‌های شخصی است که در برخی موارد نیز از آن به عنوان جانشین پیام‌های شفاهی استفاده می‌شود!

این مطلب پیشنهاد می شود :  تاثیر ارزهای دیجیتال بر دیجیتال مارکتینگ

زبان بدن امری اکتسابی است یا ذاتی؟

ژست‌ها و حرکات بدن افراد در هنگام سخنرانی بصورت ناخودآگاه انجام می‌شوند یا بر اساس موارد اکتسابی شکل گرفته‌اند؟ اکثر ژست‌های ارتباطی، در سراسر جهان مشابه و یکسان هستند. بعنوان مثال همه افراد هنگامی که خوشحالند می‌خندند یا وقتی ناراحت و عصبانی هستند اخم می‌کنند و ابرو در هم می‌کشند. تقریباً در کل جهان افراد از تکان دادن سر برای نشان دادن «موافقت» یا «تصدیق» استفاده می‌کنند.

بر همین اساس شاید بتوان گفت این حرکات ریشه در ذات و فطرت انسان دارد چراکه افراد کر و لال هم به همین شکل برخی حرکات را انجام می‌دهند. به عنوان مثال خندیدن یک فرد کور مادر زاد که هیچگاه خندیدن را ندیده است، مانند سایرین است و هیچ تفاوت ویژه‌ای ندارد. اما نکته‌ی مهم و اثبات شده این است که مهارت‌های مربوط به کنترل زبان بدن را می‌توان از طریق آموزش و تمرین فرا گرفت و در ارتباطات روزمره از آن به عنوان یک ابزار سودمند بهره برد.

   
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.