نحوه ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC

نحوه ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC

فهرست مطلب (کلیک کنید )

ایجاد آگاهی از برند ممکن است ترسناک و پیچیده به نظر برسد، اما فقط باید برند خود را در مقابل چشمان افراد مناسب قرار دهید. وقتی یک ایده عالی به ذهنتان می‌رسد یا یک کسب و کار جدید راه اندازی می‌کنید، چگونه نام خود را به گوش دیگران می‌رسانید؟ چگونه به مردم کمک می‌کنید تا از آنچه ساخته‌اید یا می‌خواهید بفروشید آگاه‌تر شوند؟ گزینه‌ها متنوعی وجود دارند؛ از بیلبورد و چسباندن لیبل گرفته تا پیام‌های دهان به دهان و تماس‌های سرد. اما راه‌های ساده‌تری نیز وجود دارد. ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC یکی از این راه‌ها است.

شما می‌توانید آگاهی از برند خود را با کمپین‌های PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) که تبلیغات شما را به مردم در سراسر اینترنت، از جمله در SERP (صفحات نتایج موتورهای جستجو)، پلتفرم‌ها و رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات درون برنامه‌ای، بنرها در وب‌سایت‌ها و موارد دیگر نشان می‌دهند افزایش دهید. با ما همراه باشید تا در راستای آموزش دیجیتال مارکتینگ، این بار در مورد نحوه ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC بیشتر صحبت کنیم.

آگاهی از برند چیست و چرا مهم است؟

آگاهی از برند چیست و چرا مهم است؟

از بسیاری جهات، آگاهی از برند (Brand Awareness) به میزان قابل تشخیص بودن شما بستگی دارد. البته، در دنیای پر هیاهوی آنلاین، جایی که برندها همیشه برای جلب توجه رقابت می‌کنند، ممکن است ایجاد آگاهی از برند غیرممکن به نظر برسد. آگاهی از برند برای یک برند نوپا یا برندی که بازار هدف آن کوچک‌تر است دور از دسترس یا غیرممکن نیست. به آخرین باری که به یک پادکست گوش دادید و نام یک شرکت فناوری جدید را در آن شنیدید و سپس به پادکست دیگری گوش دادید و دوباره آن نام به گوشتان خورد فکر کنید.

بعد از مدتی نام آن شرکت در ذهن شما طنین انداز شد و شاید، شما در مورد این شرکت و کارهایی که انجام می‌دهد کنجکاو شدید و شروع به جستجو و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها در فضای آنلاین کردید.

این همان ایجاد آگاهی از برند است. شما فهمیدید آن‌ها کی هستند و چه کار می‌کنند. آن‌ها مجبور نبودند تماس فروش برقرار کنند و خود را معرفی کنند، اما حالا شما از برند آن‌ها آگاه هستید.

نحوه ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC و پولی به چه صورت است؟

تبلیغات PPC یا پرداخت به ازای کلیک یکی از روش‌های مجبوب در تبلیغات آنلاین است که در آن مخاطبان تبلیغات به وبسایت یا رسانه تبلیغ‌دهنده هدایت می‌شوند و هزینه آن بر اساس تعداد کلیک‌ها پرداخت می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات PPC آگاهی از برند خود را افزایش دهید. به این صورت که برند خود را در تبلیغاتی که بازار هدف شما می‌تواند ببیند معرفی می‌کنید. در این تبلیغات شما باید هر چیزی که نام برند شما را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند، از جمله نام تجاری یا لوگو را در گوش یا چشم پایگاه مشتریان بالقوه خود به تصویر بکشید و جار بزنید.

حتی می‌توانید در این تبلیغات خیلی ساده خود را معرفی کنید. تبلیغ شما برچسب نام شما است. "سلام، من ... هستم ..." این فرصت برای شماست تا سلام کنید و توضیح دهید که چه کار می‌کنید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  برقراری ارتباط بین زبان بدن و فن بیان یعنی افزایش فروش

اگر نگرانی شما این است که تعداد افراد زیادی تبلیغات شما را می‌بینند، بنابراین به جای نرخ کلیک باید بیشتر به تعداد بازدید اهمیت بدهید. شما می‌توانید کمپین‌های PPC را اجرا کنید و با یک تیر دو نشان بزنید، یعنی هم بازدید بیشتری داشته باشید و هم هزینه کمتری متحمل شوید.

در وهله اول، خواهید دید که تبلیغ شما چقدر نمایش داده می‌شود و بعد از آن، مشاهده می‌کنید که واقعا چند بار روی تبلیغ شما کلیک می‌شود. در واقع، گوگل توصیه می‌کند برای افزایش آگاهی از برند، به گزینه پرداخت به ازای نمایش روی بیاورید.

اهداف کمپین ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC و پولی

اهداف کمپین آگاهی از برند با تبلیغات PPC و پولی

ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. از شنیدن نام شما یا دیدن لوگوی شما گرفته تا کلیک کردن، کاوش در وب سایت و یادگیری بیشتر، مخاطبان هدف شما ممکن است برند شما را در حالت‌های مختلف تجربه کنند. اما هدف کمپین آگاهی از برند شما باید چه باشد؟ قبل از اینکه در مورد جزئیات صحبت کنیم، اجازه دهید چند سوال در مورد برند شما بپرسیم:

 • آیا محصول یا خدمات شما در حال حاضر در بازار موجود است؟
 • اگر نیست، چه زمانی می‌خواهید آن‌ها وارد بازار کنید؟
 • آیا در تلاش برای افزایش فروش هستید یا در حال حاضر آگاهی از برند کافی است؟
 • آیا اهداف بازاریابی شما مواردی مانند ثبت نام در خبرنامه یا افزایش دنبال‌کنندگان رسانه های اجتماعی را شامل می‌شود؟

اجازه دهید جدول زمان‌بندی و اهداف نهایی شما، اهدافی را که برای کمپین آگاهی از برند خود تعیین کرده‌اید هدایت کنند. می‌توانید برای کمپین بازاریابی خود معیارهای زیر را لحاظ کنید:

 • Impressions یا نرخ دیده شدن: این معیار تعداد افرادی را که تبلیغ شما را مشاهده می‌کنند مشخص می‌نماید. ممکن است آن‌ها فقط از کنار تبلیغ شما عبور کنند، یا شاید یک لحظه وقت بگذارند و آگهی شما را بخوانند. در هر صورت، آن را می‌بینند.
 • Clickthroughs یا تعداد کلیک ها: وقتی صحبت از آگاهی عمومی به میان می‌آید، ممکن است کمتر تمایل داشته باشید که به تعداد افرادی که روی تبلیغ شما کلیک می‌کنند و وارد سایت شما می‌شوند اهمیت دهید.
 • CTR یا نرخ تعداد کلیک ها: این فرمول ساده‌ای است برای اینکه بفهمید چه تعداد از افراد به نسبت تعداد افرادی که تبلیغ شما را می‌بینند روی تبلیغ کلیک می‌کنند.
 • Video views یا بازدیدهای ویدیو: اگر تبلیغ شما یک ویدیو در رسانه های اجتماعی یا تعبیه شده در ویدیو یا یک وب سایت دیگر باشد، ممکن است بخواهید بدانید چه تعداد ویدیوی شما را می‌بینند.

همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا این کمپین مخصوص افرادی طراحی شده که منفعلانه از برند شما آگاه می‌شوند یا افرادی که به طور فعال با برند شما درگیر هستند.

نکاتی برای افزایش آگاهی از برند با PPC

نکاتی برای افزایش آگاهی از برند با PPC

افزایش و ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC و کمپین‌های پولی می‌تواند با فرصت‌های خلاقانه زیادی همراه باشد، اما شما باید به خاطر داشته باشید که هدف نهایی شما ایجاد شهرت و اعتبار و در نهایت افزایش فروش است. تمرکز روی این موارد به شما کمک می‌کند تا تصمیمات استراتژیک بهتری در پیش بگیرید.

بازار هدف خود را بشناسید

آیا می‌دانید چه کسی محصول یا خدمات شما را خریداری می‌کند؟ آیا می‌دانید دقیقاً برای چه کسی می‌خواهید کمپین آگاهی از برند ایجاد کنید؟ اگر می‌خواهید وارد بازار جدیدی شوید یا تمرکز خود را کمی تغییر دهید، ممکن است کمی با مشکل روبرو شوید. بازار هدف شما ممکن است آن کسی نباشد که همیشه به او محصول یا خدمات فروخته‌اید. وارد جزئیات بیشتر بشوید. حتی اگر می‌توانید یک پرسونای مشتری ایجاد کنید. این شخص کیست؟ چه سنی دارد؟ چه کار می‌کند؟

عادات بازار هدف خود را درک کنید

هنگامی که بدانید مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، می‌توانید بفهمید که آنها به صورت روزانه چه می‌کنند. کجا آنلاین میشوند؟ از چه برنامه‌ها یا ابزارهایی استفاده می‌کنند؟ در کدام شبکه های اجتماعی حضور دارند؟

این مطلب پیشنهاد می شود :  تکنیک های تقویت فن بیان در بازاریابی

تلاش‌های خود را جاهایی متمرکز کنید که می‌دانید بازار هدف شما در آنجا خواهند بود. نمایش تبلیغات برای گروه‌هایی از افرادی که خارج از بازار هدف شما هستند اتلاف وقت و پول است. فراموش نکنید که به احساسات و روانشناسی مخاطبان نیز فکر کنید. اهداف و آرزوهای مخاطبان شما چیست؟ می‌خواهند از چه کسی تقلید کنند؟ چگونه وقت و انرژی خود را صرف تکامل یا رشد می‌کنند؟

مادامی که در حال تحقیق در این مورد هستید، به دنبال فرصت‌های خاص باشید. هرچه بیشتر بدانید دقیقاً بازار هدف شما چه کسی است، بیشتر می‌توانید در مکان‌های خاصی برای نمایش تبلیغات خود حضور پیدا کنید. به دنبال برنامه‌های مورد علاقه یا ابزارهای آنلاینی باشید که فضای تبلیغاتی می‌فروشند. همچنین می‌توانید برای فرصت‌های تبلیغاتی به وبلاگ‌ها یا سایت‌های خبری مورد علاقه مخاطبان خود نگاهی بیندازید. مشخص بودن بازار هدف به شما کمک می‌کند تا از هر نظر بیشترین استفاده را ببرید.

در تبلیغات خود تنوع ایجاد کنید

از آنجایی که هدف ما ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC است، باید مطمئن شوید که در بیش از یک مکان یا از طریق جریان‌های تبلیغاتی مختلف، در مورد برند خود صحبت می‌کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از تبلیغات گوگل و همچنین فیس بوک و اینستاگرام یا فرمول دیگری که برای برند شما منطقی است استفاده کنید.

همچنین می‌توانید برخی از تبلیغات هدف‌گیری مجدد را از طریق Google امتحان کنید تا همچنان نام تجاری خود را در بین افرادی که از وب‌سایت یا صفحات رسانه‌های اجتماعی شما بازدید کرده‌اند ترویج دهید.

از کلمات و عبارات کلیدی مناسب استفاده کنید

ممکن است در کمپین ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC وسوسه شوید که از کلمات کلیدی عمومی یا پررقابت در تبلیغات Google خود استفاده کنید و شاید این استراتژی خوب هم جواب دهد. بله، مردم تبلیغات شما را خواهند دید، اما به یاد داشته باشید که آگاهی از برند برای افراد مناسبی است که باید تبلیغات شما را ببینند. به جز این، حتی می‌تواند مربوط به افراد مناسبی باشد که برند شما را در زمان مناسب می‌بینند.

استفاده از کلمات و عبارات کلیدی دقیق و مناسب به این معنی است که تبلیغات شما بیشتر در بازار هدف شما نمایش داده می‌شود، و درست زمانی که شما مشکل یا نیاز یک مخاطب را حل می‌کنید، در ذهن او باقی می‌مانید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  راه های افزایش درآمد کانال یوتیوب 2024

شاید شما محصولی را بفروشید که کودکی را که از درد کولیک رنج می‌برد آرام کند. هرکسی که سعی کرده به یک کودک کولیکی آرامش دهد و تبلیغ شما را ببیند احتمالاً با آن ارتباط برقرار می‌کند و اگر در زندگی خود با کودک کولیکی دیگری روبرو شود از برند شما بیشتر آگاه خواهد شد. برای مادر یا پدری که مدام در جستجوی داروهای کولیک هستند تاثیر آگهی شما بسیار قوی‌تر خواهد بود و قطعا در ذهن آن‌ها می‌ماند.

پس شما باید در مقابل چشمان افرادی قرار بگیرید که به برند شما نیاز دارند، حتی اگر هنوز شما را نمی‌شناسند. و این کار باید دقیقا در زمانی رخ دهد که بیشتر از هر وقت دیگری به شما نیاز دارند. قدرت ایجاد آگاهی از برند از تبلیغات PPC و کمپین‌های پولی در همین نکات نهفته است.

در استفاده از کلمات کلیدی خلاق باشید

نکته جالب در مورد ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC این است که می‌توانید در هدف گذاری کلمات کلیدی خود واقعا خلاق باشید و در مکان‌های غیرمحتمل ظاهر شوید. برای اینکه قوه خلاقیت خود را به کار بیاندازید از این ایده‌ها کمک بگیرید:

 • کلمات کلیدی رقبای خود را زیرنظر بگیرید
 • کلمات کلیدی رویداد فعلی را مدنظر قرار دهید
 • کلمات کلیدی پرطرفدار (ترند) را جستجو کنید
 • حتی از کلمات کلیدی با غلط املایی استفاده کنید
 • کلمات کلیدی را جستجو کنید که بازار هدف شما در خارج از صنعت شما به دنبال آن می‌گردند

کلید این تاکتیک استفاده از تبلیغات خلاقانه است که با کمی بازی با کلمات یا یک مقدمه ساده، دلیل حضور شما را مشخص می‌کند. سعی کنید در جاهایی حضور پیدا کنید که به نوعی با برند شما ارتباط داشته باشند، حتی اگر این ارتباط ملموس نیست.

اطلاعات درست را درج کنید

شاید وسوسه شوید که در ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC بیش از حد خلاقانه عمل کنید و از بدیهیات غافل شوید. به یاد داشته باشید که هدف در اینجا افزایش آگاهی از برند است. شما می‌خواهید مردم آرام آرام برند شما را بشناسند و نام برند شما با صنعتی که در آن هستید یا مشکلی که حل می‌کنید مترادف شود. اگر اصول و مبانی برند خود را فراموش کنید، همه این‌ها از بین می‌روند. اصول و مبانی برند شما عبارتند از:

 • لوگوی شما یا جایگزین آن
 • شعار تبلیغاتی یا شعار برند شما
 • موقعیت مکانی شما (اگر یک برند وابسته به مکان هستید)
 • وب سایت شما (اگر به راحتی در موتورهای جستجو دیده نمی‌شوید)

 

وقت آن رسیده که با PPC آگاهی از برند خود را بالا ببرید

وقت آن رسیده که با PPC آگاهی از برند خود را بالا ببرید

آیا زمان ایجاد آگاهی از برند با تبلیغات PPC و تبلیغات پولی فرا رسیده است؟ با استفاده از Google Ads و سایر ابزارهای تبلیغاتی، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هنگام جستجوی افراد، برند شما نیز دیده می‌شود.

اگر به دنبال راهی برای دیده شدن نام برند خود و باقی ماندن در اذهان عمومی هستید، کمپین‌های PPC می‌توانند روشی قدرتمند برای انجام این کار باشند. اگر مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید، دریافت مشاوره از کارشناسان حرفه‌ای آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا می‌تواند مفید باشد.

منبع: https://neilpatel.com/

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.