مزرعه کلیک (Click Farm) چیست؟ | حقایق تلخ کلیک فارم ها

کلیک فارم click farm

فهرست مطلب (کلیک کنید )

برای کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ، با یک واقعیت روبرو هستیم؛ لایک ها، کلیک‌ها و فالوورها اهمیت ویژه‌ای برای کسب و کارها پیدا کرده‌اند. این موارد حتی وارد زندگی روزمره ما شده‌اند. درست به همین دلیل، در سال‌های اخیر شاهد رشد یک صنعت جدید و نوظهور به نام مزرعه کلیک بوده‌ایم.

ممکن است در گزارش‌های خبری خوانده باشید که یک سلبریتی مشهور با خرید کلیک‌، فالوورهای خود را افزایش داده است، یا دیده باشید که چگونه انتشار «اخبار جعلی» اغلب توسط کارخانه‌های تولید خبر پشتیبانی می‌شوند. همه این‌ها کار مزارع کلیک است. اما مزرعه کلیک واقعا چیست؟

در پشت این صنعت مدرن و پولساز حقایقی وجود دارد که دانستن آن‌ها شما را متعجب و حتی شاید ناراحت کند. با این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ  منتا همراه باشید تا همه چیز را درباره مزرعه لینک به شما بگوییم.

مزرعه کلیک (Click Farm) چیست؟

مزرعه کلیک (Click Farm) چیست؟

مزرعه کلیک (Click Farm) هر مکانی است که ترافیک اینترنتی را به صورت انبوه و برای اهداف مختلف تولید می‌کند. مزرعه کلیک ممکن است به عنوان یک سرویس دیجیتالی به کسب و کارهای مختلف ارائه شود یا به عنوان یک کسب و کار مستقل برای افزایش کلیک با اهداف مختلف به کار گرفته شود. شاید ارجاع به مزرعه‌ لایک و کارخانه‌های ترول را نیز شنیده باشید - که هر دو شکلی از مزرعه کلیک هستند.

مزارع کلیک را می‌شود به راحتی در فضای اینترنت پیدا کرد که توسط دلالان دیجیتال اداره می‌شوند. این به این معنی است که می‌توانید با صرف هزینه، یک شخص یا یک بات را استخدام کنید تا روی هر چیز آنلاینی که می‌خواهید کلیک کند یا با آن تعامل داشته باشد.

مزارع کلیک ممکن است خدماتی مثل موارد زیر را ارائه کنند:

  • فالوورها و لایک های شبکه های اجتماعی
  • ارسال نظرات و دیدگاه‌ها در وب سایت‌ها یا رسانه های اجتماعی
  • ایجاد ترافیک وب سایت
  • ایجاد بک لینک
  • انجام کارهای تکراری کلیک محور
  • هدایت ترافیک به سایت‌های تقلبی برای افزایش رتبه بندی، اعتبار دامنه یا افزایش پرداختی در تبلیغات نمایشی
  • به اشتراک گذاری مقالات خبری اغلب جعلی (کارخانه‌های ترول)

خود مزرعه کلیک ممکن است از صدها و حتی هزاران نفر تشکیل شده باشد که در پایانه‌های کامپیوتری کار می کنند. اما معمولا این مزارع کلیک از چندین دستگاه مانند تلفن یا تبلت تشکیل می‌شوند که تیمی از اپراتورهای انسانی آن‌ها را اداره می‌کنند.

فروش کلیک تقلبی در مزارع کلیک

در یکی از سریال‌های شبکه HBO به نام دره سیلیکون، در آخرین شات یک قسمت، انباری در بنگلادش به تصویر کشیده شده که پر از افرادی است که مانند یک کافه سایبری دیستوپیایی روی رایانه‌های خود کلیک می‌کنند. یکی دیگر از تصاویر معروف مربوط به یک مزرعه کلیک واقعی در چین است که چندین ردیف تبلت و تلفن همراه به هم متصل شده‌اند و توسط یک کارگر تنها اداره می‌شوند.

اگرچه تصویری که در سریال سیلیکون ولی نمایش داده شده تخیلی است، اما ریشه در واقعیت دارد. چنانچه تصویر خانمی که مقابل دیوار تبلت‌ها نشسته است، از یک مزرعه کلیک واقعی گرفته شده است.

یکی از کارمندان یک شرکت مزرعه کلیک که اهل هند است اما برای یک شرکت مستقر در ایالات متحده کار می کند که خدمات مزرعه کلیکی را به صورت آنلاین به فروش می‌رساند و تمرکز آن بر ایجاد بک لینک و رسانه های اجتماعی است می‌گوید قبلا در یک مزرعه‌ کلیک در تایوان کار می‌کرده که حدود 18000 کارمند در 7 منطقه جغرافیایی مختلف دارد و هر یک از این 7 مکان حدود دو هزار نفر را در خود جای می‌دهد.

به گفته این شخص هندی، حتی با وجود این همه کارمند، کار مزرعه کلیک معمولاً با کلیک‌های خودکار بات‌ها همراه است. بات‌هایی که برای افزایش ترافیک وب سایت‌ها استفاده می‌شوند معمولاً گزینه ارزان‌تری هستند، اما اگر نیاز به پر کردن فرم‌ها یا کپچاها یا سایر تعاملات انسانی باشد، می‌توانید بسته‌های گران‌تری را انتخاب کنید که در آن‌ها از وجود انسان‌ها استفاده می‌شود.

کلیک فارم ها کجا هستند؟

یک مزرعه کلیک را می‌توان در هر جایی راه اندازی کرد. هر چند، به نظر می‌رسد بیشتر عکس‌ها و فیلم‌های مربوط به مزارع کلیک در دنیای واقعی مربوط به آنهایی است که در چین مستقر هستند یا توسط تیم‌های چینی اداره می‌شوند. طبق تحقیقات انجام شده، بیشتر مزارع کلیک در کشورهای چین، هند، بنگلادش، تایوان، ویتنام، قزاقستان، روسیه، تایلند، ونزوئلا، اندونزی، فیلیپین و آفریقای جنوبی فعالیت می‌کنند.

اگرچه کلیک فارم ها اغلب در کشورهای کم درآمد که نیروی کار ارزان دارند یافت می‌شوند، اما گزارش‌هایی از مزارع کلیک در اروپا و ایالات متحده نیز وجود دارد.

مزرعه کلیک در "صنایع خانگی"

اگرچه مزرعه‌های کلیک معمولاً در مکان‌های بزرگ راه اندازی می‌شوند و چیزی شبیه به مراکز تماس (کال سنتر) هستند، اما صنعت مزرعه کلیک امکان پیاده سازی در قالب کسب و کارهای کوچک خانگی را نیز فراهم می‌کند. هر کسی می‌تواند فقط با یک لپ‌تاپ و چند تلفن همراه یا تبلت و تعداد انگشت شماری از افراد یک مزرعه کلیک راه اندازی کند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  الگوریتم موبایل گدون چیست+چگونه سایت خود را برای آن بهینه کنیم؟

طبق تحقیقات انجام شده، مزارع کلیک کوچکی یافت شده است که افراد معمولی در خانه‌های خود، در مناطق روستایی ایالات متحده و یکی نیز در کشور سوئد، راه اندازی کرده بودند. به نظر می‌رسد که این اپراتورهای بسیار کوچک، با کمک این فناوری سعی می‌کنند، به جای ایجاد ترافیک برای وب سایت‌ها در ابعاد صنعتی، فقط درآمد اندکی برای خود ایجاد کنند.

یکی از این اپراتورها در بنگلادش، توضیح می‌دهد که چگونه یک مزرعه کلیک کوچک را اداره می‌کند. او چندین گوشی قدیمی را به یک لپ‌تاپ متصل کرده و به قول خودش پول خوبی نیز به دست می‌آورد، اما بعد از اینکه الگوریتم های گوگل تغییر کرد، تصمیم می‌گیرد این کار را متوقف کند. "این کار فقط یک عملیات کوچک بود… احساس می‌کردم مزارع کلیک روز به روز غیرقانونی‌تر می‌شوند، بنابراین فکر نمی‌کردم این ریسک ارزشش را داشته باشد."

اما، در خصوص مزارع کلیکی بزرگ و شناخته شده، قطعاً این ریسک ارزش دارد. اپراتورهای بزرگ مزرعه کلیک، با حجم زیاد نیروی کار و تقاضا برای کلیک‌های پولی می‌توانند درآمد زیادی کسب کنند.

مزرعه کلیک و اقتصاد گیگ

مزرعه کلیک و اقتصاد گیگ

مزارع کلیک را می‌توان با کارگران دورکار و به طور موقت نیز اداره کرد. بسیاری از سایت‌هایی که کلیک می‌فروشند، فعالیت‌های کلیک انسانی را به فریلنسرها برون سپاری می‌کنند. این فریلنسرها معمولا از طرف وب‌سایت‌های برون‌سپاری محبوب استخدام می‌شوند و ممکن است هزینه بیشتری را به اپراتورهای مزرعه کلیک، نسبت به کارمندان داخلی‌، تحمیل کنند، بنابراین از آن‌ها کم‌تر استفاده می‌شود.

با این حال، در سال 2020 و در طول همه‌گیری کووید-19 تقاضا برای کار در منزل بیشتر شد و یکی از ذینفعان اصلی، صنعت پرداخت به ازای کلیک (PTC) بود.

هر کسی که به اینترنت متصل است می‌تواند به سایت‌های پرداخت به ازای کلیک دسترسی پیدا کند. پس از تکمیل یک فرم ثبت نام مختصر، می‌توانید تنها در عرض چند دقیقه بر روی بنرها کلیک کنید، تبلیغات ویدیویی تماشا کنید و Captchaها را حل کنید.

شاید درآمد حاصل از این کلیک‌ها خیلی کم باشد، اما برای کسانی که در کشورهای کم درآمد زندگی می‌کنند، همین پرداخت ناچیز می‌تواند ارزش سرمایه گذاری زمان را داشته باشد. آمارها نشان می‌دهند که سایت‌های بزرگ PTC سال شلوغ و پردرآمدی را پشت سر گذاشته‌اند و بیش از 13 میلیون دلار به کارمندان دورکار پرداخت کرده‌اند.

اگر در نظر بگیرید که بسیاری از این فریلنسرها از صدها کلیک روزانه حدود 10 دلار درآمد کسب کرده‌اند، متوجه می‌شوید که این شکل از مزرعه کلیک از راه دور، حجم عظیمی از کلیک های جعلی را روی تبلیغات پولی ایجاد می‌کنند.

آیا مزرعه کلیک غیرقانونی است؟

به طور کلی خیر، مزارع کلیک غیرقانونی نیستند. از آنجایی که کلیک فارم ها عمدتا خدماتی را ارائه می‌دهند که از نظر فنی قانونی هستند، نمی‌توان گفت که خود آن‌ها غیرقانونی هستند. اکثر کارهایی که مزارع کلیک انجام می‌دهند کاملاً پیش پا افتاده و معمولی هستند. لایک‌ کردن پست های اجتماعی، کپی و پیست کردن نظرات، دنبال کردن پروفایل های اجتماعی و به اشتراک گذاری پست‌ها، همه این اقدامات قانونی هستند، حتی اگر به آن‌ها ایراداتی وارد باشد.

کارکنان یک مزرعه کلیک در تایلند توسط پلیس دستگیر شدند و مزرعه کلیک تعطیل شد، اما هیچ یک از این افراد به خاطر راه اندازی یک کلیک فارم متهم نشدند. با این حال، اتهامات پلیس به برخی مهاجران غیرقانونی که این مزرعه کلیک را اداره می‌کردند، قاچاق تلفن‌های همراه و استفاده از سیم کارت‌های غیرقانونی و ثبت نشده معطوف شد.

حقیقت این است که هیچ قانونی علیه مزارع کلیک در سراسر جهان وجود ندارد. ظاهرا مزرعه کلیک در چین غیرقانونی است که البته این مورد به قانون مبارزه با رقابت ناعادلانه چین (AUCL) مربوط می‌شود. این قانون در واقع به شیوه‌های سرقت اسرار تجاری اشاره می‌کند و دامنه و تعریف گسترده‌تری از رشوه را شامل می‌شود که در حال حاضر، پرداخت به شخص ثالث برای ارائه «مزیت ناعادلانه» تجاری به کسب و کارها نیز مشمول این قانون می‌گردد.

نقدها و نظرات جعلی یا کلیک بر روی تبلیغات پولی همراه با تقلب جزو مزیت‌های ناعادلانه رقابتی قلمداد می‌شوند. باز هم این موارد، خود مزارع کلیک را غیرقانونی نمی‌کنند، اما در صورت افشا، برخی از رفتارها و اعمال آن‌ها می‌تواند غیرقانونی باشد. با این حال، بعید است که علیه خود مزارع کلیک اقدامی صورت بگیرد و به احتمال زیاد جزای این قبیل اقدامات متوجه کسب و کارهایی می‌شود که از این گونه خدمات استفاده می‌کنند.

وضعیت کارگران مزرعه کلیک

با توجه به اینکه اکثر مزارع کلیک جهان در کشورهایی مستقر هستند که حداقل قوانین استخدامی و حمایت از نیروی کار را دارند، عمده مسائل حقوقی آن‌ها در مورد حق و حقوق کارمندان، شرایط محیط کار و میزان دستمزد است. در واقع، شرایط اکثر مزارع کلیک مشابه شرایط موجود در کارگاه‌هایی است که کارگران خود را استثمار می‌کنند، اما فعالیت آن‌ها به جای تولید لباس‌های ارزان، به افزایش لایک‌های اجتماعی، ایجاد بک لینک و ایجاد ترافیک وب ختم می‌شود.

این مطلب پیشنهاد می شود :  چگونه کلمات کلیدی پولساز پیدا کنیم؟

با اینکه صدها و شاید هم هزاران مزرعه کلیک وجود دارند، اما تعطیل کردن و بستن آن‌ها بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد. در واقع، آن‌هایی که بسته می‌شوند، جزو مواردی هستند که به طور خاص بر تقلب تمرکز می‌کنند و توسط مجرمان سازمان یافته اداره می‌شوند.

خودکار کردن کلیک ها

خودکار کردن کلیک ها

داشتن ارتشی که روی پست‌ها و لینک‌های اجتماعی کلیک کنند یک چیز است، اما راه آسان‌تر، خودکار کردن کلیک ها است. بات‌ها نرم افزارهایی هستند که نوشتن و تولید آن‌ها نسبتا ساده‌ است. به همین دلیل روز به روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. در واقع، تصور بر این است که تقریباً نیمی از کل ترافیک اینترنت را بات‌ها تشکیل می‌دهند. برخی نیز این رقم را تا 60 درصد اعلام می‌کنند.

وقتی صحبت از فعالیت‌های مزارع کلیک می‌شود، بات‌ها و بات‌نت‌ها (که شبکه‌ای از بات‌های مرتبط هستند) نقش مهمی ایفا می‌کنند. یک برنامه نویس اهل کنیا از بات‌هایی صحبت می‌کند که برای ایجاد لایک در حساب‌های اینستاگرام و فیس بوک ایجاد می‌کند. او می‌گوید از همین بات‌ها برای فالو کردن خودکار افراد نیز استفاده می‌کند، روشی محبوب که با آن لیست فالوورهای خود را بزرگ‌تر می‌کند. اما او به یک نوع دیگر از بات‌هایی که می‌شناخت اشاره می‌کند:

مزرعه بات های خانگی

این برنامه نویس کنیایی می‌گوید: «دوست من 50 تلفن همراه را به هم متصل کرد که همگی حساب‌های مختلف گوگل داشتند و طوری طراحی شده بودند که روی برنامه‌ها و تبلیغات کلیک کنند». به همین سادگی؟ "این یک شکل کاملاً پیشرفته از ربات‌ها است … اما دوست من از آن برای جمع آوری پرداختی‌ها در برنامه‌های نظرسنجی استفاده می‌کند و از این طریق پول خوبی هم به جیب می‌زند… او باید مدام این حساب‌ها را عوض کند، اما به هر حال، می‌تواند از این روش برای کلیک کردن بر روی نظرسنجی‌ها و کسب درآمد آسان استفاده کند… مشتریان او با کوپن‌های PayPal یا Google Play هزینه این تبلیغات را پرداخت می‌کنند."

اگرچه ممکن است این شیوه یک نوع تقلب نسبتاً ساده به نظر برسد، اما ایجاد چند وب‌سایت برای میزبانی تبلیغات نمایشی و سپس مسیریابی مجدد آن بات‌ها، تنها به کمی تخصص فنی نیاز است. برای مزارع کلیک سازمان‌یافته، راه اندازی این بات‌ها و کلیک‌های خودکار می‌تواند بسیار مؤثر و ارزان باشد.

حتی با راه‌اندازی یک بات ساده در یک مزرعه کلیک، می‌توان لایک‌ها و فالوورهای زیادی جمع کرد. با یک جستجوی ساده در فضای آنلاین برای عبارت "Buy Clicks" (خرید کلیک)، 165،000،000 نتیجه در موتور جستجو ظاهر می‌شود، بنابراین برای کسانی که به دنبال افزایش نرخ کلیک وب سایت یا بهبود پروفایل اجتماعی خود هستند، گزینه‌های زیادی وجود دارد.

حتی موردی از یک دستگاه فروش خودکار در روسیه مشاهده شده است که لایک و کلیک روی پست های اجتماعی شما را تنها با 50 روبل (حدود 0.89 دلار) افزایش می‌دهد یا فقط با 1.77 دلار 100 فالوور به شما اضافه می‌کند.

مزارع کلیک و کلاهبرداری کلیکی

کلاهبرداری کلیکی و برادر آن، تقلب در تبلیغات، مواردی هستند که به صورت آنلاین انجام می‌شوند. اما مزارع کلیک چگونه تقلب تبلیغاتی مرتکب می‌شوند و چه کسی این کار را انجام می‌دهد؟

یکی از کارگران مزارع کلیک در مورد اینکه چگونه برخی از تبلیغ‌کنندگان آنلاین از خدمات کلیک فارم برای پر کردن سهمیه‌های خود استفاده می‌کنند این طور می‌گوید: «برخی از ارائه‌دهندگان تبلیغات اشخاص ثالثی هستند که نمی‌توانند سهمیه سفارش‌های خود را برای مشتریان خود برآورده کنند… بنابراین، وقتی تبلیغات به پایان می‌رسد، از خدمات ما استفاده می‌کنند تا به هدف خود برسند.»

او در ادامه می‌گوید: "این‌ها تبلیغات گوگل یا تبلیغات فیس‌بوک نیستند، بلکه … محتوای حمایت شده هستند که تامین کنندگان محتوا به ما می‌دهند.… لینک‌های محتوا قابل ردیابی و تجزیه و تحلیل هستند، اما با مزارع کلیک می‌توان این قابلیت را دستکاری کرد."

خرید ترافیک "کلاهبرداری نیست"

این کارگر مزرعه کلیک خیلی تلاش می‌کند تا توضیح دهد که خدمات آن‌ها تقلب و کلاهبرداری نیست. «ما همیشه به مشتریان خود می‌گوییم که ترافیک ما ارگانیک نیست، اما بسیاری از رقبای ما این کار را نمی‌کنند… ما خدمات تقلبی ارائه نمی‌دهیم، اما شرکت‌های کوچک‌تر و متوسط زیادی وجود دارند که این کار را انجام می‌دهند.»

این مطلب پیشنهاد می شود :  5 مرحله برای دست یابی به جعبه پاسخ گوگل یا Google Answer Box

او حتی انواع خدمات موجود در وب سایت خود را نشان می‌دهد که بسیاری از آن‌ها توسط بات‌ها و مزارع کلیک پشتیبانی می‌شوند؛ خدمات مثل دانلود و نقد اپلیکیشن‌ها، دنبال‌کنندگان توییتر و ریتوییت‌ و حتی بازدیدهای یوتیوب... بسیاری از این بسته‌های خدماتی با مبالغ بسیار ناچیز قابل استفاده و فعالسازی هستند.

مسئله این است که صاحبان مزرعه کلیک نگران این نیستند که روی چه چیزی کلیک می‌کنند، بنابراین حتی کلیک فارم هایی که به طور کاملا قانونی و با ابزارهای قانونی کار می‌کنند، ممکن است به اینکه روی چه چیزی و چند بار کلیک می‌کنند اهمیتی ندهند.

از طرف دیگر، همانطور که دیدیم، برای ایجاد کلیک‌ نیازی به مزرعه کلیک نیست. یک برنامه نویس نسبتا ماهر در هر کجای دنیا می‌تواند چند گوشی قدیمی بخرد، یک بات طراحی کند و شبانه‌روز از راه‌های مختلف درآمد کسب کند.

تکنیک هایی که مزارع کلیک استفاده می‌کنند

تکنیک هایی که مزارع کلیک استفاده می‌کنند

مزارع کلیک مدرن آسیایی سال‌هاست که از این راه تجارت می‌کنند و بسیار هم پیشرفته شده‌اند. آن‌ها درک درستی از نحوه عملکرد الگوریتم‌های پلتفرم‌های تبلیغاتی دارند و از روش‌های مختلفی برای دور زدن ممنوعیت یا تشخیص تقلب استفاده می‌کنند.

یک برنامه‌نویس بات این طور می‌گوید، «باید مراقب باشید، زیرا اگر بات شما بیش از حد فعال باشد، ممکن است حساب شما مسدود شود. بنابراین باید از نرم‌افزاری برای تغییر آدرس‌های IP و MAC استفاده کنید… اگر چندین حساب دارید، می‌توانید هر چند ساعت یک‌بار بین آن‌ها جابه‌جا شوید.»

او ادامه می‌دهد: «ما بات‌هایی با کیفیت‌های متفاوت داریم که برای بسته‌های فالوور اجتماعی استفاده می‌کنیم. بسته‌های ارزان‌تر معمولا بات‌های ساده‌تری دارند که در نهایت توسط اینستاگرام یا توییتر شناسایی و مسدود می‌شوند. اما، ما بات‌هایی نیز داریم که الگوریتم‌های پیشرفته‌تری را دنبال می‌کنند (و) فالوورهایی که اضافه می‌کنند عمر بیشتری خواهند داشت.»

اگر برای ترافیک سایت خود هزینه می‌کنید، بدانید که احتمالا یکی از این مزارع کلیک در این عملیات دخیل هستند. بسیاری از سرویس‌های کلیکی بین ترافیک جهانی و ترافیک ایلالات متحده اجازه انتخاب می‌دهندو ترافیک ایالات متحده تقریبا رو برابر ترافیک جهانی هزینه دارد و برخی از این شرکت‌ها با استفاده از VPN ترافیک ایالات متحده را نشان می‌دهند تا قیمت بالاتری به مشتری تحمیل کنند.

افزایش تقاضای کلیک و رشد کلیک فارم ها

صنعت مزرعه کلیک در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته است. سال‌ها پیش، شرکت‌های معدودی بودند که خدمات کلیکی ارائه می‌کردند، اما حالا این حوزه اشباع شده است. یکی از دلایل این موضوع این است که چیزهای بیشتری برای کلیک کردن وجود دارد. اهمیت شبکه های اجتماعی برای رشد کسب و کارها بیشتر شده است و تعداد شبکه‌های اجتماعی نیز بیشتر و بیشتر می‌شود.

تعامل ارزش ایجاد می‌کند

تعامل مخاطب یا مشتری با یک کسب و کار نشانه اعتماد و تایید است، بنابراین حتی هزار فالوور می‌تواند برای یک کسب و کار کوچک ارزش زیادی داشته باشد. به همین ترتیب، ارسال دیدگاه‌ها و نظرات مهم‌تر از همیشه هستند و شیوه‌های ایجاد بک لینک نیز در حال تبدیل شدن به یک صنعت پررونق است.

همین ارزش‌ها است که باعث می‌شود تبلیغات کلیکی پولی به یک استراتژی مهم بازاریابی دیجیتال بدل شود و به همراه آن، سواستفاده و کلاهبرداری‌های کلیکی نیز افزایش یافته است. برخی شرکت‌ها از این واقعیت که می‌توانند با این سیستم بازی کنند آگاه شده‌اند و با استفاده از روش‌های متقلبانه، بودجه تبلیغاتی رقبای خود را هدر می‌دهند.

در طول همه گیری گرونا و در کشورهایی مثل تایوان و ویتنام که مجبور بودند از قوانین قرنطینه شدن در خانه پیروی کنند، مزارع کلیک بیش از پیش به استفاده از بات‌ها روی آوردند. در ماه‌های اخیر، تعداد زیادی از ترافیک‌های تقلبی از طریق سرورهای پروکسی در اروپا مسیریابی شدند که نشان دهنده حجم بالای استفاده از VPN و ترافیک بات‌ها است. اگرچه به طور کلی، کاهش جزئی در ترافیک تقلبی دیده می‌شود (شاید به خاطر تغییر الگوریتم های گوگل)، اما همچنان شاهد تعداد زیادی کلیک جعلی بر روی تبلیغات پولی هستیم.

شبکه‌های تبلیغاتی نیز تمهیداتی برای مقابله با کلیک‌های تقلبی اندیشیده‌اند تا به مشتریان خود این اطمینان را بدهند که برای کلیک‌های واقعی، نه بات‌ها یا مزارع کلیک متقلب، هزینه پرداخت می‌کنند.

منبع: https://www.clickcease.com/

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

7 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

  • بنظر میاد که اگه از کلیک فارم درست استفاده بشه، میتونیم خطراتش ر خنثی کنیم

  • اگر مزرعه کلیک اینقدر نگران کننده است چرا هنوز عده ای به سمت ش تمایل دارن؟

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.