کامنت مارکتینگ و نکاتی که باید به آن توجه نمایید

کامنت مارکتینگ

فهرست مطلب (کلیک کنید )

دیجیتال مارکتینگ یک نوع بازاریابی است که هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند، اما تنها تعداد کمی آن را به درستی انجام می‌دهند. از آنجایی که کامنت مارکتینگ رایگان و فرآیندی کاملاً ساده است، بسیاری از بازاریابان فکر می‌کنند که این نوع بازاریابی به درستی اثر نمیگذارد  و نتیجه‌ای ندارد.  علی‌رغم شهرت بد کامنت مارکتینگ، بسیاری از مردم هنوز در پی یافتن این موضوع هستند که آیا بازاریابی با کامنت واقعاً تاثیر دارد یا خیر.

اگر کامنت مارکتینگ را رها نکرده‌اید و سعی می‌کنید یک استراتژی برای موفقیت کمپین‌های بازاریابی کامنت خود انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مقاله همراه ما باشید. ما در این مقاله از مجله آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا به بررسی نکاتی در مورد کامنت مارکتینگ پرداخته‌ایم که می‌تواند برای ایجاد کمپین‌های بازاریابی کامنت به شما کمک کند.

استراتژی کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ شبیه به استراتژی بازاریابی محتوا است. به جای نوشتن محتوای طولانی، در مورد آخرین پست‌های وبلاگ‌های مرتبط و با رتبه بالا نظر می‌دهید. نظرات با کیفیت خوب به شناخت برند و بازدیدکنندگان بیشتر از وبلاگ و پروفایل شبکه اجتماعی شما کمک می‌کند. جستجوی پست‌های مناسب برای نظر دادن به شما امکان می‌دهد از آخرین روندهای حوزه کاری خودتان مطلع شوید.

نکات مهم کامنت مارکتینگ

اگر قصد ایجاد کمپین‌های بازاریابی کامنت مارکتینگ را دارید به نکاتی که در این قسمت آورده‌ایم توجه کنید.

اهداف خود را تعیین کنید

صاحبان مشاغل کمپین‌های بازاریابی کامنت را به چند دلیل اجرا می‌کنند. آن‌ها یا به دنبال ترافیک بیشتر هستند، یا می‌خواهند با مدیران وب‌سایت‌ها ارتباط برقرار کنند. برای اثبات این نکته، اجازه بدهید مثالی برای شما بزنیم. فرض کنید هدف شما افزایش ترافیک در یکی از صفحات خود است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  راهنمای جامع برای کسب درآمد با گویندگی از راه دور

احتمالاً نظرات ارزشمندی را به یک محتوا در یک سایت اضافه می‌کنید و ذکر می‌کنید که پستی در وب‌سایت خودتان وجود دارد که می‌تواند ایده‌های بیشتری برای کمک به خوانندگان برای یادگیری بیشتر در مورد موضوع ارائه دهد. سپس URL خود را اضافه می کنید تا خوانندگان روی آن کلیک کنند.

کامنت مارکتینگ

ثابت قدم باشید

در حالی که کمیت نقش مهمی در کامنت مارکتینگ دارد، کیفیت نیز مهم است. به جای اینکه در مورد تعیین تعداد دقیق و ثابت برای انجام کامنت مارکتینگ فکر کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که بر روی کیفیت نظرات و تداوم این کار تمرکز کنید.

فقط با صرف 3 تا 6 دقیقه برای هر نظر، می‌توانید نظر مناسبی ایجاد کنید که برای شما ارزشمند باشد. اگر با این اعداد پیش بروید، باید بتوانید در عرض 30 دقیقه پنج یا بیشتر نظر بنویسید. ایجاد پنج نظر در روز یک عدد خوب برای کمپین بازاریابی کامنت است.

البته فراموش نکنید تعداد بیش از اندازه کامنت نیز می تواند بکلینک اسپم ارزیابی شود و در موتورهای جستجو جریمه شوید، در شبکه های اجتماعی نیز انتشار بیش از اندازه کامنت، رفتار ربات گونه است که می تواند باعث بلاک شدن پیج و در موارد حادتر باعث بسته شدن پیج شود.

 

در مورد پست‌هایی که در 10 نتیجه جستجوی برتر گوگل هستند نظر دهید

شما باید تعیین کنید که کدام مقالات و محتواها برای استراتژی کامنت مارکتینگ شما مناسب‌تر است، تا در مورد آنها نظر بدهید. اما اظهار نظر در مورد مقاله‌هایی که در 10 نتیجه برتر گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط با وب‌ سایت شما ظاهر می‌شوند، قطعاً یکی از بهترین تصمیم‌هایی است که می‌گیرید. هدف از کامنت گذاشتن برای این مقالات این است که از رتبه ‌بندی دیگران استفاده کنید. اگر محتوایی در 10 نتیجه اول ظاهر شود، تقریباً می‌توان مطمئن بود که جریان مناسبی از خوانندگان در آن صفحات وجود دارند. هر چه تعداد خوانندگان در یک صفحه بیشتر باشد، شانس خواندن نظرات شما و در نهایت کلیک روی لینک شما بیشتر می‌شود.

این مطلب پیشنهاد می شود :  کپی رایتینگ چیست؟ | راهنمای جامع برای کپی رایترها
 

یک امضا بگذارید

فکر می‌کنید اگر کسی یکی از نظرات شما را بخواند، ارزشی در آن پیدا کند و بخواهد برای کسب اطلاعات بیشتر یا شاید همکاری با شما تماس بگیرد، چه اتفاقی می‌افتد؟ افزودن امضایی که شامل نام، عنوان و آدرس وب سایت شما باشد، تماس افراد با شما را بسیار آسان تر می‌کند. یکی از مزایای گنجاندن عنوان خود در امضای شما این است که نشان می‌دهد شما چه کاره هستید و به افراد کمک می‌کند تا بدانند از شما چه انتظاراتی می‌توانند داشته باشند.

برای مثال، اگر شما یک گرافیست هستید و نظر ارزشمندی در مورد یه طرح می‌نویسید اما در امضای خود ذکر نمی‌کنید که یک گرافیست هستید، مشتریان بالقوه نمی‌دانند که شما برای کار گرافیکی در دسترس هستید. افزودن این اطلاعات ضروری در امضای شما به مردم این امکان را می‌دهد که بدانند شما چه کسی هستید.

کامنت مارکتینگ

مطمئن شوید که سایت‌هایی که در مورد آن‌ها نظر می‌دهید دارای ترافیک ماهانه مناسبی هستند

بیشتر فقط در سایت‌هایی با بازدید ماهانه 10000 یا بیشتر نظر دهید. هر چیزی کمتر از آن را نادیده بگیرید. البته ترافیک ماهانه یک سایت تنها چیزی نیست که ارزش دیدن دارد. موارد دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها توجه کنید، مانند اعتبار دامنه، رتبه مقاله در گوگل و ...

 

در لیست ایمیل سایت مشترک شوید.

مزیتی که در مورد اشتراک در لیست ایمیل یک سایت وجود دارد این است که در صورت انتشار مقالات، پست‌های جدید در سایت بلافاصله به شما اطلاع داده می‌شود. اگر به شما اطلاع داده شود، این شانس شما را افزایش می‌دهد که بتوانید اولین نظر در مورد پست را بدهید. وقتی اولین کسی هستید که نظر می‌دهید، احتمال اینکه افراد زیادی آنچه را که در مورد آن نظر داده‌اید را بخوانند بیشتر است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  پرداخت به ازای هر فروش (pps) و مزایای این روش
 

به دنبال نظراتی منفی باشید

این واقعیت وجود دارد که بسیاری از مردم به نظراتی که منفی هستند واکنش نشان می‌دهند. بسیاری از مردم فقط می‌خواهند به دیگران ثابت کنند اشتباه می‌کنند، یا شاید مردم فقط می‌خواهند خودشان را بالا ببرند. به هر دلیلی می‌توانید از این نظرات به نفع خود استفاده کنید.

قبل از اینکه مردم به نظرات ناپسند واکنش نشان دهند، تمایل دارند به نظرات دیگران در مورد یک موضوع نگاه کنند تا مطمئن شوند که تعداد زیادی از افراد احساسات مشابهی دارند. و این همان چیزی است که شانس خواندن نظرات شما را افزایش می‌دهد.

مخالفت با نکته اصلی یک محتوا اشکالی ندارد و اغلب ایده خوبی است. تا زمانی که بتوانید از دیدگاه خود حمایت کنید و آن را مؤدبانه انجام دهید.این مخالفت بحث خوبی می شود و هم به شما و هم به صاحب وبلاگ کمک می کند، به خصوص اگر چت مدتی ادامه داشته باشد و مودبانه بماند!

 

در وبلاگ هدف خود یک نظر دهنده دائمی باشید

اگر هدف شما جلب توجه مدیر وب است، نظر دادن به طور منظم در مورد پست او مطمئنا کمک خواهد کرد. هنگامی که مدیر وب سایت متوجه شما شد، می‌توانید با همکاری در یک پروژه، رابطه را به سطح بعدی ارتقا دهید.

  برگرفته از : smallbusinessbonfire.com
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.