درباره تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا چه می دانید؟

تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا

فهرست مطلب (کلیک کنید )

کپی رایتینگ و تولید محتوا اغلب به عنوان مترادف یک دیگر به کار می‌روند. در صورتی که تفاوت‌های خاصی بین این دو وجود دارد که در این مقاله از مجله آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا به بررسی کامل تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا پرداخته‌ایم. وقتی صحبت از بازاریابی یک کسب و کار می‌شود، شکی نیست که شما نیاز به کپی رایتینگ خواهید داشت، چرا که با توانمندی در این بخش، افزایش فروش را شاهد خواهید بود. یک مدیر محتوا باتجربه باید حتما در نظر داشته باشد که علاوه بر کارشناس تولید محتوا، نیاز به فردی هم دارد که در زمینه کپی رایتینگ توانمند عمل کند.

رقابت سنگینی که امروز در دنیای دیجیتال مارکتینگ بین کسب و کارها وجود دارد، در بخش های مختلف خود را نشان میدهد و آن شرکتی این رقابت را برنده خواهد شد که از تمام قابلیتهای موجود در بازاریابی محتوایی به خوبی و به درستی استفاده نماید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بیش از پیش با مقوله تولید محتوا، کپی رایتینگ و تفاوت این دو با هم آشنا شوید.

 

کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ هنر ایجاد پیام‌های قانع‌کننده است که افراد را متقاعد می‌کند تا اقدام کنند. به عبارت دیگر، این در مورد وادار کردن خوانندگان به انجام کاری است که شما می‌خواهید انجام دهند. هنگامی که به درستی انجام شود، کپی می‌تواند منجر به افزایش فروش شود. کپی رایترها بر فروش فوری و مستقیم تمرکز می‌کنند، در حالی که نویسندگان محتوا بازی طولانی تری را انجام می‌دهند. نویسندگان محتوا می‌دانند که همه در حال حاضر نمی‌خواهند خرید کنند، بنابراین استراتژی‌های بلندمدت را هنگام تولید محتوا باید برنامه‌ریزی کرد.

 

کپی رایتینگ آنلاین

یک کپی رایتر نیز نیاز به موتورهای جستجو دارد تا تبلیغاتش نیز دیده شوند. بنابراین او باید کلمات کلیدی مهم را بداند و بتواند از آن‌ها در متن استفاده کند تا در معرض دید خوانندگان تعیین شده قرار گیرد. متأسفانه این روزها دیده شدن دیگر لزوماً به معنای خوانده شدن نیست. بنابراین بسیار مهم است که خواننده را مستقیما و تنها با چند کلمه امورد هدف قرار دهید.

 

کپی رایتینگ آفلاین

کپی رایتینگ را می‌توان به صورت آفلاین نیز انجام داد. برای مثال در کارت پستال، در بروشور، روی کوپن یا در تبلیغات چاپ شده محصول از آن استفاده کنید. در اینجا نیز قوانین مانند کپی رایتینگ آنلاین صدق می‌شود. واداشتن گروه هدف به خواندن نسخه و برداشت احساسی آن در کپی رایتینگ آفلاین نیز ضروری است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  9 راه برای کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ
 

تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا

 

تولید محتوا چیست؟

برخلاف کپی‌ رایتینگ، نوشتن محتوا شامل نوشتن متون طولانی‌تر است. تولید محتوا معمولاً انتقال اطلاعات است. از تولید محتوا در نوعی تبلیغات که نیاز به محتوا متنی یا تصویری دارد، استفاده می‌شود.

متون محتوا معمولاً مقالات طولانی‌تر هستند، مانند اخبار در مورد یک موضوع خاص، مطالعات موردی در مورد محصولات یا آموزش‌های دقیق یا توضیحات یک محصول یا آموزش. این شکل از محتوا برای ایجاد یک ارتباط عاطفی کوتاه مدت طراحی نشده است، بلکه خواننده را تشویق می‌کند تا دوباره به وب سایت مراجعه کند و یک رابطه بسیار شخصی ایجاد کند.

 

تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا

امروزه دو اصطلاح محتوا نویسی و کپی رایتینگ اغلب به جای هم استفاده می‌شوند. این به دلیل این واقعیت است که هر دو این موارد می توانند به یکدیگر ارتباط داشته باشند. از سوی دیگر، کپی‌ رایتینگ های زیادی با محتوای آموزنده وجود دارد. اما به طور خلاصه، تمرکز اصلی کپی رایتینگ فروش یک محصول یا خدمات است. نوشتن محتوا برای ایجاد روابط با مشتری است.

اینکه کدام فرم متن برای شما مناسب است بستگی به نحوه استفاده از آن دارد. اگر می‌خواهید مشتریانتان اقدامی انجام دهند، کپی رایتینگ توصیه می‌شود. اگر می‌خواهید با مشتریان خود روابط بلندمدت ایجاد کنید، نوشتن محتوا منطقی‌تر است.

همچنین هدف کپی رایتینگ یک جهته است. در مقابل، هدف از نوشتن محتوا می‌تواند متفاوت باشد مانند آموزش افراد، حل مشکلات، درگیر کردن آنها، الهام بخشیدن به آنها، گفتن داستان برند شما، افزایش ترافیک ارگانیک و... . ایجاد محتوا توسط استراتژی بازاریابی محتوا هدایت می‌شود تا بر مخاطبان شما تأثیر بگذارد. به طور کلی، کپی رایتینگ بر آخرین قسمت خریدار تمرکز می‌کند، در حالی که نوشتن محتوا کل قیف فروش را پوشش می‌دهد. نویسندگان محتوا به دانش کاملی از نوشتن محتوای سئو نیاز دارند، در حالی که کپی رایتینگ به این نیاز ندارد.

 

تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا

 

تفاوت دیگر کپی رایتینگ و تولید محتوا

کپی‌نویسی معمولاً به شکل لندینگ های فروش، بنر های تبلیغاتی و ایمیل‌های فروش انجام می‌شود. نوشتن محتوا شامل انواع مختلفی از نوشتن مانند پست‌های وبلاگ، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، اینفوگرافیک‌ها، ویدئوها، پادکست‌ها، خبرنامه‌های ایمیل، اسکریپت‌های ویدئویی و موارد دیگر است.

کپی ‌رایتینگ و تولید محتوا نیازمند رویکردهای کاملاً متفاوتی از نظر تحقیق و نوشتن است. نوشتن محتوای سئو شامل SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) و تجزیه و تحلیل رقبا (علاوه بر تحقیقات مشتری) است. کپی رایتینگ شامل کاوش عمیق در انگیزه‌ها، اهداف و نقاط مشترک با مشتری است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  بهترین نرم افزار CRM کدام است؟ راهنمای انتخاب بهترین نرم افزار CRM

به عنوان یک نویسنده محتوا، شما از نزدیک با ویرایشگر سئو، استراتژیست محتوا، تیم تحریریه، مدیران پروژه، بازاریابان محتوا و تیم محصول کار می‌کنید. از طرف دیگر، شما به عنوان یک کپی رایتر با تیم فروش، تیم محصول، تیم طراحی و تیم خدمات مشتری کار می‌کنید. محتوا مبتنی بر جستجو و کلمات کلیدی است، در حالی که کپی رایتینگ تمایل به روانشناسی دارد.

 

کپی رایتینگ و تولید محتوا چه شباهت‌هایی دارند؟

در حالی که هیچ فرمول جادویی برای ایجاد محتوای ارزشمند وجود ندارد، اما برخی از چارچوب‌های کپی‌ رایتینگ آزمایش ‌شده وجود دارد و نویسندگان محتوای خوب از فرمول‌های کپی رایتینگ برای به حداکثر رساندن نرخ تبدیل استفاده می‌کنند. کپی رایتینگ چیزی بیش از کلمات در یک صفحه است. این کار یک هنر، یک علم و یک استراتژی تجاری است. بازاریابان محتوا و کپی‌نویسان خوب از این چارچوب‌ها برای نوشتن سرفصل‌های عالی و ایجاد فراخوان‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

هم کپی‌نویسی و هم نوشتن محتوا بخش‌های مهم بازاریابی دیجیتال هستند. در حالی که شباهت‌هایی وجود دارد، تفاوت‌های قابل توجهی بین کپی رایتینگ و بازاریابی محتوا وجود دارد. اما در نهایت هدف هر دو جذب مخاطبین جدید است. در نهایت نمی‌توان گفت که کدام بهتر است.

 

کپی رایتینگ و تولید محتوا چه ربطی به سئو دارند؟

مهم نیست که یک متن محتوا باشد یا متن کپی‌رایت، یک نویسنده همیشه باید موتور جستجو را در اینترنت در ذهن داشته باشد. بهترین شعار، بهترین محصول یا آموزنده‌ترین مقاله اگر پیدا نشود چه کاربردی دارد؟ بنابراین، اولین هدف یک کپی‌رایتر یا نویسنده این است که پست‌های خود را به گونه‌ای بنویسد که در یک وب‌سایت تا حد امکان در نتایج جستجو ظاهر شود و در عین حال حداکثر تعداد کلیک را ایجاد کند. هم تراکم کلمات کلیدی و هم محتوا باید یکسان باشند، زیرا الگوریتم‌های موتورهای جستجو هر روز هوشمندتر می‌شوند.

 

چه چیزی برای وب سایت خود نیاز داریم؟ کپی رایتینگ یا تولید محتوا؟

اگر اکنون قصد دارید وب سایت خود را با محتوای جدید پر کنید و دوست دارید متن‌های سئو حرفه‌ای برای شما نوشته شود، طبیعتاً این سوال پیش می‌آید که کدام نوع محتوا برای شما مناسب است. هیچ پاسخ کلی برای این سوال وجود ندارد. درواقع به آنچه ارائه می‌دهید و مهم‌تر از همه آنچه می‌خواهید به دست آورید بستگی دارد.

برای یک فروشگاه آنلاین که در آن محصولات خود را می‌فروشید، کپی رایترینگ مناسب است. کپی رایتینگ با متن‌های کوتاه و واضح مشتریان را جذب می‌کند و بازدیدکنندگان را به خریدار تبدیل می‌کند. متن کپی رایتینگ با شعارها و تیترهای هوشمندانه تضمین می‌کند که محصول و برند برای مدت طولانی در ذهن خوانندگان بماند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  ایمیل مارکتینگ و بهترین استراتژی های آن

نویسنده محتوا، به نوبه خود، کیفیت و وفاداری طولانی مدت بازدیدکنندگان را با مشارکت‌های طولانی‌تر تضمین می‌کند. زیرا اگر مشتری بالقوه علاوه بر توضیحات ساده محصول، نکات کاربردی، مثال‌های کاربردی و اطلاعات ارزشمند را بیابد، احساس می‌کند که به خوبی محتوا درک می‌شود و تمایل بیشتری به خرید پیدا می‌کند. یک وبلاگ هیجان انگیز با آخرین اخبار و نکات در مورد موضوع شما، به نوبه خود، بازدیدکنندگان منظم را جذب می‌کند و احتمال تبدیل یک خواننده به مشتری را افزایش می‌دهد.

 

تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا

 

محتوای سئو چیست؟

اگر زمانی را صرف بازاریابی دیجیتال کرده‌اید، به احتمال زیاد نام SEO را شنیده‌اید. اما این لزوماً به این معنی نیست که شما در مورد محتوای سئو و چرایی اهمیت آن آگاه هستید. زیرا محتوای مبتنی بر سئو یکی از موثرترین راه‌ها برای به دست آوردن نتیجه برای سایت شما است. در واقع، بدون محتوای بهینه شده برای مخاطبان شما، رتبه بندی در موتورهای جستجو تقریبا غیرممکن است. در نتیجه، ضروری است که محتوای با کیفیتی تولید کنید که ترافیک و نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد.

محتوای سئو متنی است که در یک وب سایت برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) در یک وب سایت استفاده می‌شود. محتوای سئو با سایر انواع متن متفاوت است زیرا باید حاوی عناصر خاصی باشد که برای تجزیه و تحلیل وب سایت ضروری است. با این وجود، نباید کاربران را فراموش کرد، زیرا محتوای سئو باید دو وظیفه مهم را انجام دهد. درواقع باید برای کاربران و موتورهای جستجو به طور یکسان جذاب باشد.

 

خلاصه تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا

کپی رایتر نویسنده‌ای است که قطعات کوتاهی از متن مانند تبلیغات، شعارها و توضیحات محصول را می‌نویسد. یک نویسنده محتوا متون طولانی‌تری مانند مقالات، وبلاگ‌ها یا پست‌های رسانه‌های اجتماعی می‌نویسد. هر دو در کار خود به بهینه سازی موتورهای جستجو و ارزش افزوده برای بازدیدکنندگان اهمیت زیادی می‌دهند. اینکه چه کسی برای شما مناسب است به شدت به آنچه برای وب سایت خود نیاز دارید، بستگی دارد. این که مخاطبین شما فقط به توضیحات محصول نیاز دارند و یا به آموزش هم نیاز دارند. اغلب ترکیب هر دو، یک استراتژی محتوای موفق سئو را تشکیل می‌دهد.

  برگرفته از : forgeandsmith.com
اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.