نحوه نوشتن محتوای کرنر استون در 5 مرحله

نحوه نوشتن محتوای کرنر استون در 5 مرحله

فهرست مطلب (کلیک کنید )

احتمالا در سایت خود چند مقاله دارید که برای شما خیلی عزیز و ارزشمند هستند. مقالاتی که به شدت دوست دارید در گوکل رتبه بالایی بگیرند و مردم بخوانند. به این مقالات به اصطلاح محتوای کرنر استون گفته می‌شود.

پیرو مبحث آموزش تولید محتوا، در این مقاله قصد داریم درباره محتوای کرنر استون، اهمیت آن در سئوی سایت و نحوه نوشتن یک محتوای کرنر استون عالی مفصل صحبت کنیم. همچنین، خواهید دید که برای اثربخش‌تر کردن محتوای شاخص چگونه باید از دیگر مقالات وب سایت خود به آن لینک دهید. محتوای کرنر استون می‌تواند کل فرآیند سئوی سایت شما را متحول کند.

محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) چیست؟

محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) چیست؟

محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) که با عناوین دیگری همچون محتوای سنگ بنا، محتوای بنیادی، محتوای شاخص و محتوای همیشه سبز نیز شناخته می‌شود هسته اصلی وب سایت شما است. محتوای کرنر استون شامل بهترین و مهم‌ترین مقالات در سایت شما می‌باشد؛ صفحات یا پست‌هایی که می‌خواهید بالاترین رتبه را در موتورهای جستجو داشته باشند. محتوای شاخص معمولاً مقاله‌های نسبتاً طولانی و آموزنده‌ای هستند که درون‌مایه‌های پست‌های مختلف وبلاگ را ترکیب می‌کنند و هر چیزی را که در مورد یک موضوع خاص مهم است پوشش می‌دهند.

تمرکز محتوای کرنر استون به جای فروش محصولات، ارائه بهترین و کامل‌ترین اطلاعات در مورد یک موضوع خاص است. با این حال، محتوای سنگ بنا باید منعکس‌کننده ارزش‌ها و دیدگاه‌های کسب و کار شما باشد یا ماموریت شما را به طور کامل بیان کند. محتوای کرنر استون به شما کمک می‌کند با نشان دادن آنچه می‌توانید به مردم ارائه دهید، ترافیک و آگاهی از برند خود را افزایش دهید.

محتوای سنگ بنای شما باید بسیار مرتبط با اهداف کسب و کار شما باشد. به این ترتیب قادر خواهید بود در صنعت و حوزه فعالیت خود اعتبار کسب کنید و جریان ثابتی از بازدیدکنندگان را وارد سایت خود کنید؛ بازدیدکنندگانی که احتمالا دیر یا زود به محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید علاقه مند می‌شوند.

محتوای کرنر استون می‌تواند یک یا چند پست وبلاگ یا برگه باشد. این محتواها هر چه که هستند، باید مطمئن شوید که بسیار خوب نوشته شده‌‌اند، مرتباً آن‌ها را به‌روزرسانی کنید و هدفتان این باشد که آن‌ها را برای رقابتی‌ترین کلمات کلیدی خود رتبه‌بندی کنید.

محتوای سنگ بنا چه مزایایی دارد؟

محتوای سنگ بنا مزایای زیادی برای کسب و کار شما دارد:

  • آگاهی از برند شما را بالا می‌برد.
  • بازدیدکنندگانی را به سایت شما جذب می‌کند که مرتبط و ایده‌آل برای کسب و کار شما هستند.
  • پیوندهای طبیعی ایجاد می‌کند (موردی که به کل سئوی سایت شما کمک می‌کند).
  • به برند شما اعتبار، حس اعتماد و وجهه مثبت می‌دهد.
  • قیف بازاریابی و فروش شما را تغذیه می‌کند (به عنوان مثال، به شما در ایجاد یک لیست ایمیل کمک می‌کند).

با این حال، به خاطر داشته باشید که یک محتوای کرنر استون، علاوه بر عالی بودن، باید به صورت رایگان در دسترس همگان باشد (نباید پشت دیوار پرداخت (paywall) یا فرم‌های ثبت نام پنهان شود). در ضمن، نباید انتظار داشته باشید هر کسی که از این محتوا بازدید می‌کند چیزی بخرد یا به مشتری تبدیل شود.

هدف واقعی محتوای سنگ بنا ایجاد یک تاثیر اولیه مثبت است، اینکه مردم با برند شما احساس صمیمیت و قرابت کنند. به این ترتیب، زمانی که آن‌ها تصمیم به خرید دارند، به احتمال زیاد به شما مراجعه می‌کنند.

چرا مقالات کرنر استون برای سئو بسیار مهم هستند؟

محتوای کرنر استون یا محتوای شاخص نقش بسیار مهمی در هر استراتژی سئو دارند. ممکن است رتبه‌ گرفتن برای عبارات جستجویی که بسیار محبوب و رایج هستند دشوار باشد، اما یک محتوای کرنر استون می‌تواند به شما در مقابله با آن عبارات جستجوی رقابتی کمک کند. اگر صفحات زیادی در مورد موضوعات مشابه می‌نویسید، باید به گوگل بگویید کدام یک از آنها بیشترین اهمیت را دارند. اگر این کار را نکنید، شانس خود را برای رتبه بندی خوب در نتایج جستجو از دست خواهید داد. ایجاد یک ساختار درست از پیوندهای داخلی بین پست‌های شما به گوگل می‌گوید که کدام مقاله یا مقالات مهم‌تر از بقیه هستند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  0 تا 100 استراتژی دیجیتال مارکتینگ و نحوه تدوین آن

اگر می‌خواهید برای کسب و کار خود بهترین استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوا را پیاده کنید، قطعا نوشتن محتوای کرنر استون بهترین نقطه شروع است.

ساختار پیوندها در استراتژی کرنر استون

ساختار پیوندها در استراتژی کرنر استون

مقالات کرنر استون باید جایگاه برجسته‌ای در وب سایت شما داشته باشند. در بهترین حالت، هر کاربری باید بتواند مستقیماً از صفحه اصلی شما به مقالات کرنر استون شما دسترسی پیدا کند. همچنین، سایر پست‌های شما، در مورد موضوعات مشابه، باید به مقاله کرنر استون مربوط پیوند داده شوند. بنابراین اهمیت محتوای سنگ بنا از ساختار سایت شما مشخص می‌شود.

همچنان که سایت شما توسعه می‌یابد، تعداد پست‌های جدید شما نیز بیشتر می‌شود؛ پست‌هایی که از زوایای مختلف به یک موضوع خاص می‌پردازند و تک تک آن‌ها به محتوای شاخص شما لینک می‌شوند. با این ساختار پیوند داخلی می‌توانید شانس رتبه بندی صفحات محتوای کرنر استون خود را در جستجوهای گوگل افزایش دهید.

اجازه دهید با یک مثال استعاره‌ای این موضوع را روشن‌تر کنیم: تصور کنید که به نقشه یک کشور نگاه می‌کنید. شهرهای کوچک و شهرهای بزرگ همه به نحوی به هم مرتبط هستند. اما در مقایسه با شهرهای کوچک، جاده‌های بیشتری به شهرهای بزرگ ختم می‌شود. این شهرهای بزرگ حکم همان محتوای کرنر استون را دارند و بیشترین پیوندها را دریافت می‌کنند. شهرهای کوچک مثل پست‌های شما در مورد موضوعات خاص‌تر هستند. برخی از جاده‌ها (پیوندها) به آنها منتهی می‌شوند، اما نه به اندازه شهرهای بزرگ...

کدام مقالات محتوای شاخص ما هستند؟

شما باید محتوای شاخص و سنگ بنای خود را با دقت انتخاب کنید. به چهار یا پنج صفحه‌ای فکر کنید که دوست دارید کاربران در اولین بازدید از وب سایت شما بخوانند. این مقالات باید سنگ بنای سایت شما باشند. کدام مقاله برای شما مهم‌تر است؟ کامل‌ترین و معتبرترین مقالات شما کدام‌ها هستند؟ آیا این مقالات کلمات کلیدی مدنظر شما را هدف قرار می‌دهند؛ کلمات یا عباراتی که بیشتر از همه می‌خواهید برای آن‌ها رتبه بگیرید؟

ممکن است وسوسه شوید که صفحه اصلی وب سایت خود را به عنوان یک محتوای کرنر استون در نظر بگیرید، اما این واقعاً کاری نیست که صفحه اصلی شما انجام دهد. اگرچه پیوندهای زیادی به صفحه اصلی باز می‌گردند، اما از نظر محتوا، واقعاً کاری را که یک محتوای سنگ بنا باید انجام دهد پوشش نمی‌دهد.

یک مقاله کرنر استون باید یک موضوع خاص را هدف قرار دهد و اطلاعات عمیق و مفید زیادی در مورد آن موضوع ارائه کند. صفحه اصلی شما بسیار کلی‌تر از این حرف‌ها خواهد بود، بنابراین نمی‌تواند به شما این فرصت و شانس را بدهد که برای رتبه بندی کلمات کلیدی مورد نظرتان از آن کمک بگیرید. البته، مهم است که برای بهینه سازی صفحه اصلی خود وقت بگذارید.

در مقایسه با سایت‌های کوچک و نوپا، وب سایت‌های بزرگ فرصت و حق انتخاب بیشتری برای محتوای کرنر استون دارند. معمولا در وب سایت‌های بزرگ در مورد بیش از یک موضوع محتوا نوشته می‌شود، بنابراین می‌توانید از هر دسته یک محتوای شاخص انتخاب کنید.

بهینه کردن محتوای کرنر استون

محتوای کرنر استون به قدری اهمیت دارد که همه افزونه های سئو، از جمله افزونه Yoast، گزینه‌ای جداگانه برای مشخص کردن محتوای شاخص دارند. اگر گزینه محتوای شاخص را در افزونه‌های سئو تیک بزنید، این افزونه‌ها به شما کمک می‌کنند تا یک مقاله فوق‌العاده بنویسید و با لینک دهی از صفحات مرتبط یک ساختار پیوند داخلی منسجم ایجاد کنید.

علامت گذاری مقالات شاخص به این معنی است که می‌توانید لیستی از آن‌ها را در نمای کلی پست‌های خود ایجاد کنید، بنابراین به راحتی روی بهینه سازی و به‌روزرسانی آن‌ها کار کنید. مهمتر از همه، ابزارهای پیشنهاد لینک در افزونه های سئو به مقالاتی که به عنوان محتوای شاخص علامت گذاری می‌کنید اولویت می‌دهند، بنابراین اگر در مورد یک موضوع مرتبط مطلبی می‌نویسید، هرگز فراموش نخواهید کرد که به بهترین مقاله خود در مورد آن موضوع خاص پیوند دهید.

تجزیه و تحلیل محتوای شاخص

اگر واقعاً می‌خواهید مقالات کرنر استون خود را عالی بسازید، به تجزیه و تحلیل محتواهای خاص برای تبدیل شدن به محتوای شاخص نیاز دارید. محتوایی که به‌عنوان محتوای شاخص علامت‌گذاری می‌شود، در مورد سئو محتوا و خوانایی، با دقت بیشتری نسبت به محتوای معمولی مورد قضاوت و تحلیل قرار می‌گیرد. این محتوا باید طولانی‌تر باشد، محتوای عالی و مفید داشته باشد، توجه خواننده را جذب و حفظ کند و رتبه بالایی به دست آورد.

شمارشگر پیوندهای متنی

وقتی در افزونه های سئو یک محتوا را به عنوان محتوای شاخص علامت گذاری می‌کنید می‌توانید مقالات سنگ بنای خود را در نمای کلی پست فیلتر کنید تا ببینید یک پست چند لینک داخلی دارد ( به چند صفحه لینک شده و از چند صفحه لینک دریافت کرده است). این شمارشگر پیوند متنی بسیار مفید است زیرا می‌توانید در یک نگاه ببینید که آیا محتوای سنگ بنای شما دارای پیوندهای کافی از سایر پست‌های مرتبط است یا خیر.

پیشنهاد پیوندهای داخلی

افزونه های سئو از ویژگی پیشنهاد لینک های داخلی برخوردارند. افزونه های سئو نوشته‌ها و مقالات شما را تجزیه و تحلیل می‌کنند و از برجسته‌ترین کلمات در متن‌های شما استفاده می‌کنند تا مشخص کنند که کدام مقالات با محتوای شاخص شما مرتبط هستند، بنابراین باید به کدام یک پیوند دهید. افزونه های سئو در محاسبات مربوط به پیشنهاد پیوندهای داخلی با مقالات کرنر استون متفاوت برخورد می‌کنند، زیرا این مقالات اهمیت بیشتر و ارزش بالاتری دارند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  الگوریتم موبایل گدون چیست+چگونه سایت خود را برای آن بهینه کنیم؟

برای برجسته‌تر کردن این مقالات، افزونه های سئو مقالات شاخص را در بالای لیست پیشنهادات پیوند داخلی قرار می‌دهند. این کار باعث می‌شود که پیوند دادن به مقالات مهم‌تر بسیار آسان‌تر شود.

2 رویکرد اصلی در ایجاد محتوای سنگ بنا

برای ایجاد محتوای سنگ بنا می‌توان 2 رویکرد اصلی را پیش گرفت:

1- برای وب سایت‌هایی که صفحات زیادی دارند

شاید شما یک وب سایت قدیمی دارید که در آن صفحات زیادی برای موضوعات مختلف ایجاد کرده‌اید. احتمالا درباره مخاطبان هدف خود مطالعه و تحقیق کرده‌اید، تحقیقات کلمات کلیدی را انجام داده‌اید و با توجه به این موارد، برخی از مهم‌ترین پست‌های وبلاگ خود را پوشش داده‌اید.

حالا می‌توانید با استفاده از امکان جستجوی سایت این محتواها را پیدا کنید و لیستی از 8 تا 10 پست عالی را گردآوری نموده و یک صفحه ایجاد کنید (صفحه محتوای سنگ بنا) که تمام این صفحات را فهرست می‌کند.

برای استفاده از عملکرد جستجوی سایت، آدرس وب سایت خود را در گوگل تایپ کنید و یک ":" بگذارید و سپس کلمه کلیدی اصلی خود را اضافه کنید. با این روش، گوگل تمام صفحات وب سایت شما را که کلمه کلیدی موردنظر در آن‌ها وجود دارند پیدا کرده و به شما نشان می‌دهد.

حالا باید فهرستی از همه این عناوین پست‌ها جمع آوری کنید، توضیحات کمی به آن‌ها اضافه کنید و از این صفحات به یک صفحه که از همه مهم‌تر است پیوند بدهید. صفحه محتوای سنگ بنای شما آماده است.

2- برای وب سایت هایی که تازه راه اندازی شده‌اند

رویکرد دوم مخصوص وب سایت‌هایی است که تازه شروع به کار کرده‌اند. از آنجایی که یک وب‌سایت جدید محتوای بسیار کمی دارد، نمی‌شود انتظار داشت که پست‌های زیادی برای پیوند دادن به صفحه محتوای کرنر استون در اختیار داشته باشیم.

با این حال، تمام موضوعات بالقوه‌ای را که می‌توانید در وب سایت خود پوشش دهید فهرست کنید و در حین نوشتن آن‌ها، به صفحه محتوای سنگ بنای خود لینک دهید. این فرآیند را می‌توانید طبق مراحل زیر انجام دهید:

  1. ابتدا لیستی از کلمات کلیدی که می‌خواهید هدف قرار دهید تهیه کنید. از کلمه یا عبارت کلیدی باید در قسمت‌های مختلف محتوای کرنر استون خود استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله استانداردترین ساختار محتوا برای سئو را مطالعه کنید.
  2. برای مقالاتی که قرار است به موضوعات خاص‌تر بپردازند و به محتوای کرنر استون پیوند داده شوند عبارات کلیدی طولانی‌تر را هدف قرار دهید. مثلا، اگر کلمه کلیدی شما "تولید محتوا" است (عبارتی که محتوای کرنر استون شما برای آن سئو شده است)، کلمات کلیدی طولانی‌تر می‌تواند شامل "استراتژی تولید محتوا"، "آموزش تصویری تولید محتوا" و موارد دیگر باشد.
  3. سپس برای هر یک از این کلمات یا عبارات کلیدی یک پست ایجاد کنید و از آن‌ها به محتوای کرنر استون پیوند بدهید. (همچنین، لینک دادن از محتوای کرنر استون به این صفحات ساختار پیوند داخلی سایت شما را قوی‌تر می‌کند و روی سئوی شما تاثیر زیادی خواهد داشت.) هر چه تعداد این لینک‌ها بیشتر باشد نتیجه بهتری می‌گیرید.
ایجاد یک محتوای کرنر استون عالی در 5 مرحله

ایجاد یک محتوای کرنر استون عالی در 5 مرحله

همان طور گه کفتیم، شما باید تحقیقات گسترده‌ای در مورد کلمات کلیدی انجام دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا مقالات کرنر استون واقعا عالی، طولانی، آموزنده و زیبا بنویسد. اما اگر آنقدر زمان نداشته باشید چه؟ اگر قبلاً تعداد زیادی مقاله نوشته باشید چه می‌شود؟ در هر صورت، این پنج مرحله را برای ایجاد محتوای کرنر استون بی‌نقص دنبال کنید:

مرحله 1: به کلمات کلیدی خود فکر کنید

شما ابتدا باید در مورد کلمات کلیدی اصلی خود که می‌خواهید برای آن‌ها رتبه بگیرید تصمیم بگیرید. مقالات سنگ بنای شما باید برای رقابتی‌ترین کلمات کلیدی شما بهینه سازی شوند، بنابراین حتماً در مورد آن‌ها خوب تحقیق کنید.

مرحله 2: بهترین پست را انتخاب کنید

پست‌هایی را بررسی کنید که برای مهم‌ترین کلمات کلیدی شما بهینه شده‌اند. به نظر شما کدام پست از همه بهتر است؟ از این به بعد این پست محتوای کرنر استون شما خواهد بود!

مرحله 3: آن پست را بازنویسی کنید

مقاله کرنر استون خود را بازنویسی کنید. آن را عالی و مطابق با اصول سئو بنویسید. از آنجایی که مقالات سنگ بنا معمولا طولانی هستند، به خوانایی این مقالات بیشتر توجه کنید. حتما از عناوین و سرفصل‌های متعدد استفاده کنید. بد نیست در ابتدای محتوای کرنر استون طولانی خود یک فهرست مطالب نیز بگنجانید. مقاله خود را گسترش دهید، هر از گاهی به‌روزرسانی کنید و مطمئن شوید که اطلاعات مفید و موثقی در آن می‌نویسید. فراموش نکنید که آن مقاله را به طور مرتب بازنویسی و به روز کنید.

مرحله 4: پست های دیگر را برای عبارات طولانی‌تر بهینه کنید

همان طور که قبلا توضیح دادیم، سایر پست‌هایی که قرار است به محتوای کرنر استون لینک شوند برای کلمات و عبارات کلیدی طولانی‌تر بهینه کنید.

مرحله 5: تا جای ممکن لینک ایجاد کنید

شما باید به گوگل نشان دهید که محتوای کرنر استون شما که مهمترین مقاله در مورد یک موضوع در سایت شما است کدام است. بنابراین، تا جایی که ممکن است از تمام مقالاتی که برای عبارات طولانی‌تر و مرتبط با یک موضوع تولید کرده‌اید به مقاله سنگ بنای خود پیوند دهید!

محتوای سنگ بنای خود را تبلیغ کنید

اگر محتوای سنگ بنای خود را به خوبی نوشته باشید باید مایه افتخار شما باشد! چیزی که دیگران با کمال میل به اشتراک می‌گذارند و در نتیجه این قابلیت را دارد که لینک‌های زیادی جذب کند. از تماس با افراد دیگری که در مورد موضوعات مرتبط نوشته‌اند نترسید: محتوایی را که تولید کرده‌اید به آن‌ها نشان دهید. ممکن است این محتوا برای بازدیدکنندگان آن‌ها نیز ارزش زیادی داشته باشد. حتی ایده خوبی است که به آن‌ها پیشنهاد دهید یک پست مهمان برای آن‌ها در مورد آن موضوع بنویسید و به مقاله خود پیوند دهید.

جمع بندی: محتوای کرنر استون بهترین راهکار برای بهبود سئوی سایت

همیشه به خاطر داشته باشید که وقتی محتوا تولید می‌کنید، باید با کیفیت باشد و ارزش بالایی برای خواننده ایجاد کند. محتوای کرنر استون راهی عالی برای به روز نگه داشتن سایت شما و ارائه محتوای عالی و مرتبط با نیازها و خواسته‌های کاربران است. مقالات سنگ بنا در برابر تغییرات الگوریتم های گوگل که مرتب به روز رسانی شده و هر روز هوشمندتر از قبل می‌شوند مقاوم هستند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  کسب درآمد از پادکست با 6 ایده جذاب

اگر هنوز نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد تولید محتوای شاخص دارید می‌توانید از کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ منتاپلاس مشاوره بگیرید.

منبع: https://yoast.com/

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.