چگونه مدرک دیجیتال مارکتینگ معتبر بگیریم؟

مدرک بین المللی آنلاین دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطلب (کلیک کنید )

اگر اهمیت بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها را درک کرده باشید، حتما می‌دانید که همیشه جا برای بیشتر خواستن وجود دارد. با دانش بیشتر، مهارت‌های بیشتر و راه‌های بیشتر می‌توانید به مشتریان یا کارفرمایان خود ثابت کنید که می‌توانید کسب‌وکارشان را از بقیه متمایز کنید. افزودن یک مدرک معتبر به رزومه کاری، یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار و آماده شدن برای موفقیت است. چه در صنعت دیجیتال مارکتینگ تازه کار باشید چه یک حرفه‌ای باتجربه، دریافت گواهینامه بازاریابی دیجیتال می‌تواند ارزش زیادی داشته باشد. با این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا همراه باشید تا بیشتر درباره مدرک دیجیتال مارکتینگ با شما صحبت کنیم.

تبدیل شدن به یک بازاریاب دیجیتال موفق نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد و این یک واقعیت پذیرفته شده است. بازاریابی دیجیتال رشته‌ای است که توانایی‌های اثبات شده، جای سال‌ها تحصیل را می‌گیرد و دلیل این امر عمدتاً این است که در دوره‌های آموزشی آکادمیک، مهارت‌های خاص و مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر آموزش داده نمی‌شود.

بسیاری از اهل فن اعتقاد دارند که گواهینامه‌ دیجیتال مارکتینگ حتی بهتر از مدرک دانشگاهی است و شرکت‌ها به سرعت ارزش آن را درک می‌کنند. کسب یک گواهینامه فنی معتبر در حوزه دیجیتال مارکتینگ بهترین راه سرمایه گذاری روی یادگیری مهارت‌های ضروری در حوزه دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود. اجازه دهید ببینیم یک گواهینامه رسمی و معتبر چگونه و از چه راه‌هایی می‌تواند به ارزش شما، به عنوان یک کارشناس بازاریابی دیجیتال، بیفزاید.

چه چیزی یک مدرک دیجیتال مارکتینگ را معتبر و ارزشمند می‌کند؟  مدرک دیجیتال مارکتینگ گوگل

چه چیزی یک مدرک دیجیتال مارکتینگ را معتبر و ارزشمند می‌کند؟

دوره‌ها، مدارک و گواهی‌نامه‌های زیادی توسط شرکت‌ها و موسسات مختلف ارائه می‌شوند. اما چگونه می‌توان فهمید که گواهینامه مورد نظر شما وجه قانونی دارد و معتبر است؟ این سوالات را بپرسید تا متوجه شوید که آیا گواهینامه‌ای که در نظر دارید برای حرفه شما مفید است یا خیر:

آیا دوره‌ها توسط متخصصان این حوزه تدریس می‌شوند؟

اگر افرادی که دوره‌های بازاریابی دیجیتال را تدریس می‌کنند در آنچه آموزش می‌دهند تجربه نداشته باشند، شما فقط وقت و پول خود را تلف می‌کنید. کارفرمایان افرادی را می‌خواهند که دانش عملی واقعی و مرتبط با این حوزه را همانطور که در این صنعت اعمال می‌شود داشته باشند. هر مؤسسه بازاریابی معتبری این قاعده را مغتنم شمرده و از مدرسین درجه یک، با سابقه اثبات شده در موضوع کمک می‌گیرد.

آیا گواهینامه دانش عملی ارائه می‌دهد؟

آیا اگر این دوره را تکمیل کنید و گواهینامه بگیرید، شما را به مهارت‌ها و دانشی که در دنیای واقعی نیاز دارید مجهز می‌کند؟ آیا به شما مهارت‌های جدید و قابل انتقال می‌آموزد یا مهارت‌هایی را که قبلاً داشته‌اید به‌روزرسانی می‌کند؟ شما باید ببینید چگونه می‌توانید آنچه را که یاد می‌گیرید به مهارت‌های قابل استفاده تبدیل کنید؛ مهارت‌هایی که یک کارشناس بازاریابی دیجیتال موفق باید از آن‌ها برخوردار باشد. اگر این مورد را در گواهینامه مدنظر یافتید، پس این مدرک ارزش پیگیری دارد.

آیا این گواهینامه همه جا پذیرفته شده است؟

تعیین این عامل ممکن است دشوار باشد، اما برخی تحقیقات می‌تواند به شما در کشف آن کمک کند. دانشجویان سابق پس از گذراندن این دوره چه می‌گویند؟ نظرات و انتقادات را در وب سایت موسسه و سایت‌های شخص ثالث بررسی کنید. متأسفانه، همه گواهینامه‌ها سطح پذیرش یکسانی ندارند، بنابراین گواهینامه‌های مختلف را مقایسه کنید تا مطمئن شوید که در پایان دوره‌ها چه مدرکی با چه ارزشی دریافت خواهید کرد.

تفاوت مدرک با گواهینامه چیست؟

یک مدرک نشان می‌دهد که شما یک سری دوره و کلاس‌ را گذرانده‌اید و امتحاناتی را در مورد مطالب درسی با موفقیت پاس کرده‌اید. دوره‌های مربوط به اخذ یک مدرک می‌توانند عمیق باشند و طیف وسیعی از موضوعات مختلف را پوشش دهند. به خاطر داشته باشید که یک مدرک ممکن است هزینه بیشتری نسبت به گواهینامه داشته باشد زیرا عمق و حجم مطالب آموزشی بیشتر است و شاید حتی مجبور باشید برای شرکت در آزمون هزینه‌ای بپردازید. در برخی موارد ممکن است یک مدرک فقط برای مدت زمان مشخصی معتبر باشد و قبل از اتمام موعد آن باید دوباره تمدید شود.

این مطلب پیشنهاد می شود :  10 ترفند ساخت تیزر تبلیغاتی مخاطب پسند

گواهینامه‌ها در پایان دوره داده می‌شوند و معمولاً یک موضوع واحد را پوشش می‌دهند. گواهینامه‌ها اغلب برای شرکت در یک دوره اعطا می‌شوند و لزوماً نشان دهنده شایستگی نیستند. با این حال، اگر چیز مفیدی به شما یاد دهند، چیزی از ارزش آن‌ها کاسته نمی‌شود. علاوه بر این، بسیاری از گواهینامه‌ها رایگان هستند، بنابراین گرفتن آن‌ها فقط به سرمایه گذاری زمانی نیاز دارد. به علاوه، وجود گواهینامه‌های معتبر در رزومه کاری شما مثبت و خوب خواهد بود. به هر حال، هم مدرک و هم گواهینامه به نوعی صلاحیت و شایستگی شما را به دیگران نشان می‌دهند.

کسب مدرک و گواهینامه دیجیتال مارکتینگ چه مزایایی دارد؟ 5 دوره برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ {رایگان و سریع}

کسب مدرک و گواهینامه دیجیتال مارکتینگ چه مزایایی دارد؟

ارزش یک مدرک برای شروع حرفه بازاریابی دیجیتال یا پیشرفت در این حوزه بسیار زیاد است. چه در این زمینه تجربه داشته باشید و چه تازه‌کار باشید، ارزشی وجود دارد که باید آن را به دست آورید. یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های کسب صلاحیت یا اخذ مدرک دیجیتال مارکتینگ این است که برای شروع، نیازی به داشتن تجربه آموزشی قبلی یا ارتقاء هیچ دوره‌ای ندارید. برخی از مزایای خاص دریافت گواهینامه یا مدرک دیجیتال مارکتینگ از این قرار است:

در صدر تحولات جدید قرار می‌گیرید

مدرگ دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا از پیشرفت‌های جدید در این صنعت، به محض وقوع آن‌ها، مطلع شوید. با نوآوری‌هایی که دائما در فناوری‌های جدید ظهور می‌کنند، باید در حوزه دیجیتال مارکتینگ همواره به فکر ارتقای مهارت‌های خود باشید. این امر به شما کمک می‌کند تا در صدر این پیشرفت‌ها قرار بگیرید.

فرصت های شغلی بیشتری خواهید داشت

میزان بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیار بالا رفته است. طبق آمارهای رسمی، این مسئله باعث می‌شود تا 40 درصد از فارغ التحصیلان در مشاغلی فعالیت کنند که نیازی به مدرک ندارند. به همین دلیل، بسیاری از دانشکده‌ها درصدد هستند تا به دانشجویان مهارت‌هایی را آموزش دهند که می‌دانند کارفرمایان به دنبال آن مهارت‌ها هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید وارد حوزه بازاریابی دیجیتال شوید، بهتر است گواهینامه یا مدرکی داشته باشید که به کارفرمایان بالقوه نشان دهد دانش عملی و مهارت‌های لازم برای موفقیت در این نقش را دارید.

خود را برای ارتقای شغلی آماده کنید

حوزه دیجیتال مارکتینگ شامل بخش‌های متنوعی از مهارت‌های سخت و نرم است. یادگیری و کسب مهارت در یک یا دو تخصص مجزا اما مرتبط به شما کمک خواد کرد تا هر چه سریع‌تر به جایگاه واقعی خود به عنوان کارشناس دیجیتال یک شرکت دست یابید. به عنوان مثال، یک نویسنده محتوا که به PPC و SEO تسلط دارد، می‌تواند به راحتی به یک بازاریاب یا مدیر محتوای موفق تبدیل شود.

تقاضای دستمزد بالاتر داشته باشید

به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ، پتانسیل کسب درآمد شما می‌تواند بسیار بالا باشد. این حرفه یکی از 10 شغل پردرآمد دنیا است که نیازی به مدرک ندارد. هر گواهینامه یا مدرک دیجیتال مارکتینگ که در رزومه خود داشته باشید، امکان درخواست دستمزد بالاتر را تقویت می‌کند و به شما این اعتماد به نفس را می‌دهد که خود را شایسته حقوق و درآمد بیشتر بدانید.

خود را از همتایانتان جدا کنید

وقتی صحبت از مصاحبه‌های کاری و ترفیع شغلی به میان می‌آید، تعداد و اعتبار گواهینامه‌هایی که دارید شما را از رقبایتان متمایز می‌کند. داشتن گواهینامه و مدرک دیجیتال مارکتینگ فقط صلاحیت و مهارت‌های شما را نشان نمی‌دهد، بلکه نشان دهنده انگیزه‌ای است که برای بهبود و ارتقای سطح دانش خود دارید و به خوبی شخصیت شما را نشان می‌دهد.

آموزش را با دانش عملی ترکیب کنید

واقعیت این است که شاید شما هم باور داشته باشید که آموزش رسمی مهم است. مدرک دیجیتال مارکتینگ جایی است که آموزش و دانش عملی با هم ترکیب می‌شوند. مدرک دیجیتال مارکتینگ نیاز به تحصیلات در مقاطع بالاتر را برآورده می‌کند و بر آموختن چیزهایی تمرکز دارد که واقعاً باید در دنیای واقعی بدانید.

رئیس خودتان باشید

با اخذ یک مدرک بازاریابی دیجیتال معتبر (به ویژه در سطح کارشناسی ارشد) تجربه و دانش لازم برای راه اندازی کسب و کار خود را به دست می‌آورید. رئیس خود بودن همچنین به شما این توانایی را می‌دهد که به یک بازاریاب دیجیتال مستقل تبدیل شوید و به هر نقطه از جهان سفر کنید. بسیاری از کارشناسان دیجیتال مارکتینگ به صورت آزادکار و فارغ از محدودیت‌های جغرافیایی، برای شرکت‌های کوچک و بزرگ خارجی بازاریابی می‌کنند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  کپی رایتینگ چیست؟ | راهنمای جامع برای کپی رایترها

از سوی دیگر، مدرک دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به سرمایه گذاران و سهامداران ثابت کند که می‌دانید برای رشد و ارتقای کسب و کار آن‌ها چه باید بکنید تا سرمایه گذاری آن‌ها (پول یا زمان) ارزشمند باشد.

اخذ مدرک دیجیتال مارکتینگ چقدر هزینه دارد؟

هزینه مدرک دیجیتال مارکتینگ بستگی به این دارد که از آن مدرک چه می‌خواهید. بسیاری از گواهینامه‌های رایگان به صورت آنلاین برای Google AdWords، Google Analytics، Facebook Ad Manager و موارد دیگر در دسترس هستند.

با این حال، اگر به دنبال سرمایه گذاری در حرفه خود و کسب مهارت بیشتر در حوزه دیجیتال مارکتینگ هستید، سعی کنید گواهینامه‌هایی اخذ کنید که تجربه عمیق و عملی ارائه می‌دهند. این نوع گواهینامه‌ها فوق العاده ارزشمند هستند. به دنبال گواهینامه‌ای باشید که مهارت‌ها و دانش لازم برای تبدیل شدن به یک کارشناس واقعی دیجیتال مارکتینگ را به شما بیاموزد و بتواند ارزش شما را به کارفرمایان ثابت کند.

اگر هزینه اخذ مدرک دیجیتال مارکتینگ را به خصوص با هزینه‌ مدرک دانشگاهی مقایسه کنید، می‌بینید که بسیار مقرون به صرفه‌تر است. این امر بازاریابی دیجیتال را به گزینه‌ای در دسترس برای کسانی تبدیل می‌کند که به دنبال تغییر شغل یا ارتقاء سطح مهارت در شغل فعلی خود هستند.

با مدرک دیجیتال مارکتینگ سریع‌تر پیشرفت کنید

با مدرک دیجیتال مارکتینگ سریع‌تر پیشرفت کنید

اگر تازه وارد حوزه دیجیتال مارکتینگ شده‌اید یا حتی در این حوزه به اندازه کافی تجربه دارید، دریافت گواهینامه و مدرک دیجیتال مارکتینگ معتبر و شناخته شده که توسط کارشناسان این صنعت طراحی و صادر شده باشد، شما را در مسیر درست هدایت خواهد کرد. ما قصد معرفی هیچ موسسه یا گواهینامه‌ای را نداریم، فقط به شما توصیه می‌کنیم که مهارت‌های سخت و نرم دیجیتال مارکتینگ را بیاموزید. به زودی، در مجله منتاپلاس، در مورد پیچیدگی‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، SEO، PPC و بسیاری موارد دیگر بیشتر صحبت خواهیم کرد.

منبع: https://digitalmarketinginstitute.com/

این مطلب پیشنهاد می شود :  مهمترین تجهیزات لازم برای ساخت تیزر تبلیغاتی
اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • I am currently writing a paper and a bug appeared in the paper. I found what I wanted from your article. Thank you very much. Your article gave me a lot of inspiration. But hope you can explain your point in more detail because I have some questions, thank you. 20bet

  • I am currently writing a paper and a bug appeared in the paper. I found what I wanted from your article. Thank you very much. Your article gave me a lot of inspiration. But hope you can explain your point in more detail because I have some questions, thank you. 20bet

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.