راهنمای گام به گام برای ساخت تیزر تبلیغاتی املاک

ساخت تیزر تبلیغاتی املاک

فهرست مطلب (کلیک کنید )

بسیاری از مشاوران املاک، همواره معتقدند که بعلت کمبود وقت مشتریان، فرصت پیدا نمی‌کنند تا تمام مزایای املاکی که پروسه فروش یا اجاره آنها را بعهده دارند، در اختیار متقاضیان قرار دهند؛ بنابراین تهیه و تولید ویدیوهای معرفی، می‌تواند در وقت طرفین صرفه‌جویی نماید. ساخت تیزر تبلیغاتی املاک جزو استراتژی‌های مهم ویدئو مارکتینگ قرار دارد که در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، مراحل آن را بصورت گام به گام شرح خواهیم داد. تا انتها با ما همراه باشید.

هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی املاک

چرا ساخت تیزر تبلیغاتی املاک بسیار مهم است؟

به عقیده کارشناسان و بازاریابان خبره، سال 2021 سال بزرگی برای محتواهای ویدویی در شبکه‌های اجتماعی بود و این روند در سال 2022 تقریبا در همه صنایع به رشد چشمگیر خود ادامه داد؛ بنابراین بسیار منطقی به نظر می‌رسد که ادامه همین روند را برای سال‌های بعد هم انتظار داشته باشیم. در مورد املاک و مستغلات، بازاریابی شبکه های اجتماعی تاثیرات بسیار شگرفی داشته است. در واقع، 60 درصد از مشاوران املاک(بنگاه داران) گفتند که شبکه‌های اجتماعی بهتر از بازاریابی از طریق افراد یا طراحی سایت جواب داده است. از آنجایی که 50 درصد خریداران خانه جدید خود را به صورت آنلاین پیدا می‌کنند، ایجاد محتوای ویدیویی که به راحتی در پلتفرم‌های گوناگون از جمله شبکه‌های اجتماعی قابل دیدن باشد، کاملا ضروری بنظر می‌رسد.

برای کسب‌وکاری که تلاش می‌کند در یک بازار پر رقابت، وجه تمایز خود را نسبت به سایرین نشان دهد، ساخت ویدیوی تبلیغاتی می‌تواند یک ابزار کلیدی محسوب شود. کلیدی بودن این ابزار برای آژانس‌های املاک به اثبات رسیده است زیرا بر اساس تحقیقات، 73 درصد از صاحب خانه‌ها اعلام می‌کنند که فرایند فروش یا اجاره خانه خود را به مشاوران املاکی خواهند سپرد که در زمینه ساخت تیزر تبلیغاتی املاک، نسبت به سایرین فعال‌تر هستند.

بر اساس تجربه اثبات شده است: مشاوران املاکی که از تصاویر و ویدیوهای بیشتری برای معرفی خانه‌ها استفاده می‌کنند، میزان موفقیت بسیار بالاتری در به ثمر رسیدن مذاکرات دارند. تولید محتوای ویدیویی خوب، به صورت شگفت‌آوری در جذب مشتریان بالقوه، خوب عمل می‌کند.

ویدئوهای املاک و مستغلات به نمایندگان و مشاوران املاک اجازه می‌دهد تا نشان دهند که نقاط مثبت هر یک از خانه‌ها نسبت به سایرین چیست. علاوه بر این، ساخت تیزر تبلیغاتی املاک و مستغلات پیام‌های اصلی و جذابی را ارائه می‌دهند که به رشد کسب‌وکار و فروش شما کمک می‌کند. اگر قدرت تولید محتوای ویدیویی در طرح بازاریابی املاک را باور ندارید، پیشنهاد می‌کنیم برای یک بار هم که شده از یک تیم با تجربه کمک گرفته و از آنها بخواهید تا با هزینه کم، یک محتوای ویدیویی برای معرفی شما و کسب‌وکارتان تولید کنند. مطمئن باشید ضرر نخواهید کرد.

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی املاک بصورت گام به گام

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی املاک بصورت گام به گام

تفاوتی ندارد که برای چه کسب‌وکاری تصمیم به ساخت تیزر تبلیغاتی گرفته‌اید، مراحلی وجود دارند که باید به ترتیب و گام به گام طی شوند. در این بخش قصد داریم که از صفر تا 100 مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی املاک را به صورت قدم به قدم برای شما توضیح دهیم:

مرحله اول: هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی املاک را مشخص کنید

اولین گام در فرآیند ساخت تیزر تبلیغاتی املاک و مستغلات مانند هر تیزر تبلیغاتی دیگر، تعیین هدف است. برای جلوگیری از ارسال پیام های متعدد و در نهایت گیج کردن مخاطبان، ابتدا باید قبل از شروع ساخت تیزر، آنچه را که می خواهید با ساخت ویدیوی تبلیغاتی بدست آورید را مشخص کنید. ویدئو مارکتینگ قدرست بسیار بالایی دارد که شما را می‌تواند به اهداف بزرگی برساند، به خصوص وقتی صحبت از املاک و مستغلات باشد. از برجسته کردن توصیفات مشتری و لیست اموال گرفته تا نشان دادن تخصص خود، همگی می‌توانند جزو اهداف شما باشند. اگر سوالات زیر را از خود بپرسید در تعیین اهداف به شما کمک خواهند کرد:

  1. هدف این تیزر تبلیغاتی چه کسانی است؟ مشتریان بالقوه یا موجود؟ خریداران؟ فروشندگان؟
  2. آیا این تیزر قرار است چیزی را به مخاطبان هدف شما آموزش دهد؟
  3. این تیزر تبلیغاتی قرار است شامل چه اطلاعاتی باشد؟
  4. و ...
این مطلب پیشنهاد می شود :  چگونه با سئو محتوا در گوگل رتبه بگیریم؟

به شما این نوید را بدهیم که اگر مرحله تعیین هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی را با موفقیت و دقت پشت سر گذاشته‌اید، گام بلندی را برای موفقیت برداشته‌اید که تاثیر مثبت آن در ادامه فرایند برای شما مشخص خواهد شد.

مرحله دوم: یافتن راهکاری که تیزر تبلیغاتی شما بتواند وارد دنیای مخاطب شود

بعد از پشت سر گذاشتن مرحله اول، نوبت به این می‌رسد که برای بعد از ساختن تیزر، قرار است چگونه آن را برای مخاطبان باورپذیر کنید؟ بعنوان مثال اگر می‌خواهید آن را در اینستاگرام منتشر کنید، چگونه برای آن کپشن می‌نویسید؟ شاید تعجب کنید که چرا قبل از اینکه وارد فاز تولید شوید، باید به فکر این موضوعات باشید؟

تجربه ما نشان می‌دهد اگر پیش از تولید تیزر تبلیغاتی، پلتفرم‌هایی که قصد داریم این تیزر را در آنها منتشر کنیم، مشخص شده باشند، سلیقه مخاطبان حاضر در آن پلتفرم‌ها در ساخت ویدیو به ما کمک خواهد کرد. مسلما نحوه نوشتن کپشن، قرار است بر اساس سلیقه مخاطب باشد، پس وقتی در این مرحله به آن فکر کنیم، ناچار هستیم که راجع به سلیقه مخاطب هم اطلاعاتی داشته باشیم. تمام این نکات باعث می‌شود، تیزر تبلیغاتی تولید شده، راحت‌تر با مخاطب ارتباط برقرار کرده و بتواند وارد دنیای او شود.

مرحله سوم: تعیین CTA برای تیزر تبلیغاتی

CTA مخفف Call to Action است و آن را می‌توان به صورت تحت‌اللفظی به شکل اقدام به عمل ترجمه کرد؛ اما ترجمه‌ی فراخوان ظاهراً برای آن بیشتر رواج یافته است. اگر در مرحله تعیین هدف، دقیق عمل کرده باشیم، در این مرحله به راحتی تعیین خواهیم که از مخاطب انتظار داریم بعد از تماشای تیزر ما، چه اقدامی را انجام دهد. CTA جذاب و درست، قطعا ما را در رسیدن به اهداف تعیین شده‌مان کمک خواهد کرد.

معمولا Call to Action ( اقدام به عمل) در انتهای تیزر تبلیغاتی قرار می‌گیرد. اصطلاحا شما در این قسمت باید تیر آخر را بزنید تا مخاطبی که شما را تا انتهای تیزر همراهی کرده است، دست به عملی بزند که مد نظر شماست؛ بنابراین در انتخاب CTA باید بسیار دقیق و هوشمندانه عمل کنید.

مرحله چهارم: انجام اقدامات لازم برای ساخت تیزر تبلیغاتی املاک

بعد از طی کردن مراحل بالا، حالا می‌توانید وارد فاز عملیاتی شده و اقدام به ساخت تیزر تبلیغاتی کنید. ساخت تیزر تبلیغاتی بصورت کلی در همه زمینه‌ها، مراحل کم و بیش یکسانی دارد، مانند: پیدا کردن ایده تیزر تبلیغاتی، نوشتن سناریو و ... تمام این مراحل را با جزئیات در مقاله ای با عنوان آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی جمع‌آوری کرده‌ایم که توصیه می‌کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

مرحله پنجم: بررسی و بازبینی تیزر تبلیغاتی تولید شده

اکنون که فرایند ساخت تیزر تبلیغاتی املاک شما به اتمام رسیده است، باید زمانی را اختصاص داده و آن را طوری مشاهده کنید که گویی یکی از مشتریان بالقوه خود هستید. شما باید مطمئن شوید که تصاویر، متن، موسیقی و CTA شما همه نقش خود را در انتقال پیام مد نظر شما به درستی انجام می‌دهند. در بررسی و بازبینی محتوای ویدیویی خود تردید نکنید؛ تجربه ما نشان می‌دهد که گاهی بهترین و خلاقانه‌ترین اتفاقات در همین مرحله رخ خواهند داد.

تیزر تبلیغاتی ساخته شده را دوباره تماشا کنید و مطمئن شوید که همه عناصر در جای خود قرار گرفته و با دیدگاه و اهداف از پیش تعیین‌شده شما، همخوانی دارند. به خاطر داشته باشید که گاهی ویدیوها در حالت بی‌صدا توسط مخاطب تماشا می‌شوند؛ بنابراین پیام شما باید هم با صدا و هم بدون صدا قابلیت انتقال داشته. مثلا اگر از فردی برای گویندگی تیزر تبلیغاتی خود استفاده کردید، حتما زیرنویس فارسی کلمات او را هم روی تصاویر درج نمایید.

مرحله ششم: تیزر تبلیغاتی ساخته شده را در پلتفرم‌های مناسب منتشر کنید

تمام مراحل بالا طی شدند تا ما به این مرحله برسیم. انتشار تیزر تبلیغاتی شما در پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی، آخرین مرحله است که بعد از آن باید منتظر بازخورد مخاطبان هدف خود باشید. توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان این مرحله را بدون دقت و بررسی انجام ندهید؛ چراکه اگر استراتژی اشتباهی اتخاذ کنید، تمام زحمات شما به باد خواهد رفت. داشتن یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ قوی، نقشه راه بسیار مناسبی برای رسیدن شما به موفقیت خواهد بود. حتما برای انتشار تیزر تبلیغاتی تولید شده، از افراد باتجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  فن بیان در مصاحبه استخدامی و تضمین موفقیت!
ایده های ساخت تیزر تبلیغاتی املاک

چند نمونه از بهترین ایده‌های ساخت تیزر تبلیغاتی املاک

اشاره کردیم که اگر تیزهای بلیغاتی شما خلاقانه باشد، مورد توجه مخاطب هدف شما قرار خواهد گرفت و این موضوع گام بلندی به سوی افزایش فروش خواهود بود. بر کسی پوشیده نیست که ایده تیزر تبلیغاتی املاک، هر چقدر جذاب‌تر و خلاقانه‌تر باشد، شما را بیش از پیش به اهداف‌تان نزدیک خواهد کرد. در این قسمت به برخی از پرطرفدارترین ایده‌های ساخت تیزر تبلیغاتی املاک اشاره می‌کنیم:

  • ارائه لیستی از ملک‌ها: این شیوه یکی از پرکاربردترین‌‌ ایده‌ها برای ساخت کلیپ تبلیغاتی املاک است. ویدیوهایی که لیستی از املاک گوناگون را قرار است ارائه کنند، شامل عکس‌ها و ویدیوهای مربوط به یک ملک می‌شوند و توضیحات ضروری را در اختیار خریدار قرار می‌دهند. این قبیل ویدیوها را می‌توان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت یا از طریق ارسال ایمیل بدست مشتریان رساند. تجربه نشان می‌دهد که اینچنین محتواهایی، توجه خریداران را بیشتر به خود جلب کرده و باعث می‌شود آنها بیشتر با شما تماس بگیرند.
  • ساخت ویدیو با محتوای" درباره ما": خرید یا فروش خانه، یک معامله بزرگ است و مشتریان شما می‌خواهند بدانند که آیا می‌توانند به شما اعتماد کنند یا خیر. ساخت ویدیوی "درباره ما" راهی عالی برای دادن اطلاعاتی درباره خودتان است تا مشتری راحت‌تر به شما اعتماد کند. در این مدل تیزر تبلیغاتی معمولا درباره صاحبان آژانس مسکن، مشتریانی که از معامله با این آژانس خوشحال هستند، اطلاعات تماس و هر چیزی که برای ایجاد حس اعتماد، بیشتر کمک می‌کند، استفاده می‌شود. اگر بتوانید این حس اعتماد را به وجود بیاورید، مشتریان خود را بدون آنکه متوجه شوند، مجبور به خرید از خودتان خواهید کرد.
  • توصیفات مشتری: در حالی که ویدیوی «درباره ما» به شما امکان می‌دهد که راجع به خودتان و توانمندی‌هایی که شما را از دیگران متمایز می‌کنند، حرف بزنید، در تیزرهایی که بر پایه توصیفات مشتری ساخته می‌شود، مشتریان شما این فرصت را دارند که از تجربه‌ای که از همکاری با شما داشته‌اند صحبت کنند. هر چقدر صادقانه‌تر صحبت شود، به نفع شما خواهد بود؛ حتی اگر قرار باشد نقدهایی هم مطرح شود، باز هم بهتر است همه چیز در کمال صداقت بیان شود.
  • واقعیت‌ها و نکات جدید: چه کسی عاشق یادگیری اطلاعات جدید نیست؟ ارائه نکات و آمار جدید از بازار مسکن، این حس را به مخاطبان شما منتقل می‌کند که شما اشراف کاملی به مسائل داشته و از همین اشراف اطلاعاتی، به نفع مشتریان خود سود خواهید برد. این یک راه عالی برای دعوت از مشتریان شما است تا از شما سؤالات بیشتری بپرسند؛ باب گفتگو را با آنها باز کرده و تا جایی که امکان دارد، اطلاعات درست و دقیقی را در اختیار آنها قرار دهید. به آنها کمک کنید تا آگاهانه‌تر تصمیم بگیرند.
  • ارائه فوت و فن خرید یا اجاره ملک: مشتریان شما همیشه علاقمند هستند که از افراد کاربلد، فوت کوزه‌گری بیاموزند. هر نکته‌ای که احساس می‌کنید باید قبل از خرید یا فروش ملک، نیاز است که مورد توجه باشد، برای مشتریان خود در قالب محتواهای ویدیویی مطرح کنید. این شیوه تیزر سازی، به طرز عجیبی حس اعتماد مشتری را جلب کرده و شما را فردی صادق نشان می‌دهد. مطمئن باشید که این صداقت در نظر مشتریان گم نخواهد شد.

5 راز مهم برای ساخت تیزر تبلیغاتی املاک با جذابیت بالا

5 راز مهم برای ساخت تیزر تبلیغاتی املاک با جذابیت بالا

رعایت برخی نکات هنگام ساخت تیزر تبلیغاتی مشاور املاک، باعث خواهد شد که بیشترین بازدهی را برای شما داشته باشد و هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی شما به بهینه‌ترین شکل ممکن خواهد بود؛ بنابراین حتما از موارد زیر هنگام ساخت تیزر استفاده کنید:

این مطلب پیشنهاد می شود :  5 تا از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ در سال 2023

1- نمای بیرونی ملک را بسیار مورد توجه قرار دهید

آژانس‌های مسکنِ حرفه‌ای هیچ ترسی از نشان دادنِ فضایِ بیرونی سازمان خود ندارند؛ زیرا می‌دانند به قدرِ کفایت جذاب هست که مشتری میلِ به دیدنش را داشته باشد. از طرفی نمایِ بیرونی ساختمان در ساخت تیزر تبلیغاتی مشاور املاک اهمیتِ دو چندانی پیدا می‌کند. از این جهت که بیننده در حینِ پیدا کردنِ آدرس سر در گم نخواهد شد. ما هدفمان معرفی تمام و کمال و ثبتِ جزئیات در ذهن مخاطب است. پس اگر کار از نشان دادنِ عظمت بیرونی شروع شود، جذابیت بسیار بالایی خواهد داشت.

2- نحوه تعامل کارکنان آژانس با مشتریان را به تصویر بکشید

تیزرهای تبلیغاتی جذاب همیشه از عنصرِ تاثیرگذاری به نامِ عاملِ انسانی به بهترین شکل، بهره می‌برند. حضورِ یک دستِ کارکنان در پشتِ میزها، به تصویر کشیدنِ لباس های فرمِ مخصوصی که بر تن دارند و نحوه پاسخ‌گویی به مشتریان، علتِ جذابیت و کششِ مخاطبِ به دیدنِ این تیزر تبلیغاتی مشاور املاک است. هر چقدر این هارمونی و نظم در صحنه بیشتر برقرار باشد، بیننده بیشتر دوست دارد به این آژانسِ مسئولیت‌پذیر، جدی و منضبط اعتماد کند.

3- نشان دهید که سلیقه مشتری را می‌شناسید

تیزر تبلیغاتی مشاور املاک حرفه‌ای، باید داستان داشته باشد. البته نه داستان های کلیشه‌ای! مثلا فردی را به تصویر می‌کشد که به حالتی خانه به دوش وار، به همراهِ تمامِ وسایل شخصی و خانواده‌اش به یک آژانس مسکن مراجعه می‌کند. به مشاوران شاغل در بنگاه معاملات ملک گلایه می‌کند هنوز نتوانسته هیچ خانه‌ای که مناسبِ خودش و خانواده بزرگش باشد، پیدا کند. الان وقتِ چیست؟ نشان دادنِ سوپرمن بودن و به تصویر کشیدنِ تجربه محور بودنِ آژانس املاک شما. مشاوران به فردِ خانه به دوش فایل های مختلف را به همراهِ فیلم و تمامِ جزئیات نشان می دهند. فرد مورد نظر هم که حالا از بینِ ده ها موردِ متنوعِ یک مورد را توانسته انتخاب کند بسیار هجان زده است. شاید این تیزر در ظاهر ساده به نظر بیاید ولی مشتری در ناخودآگاهش ثبت می‌شود که این فقط شما هستید که می‌توانید در پیدا کردنِ بهترین گزینه کمکش کنید.

4- اطلاع‌رسانی درباره امکانات، غوغا می‌کند!

در ساخت تیزر تبلیغاتی املاک، به رخ کشیدنِ امکانات آژانس مورد نظر، یکی از مهم‌ترین عاملِ جلبِ اعتمادِ مشتری به شمار می‌رود. عبور کردن از منظره داخلی به وسیله یک نمایِ طولانیِ جذاب و حرفه‌ای، به تصویر کشیدنِ لوازمی مثلِ سیستم عامل‌ها، پروژکتورها، میز کارکنان، فایل‌های طبقه بندی شده و به طورِ کلی هر فاکتوری که باعثِ تعریفِ کامل‌ترِ محیط داخلی می‌شود، معمولا از قسمت‌های دومِ یک تیزر املاک پسند است.

5- ظرائف و امکانات داخلی ملک را نشان دهید

هر چه قدر که درباره املاکی که در آژانس شما برای آنها فایل ساخته شده، جزئیات بیشتری ارائه کنید، برای آژانس شما بهتر خواهد بود. به تصویر کشیدن امکانات داخای خانه‌ها، نشان‌دهنده نکته سنج بودن آژانس شماست. در نظر داشته باشید که هنگام ساخت تیزر تبلیغاتی املاک، شما باید تا جایی که ممکن است با نشان دادن ظرائف، حواس جمع بودن خود را نشان دهید که حس اعتماد بسیار خوبی به مخاطب تیزر تبلیغاتی منتقل خواهد شد.

برای ساخت تیزر تبلیغاتی املاک؛ از صد در صد توان خود استفاده می‌کنیم!

حالا که با اهمیت و مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی املاک آشنا شدید، خوب است بدانید که ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، از اهمیت ویژه این صنف (آژانس مسکن) آگاه بوده و صد درصد توان خود را بکار خواهیم گرفت تا هر آنچه که برای موفقیت شما نیاز است را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت انجام دهیم. خوشحال خواهیم شد اگر افتخار همکاری با شمار اپیدا کنیم. در صورت تمایل به سفارش تیزر تبلیغاتی، حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

منبع: Promo  
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.