الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟ تاثیر آن بر آینده سئو

الگوریتم مرغ مگس خوار، مهمترین الگوریتم گوگل

فهرست مطلب (کلیک کنید )

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل جایگزین الگوریتم کافئین بود که در سال 2013 راه اندازی شد و به طور آگاهانه نیازهای جستجو در دستگاه‌های تلفن همراه را به ویژه با فعال کردن جستجوی مکالمه پیش بینی می‌کرد. این الگوریتم زمینه را برای پیشرفت‌های چشمگیر در جستجو فراهم کرد. گوگل هرگز توضیحی درباره الگوریتم مرغ مگس خوار منتشر نکرد. با این حال، سوابقی از کارمندان گوگل وجود دارد که توضیح می‌دهند الگوریتم مرغ مگس خوار چیست و چگونه کار می‌کند.

پیرو موضوع الگوریتم های گوگل، در این مطلب نگاهی به آپدیت مرغ مگس خوار گوگل می‌اندازیم و به شما خواهیم گفت چگونه این الگوریتم جستجوی زبان طبیعی را تحت تاثیر قرار داد و کارمندان گوگل و کارشناسان صنعت سئو در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار چه می‌گویند.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

برخلاف الگوریتم های پنگوئن و پاندا که با هدف حذف محتواهای بی کیفیت از صفحات نتایج جستجو (SERP) راه اندازی شدند، الگوریتم مرغ مگس خوار یک به روز رسانی مبتنی بر جریمه نیست، بلکه تغییری در نحوه پاسخگویی گوگل به انواع مختلف پرس و جوها است. در واقع، مرغ مگس خوار یک روش جدید برای درک معنای واقعی پشت یک عبارت مورد جستجو بود. استفاده از مترادف های کلمات کلیدی با مرغ مگس خوار بهینه شد و به جای فهرست کردن نتایج با عبارات یا کلمات کلیدی دقیق، گوگل اکنون نتایجی را به کاربر نشان می‌دهد که ارتباط بیشتری با موضوع جستجوی او دارند.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در آگوست 2013 راه اندازی شد و یک ماه بعد، یعنی در ماه سپتامبر 2013 اعلام شد. گوگل این الگوریتم را به عنوان بزرگ‌ترین تغییر در الگوریتم‌های خود از سال 2001 توصیف کرده است. همچنین، تعدادی از کاربران گوگل، به روزرسانی مرغ مگس خوار را به عنوان بازنویسی کامل الگوریتم هسته گوگل توصیف می‌کنند.

با این حال، با وجود مقیاس عظیم این به‌روزرسانی، تأثیر فوری الگوریتم مرغ مگس خوار چنان ظریف بود که تا حد زیادی مورد توجه قرار نگرفت. بنابراین، به نظر می‌رسد که الگوریتم مرغ مگس خوار یک به‌روزرسانی در مقیاس وسیع، اما چراغ خاموش باشد. این تضاد زمانی بیشتر قابل درک‌ می‌شود که الگوریتم مرغ مگس خوار به عنوان یک نقطه آغاز برای موج‌های بعدی نوآوری‌هایی قلمداد می‌شود که توسط این الگوریتم امکان پذیر شدند.

این به روز رسانی مرغ مگس خوار نامیده شد زیرا گفته می‌شود که الگوریتم هسته گوگل را دقیق‌تر و سریع‌تر می‌کند. همه ما می‌دانیم که سریع یعنی چه. اما مسلماً مهم‌ترین بخش الگوریتم مرغ مگس خوار کلمه "دقیق" است که دقت این الگوریتم را نشان می‌دهد. در ادامه، از صحبت‌های کارمندان گوگل خواهید فهمید که الگوریتم مرغ مگس خوار به گوگل این امکان را داد تا در مورد معنا و مفهوم یک پرس و جو (کوئری) دقیق‌تر عمل کند. مرغ مگس خوار با دور شدن از تطبیق کلمات کلیدی استفاده شده در یک پرس و جو با کلمات کلیدی موجود در یک صفحه وب، توانست گوگل را کمک کند تا صفحات وبی را در صفحه نتایچ جستجو (SERP) به کاربر توصیه کند که با موضوع ذاتی عبارت جستجو شده مطابقت دقیق‌تری داشته باشند.

بازنویسی کامل الگوریتم هسته

مت کاتس، مهندس نرم افزار سابق گوگل، الگوریتم مرغ مگس خوار را بازنویسی کامل الگوریتم هسته گوگل توصیف می‌کند. این بدان معنا نیست که مرغ مگس خوار یک الگوریتم کاملاً جدید بود، بلکه الگوریتم هسته به گونه‌ای بازنویسی شد که بتواند کار خود را بهتر انجام دهد.

مت کاتس در یک مصاحبه ویدیویی در 4 دسامبر 2013 گفت که الگوریتم مرغ مگس خوار بازنویسی الگوریتم هسته جستجوی گوگل است:

«مرغ مگس خوار بازنویسی الگوریتم هسته جستجو است. فقط برای انجام بهتر تطبیق پرس و جوهای کاربران با اسناد، به‌ویژه برای جستارهای زبان طبیعی، می‌دانید که جستارها طولانی‌تر می‌شوند، کلمات بیشتری در آن‌ها وجود دارند و گاهی آن کلمات مهم هستند و گاهی اوقات نه.»

برخی کارشناسان الگوریتم مرغ مگس خوار را جزئی از الگوریتم هسته گوگل می‌دانند، درست مانند الگوریتم های پاندا و پنگوئن که بخشی از الگوریتم هسته هستند. اما مت کاتز روشن می‌کند که الگوریتم مرغ مگس خوار بخشی از الگوریتم هسته نیست بلکه یک بازنویسی از آن است.

یکی از اهداف این بازنویسی این بود که الگوریتم هسته بتواند پرس و جوها را با صفحات وب مطابقت دهد و بتواند پرس و جوهای جستجوی مکالمه طولانی‌تری را مدیریت کند.

مرغ مگس خوار بر 90 درصد جستجوها تأثیر گذاشت

مت کاتز این موضوع را نیز بیان کرد که دقت و سرعت مرغ مگس خوار بر 90 درصد جستجوها تاثیرگذار است:

«و بنابراین مرغ مگس خوار 90 درصد از همه جستجوها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما معمولاً فقط تا حدی، به این دلیل که ما می‌گوییم این سند خاص واقعاً مربوط به چیزی نیست که کاربر جستجو کرده است مثلا ممکن است آن‌ها پرسیده باشند، "خیلی خوب گوگل، حالا چگونه می‌توانم یک شلغم را به فضا بفرستم، آنچه واقعاً مهم است شلغم و فضا است، نه اینکه چگونه من این کار را انجام دهم....»

الگوریتم مرغ مگس خوار و جستجوی زبان طبیعی

الگوریتم مرغ مگس خوار و جستجوی زبان طبیعی

زمانی که الگوریتم مرغ مگس خوار منتشر شد، برخی از فعالان صنعت جستجو توصیه کردند که این الگوریتم می‌تواند فرصت خوبی باشد تا نحوه نگارش محتوا را تغییر دهید، به طوری که با جستجوی جستجوگران مطابقت بیشتری داشته باشد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  هسته حیاتی گوگل یا Core Web Vitals چیست؟

توصیه رایج این بود که مقالات را با استفاده از عبارات بیشتر و تکمیلی مانند، "چگونه..." غنی کنید. در حالی که این نصیحت با نیت خیر بود، اما نادرست نیز بود. کاری که الگوریتم مرغ مگس خوار انجام داد این بود که جستجوهای مکالمه طولانی را برای موتور جستجو قابل درک کند.

در مثال مت (شلغم و فضا)، گوگل کلمات خاصی را نادیده می‌گرفت تا بهتر بفهمد واقعاً معنای جستجو چیست. در الگوریتم قدیمی، گوگل سعی می‌کرد صفحه‌ای را رتبه‌بندی کند که حاوی تمام کلمات موجود در یک عبارت جستجو باشد و یک تطابق کلمه به کلمه بین عبارت جستجو و صفحه وب انجام می‌داد. اما همان طور که گفتیم، الگوریتم مرغ مگس خوار اصل موضوع یک صفحه را با عبارت جستجو شده تطبیق می‌دهد.

آنچه مت توضیح می‌داد این بود که گوگل اکنون کلمات خاصی را نادیده می‌گیرد تا پرس و جوها را بفهمد و سپس از این درک برای رتبه‌بندی یک صفحه وب استفاده می‌کند.الگوریتم مرغ مگس خوار به گوگل این امکان را داد که دیگر از تطبیق کلمات کلیدی با صفحات وب خودداری کند و به جای آن، بیشتر بر روی معنا و نیت عبارت جستجو تمرکز کند.

وقتی او در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار توضیح می‌داد، این جمله کلیدی را مطرح کرد:

"فقط برای انجام بهتر تطبیق پرس و جوهای کاربران با اسناد، به ویژه برای جستارهای زبان طبیعی…"

برخی از کارهایی که الگوریتم مرغ مگس خوار با جستارهای جستجو انجام می‌دهد، بازنویسی آن‌ها با استفاده از تکنیک‌هایی مانند گسترش پرس و جو است. برای مثال، روش‌های متعددی برای جستجوی یک چیز، با استفاده از کلمات مختلف وجود دارد. پنج عبارت جستجوی مختلف می‌توانند برابر با یک جست‌وجو باشند، تنها تفاوت آن‌ها این است که از کلمات مختلفی استفاده می‌کنند که مترادف یکدیگر هستند.

با چیزی مانند گسترش پرس و جو، گوگل می‌تواند از مترادف‌ها برای گسترش گروه صفحات وب بالقوه برای رتبه بندی استفاده کند.

از وقتی الگوریتم مرغ مگس خوار راه اندازی شد، گوگل دیگر عین کلمات کلیدی را در جستارهای جستجو با کلمات کلیدی در صفحات وب تطبیق نمی‌دهد. این همان نوآوری خاصی بود که الگوریتم مرغ مگس خوار باعث و بانی آن شد. در واقع این الگوریتم یک اختراع بود که ثبت شد و جستجوی گوگل را متحول کرد.

آیا الگوریتم مرغ مگس خوار کارهای جدیدی انجام می‌دهد؟

به گفته مت کاتز، الگوریتم مرغ مگس خوار به گوگل اجازه می‌دهد تا کلمات را از عبارت جستجو شده با موبایل حذف کند. او می‌گوید که مرغ مگس خوار به الگوریتم اجازه می‌دهد تا وقتی یک کاربر می‌خواهد از جستجوی صوتی تلفن همراه چیزی را جستجو کند، کلماتی را که به بافت و موضوع مدنظر او ارتباطی ندارند حذف می‌کند.

«ایده پشت الگوریتم مرغ مگس خوار این است که اگر در حال انجام یک پرس و جو هستید، ممکن است یک پرس و جو به زبان طبیعی باشد، و ممکن است کلمه‌ای را وارد کنید که لزوماً به آن نیاز ندارید، مانند عههه… [مرکز ایالت تگزاس کدوم شهر هست عزیزم]؟

خب، «عزیزم» واقعاً چیزی به این کوئری اضافه نمی‌کند.

خیلی بهتر می‌شود اگر بگویید [مرکز تگزاس کجاست؟]

یا، [مرکز همیشه عزیز تگزاس کجاست؟]

یا، [مرکز تگزاس زیبای شورشی دیوانه کجاست؟]

برخی از این کلمات چندان مهم نیستند.

و قبلاً گوگل فقط کلمات موجود در پرس و جو را مطابقت می‌داد.

اکنون، ما می‌گوییم که کدام یک از کلمات واقعا مفیدتر و کدام یک مهم‌تر هستند.

...و بنابراین الگوریتم مرغ مگس خوار گامی در این جهت است، جایی که شما یک عبارت طولانی‌تر را با جستجوی صوتی یا تایپ جستجو می‌کنید، ما می‌خواهیم بفهمیم کدام کلمات مهم‌تر هستند…»

از گفته‌های مت کاتز می‌توان سه نکته کلیدی در خصوص اینکه الگوریتم مرغ مگس خوار چه کار می‌کند فهمید:

  • گوگل دیگر تنها به تطبیق تک به تک کلمات کلیدی استفاده شده در پرس و جوها و جستارها متکی نیست.
  • گوگل تشخیص می‌دهد که کدام کلمات در یک پرس و جو مهم هستند و کدام‌ها مهم نیستند.
  • الگوریتم مرغ مگس خوار گامی در جهت درک دقیق‌تر جستارها است.

الگوریتم مرغ مگس خوار در ابتدا تأثیری بر سئو نداشت

همانطور که قبلا ذکر شد، برخی از سئوکارها توصیه کردند که صفحات وب را به روز کنید تا با جستارهای مکالمه‌ای و طولانی‌تر مطابقت پیدا کنند. اما اینکه گوگل درک بهتری از عبارات جستجوی محاوره‌ای پیدا کرده است صرفا به این معنی نیست که صفحات وب نیاز به عبارات طولانی‌تر و گفتگوی بیشتری دارند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  13 مورد از بهترین ابزارهای تشخیص محتوای کپی

مت کاتز در ادامه توضیحات خود در مصاحبه ویدئویی سال 2013 اظهار می‌کند که الگوریتم مرغ مگس خوار بر SEO تأثیر نمی‌گذارد:

«حالا، مقالات زیادی در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار نوشته شده است، آن زمان که فقط نام این کد شناخته شده بود، مردم می‌گفتند، خب، مرغ مگس خوار چگونه بر سئو تأثیر می‌گذارد؟

و حتی با وجود اینکه مردم دقیقاً نمی‌دانند الگوریتم مرغ مگس خوار چیست، همچنان 500 کلمه در مورد نحوه تأثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر سئو می‌نویسند.

و واقعیت این است که آن‌قدرها هم بر آن تأثیر نمی‌گذارد.»

تأثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر جستجو بسیار جرئی و ناملموس بود. مت در ادامه توضیح می‌دهد که چگونه تغییراتی که الگوریتم مرغ مگس خوار ایجاد کرد ظریف بودند و مخرب نبودند.

او گفت که تاثیر آپدیت مرغ مگس خوار گسترده بود اما خود اثر کم بود:

«این الگوریتم 90٪ از پرس و جوها، آن به میزان خیلی کم، تحت تاثیر قرار داد، و ما آن را در طول یک ماه بدون اینکه مردم متوجه شوند، منتشر کردیم.

بنابراین این یک تغییر ظریف و جزئی است، چیزی نیست که لازم باشد نگران آن باشید. قرار نیست مثل الگوریتم های پاندا و پنگوئن دنیای شما را تکان دهد.

این الگوریتم فقط نتایج جستجو را کمی بهتر می‌کند و به خصوص در مورد آن پرس و جوهای طولانی یا پرس و جوهای واقعا خاص، آن‌ها را بسیار بهتر می‌کند.»

الگوریتم مرغ مگس خوار و عبارات کلیدی دم بلند

کاتز بحث خود در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار را ادامه می‌دهد و تأثیر آن بر سایت‌هایی که کلمات کلیدی بسیار خاص و طولانی (دم بلند) را هدف قرار می‌دهند، روشن می‌کند.

در اینجا باید در مورد کلمات کلیدی دم بلند (Long-Tail Keywords) بیشتر صحبت کنیم تا درک بهتری از صحبت‌های مت کاتز داشته باشیم زیرا این بخش از الگوریتم مرغ مگس خوار بر برخی از تکنیک‌های سئو تأثیر دارد.

بسیاری از افراد عبارات جستجوی دم بلند را با عبارات کلیدی مرتبط می‌دانند که کلمات زیادی در آن‌ها وجود دارد - اما اینطور نیست. در حوزه سئو، کلمات کلیدی دم بلند عبارات کلیدی هستند که به ندرت مورد جستجو قرار می‌گیرند. در حالی که برخی از عبارات دم بلند ممکن است کلمات زیادی در خود داشته باشند، اما تعداد کلمات در یک عبارت جستجو مشخصه اصلی یک عبارت جستجوی دم بلند نیست، بلکه به ندرت جستجو شدن آن عبارت، ویژگی اصلی کلمات کلیدی دم بلند است.

نقطه مقابل عبارات جستجوی دم بلند، عبارات جستجوی سر (Head Phrase Search Query) هستند. عبارات جستجوی سر، عبارات کلیدی هستند که حجم جستجوی بسیار بالایی دارند.

حجم جستجوی عبارات دم بلند در برابر عبارات سر

از آنجایی که افراد زیادی از اینترنت استفاده می‌کنند، ارسال‌کنندگان هرزنامه دریافتند که گرفتن رتبه‌ برای کوئری‌های جستجوی نادر آسان است، بنابراین آن‌ها شروع به هدف قرار دادن میلیون‌ها عبارت جستجوی دم بلند کردند تا هر روز هزاران بازدیدکننده را به سایت خود جذب نموده و از تبلیغات درآمد کسب کنند.

تا قبل از الگوریتم مرغ مگس خوار، بسیاری از سایت‌های قانونی نیز به طور معمول ترکیب‌های عبارات کلیدی کمیاب را به همان دلیلی که ارسال کنندگان هرزنامه استفاده می‌کردند، هدف قرار می‌دادند زیرا رتبه گرفتن برای آن‌ها آسان بود.

پس از مرغ مگس خوار، گوگل شروع به استفاده از برخی از تکنیک هایی کرد که روی این موضوع تاثیر گذاشت. این تغییر در نحوه مدیریت عبارات کلیدی دم بلند که گوگل با به روزرسانی مرغ مگس خوار معرفی کرده بود، تأثیر عمیقی بر نحوه نگارش محتوا داشت و بسیاری از ناشران دریافتند که تمرکز بر روی هزاران عبارت جستجوی دم بلند، آن هم به صورت دقیق و کلمه به کلمه فایده‌ای نخواهد داشت.

مت کاتز این جنبه از الگوریتم مرغ مگس خوار در خصوص عبارات جستجوی دم بلند را این گونه توضیح می‌دهد:

«بنابراین، مگر اینکه شما یک ارسال کننده هرزنامه باشید و هدف‌تان مثلا این عبارت باشد، «چند سئوکار برای تغییر یک لامپ نیاز است»، و همه کلمات کلیدی را، به 15 شکل مختلف داشته باشید، و برای هر کدام یک صفحه جدا بنویسید.

اگر برای یک جستجوی دم بلند واقعا همه این کارها را انجام دهید، ممکن است روی سئوی شما تأثیر بگذارد.

اما به طور کلی نیازی نیست در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار نگران باشید.»

علیرغم اطمینان خاطر مت کاتز مبنی بر اینکه این الگوریتم بر سایت‌های معمولی تأثیر نمی‌گذارد، اما برخی از سایت‌های غیر هرزنامه و مشروع که صفحات وب خود را برای جستجوهای بسیار خاص بهینه می‌کردند، تحت تأثیر الگوریتم مرغ مگس خوار قرار گرفتند.

مرغ مگس خوار گامی به سوی جستجوی مکالمه ای بود

از آنجایی که الگوریتم مرغ مگس خوار بازنویسی یک الگوریتم قدیمی بود که آن را دقیق‌تر و سریع‌تر می‌کرد، می‌توان آن را گامی به سوی موتور جستجوی مدرن امروزی دانست. با وجود مرغ مگس خوار، تمام آن تطبیق‌های یک به یک کلمات کلیدی در عبارت جستجو با کلمات کلیدی در یک صفحه وب از بین رفت. همراه با پیشرفت‌های دیگر، مانند معرفی نمودار دانش، گوگل اکنون در راه توسعه درک عمیق‌تر از منظور و نیت کاربران از عبارت‌های جستجوی شده است و اینکه صفحات وب واقعاً درباره چه چیزی هستند تا به درستی در صفحات نتایج جستجو (SERPs) نشان داده شوند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  برون سپاری سئو | مزایا، خطرات و نحوه انجام آن

در مقایسه با موتور جستجوی قدیمی که کلمات کلیدی موجود در عبارت‌های جستجو را با محتوای صفحه وب مطابقت می‌دادند، این یک پیشرفت بسیار بزرگ است. پیشرفت‌هایی که توسط الکوریتم مرغ مگس خوار گوگل حاصل شد دستیابی و پیشرفت بیشتر در این مسیر را ممکن می‌سازد. و اگرچه کاتز تأثیر اولیه این الگوریتم بر جستجو را ظریف و ناچیز توصیف کرد، اما این تغییرات در نهایت منجر به تجربه جستجوی قوی‌تر در زبان گفتاری می‌شوند؛ تجربه‌ای که تأثیر عمیقی بر صفحات دارای رتبه‌بندی و صفحاتی که رتبه‌بندی خوبی ندارند خواهد داشت.

نوآوری های جستجو پس از مرغ مگس خوار سرعت گرفت

آنچه ما در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار می‌دانیم این است که به گوگل کمک کرد تا سوالات جستجوی مکالمه ای را بهتر درک کند. بازنویسی الگوریتم هسته قدیمی گوگل بود و به گوگل کمک کرد تا زمینه و بافت کوئری‌های جستجو را بهتر درک کند. با مرغ مگس خوار گوگل توانایی خود برای پاسخ دادن به سوالات و جستارهای دم بلند را بهبود بخشید.

چند ماه پس از انتشار الگوریتم مرغ مگس خوار، تغییرات قابل توجهی در الگوریتم هسته گوگل رخ داد.

نیت کاربر

وقتی صحبت از درک بهتر عبارت جستجو شده توسط کاربر می‌شود، باید به نیت و قصد کاربر از جستجو پی ببریم. گوگل می‌گوید اینکه کلمات زائد را حذف کنیم و معنا و هدف واقعی کاربر از جستجوی این عبارت را دریابیم، ما را یک گام به درک نیت کاربر نزدیک‌تر می‌کند.

جستجوی مکالمه ای سریع - 11 ژوئن 2014

در بهار سال 2014، حدود شش ماه پس از معرفی مرغ مگس خوار، جستجوی مکالمه ای به طور گسترده آغاز شد. این زمانی بود که گوگل توانست رویدادهای لحظه‌ای را در نتایج جستجو ادغام کند. نام مرغ مگس خوار به این دلیل روی این الگوریتم گوگل گذاشته شد چون سریع و دقیق بود. این ویژگی جدید به جستجوی گوگل امکان می‌داد تا طمان واقعی و بدون تاخیز، حتی امتیازاتی که تیم‌های ورزشی در یک رویداد در حال اجرا می‌گرفتند به اطلاع کاربران برساند.

هیچ چیز سریع‌تر از زمان واقعی نیست و امتیازات ورزشی نمونه‌ای از اطلاعات دقیق هستند.

OK GOOGLE برخط شد - 26 ژوئن 2014

چند هفته بعد گوگل از محصول جستجوی مکالمه ای خود یعنی "Ok Google" رونمایی کرد. می‌توان گفت که معرفی فرمان صوتی «Ok Google» همان لحظه‌ای بود که سرانجام گوگل به هدف خود برای ارائه یک تجربه جستجوی مکالمه ای واقعی دست یافت. جستجوی مکالمه ای به شدت وابسته به این است که درک درستی از نیت جستجوی کاربر داشته باشیم. OK Google یک پیشرفت بزرگ بود و بسیاری از پیشرفت‌های دیگر در خصوص جستجوی مکالمه ای از پس آن حاصل شدند.

برنامه ریزی و جستجوی مکالمه ای - 14 اکتبر 2014

پراویر گوپتا، مدیر ارشد مهندسی Google Assistant، مقاله‌ای را در وبلاگ گوگل منتشر کرد که در آن نحوه استفاده از جستجوی مکالمه ای برای انجام کارهایی مانند درخواست شفاهی از گوگل برای یافتن رستوران یا یادآوری چیزی به کاربر را آموزش می‌دهد.

شاید تصادفی باشد (شاید هم تصادفی نباشد) که بسیاری از این نوآوری‌ها در جستجوی مکالمه ای چند ماه پس از به روز رسانی مرغ مگس خوار گوگل منتشر شده‌اند. صرفنظر از این موضوع، این پیشرفت‌ها در جستجوی مکالمه ای چیزهایی هستند که قرار بود الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل از آن‌ها پشتیبانی کند.

اگرچه درک و شناخت ما از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل می‌توانست بیشتر از این‌ها باشد، اما آنچه می‌دانیم به خوبی نشان می‌دهد که الگوریتم مرغ مگس خوار، گوگل را در مسیری قرار داد تا با چالش های جستجوی موبایلی مقابله کند و جامعه سئوکاران و تولیدکنندگان محتوا را وادار کرد که معنای تولید محتوای سئو شده را برای موتورهای جستجو مورد ارزیابی مجدد قرار دهند.

اگر همچنان به راهنمایی بیشتر و مشاوره در خصوص الگوریتم مرغ مگس خوار نیاز دارید، کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ منتاپلاس در خدمت شما هستند.

منبع: https://www.searchenginejournal.com/

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.