افزایش فوق‌العاده فروش با دانستن اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی

اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی

فهرست مطلب (کلیک کنید )

چرا تصمیم گرفته‌ایم که راجع به اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی در قالب یک مقاله با شما صحبت کنیم؟ این روزها اهمیت شبکه های اجتماعی و محتواهایی که داخل آنها دست به دست می شوند، آنقدر زیاد شده است که اگر هر کسب‌وکار در این رقابت عقب بماند، عملا بخش زیادی از مخاطبان را از دست خواهد داد. همین یک مورد میتواند مهم بود ساخت ویدیو تبلیغاتی را برای هر کارفرمایی بیش از پیش مشخص نماید. توصیه میکنیم تا پایان این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا با ما همراه باشید تا بطور کامل، زوایای مختلف موضوع را برایتان روشن کنیم.

اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی

چرا ساخت تیزر تبلیغاتی را به شدت توصیه می‌کنیم؟

از لحاظ روان‌شناسی، دیدن تیزر تبلیغاتی می‌تواند موجب جلب اعتماد مخاطبین شده و همین جلب اعتماد سبب ایجاد جرقه‌ای برای خرید محصول ‌گردد. اگر تیزر شما جذابیت لازم را داشته‌ باشد، آن‌ها ویدیو را با دیگر آشنایان خود به اشتراک می‌گذارند و همین اشتراک‌گذاری نوعی بازاریابی رایگان برای کسب و کار شما به حساب می‌آید و به همین شکل رفته رفته بر تعداد مخاطبین شما اضافه خواهد شد.

باتوجه به شرایط اقتصادی اکثر کارفرماها به دنبال راهی برای کاهش هزینه‌های مجموعه‌ی خود هستند و شاید اینطور فکر کنند که یکی از روش‌های صرفه‌جویی، صرف نظر کردن از ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای است؛ اما همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی آنقدر افزایش  پیدا کرده است که می‌توان گفت تیزر تبلیغاتی دیگر تنها یک راه‌حل کمکی برای کسب و کار شما به حساب نمی‌آید بلکه حضورش کم‌کم درحال الزامی شدن است. در این بین تفاوت چندانی هم وجود ندارد که شما صاحب یک کسب‌وکار بزرگ یا متوسط باشید یا یک استارتاپ کوچک را به تازگی راه انداخته باشید. در ادامه این بخش به برخی از این اهمیت‌ها بصورت مفید و مختصر اشاره خواهیم داشت:

این مطلب پیشنهاد می شود :  تبلیغات پوش نوتیفیکیشن چیست + نحوه راه‌اندازی !

معرفی محصول از طریق ساخت تیزر تبلیغاتی

مخاطب با دیدن تیزر تبلیغاتی شما برای اولین بار نام محصولتان را می‌شنود، درباره‌ی آن اطلاعاتی هرچند محدود به دست آورده و با آن آشنا می‌شود. این اطلاعات به ظاهر کم می‌تواند سبب ترغیب و برانگیختن کنجکاوی درباره‌ی محصول شده و مخاطب تمایل پیدا کند که بیش‌تر با محصول آشنا شود.حتی در مواردی ممکن است همان ابتدا تصمیم به خرید بگیرد.

بازاریابی رویداد (Event marketing) از طریق ساخت تیزر تبلیغاتی

ایونت مارکتینگ یا بازاریابی رویداد یکی از روش‌های تاثیرگذار در بازاریابی است.در حقیقت ایونت مارکتینگ برگزاری یک رویداد با هدف معرفی و تبلیغ یک محصول، برند یا خدمتی می‌باشد. شما می‌توانید قبل از تاریخ هر رویدادی یک ویدیو تبلیغاتی آماده کرده و در این رویداد با نمایش تیزر تبلیغاتی‌تان، تاثیر به سزایی در جذب مخاطب هدفتان داشته‌باشید. امکان دارد در آن جلسه یا کنفرانس مشتری بالقوه‌ای حضور داشته باشد که با دیدن تیزر تصمیم به خرید محصول بگیرد. صاحبان کسب‌وکاری که معمولا از Event Marketing زیاد استفاده می‌کنند، اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی را با گوشت و پوست خود احساس کرده‌اند.

تبدیل مخاطب به مشتری توسط تیزر تبلیغاتی

بسیاری از کمپانی‌ها با ساخت و انتشار یک تیزر تبلیغاتی هدفمند و تاثیرگذار توانسته‌اند مخاطبین خود را به مشتری تبدیل کرده و نمودار فروش‌شان را به یکباره از حالت نزولی به حالت صعودی تبدیل نمایند؛ پس می‌توان آن را روشی هوشمندانه از تبلیغ و افزایش فروش دانست.

مزایا و اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی

مطالب مهم درباره اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی در افزایش فروش

ویدئو مارکتینگ در واقع ساخت‌ تیزر تبلیغاتی با هدف فروش و بازاریابی می‌باشد. برای آنکه بتوان مشتری خود را برای استفاده از محصول قانع کرد، به معرفی و ایجاد آشنایی نیاز است که این معرفی را به شکل‌های مختلف می‌توان انجام داد. به عنوان مثال میتوان از بازاریابی محتوا بهره برد و با نوشتن مقاله‌ای در رابطه با محصول نوشت و در آن از ویژگی‌ها و کاربردهای محصول سخن گفت. این شیوه بسیار مرسوم بوده و در بسیاری از اوقات جوابگو خواهد بود؛ اما گاهی خریدار زمان یا حوصله‌ی لازم جهت مطالعه را ندارد. در این حالت دیدن یک ویدیو می‌تواند جایگزین مناسبی برای نوشتن مقاله باشد. یک مدیر محتوا باتجربه در این مواقع باید به خوبی ذائقه مخاطب را تشخیص داده و سیاست کاری درستی را در نظر بگیرد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  تاثیر ChatGpt روی استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

یک نکته جالب را خوب است بدانید که تیزر (teaser) یک اصطلاح انگلیسی است که به معنای سرنخ دادن درباره‌ی چیزی جهت برانگیختن حس کنجکاوی می‌باشد. پس میتوان گفت وظیفه‌ی تیزر درگیری ذهن مخاطب در زمانی کوتاه و به‌صورت غیرمستقیم می‌باشد؛ به‌طوریکه تمام اطلاعات در اختیار او قرار نخواهد گرفت اما حس کنجکاوی‌ش به‌شدت تحریک می‌شود؛ بنابراین او ترغیب می‌شود راجع به محصول و خدمات آن مجموعه بیش‌تر بداند و حتی ممکن است در این مواقع حوصله محتوای متنی را هم داشته باشد و آن‌ها را به دقت مطالعه کند.

هرچه تیزر جذاب‌تر، باکیفیت‌تر و دارای سناریوی قوی‌تر باشد، طبیعتا تاثیر بیش‌تری بر ذهن مشتری خواهد داشت. زمان تیزر هم نباید زیاد باشد؛ چون ممکن است مخاطب را خسته کند و او میل نداشته باشد تا انتها آن را مشاهده نماید. مثلا از نظر سازنده‌های باتجربه 15 تا 30 ثانیه کافی است.پس رونمایی تیزر تبلیغاتی را می‌‎توان مرحله‌ای پیش از انتشار مقاله‌های تبلیغاتی دانست.

پیش‌تر در این باره صحبت کردیم که معمولا خریدار بین چندین فروشنده به‌دنبال بهترینشان می‌گردد؛ اما برای آنکه در حوزه‌ی کاری خودمان بدرخشیم، ما باید به‌دنبال مشتری خود بگردیم و او را قانع کنیم که از ما خرید کند. برای این کار باید از نیاز و سلیقه‌ی او آگاه باشیم. ما بوسیله‌ی تیزر تبلیغاتی می‌توانیم نیاز را در مخاطبمان ایجاد کرده و به او این وعده را بدهیم که با خرید محصولمان نیازش برطرف خواهد شد.

اهمیت ساخت تیز تبلیغاتی و مزایای آن

اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی از نظر علمی چگونه است؟

مردم اغلب به منتظر ماندن علاقه نشان می‌دهند و این وظیفه بر دوش تیزر تبلیغاتی است.ریک عنوان جذاب و کوتاه برای تیزرتان می‌تواند تاثیر به‌سزایی در جذب مخاطب داشته‌ باشد و خود محتوای تیزر هم می‌تواند با کامل نشان ندادن مطلبی آن را مرموز جلوه دهد. گاهی هنگام مشاهده‌ی ویدیو شما نمی‌دانید که دقیقا با چه برندی سروکار دارید و چه پیامی در حال منتقل شدن است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  معجزه چگالی کلمات کلیدی در سئو+ فرمول سال 2023

چیزی که دانشمندان اذعان می٬کنند این است که در عصر حاضر، با پیشرفت تکنولوژی، تمرکز مردم بسیار سطحی بوده و درحال کاهش است. به حدی این موضوع پیش رفته است که بسیاری حتی حاضر به خواندن کپشن‌های طولانی در اینستاگرام هم نیستند و متن‌های طولانی در حال از دست دادن طرفداران خود است. پس اگر بخواهیم از یافته‌های علمی به درستی استفاده کنیم باز هم به این نتیجه خواهیم رسید که در این موقعیت مقاله‌های تبلیغاتی در بسیاری از کسب و کارها ایده چندان خوبی به حساب نیامده و یک بار دیگر اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی برای ما روشن خواهد شد

آنچه درباره اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی

در این مقاله تمام تلاش ما این بود که در راستای آموزش دیجیتال مارکتینگ که جزو اهداف اصلی ما به شمار می‌آید، اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی را بیش از پیش برای شما روشن کنیم و به شما بگوییم که چقدر این موضوع میتواند در افزایش فروش و بهبود روند بازاریابی شما تاثیر مثبتی بگذارد. این موضوع را هم از لحاظ تجربی و هم از لحاظ علمی بررسی کرده و نتایج ش را برای شما یک به یک نوشتیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله، به شما کمک کرده باشیم. گروه دیجیتال مارکتینگ منتا، بهترین‌ها را برای شما آرزومند است.

 

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.