تیک آبی اینستاگرام را چگونه دریافت کنیم؟

تیک آبی اینستاگرام

فهرست مطلب (کلیک کنید )

برای حل این مشکل اینستاگرام یک تیک آبی ارائه می‌کند. یعنی در کنار نام پروفایل رسمی سلبریتی یا هر فرد یا کسب‌وکار مشهور دیگر، یک تیک آبی کوچک به نام Verified Badge می‌گذارد. وقتی علامت آبی اینستاگرام را در کنار نام پروفایل یک اکانت می‌بینید، می‌توانید مطمئن شوید که اکانت صفحه رسمی موردنظر شما در اینستاگرام است.

در این مقاله از مجله آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا به بررسی تیک آبی اینستاگرام، نحوه درخواست برای گرفتن آن و شرایطی که باید داشته باشید، می‌پردازیم.

تیک آبی اینستاگرام به چه معناست؟

اگر به پروفایلی برخورد کردید که یک تیک آبی کوچک در کنار نام خود دارد، یعنی یک حساب تأیید شده اینستاگرام است. افراد مشهور، شرکت‌ها و افراد تأثیرگذار اغلب این برچسب را دارند. تیک آبی اینستاگرام باعث می‌شود پروفایل‌های اینستاگرام بسیار قابل‌اعتمادتر و معتبرتر به نظر برسند، بنابراین برای برخی از کاربران جالب است که حساب کاربری خود را توسط اینستاگرام تأیید کنند.

حتی اکانت‌های کمی کوچک‌تر با دنبال‌کننده‌های کمتر می‌توانند تیک آبی اینستاگرام را دریافت کنند، به شرطی که از دستورالعمل‌های اینستاگرام پیروی کنند و سطح مشخصی از شهرت داشته باشند. اگر برای تأیید کسب‌وکار خود درخواست دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که تیک آبی اینستاگرام دریافت کنید. مگر اینکه یک چهره عمومی نسبتاً شناخته شده باشید. اینستاگرام اطلاعات خاصی در مورد الزاماتی که برای دریافت تأییدیه باید رعایت کنید ارائه نمی‌کند. اینستاگرام به‌تنهایی تصمیم می‌گیرد که آیا تیک آبی دریافت کنید یا خیر. به همین علت مشخص است که این پلتفرم تمایل دارد حساب‌های افراد و کسب‌وکارهای شناخته شده و حساب‌هایی که بیش‌تر جستجو می‌شوند را در نظر بگیرد.

شرایط اولیه برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام چیست؟

همان‌طور که اشاره شد اینستاگرام فقط به افرادی که به هر دلیلی مشهور یا شناخته شده هستند نشان تأیید پروفایل را ارائه می‌دهد؛ بنابراین طبیعی است که هر کاربر معمولی تیک آبی دریافت نمی‌کند. در توضیح نحوه دریافت تیک آبی که اینستاگرام در وب‌سایت رسمی خود ارائه می‌دهد، بیان می‌کند که الزامات اساسی زیر را کاربر باید قبل از ارسال درخواست تیک آبی برای پروفایل خود در نظر بگیرد. این الزامات شامل موارد زیر می‌شود.

 • اعتبار حساب: اکانت اینستاگرام شما باید واقعی باشد و متعلق به یک فرد، نهاد یا شرکت رسمی و مجاز باشد.
 • منحصربه‌فرد بودن: حساب اکانت اینستاگرام شما باید حاوی پست‌های منحصربه‌فرد مربوط به شرکت یا شخص باشد. اینستاگرام برای هر کسب‌وکار یا فرد فقط یک اکانت با تیک آبی ارائه می‌دهد. محبوبیت اکانت به این معنی نیست که می‌توانید تیک آبی در اینستاگرام دریافت کنید. بسیاری از پیج‌ها با محتوای زرد با دنبال‌کنندگان بالا نمی‌توانند تیک آبی اینستاگرام داشته باشند.
تیک آبی اینستاگرام

 

چگونه درخواست تیک آبی اینستاگرام را ثبت کنیم ( مراحل تیک آبی اینستاگرام)

برای درخواست تیک آبی اینستاگرام مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

به تنظیمات (setting) بروید

برای انجام این کار، روی سه نوار افقی در گوشه سمت راست بالای صفحه پیج خود کلیک کنید. پنجره دیگری باز می‌شود که در آن تنظیمات در بالا ظاهر می‌شود. روی آن کلیک کنید.

درخواست تأیید را جستجو کنید

اکنون تنظیمات ظاهر می‌شود. می‌توانید درخواست تأیید (request verification) را در قسمت جستجوی بالا وارد کنید یا به سمت پایین به دکمه حساب (account) بروید، روی آن کلیک کنید و سپس به قسمت request verification بروید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  0 تا 100 آموزش و سفارش گویندگی تیزر تبلیغاتی+ مشاوره رایگان!

برای تأیید اینستاگرام اقدام کنید

مهم‌ترین قسمت گرفتن تیک آبی اینستاگرام این بخش است. زیرا اینجاست که اینستاگرام می‌خواهد بیشتر در مورد شما بداند. نام کاربری شما در بالا نمایش داده می‌شود و پس از آن فیلدهای دیگری برای پرکردن نمایش داده می‌شود.

Full name: این جایی است که نام کامل شما همان‌طور که در کارت شناسایی شما آمده است. باید ثبت شود.

Know us: در اینجا نام برند، شرکت یا نام هنری خود را وارد می‌کنید. اگر عموماً با نام واقعی خود شناخته می‌شوید، آن را در این فیلد بنویسید.

category: چندین دسته برای انتخاب وجود دارد، برای مثال اخبار، رسانه‌ها، سیاست، وبلاگ‌نویسان یا اینفلوئنسر. یکی را انتخاب کنید که بهترین توصیف‌کننده کسب‌وکار شما یا خودتان باشد.

linke: در اینجا می‌توانید لینک هایی به شبکه های اجتماعی و پست‌های خبری درباره شما یا شرکتتان را وارد کنید.

آپلود عکس کارت شناسایی

اینستاگرام یک سند رسمی از شما می‌خواهد. برای مثال پاسپورت، کارت شناسایی یا گواهینامه رانندگی که نام و تاریخ تولد در آن به‌وضوح قابل‌مشاهده است. اینستاگرام اسناد رسمی تجاری را نیز می‌پذیرد. برای مثال اسناد مالیاتی، قبوض آب و برق یا اساسنامه. بعد از اینکه همه چیز را پر کردید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی ارسال ضربه بزنید و منتظر پاسخ باشید.

اگر تأیید نشد چه؟

تیک آبی اینستاگرام صحت یک پروفایل را تأیید می‌کند و بنابراین برای بسیاری از کاربران واقعاً مطلوب است، به‌خصوص اگر خطر ساخت اکانت های جعلی وجود داشته باشد. اما اگر اکانت شما تایید نشد در ادامه فعالیت شما هیچ خدشه ای وارد نخواهد کرد.

چه کسانی واجد شرایط تأیید اینستاگرام هستند؟

چه زمانی در اینستاگرام تیک آبی دریافت می‌کنید؟ همه می‌توانند برای تأیید اینستاگرام یعنی تیک آبی درخواست دهند، اما این بدان معنا نیست که همه آن را دریافت می‌کنند. به طور کلی، اکانت‌های تأیید شده اینستاگرام اغلب برای شخصیت‌های عمومی زیر هستند:

 • ستاره‌های ورزشی
 • بازیگر
 • مدیران عامل
 • سیاستمدار
 • برندها
 • خواننده ها
 • عکاسان حرفه ای
 • کسب و کارها

دلیل این امر احتمال بیشتر کپی یا سوءاستفاده از هویت آن‌ها است. طبق گفته اینستاگرام، فقط حساب‌های اینستاگرامی که احتمال جعل هویت آنها زیاد است، تیک آبی دریافت خواهند کرد. به زبان ساده، تأیید شدن در اینستاگرام دشوار است.

برای تیک آبی اینستاگرام به چند فالوور نیاز داریم؟

برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام، یک حساب کاربری باید تعداد فالوور خاصی داشته باشد. هرچه یک اکانت فالوور بیشتری داشته باشد، معروف‌تر باشد، هر چه یک برند شناخته‌شده‌تر باشد، شانس بیشتری دارد که اینستاگرام این اکانت را مورد تأیید تیک آبی قرار دهد.

هزینه گرفتن تیک آبی اینستاگرام چقدر است؟

احتمالاً بسیاری از شما قبلاً این سؤال را از خود پرسیده‌اید. پاسخ منفی است، تأیید در اینستاگرام رایگان است. افرادی که بابت این کار هزینه ای از شما دریافت میکنند صرفا به خاطر پر کردن فرم مرحله آخر است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  ارتباط هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ

چرا تیک آبی اینستاگرام لازم است؟

اگر صاحب یک برند شناخته شده باشید و از افراد حرفه ای بخواهید که آنالیز پیج اینستاگرام شما را انجام دهند، بی تردید یکی از نکات بسیار مهمی را که به شما پیشنهاد خواهند داد این است که برای بیشتر شدن اعتبارتان حتما به گرفتن تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید. توضیح دادیم که هرکسی می‌تواند یک حساب جعلی در اینستاگرام با نام یک سلبریتی یا برند ایجاد کند. این منجر به هرزنامه‌ها و کلاهبرداران سایبری می‌شود. برای جلوگیری از این امر، اینستاگرام دارای اکانت هایی با نشان‌ تأیید است که به کاربران امکان می‌دهد حساب معتبر را شناسایی کنند. اینستاگرام فقط به حساب‌هایی که احتمال بالایی برای داشتن پروفایل‌های جعلی دارند تیک آبی می‌دهد.

تیک آبی به افراد کمک می‌کند از حساب‌های جعلی دوری کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد حساب واقعی شخص و برند موردنظر خود را پیدا کنند. برای مثال، می‌تواند به شما کمک کند تفاوت بین حساب رسمی یک سلبریتی و صفحه طرف‌داران آن فرد مشهور را در یک نگاه تشخیص دهید.

جدای از آن، تیک آبی یک نماد وضعیت در رسانه‌های اجتماعی است که نمایه شما را از دیگر افراد متمایز می‌کند. حساب‌های دارای تیک آبی در بالای نتایج جستجو، نظرات، استوری ها و تقریباً در همه‌جا ظاهر می‌شوند. حتی محتوای حساب‌های تأیید شده نیز در صفحه اکسپلور اینستاگرام به‌شدت تبلیغ می‌شود.

تیک آبی اینستاگرام

 

10 نکته برای کمک به گرفتن تیک آبی اینستاگرام

در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که می تواند به تایید اکانت شما و گرفتن تیک آبی اینستاگرام کمک کند:

1. بیوگرافی عالی داشته باشید

یکی از الزامات اصلی تأیید، یک پروفایل کامل است. مطمئن شوید که بیوگرافی شما تکمیل شده است، از جمله یک عکس پروفایل، و حداقل یک پست در حساب کاربری شما باید وجود داشته باشد. علاوه بر این، باید اطلاعات دقیق و مرتبط در مورد خود یا کسب‌وکارتان را در بیو اینستاگرام خود ارائه دهید

2. صادق باشید

در تمام مراحل فرایند تأیید اینستاگرام کاملاً صادق باشید. از نام واقعی خود استفاده کنید ویک دسته‌بندی دقیق برای حساب خود انتخاب کنید. مدارک جعلی و یا دست‌کاری شده برای اینستاگرام ارسال نکنید.

اگر تابه‌حال برای تقلب در اینستا تلاش کرده‌اید، به یاد داشته باشید که اینستاگرام اطلاعات نادرست یا گمراه‌کننده را شناسایی می‌کند، نشان تأیید شده شما را حذف می‌کند و ممکن است حتی حساب شما را حذف کند. اگر نمی‌خواهید با تعلیق احتمالی یا حتی ممنوعیت دائمی اینستاگرام روبرو شوید، هرگز تقلب را امتحان نکنید.

3. خبرساز باشید

فقط داشتن فالوورهای زیاد کافی نیست. برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام باید فعال باشید. هر حساب به‌صورت دستی توسط کارمندان اینستاگرام تأیید می‌شود که چندین منبع خبری را بررسی می‌کنند. اگر مطلبی دارید که ارزش خبری برای گفتن دارد، ارسال بیانیه‌های مطبوعاتی و ارتباط با آژانس‌های خبری محلی را در نظر داشته باشید. هنگامی که نام شما چندین بار در رسانه‌ها ظاهر شد، می‌توانید راحت‌تر با نشریات بزرگ‌تر ارتباط برقرار کنید!

و باید یک‌بار دیگر به شما بگوییم که اینستاگرام محتوای پولی یا تبلیغاتی را نادیده می‌گیرد؛ بنابراین، اگرچه می‌توانید از انتشار مطبوعاتی کمک بگیرید، اما اخبار شما باید ارگانیک و واقعی باشد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  بازاریابی شبکه های اجتماعی و نحوه تدوین استراتژی های آن

4. خارج از اینستاگرام حضور داشته باشید

اگر در خارج از اینستاگرام حضور ندارید، حتی زمانی که تعداد زیادی فالوور اینستاگرام دارید، تشخیص اینکه شما فعال هستید دشوار است. به این فکر کنید: اگر کارکنان اینستاگرام در طول فرایند بررسی تأیید صحت شما را در گوگل جستجو کنند، چه چیزی را پیدا خواهند کرد؟ بنابراین صفحه وب و سایر پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود را بهینه کنید تا در جستجوی وب رتبه بالاتری داشته باشید.

5. به طور منظم پست بزارید

باید حداقل یک پست برای تأیید اینستاگرام داشته باشید. اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه به این موضوع نگاه کنیم، تا زمانی که حضوری قوی در اینستا ندارید، نباید درخواست تیک آبی بدهید. به‌احتمال زیاد یک حساب غیرفعال کاندیدای خوبی برای تأیید نیست. ازاین‌رو، برای تقویت حضور خود در اینستاگرام، حتماً محتوای جدید و شخصی‌سازی‌شده را به طور مرتب پست کنید. علاوه بر این، برای تشویق حداکثری تعامل، باید پست‌های خود را در بهترین زمان ارسال کنید.

می‌توانید از  ابزار Instagram Insight استفاده کنید که داده‌های مربوط به هر پست منتشر شده از جمله تفکیک‌های جمعیتی، و زمانی از روز را که پست‌های شما بیشترین تعامل را دارند، در اختیار شما قرار می‌دهد.

6. با استوری به پشت‌صحنه بروید

استوری‌های اینستاگرام مکانی عالی برای نشان‌دادن افراد درگیر در برندتان است و به دنبال‌کنندگان این فرصت را می‌دهد تا آنچه را که در شرکت شما اتفاق می‌افتد در لحظه مشاهده کنند. اینستاگرام به شما پیشنهاد می‌کند با استفاده از استوری اینستاگرام اعتبار خود را تقویت کنید تا نگاهی از پشت‌صحنه به کسب‌وکار خود ارائه دهید.

7. به افزایش فالوور اینستاگرام خود ادامه دهید

درحالی‌که تعداد فالوورهای لازم برای تأیید در اینستاگرام وجود ندارد، با تعداد فالوورهای زیاد، قابل‌توجه‌تر خواهید بود؛ بنابراین، برای افزایش شانس دریافت تیک آبی در کنار نام خود، بهتر است به گسترش دامنه دسترسی خود و جذب فالوورهای درگیر خود ادامه دهید.

8. از شخص ثالث برای درخواست تیک آبی استفاده نکنید

اینستاگرام در شرایط و دستورالعمل‌های خود به‌وضوح می‌گوید که نباید سعی کنید حساب خود را از طریق شخص ثالث تأیید کنید. کلاهبرداران زیادی وجود دارند که برای فروش تأیید اینستاگرام تبلیغ می‌کنند.

9. پس از دریافت تیک آبی، آن را از دست ندهید.

بعد از دریافت تیک آبی اینستاگرام، باید به پیروی از شرایط و دستورالعمل‌های این پلتفرم رسانه اجتماعی ادامه دهید. فراموش نکنید که اینستاگرام به دلایل زیر می‌تواند نشان شما را حذف کند:

 • نشان تأیید شده خود را تبلیغ کنید، بفروشید یا انتقال دهید
 • از بیوگرافی، عکس پروفایل یا نام خود برای تبلیغ سایر خدمات استفاده کنید

10. پس از اولین تلاش تسلیم نشوید

اگر در ابتدا درخواست تیک آبی اینستاگرام شما رد شد، برای بهبود پروفایل و افزایش دنبال‌کنندگان خود وقت بگذارید. هنگامی که بهبودها و تغییرات لازم را انجام دادید، تلاش مجدد ضرری ندارد. این کار را انجام دهید، صبر کافی داشته باشید و ممکن است تیک آبی به شما تعلق گیرد.

برگرفته از : mageplaza.com

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.