تکنیک های کاربردی سئو اینستاگرام 2022

سئو اینستاگرام

فهرست مطلب (کلیک کنید )

بهبود سئو از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام ضروری است. اگرچه وبلاگ‌های زیادی در وب وجود دارند که در مورد چگونگی به دست آوردن ترافیک بیشتر از طریق بهینه‌سازی سایت در سمت سئو صحبت می‌کنند، اما وقتی صحبت ازشبکه‌های اجتماعی می‌شود، قیاس بین سئو و جذب فالوور به هیچ وجه یک نتیجه قطعی نیست. اما سئو اینستاگرام چیست؟ چه مزایایی دارد؟ در ادامه این مقاله از مجله آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت.

هنگامی که ما در مورد SEO (بهینه‌سازی موتور جستجو) صحبت می‌کنیم، به طور کلی به تمام تکنیک‌هایی اشاره می‌کنیم که برای بهبود موقعیت در SERP‌ها (صفحه نتایج موتور جستجو) استفاده می‌شود، یا اینکه چگونه محتوای وب سایت‌ها را تا حد امکان در صفحات نتایج ارائه شده در بالاترین سطح قرار دهیم. اما نتایج گوگل چه ارتباطی به اینستاگرام دارد؟

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما استفاده از استراتژی‌های سئو در شبکه‌های اجتماعی و همچنین در وب‌سایت‌های شخصی شما می‌تواند برای افزایش بازدید و در نتیجه فالوور‌ها و تعامل بسیار مفید باشد. در واقع، الگوریتم پلتفرم اینستاگرام از برخی جهات به روشی مشابه موتور جستجو عمل می‌کند و از بهترین محتوا‌ها و پروفایل‌های استفاده می‌کند.

بخش جستجو در اینستاگرام نشان‌دهنده موتور جستجوی قدرتمندی است که به کاربران اجازه می‌دهد به دنبال پست‌های خاصی باشند که به دنبال آن هستند. این موتور جستجو از داده‌ها و الگوریتم‌ها برای نشان‌دادن پست‌های کاربرانی که احتمالاً به آنها علاقه دارند، استفاده می‌کند.

 

مزایای سئو اینستاگرام چیست؟

سئوی اینستاگرام برای کسب و کارها و صاحبان برندهایی که به فکر جلب نظر بیشتر و تعامل بیشتر در پست های اینستاگرام خود هستند، مهم است.زمانی که مسیر درست را انتخاب کردید و بهترین شیوه‌ها را در مدیریت روزانه خود به کار بردید. ، تشخیص تفاوت بین مراقبت از پروفایل آماتور و حرفه‌ای‌ برای شما آسان خواهد بود.

یک سئوی خوب برای اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند تا به طور مؤثر و طبیعی حساب خود را تبلیغ کنید، بازدید آن را افزایش دهید و سطح تعامل آن را افزایش دهید، تا تعداد زیادی دنبال‌کننده داشته باشید. تأثیر سئو بر روی فالوور‌های اینستاگرام در واقع می‌تواند بسیار قابل توجه باشد و منجر به افزایش تصاعدی آن شود. به‌ویژه برای یک پروفایل مرتبط با یک کسب‌وکار خاص، به راحتی می‌تواند به تبدیل‌ها، خرید‌ها یا درآمد‌های بیشتر منجر شود.

سئو اینستاگرام

مزایای سئو اینستاگرام برای مشاغل

اگر از اینستاگرام برای اطلاع‌رسانی درباره برند خود استفاده می‌کنید، باید از مزایایی که این پلتفرم برای کسب‌وکار و برند شما به دنبال دارد، آگاه باشید. برخی از مزایای سئو اینستاگرام برای مشاغل شامل:

  • سئو اینستاگرام باعث می شود مخاطبان بیشتری محتوای شما را به‌سادگی با جستجو پیدا کنند.
  • مشتریان بالقوه که به دنبال چیزی هستند که شما تبلیغ می‌کنید، می‌توانند سریع‌تر شما را پیدا کنند.
  • نیازی نیست که هر بار با پیداکردن هشتگ‌های مناسب یا کپی‌کردن کارهایی که رقبا انجام می‌دهند، برای خود محدودیت ایجاد کنید. به شما این امکان را می‌دهد که در محتوای خود خلاق‌تر باشید.
  • می‌توانید فعالیت‌های رقبا را زیر نظر داشته باشید و فعالیت‌های آن‌ها را زیر نظر داشته باشید. درباره کارهایی که رقبای شما در اینستاگرام انجام می‌دهند بیشتر بدانید و تلاش کنید خودتان را متمایز کنید.
این مطلب پیشنهاد می شود :  بهترین نرم افزار ساخت تیزر تبلیغاتی در سال 2023

مؤثرترین نکات سئو اینستاگرام

با توجه به اینکه رسانه های اجتماعی به سرعت در حال تحول هستند، لازم است با روندها و الگوریتم های در حال تغییر همراه باشید. اینستاگرام پتانسیل بازاریابی بسیار بالایی دارد. بیش از 25 میلیون کسب و کار از طریق اینستاگرام تبلیغات یا تعامل دارند. این موضوع اینستاگرام را به یک حوزه بازاریابی رقابتی تبدیل می کند. روش‌ها و تکنیک های متفاوتی وجود دارد که می‌تواند کلید جذب مخاطبان در اینستاگرام باشد.

اگر این روش ها را به دقت درک کرده باشید، می توانید به طور فعال مسئولیت حساب بیزینسی اینستاگرام خود را بر عهده بگیرید و تعامل خود را افزایش دهید. سئو اینستاگرام بسیاری از مفاهیم اولیه بهینه‌سازی موتور‌های جستجو را در بر می‌گیرد و آن‌ها را به مجموعه‌ای از اقدامات مفید برای رشد یک پروفایل در شبکه اجتماعی و موقعیت آن به بهترین شکل ممکن می‌کند. در ادامه برخی از نکات اصلی برای سئو اینستاگرام آورده شده است:

 

اولین مراحل سئو اینستاگرام: کار روی نام و نام کاربری

از لحظه‌ای که یک پروفایل ایجاد می‌شود، می‌توان از اصول کلیدی بهینه‌سازی استفاده کرد که به شما امکان می‌دهد نه تنها حساب، بلکه سئو اینستاگرام خود را نیز به درستی تنظیم کنید. یکی از اولین گام‌هایی که باید بردارید این است که یک نام کاربری انتخاب کنید که برخی ویژگی‌های کلیدی در آن رعایت شده باشد. خواندن و درک آن‌ ساده باشد و مهمتر از همه، مرتبط با فعالیتی باشد که شما انجام می‌دهید. از انتخاب نام‌های دشوار و پر از نماد‌های خاص و بدون معنا خودداری کنید.

کلمه کلیدی اصلی برند یا کسب و کار خود را شناسایی کنید و از آن در نام کاربری خود استفاده کنید.

 

وقت آن است که به داشتن Bio خوب فکر کنید

بیو اینستاگرام تنها فضایی در حساب تجاری شماست که می توانید برند خود را در چند کلمه توصیف کنید. درک اهمیت این فضای کوچک برای سئو اینستاگرام بسیار مهم است. این مکان توصیف خاص برای کسب و کار شما است، بنابراین باید واضح و دقیق باشید. شما اجازه اضافه کردن URL در این بخش را دارید که می تواند مربوط به وب سایت شما یا محصولی باشد که می خواهید بیشتر در  معرض دید باشد.

کاراکتر‌هایی که توسط اینستاگرام برای ایجاد Bio در دسترس شما قرار می‌گیرد، مطمئناً برای درج اطلاعات نامربوط نباید هدر بدهید. در عوض باید شرح کوتاه اما واضحی از کسب و کار خود ارائه دهید که به طور واضح در مورد شما یا کسب و کارتان توضیح دهد. همچنین حاوی ترکیب خوبی از کلمات کلیدی ثانویه و مرتبط با کار شما باشد.

سئو اینستاگرام

مراقب کپشن‌ها باشید

انجام سئو اینستاگرام به معنای مراقبت وسواسی از کپشن‌ نیز است، یعنی همان متن‌هایی که در زیر تصاویر خود درج می‌کنید. دانش سئوی شما باید شما را در ایجاد ریز متن های مؤثر و جذاب و بهینه راهنمایی کند. علاوه بر جذاب بودن، باید کلمات کلیدی مرتبط با موضوع خود را در آن به کار ببرید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  خلاقانه ترین ایده تیزر تبلیغاتی را از کجا بیاوریم؟

برای اینکه  الگوریتم ها پست‌های شما را همیشه در موقعیت خوبی در مناسب‌ترین لحظات نشان دهند، از کلمات کلیدی در کپشن های خود با دقت استفاده کنید و آن‌ها به صورت طبیعی در متن توزیع کنید. طول کپشن‌ها را بر اساس میانگین آستانه توجه فالوور‌ها در نظر بگیرید و از بهترین ترفند‌های کپی رایتینگ برای جلب توجه آن ها و کال تو اکشن استفاده کنید تا تعامل  با مخاطبانتان را به حداکثر برسانید.

 

از هشتگ‌های اینستاگرام به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنید

در دنیای مجازی، هشتگ‌ها کلمات کلیدی واقعی هستند و باید از آن‌ها استفاده شود. استفاده از هشتگ‌ها هم از نظر الگوریتم ها و هم از طرف کاربران ضروری هستند. از یک سو به اینستاگرام کمک می کنند تا جریان محتوای خود را سازماندهی کند، از سوی دیگر به کاربران امکان می‌دهد دقیقاً نوع محتوایی را که می خواهند پیدا کنند.

برای انتخاب هدفمند هشتگ‌های خود، به یاد داشته باشید که فقط آن‌هایی را انتخاب کنید که مربوط به کسب‌وکار خاص شما هستند. هنگام استفاده از هشتگ ها  از همه نوع هشتگ استفاده کنید، هم هشتگ های پرطرفدار، هم هشتگ های کمتر استفاده شده را در پست های خود اضافه کنید.

هشتگ‌های مرتبط با نام برند و شرکت خود را نیز در میان هشتگ‌های خود قرار دهید که به عنوان یک‌ هشتگ منحصر به فرد شما باشد و پست‌های شما را متمایز می‌کنند. علاوه بر این، خوب است که به طور مداوم هشتگ‌های استفاده شده را تغییر دهید و از کپی و چسباندن مداوم همان دسته از کلمات کلیدی اجتناب کنید. این کار حتی می‌تواند توسط اینستاگرام به عنوان اسپم تعبیر شود.

در اینستاگرام می توان از 30 هشتگ استفاده کرد، اما پیشنهاد می شود بین 10 الی 20 هشتگ مرتبط و مفید برای پستتان استفاده کنید. همچنین هشتگ‌های عمومی‌تر یا مرتبط با موقعیت جغرافیایی استفاده کنید.

 

از متنهای Alt اینستاگرام غافل نشوید

امکان درج متن جایگزین در تصاویر اینستاگرام نیز در ابتدا برای سهولت استفاده از شبکه اجتماعی حتی برای افراد کم بینا ارائه شد، اما اکنون به یکی از عوامل بهینه‌سازی این پلتفرم تبدیل شده است. در بخش تنظیمات پیشرفته پست ها  می توانید این بخش را به تصاویرتان اضافه کنید. باید یک عنوان کوتاه را در این بخش درج کنید که محتوای نشان داده شده در تصویر را تا حد امکان دقیق توصیف می‌کند.

ایجاد یک استایل در اینستاگرام

هر برندی منحصر به فرد است و داستان های جداگانه ای برای گفتن دارند. برای سئو اینستاگرام و نمایش بهتر کسب و کار خود، یک تم یا قالبی ایجاد کنید که منحصر به برند شما و هویت شما باشد. محتوای خود را در با توجه به آن منتشر کنید. هنگامی که موضوع برند شما مورد توجه افراد بیشتری قرار گرفت، سبک محتوای شما صرفاً بدون نام برند نیز قابل تشخیص خواهد بود. به عنوان مثال شبکه نتفلیکس از رنگ های تم خود به صورت سیاه و قرمز استفاده می کند. پست های آنها حاوی مطالبی با لوگو در گوشه ها هستند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  بهترین نرم افزار CRM کدام است؟ راهنمای انتخاب بهترین نرم افزار CRM
سئو اینستاگرام

استوری اینستاگرام و IGTV

در سال های اخیر تعامل با کاربران در اینستاگرام بسیار اهمیت پیدا کرده است. استوری اینستاگرام درگیرترین شکل محتوا در شبکه های اجتماعی است. این بخش به شما این امکان را می دهد یک عکس، یک لحظه، یک گیف، یک ویدیو یا حتی پست های متنی را نمایش دهید. می‌توانید از طریق کوئسشن باکس از مخاطبین بخواهید سوالاتشان را از شما بپرسند، نظرسنجی‌ها داشته باشید و عکس العمل آن ها نسبت به محتوای استوری خودتان را ببینید. استوری پر استفاده ترین ویژگی در اینستاگرام است.

در ابتدای راه اندازی اینستاگرام بعد از تصاویر، اشتراک گذاری ویدئو ها تا 15 ثانیه را امکان پذیر کرد که با استقبال خوبی همراه شد. در سال های بعد زمان ویدئو ها را تا یک دقیقه افزایش داد. هم اکنون شاهد این هستیم که می توان ویدئو به صورت igtv تا 20 دقیقه انتشار داد و حتی می توان لایو های یک ساعتی را در پروفایل خود ذخیره کنیم. در بخش ویدئو ها می توانید آموزش های محصول، مطالعات موردی، سفرهای مشتری را به اشتراک بگذارید و از کابران خود نظرشان را بپرسید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

 

پاسخ به دایرکت ها و نظرات

همانطور که اشاره شد تعامل بخش مهمی از فعالیت در اینستاگرام و به تبع سئو اینستاگرام است. صاحبان حساب های بزرگ بیزینسی روزانه هزاران پرسش در دایرکت و نظر دریافت می کنند. پاسخ به همه این پرسش ها ضروری است. به مرتبط ترین نظرات در مورد پست های خود پاسخ دهید. این تعاملات اعتبار و قابلیت اطمینان برند را تضمین می کند.

هنگامی که شما شروع به تعامل با مشتریان خود می کنید، آنها احساس می کنند شنیده می شوند و تمایل دارتد بیشنر با شما در ارتباط باشند. آنها مکالمه را ادامه می دهند و شما نیز باید ادامه دهید. یک تیم اختصاصی برای رسانه های اجتماعی خود داشته باشید که بتواند این وظیفه را به طور مداوم بر عهده بگیرد.

 

توصیه منتا برای سئو اینستاگرام

علیرغم آنچه ممکن است فکر کنیم، بهینه‌سازی سئو موضوع انحصاری گوگل نیست، بلکه با دنیای گسترده شبکه‌های اجتماعی هم مرز است. به‌ویژه در مورد اینستاگرام، در استراتژی‌ای که هدف آن افزایش بازدید و دنبال کننده های پروفایل یک کسب و کار یا شخص است، با توجه به ساختار فعلی پلتفرم که در بسیاری از موارد دقیقاً مانند یک موتور جستجو کار می‌کند، نمی‌توان کاربرد دقیق تکنیک‌های شرح داده شده در بالا را از دست داد.

همچنین، در این مورد، نیازی نیست که دانش گسترده سئو داشته باشید یا در آن متخصص باشید، فقط به موارد بالا توجه کنید. بسیاری از اقدامات کوچک، همراه با هم، به مرور زمان به ایجاد هویت قوی و مشخص به حسب کاربری شما کمک می‌کند. اگر فکر می کنید نمی توانید این کار را به صورت حرفه ای انجام دهید، بهتر است آن را به آژانس دیجیتال مارکتینگ که در این حوزه فعالیت دارد، بسپارید.

برگرفته از : neilpatel.com و c-zentrix.com

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.