0 تا 100 ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران + نکات مهم!

هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران

فهرست مطلب (کلیک کنید )

چگونه در ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران، حرفه‌ای و موفق عمل کنیم؟ این روزها صاحبان رستوران به جز رقابت در زمینه کیفیت غذاها و خدمات، به دنبال رقابت در فضای مجازی هم هستند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار داشته باشند. اهمیت افزایش آگاهی از برند در فضای مجازی آنقدر بالا رفته است که متاسفانه عده ای در این بین از عدم آگاهی صاحبان مشاغل سو استفاده کرده و هزینه های زیاد و بی فایده ای را به آنها تحمیل می کنند. معرفی هر چه بهتر برند رستوران در فضاها و رسانه های مختلف، مسیر موفقیت را هموارتر خواهد کرد. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، تمام نکاتی که برای ساخت تیزر تبلیغاتی برای رستوران نیاز است را اشاره خواهیم کرد و به موضوعاتی هم که بر اساس تجربه ما موفقیت شما را تضمین می‌کند، می‌پردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

0 تا 100 ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران + نکات مهم!

اصلی ترین مشکل رستوران ها برای تولید محتوا !

برای هر برند( تفاوتی ندارد چه کسب و کاری باشد) شکل ظاهری حضور در هر رسانه ای از جمله شبکه های اجتماعی بسیار اهمیت دارد؛ بطور ویژه در مورد رستوران ها، اگر ویدیو و تصاویر مناسبی نمایش داده نشود، با توجه به این رقابت تنگاتنگ، شاید هیچ مشتری آن رستوران را انتخاب نکند؛ بنابراین اولین نکته ای که بسیاری از رستوران ها در تولید محتوا و علی الخصوص ساخت تیزر تبلیغاتی رعایت نمی کنند این است: شما باید بهتر از آنچیزی که هستید نمایش داده شوید, نه اینکه بخواهید به مشتری دروغ بگویید بلکه تمام آنچه که در توان دارید باید به مخاطب عرضه شود. نه کمتر و نه حتی مساوی با آنچه که الان هستیم. رستوران ها برای حضور هر چه قدرتمندتر در شبکه های اجتماعی، نیاز به تولید محتوای بسیار جذاب دارند؛ اما این روزها شاهد ایجاد آلبوم عکس حتی در پیج اینستاگرام بهترین رستوران‌ها هستیم و خبری از تولید محتوای جذاب نیست!

تجربه‌ای که ما در همکاری با رستوران‌های مطرح تهران بدست آورده‌ایم، موید این مطلب است که هر محتوا باید پیام برند را به مخاطب رسانده و در راستای لحن و صدای برند در رسانه مربوطه عمل کند. هر محتوایی که برای معرفی رستوران تولید می‌شود، کیفیت خروجی آن رستوران را مشخص خواهد کرد؛ بنابراین اگر قرار است پرستیژ رستوران خود را نشان دهید بهتر است به سراغ ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران بروید یا اگر قصد دارید با مخاطبان خود صمیمیت بیشتری داشته باشید، تولید محتوای روتین و البته با لحن صمیمی برای شما بیشتر جواب می‌دهد. نکاتی که در این بخش از مقاله به آن اشاره کردیم را شاید هر جایی به شما نگویند اما در نظر داشته باشید که تولید محتوا در هر سطحی که باشد باید اصولی و هدفمند انجام گیرد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها
0 تا 100 ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران + نکات مهم!

نکات مهم برای ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران حرفه ای و موفق!

همانگونه که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، اگر محتوای تولید شده شما نتواند با نگرش مخاطبان برند همسو شود، هیچ موفقیتی بدست نخواهد آمد و تمام هزینه ها، بی فایده خواهند بود. هر محتوایی که تولید می شود چه محتوای ویدیویی باشد چه محتوای متنی، باید نظر مخاطبان برند را جلب کرده و با آنها ارتباط برقرار کند؛ یکی از اصلی‌ترین دستاوردهای بازاریابی محتوایی همین موضوع خواهد بود. برای اینکه بتوانیم از موفقیت ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران که قرار است برای آن هزینه کنیم، مطمئن شویم، بهتر است نکاتی که در ادامه برای شما بازگو می کنیم را به دقت مد نظر قرار داده و به آنها عمل کنید. این نکات توسط تیم ما تجربه شده اند و هر بار به موفقیت های خوبی به واسطه آنها بدست آورده ایم:

1- اشاره به مزیت های رقابتی رستوران مورد نظر

اشاره به مزیت‌های رقابتی یک رستوران و تفاوت هایی که با رقبای خود دارد، خاص بودن رستوران را به رخ خواهد کشید؛ چنانچه به صورت طبیعی این تمایزها را چند بار تکرار کنید، تاثیرات آن شگفت‌انگیز خواهد شد. برای انتخاب وجه تمایز رستوران مورد نظر با سایرین، از هیچ موضوعی به سادگی عبور نکنید: از کوچکترین المان ها اعم از رفتار و لباس پرسنل سرویس دهنده، تمیزی میزها، اهمیت به ضدعفونی میز و صندلی ها گرفته تا کیفیت غذاها و دسرها و نوشیدنی ها را به مخاطب نشان دهید. هر آنچه که مزیت به حساب می‌آید را باید به نمایش گذاشت. رعایت این نکته در ساخت تیزر تبلیغاتی برای رستوران، غوغا می کند. اگر از گویندگی تیزر تبلیغاتی حرفه ای هم برای ساخت تیزر استفاده کنید، همه چیز برای انفجار آماده است!

2- معرفی فرهنگ رستوران هنگام ساخت تیزر

معرفی فرهنگ رستوران هنگام ساخت تیزر تبلیغاتی، می تواند برای مخاطبان شبکه های اجتماعی خیلی جذاب باشد؛ اگر از فرهنگ رستوران شما باخبر باشند، ارتباط قلبی با آن برقرار خواهند کرد. هر چه فرهنگ سازمانی رستوران شما خاص تر باشد، کاریزماتیک تر به نظر خواهید آمد و این کاریزما، مشتری را بصورت ناخودآگاه جذب رستوران شما می‌کند. اگر صاحبان رستورانها به فکر ایجاد فرهنگی متناسب با نوع و کیفیت غذاهای خود باشند، دست سازندگان تیزرهای تبلیغاتی بسیار بازتر خواهد بود. مسلما اگر فرهنگ رستوران، هدفمند انتخاب شده و با تولید محتوای حرفه ای به مخاطب معرفی شود، همه چیز جذاب‌تر و دوست داشتنی تر بنظر می‌آید. دستیابی به چنین جایگاهی، دقیقا همان چیزی است که از تولید محتوا انتظار داریم!

3- تعریف کردن چالش های رستوران از روز افتتاح تا امروز!

بدون تردید راه اندازی رستوران، با چالش‌های ریز و درشتی همراه خواهد بود که تعریف کردن آنها می‌تواند هر مخاطبی را با برند شما همراه کند؛ دلیل این همراهی می تواند متعدد باشد. مثلا برخی از مخاطبان با شنیدن این چالش ها و اینکه شما از آنها عبور کرده‌اید، انگیزه می‌گیرند یا برخی دیگر از اینکه چه چالش هایی سر راه شما قرار داشته و شما از پس آنها بر آمده‌اید، احساس قدرتمند بودن برند شما را خواهند داشت.

این مطلب پیشنهاد می شود :  تکنیک های تولید محتوا در یوتیوب در سال 2023

البته در نظر داشته باشید که جنس چالش که قرار است راجع به آن صحبت کنید، با توجه به پلتفرمی که قرار است محتوا در آن منتشر شود، متفاوت است؛ مثلا اگر قرار است محتوا برای مخاطبان حاضر در اینستاگرام تولید شود، ممکن است اشتباهات آشپزها یا اصطلاحا سوتی های خنده داری که حین کار به وجود آمده، خیلی بامزه خواهد بود اما اگر برای مخاطبان حاضر در سایت خود می خواهید محتوا تولید کنید، بهتر است راجع به چالش های جدی تر که کسب و کار شما را تهدید می کرده، مطالبی را با مخاطب در میان بگذارید. این چالش ها می تواند برای مخاطبان اصلی برند بسیار جذاب و خاطره انگیز باشد.  گاهی اوقات آنچیزی که اتفاق می افتد را با چاشنی طنز ( البته با رعایت شان برند خودتان) برای مشتریان‌تان تعریف کنید و ببینید که چه صمیمیتی ایجاد می‌کند!

4- ساخت تیزر پیش افتتاحیه رستوران

این قبیل تیزرهای تبلیغاتی هم بسیار جذاب هستند و انتظار شیرینی برای مشتریان ایجاد می‌کنند. اگر قصد دارید بزودی رستوران خود را افتتاح کنید بهتر است با ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران با موضوع معرفی و افتتاحیه، کسب و کار خود را در شبکه های اجتماعی سر زبان‌ها بندازید. ساخت چنین تیزرهای تبلیغاتی می تواند به بهترین شکل برای رستوران شما، فراخوان ایجاد کرده و مشتریانی که به واسطه محتوای شما مشتاق شده‌اند را به سوی رستوران بکشاند. ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام در چنین مواقعی خیلی به کار شما می‌آید.

5- به تصویر کشیدن روح و شخصیت رستوران

یکی از پیشنهادهای مخصوص سرآشپز که در این مواقع به صاحبان کسب و کار می‌دهیم این است که با توجه به مشتریان هدف، روح و شخصیت رستوران خود را تعیین کرده و هنگام ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران، به تصویر بکشند! اگر شخصیت و لحن برند شما مشخص شود، مشتریانی که با این لحن ارتباط می‌گیرند، قطعا به سمت رستوران شما سرازیر خواهند شد. مثلا ممکن است افراد کتاب خوان جذب شما شوند یا آنهایی که علاقه به فیلم و سریال هستند، رستوران شما را برای صرف غذا و برگزاری دورهمی های خودشان انتخاب کنند. انتخاب درست شخصیت رستوران، در تمام مراحل، چراغ راهی برای شما خواهد بود تا مقصد اصلی کسب و کارتان گم نشود و این یعنی یک مزیت رقابتی خارق العاده!

این مطلب پیشنهاد می شود :  مهمترین عوامل موفقیت سناریو تیزر تبلیغاتی

6- نمایش بخش های مختلف رستوران به صورت مکرر

بعضی از رستوران ها، کافه یا قسمت بار هم دارند؛ چه بهتر که هنگام ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران، این بخش ها را بارها به شیوه‌های گوناگون به مشتریان معرفی کرده و هر بار یک مزیت جدید از این بخش ها را به رخ بکشید. اگر مشتریان رستوران شما جزو کسانی باشند که خوردن یک قهوه عالی در یک رستوران ملاک اصلی انتخاب‌شان باشد، با تولید چنین محتوایی، قطعا توسط شما شکار خواهند شد و دیگر راه فراری برای آنها وجود ندارد. حالا اینجاست که با یک تیر، چند نشان زده‌اید! بخش کافه و بار رستوران را می توان با ایده های خلاقانه به بهترین شکل، معرفی کرد.

7- استفاده از استاپ موشن برای تبلیغ رستوران

یکی از محتواهای ویدیویی موثر و مخاطب پسند برای رستوران ها، استاپ موشن ها هستند.  استاپ موشن شامل عکس های پشت سر هم است که با چسباندن آنها به هم یک ویدیو ساخته می شود. اما تولید آن نیازمند سناریو نویسی و برنامه ریزی و کمی چاشنی خلاقیت است. در کنار ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران، می توانید به گزینه ی دیگر مانند استاپ موشن های جذاب هم فکر کنید که در این زمینه آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا منتظر شما خواهد بود تا همه سناریو های ممکن را برای شما اجرا کند.

نمونه هایی از ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران با کیفیت بالا

در این قسمت، برخی از نمونه‌های تیزر تبلیغاتی رستوران را برای شما آورده‌ایم که با کیفیت بالایی ساخته شده‌اند. با دقت به آنها نگاه کنید تا ببینید کدام نکاتی که ما اشاره کردیم، در ساخت این تیزرها رعایت شده‌اند:
نمونه ای دیگر از ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران:
  تیزرهایی که تماشا کردین، هر کدام بنا به یک استراتژی خاص تولید شده‌اند و شما برای خواسته اصلی خود باید تصمیم به ساخت تیزر تبلیغاتی بگیرید!

ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران می تواند فروش شما را چند برابر کند!

در این مقاله سعی کردیم، برخی از نکات مهم را برای شما بیان کنیم که با به کارگیری آنها، ورق بازی را به نفع خود برمیگردانید! توجه داشته باشید که ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران یک فرایند است که از ابتدا تا انتها باید همه چیز طبق برنامه پیش برود. پیش تولید، تولید و توزیع تیزر تبلیغاتی باید هوشمندانه انجام شود تا هدف اصلی صاحب کسب و کار گردد. اگر نیاز به مشاوره رایگان در زمینه ساخت نیاز دارید، دوستان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، منتظر تماس شما هستند. از طریق بخش نظرات یا فرم تماس هم می توانید اقدام کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم. بهترین ها را برای شما آرزومدیم!

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.