ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین و تکنیک های جذاب کردن آن

ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین - بهترین سایت های ساخت تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک

فهرست مطلب (کلیک کنید )

 

اگر بگوییم مؤثرترین شیوه استفاده از ویدئو مارکتینگ، ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین است اغراق نکرده‌ایم. ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین این فرصت را به نام تجاری شما می‌دهد تا با ایجاد هیجان در مورد انتشار جدید یک محصول یا خدمات، مخاطبان شما را درگیر کند. تیزر تبلیغاتی یک ویدئوی کلاسیک نیست که در آن محصولی عرضه شود، بلکه فیلمی است که قصد دارد داستانی را برای انتقال ارزش‌ها و اصول محصولی که می‌خواهید بفروشید یا خدماتی که می خواهید ارائه دهید، بیان کند.

ساخت تیزر تبلیغاتی خلاقانه یکی از مؤثرترین راه‌های بازاریابی است. در واقع یکی از کاربردی‌ترین راهبردهاست و می‌تواند در دستیابی به اهداف کمک کند .اما چه چیزی تا این حد یک تیزر تبلیغاتی آنلاین را خاص می‌کند؟

یکی از دلایل موفقیت تیزر های تبلیغات مطمئناً مختصر بودن آن است. برای زمان تیزر متوسط ​​کمتر از 30 ثانیه موردنیاز است. یک دوره زمانی که مشتری حاضر است در ازای آن اطلاعات مفید و جالبی به دست آورد. دلیل دیگر این است که تیزر تبلیغاتی آنلاین بیش از هر نوع تبلیغ دیگری دیده می‌شود و پتانسیل ویروسی شدن دارد. تأثیر ارتباطی و عاطفی حاصل از اتحاد تصاویر، کلیپ‌ها، صدا و کلمات در تیزر تبلیغاتی، قطعاً بسیار مؤثر است.

اگر می‌خواهید بدانید مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین چگونه است و یک تیزر آنلاین چه خصوصیاتی باید داشته باشد، حتماً تا آخر این مقاله  از مجله آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا همراه ما باشید.

تیزر آنلاین چیست؟

تیزرها، کلیپ‌های کوتاهی هستند که برای معرفی سریع خدمات شما طراحی شده‌اند. هدف اصلی یک ویدئوی تیزر ایجاد آگاهی از نام تجاری در 30 ثانیه یا کمتر است و  زمانی که مشتری را جذب کردید، تیزر باعث می‌شود مشتری بیشتر مشتاق خرید یا استفاده از خدمات شما شود. یک ویدئوی تیزر تبلیغاتی آنلاین عالی، کنجکاوی را برانگیخته و در ادامه توضیحاتی درباره شرکت برای پاسخگویی به سؤالات بی‌پاسخ ارائه می‌کند.

تیزرها فقط برای فیلم نیستند. اگر می‌خواهید درباره راه‌اندازی یک محصول یا خدمات جدید باورنکردنی صحبت کنید، یک تیزر ویدئویی به‌اندازه کافی اطلاعات جذاب را در اختیار بینندگان قرار می‌دهد تا آنها را بیشتر درگیر کند.

چه زمانی باید یک تیزر تبلیغاتی آنلاین بسازیم؟

از جمله اهداف اصلی یک ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین، جذب مخاطبان جدید و همچنین افزایش فروش با کمک سوشال‌مدیا و اینترنت است. شما می‌توانید از یک ویدئوی تبلیغاتی کوتاه مانند تیزر برای جذب مخاطبان وفادار خود استفاده کنید و همچنین خود را به مخاطبان بالقوه علاقه‌مند معرفی کنید.

سعی کنید در سطح بازاریابی فکر کنید:

دیدن تبلیغات مکرر نه‌تنها باعث می‌شود یک‌بار وارد فروشگاه شوید، بلکه شما را مجبور می‌کند این کار را در دفعات دیگر انجام دهید و باعث وفاداری شما می‌شود. تیزر تبلیغاتی آنلاین برای متقاعدکردن مشتری استفاده می‌شود تا او را وادار به انجام آن مرحله‌ای کند که مطمئن نبود انجام دهد. تیزرهای تبلیغاتی یک راه سرگرم‌کننده و مؤثر برای پخش پیام هستند و به کاربران کمک می‌کنند تا آن را به‌خاطر بسپارند .

ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین - آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای

 

فواید ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین

یک ویدئوی پانزده‌ ثانیه‌ای می‌تواند به‌اندازه وبلاگی که خواندن آن 5 دقیقه طول می‌کشد، اشتراک‌گذاری شود و تأثیر بگذارد. تفاوت این است که ویدئو این کار را بسیار سریع‌تر انجام می‌دهد. بازاریابی ویدئویی چیز جدیدی نیست، اما بهترین ابزاری است که یک برند می‌تواند برای جلب‌توجه مخاطبان هدف خود از آن استفاده کند.

ایجاد هیجان

ویدئوهای تیزر به ایجاد هیجان در بین مخاطبان شما کمک می‌کند. درست مانند پیش‌پرده‌های فیلم که کلیپی از اتفاقات آینده را نشان می‌دهند، ویدئوهای تیزر نیز همین کار را برای محصولات و خدمات انجام می‌دهند. معمول لحن مؤثر در ایجاد هیجان بسیار تأثیر دارد.

آگاهی از برند را افزایش دهید

یک ویدئوی تیزر فقط یک نمونه از اتفاقات آینده را نشان می‌دهد و این یک مزیت بزرگ برای شرکت‌ها برای کمک به ایجاد آگاهی از برند است. از تصاویر و صداهای ویژه برند خود در ویدئوهای تیزر خود برای ایجاد یک برند قوی و قابل تشخیص استفاده کنید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  هرم بازاریابی محتوا؛ رنجِ کمتر، گنجِ بیشتر!

امکان استفاده مجدد در سایر پلتفرم های تبلیغاتی

ویدئوهای تیزر تبلیغاتی آنلاین برای دنیای رسانه‌های اجتماعی نیز مناسب است. محتوای ویدئویی تیزر تطبیق‌پذیری زیادی دارد و به‌راحتی در بسیاری از پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی قابل اشتراک‌گذاری است. با استفاده مجدد از محتوای ویدئویی، برندها شانس بسیار بیشتری برای ایجاد تبلیغات در مورد محصول یا خدمات جدید خود و در نهایت ایجاد مشتری خواهند داشت.

امکان بررسی بازخورد مخاطبان هدف

ویدئوهای تیزر برای مخاطبان شما انتظار ایجاد می‌کند، اما به‌عنوان نوعی تعامل نیز عمل می‌کند. اعضای مخاطب هدف می‌توانند انتقادات خود را در مورد انتشار یک محصول یا خدمات جدید که ابزاری حیاتی برای یک برند است، به اشتراک بگذارند. استفاده از بازخورد بینندگان به یک برند این امکان را می‌دهد که محصول یا خدمات خود را قبل از انتشار تنظیم کند، و باعث می‌شود مخاطبان خوشحالی که محصول یا خدمات جدید را بسیار بیشتر دوست دارند، تنظیم کند.

در ساخت تیزر تبلیغات آنلاین مؤثر به این موارد توجه کنید

در ادامه مواردی بیان می شود که باید به‌خاطر داشته باشید تا بتوانید یک ویدئوی تبلیغاتی مؤثر ایجاد کنید:

به جذاب و مختصر بودن تیزر توجه نمایید

در هنگام ایجاد استوری برد و فیلم برداری ، لازم نیست در مورد نحوه عملکرد محصولات یا خدمات خود به جزئیات بپردازید، فقط سعی کنید یک تبلیغ جذاب ارائه دهید. تیزر تبلیغاتی باید مختصر باشد و در آن مستقیماً به سر اصل مطلب بروید، بهترین انتخاب استفاده از فریم‌های سریع و عناوین جذاب است .

مخاطب را تشویق به تمرکز کنید

حواس‌پرت نشوید و حواس بیننده را پرت نکنید، ویدئوی تبلیغاتی شما باید حاوی موضوع اصلی باشد، آن را سریع توضیح دهد و هرگز از موضوع خارج نشوید. برای مثال اگر برای یک رویداد تیزر می سازید، باید مطمئن شوید که به رایج‌ترین سؤالات مخاطبین پاسخ می‌دهید: چه زمانی برگزار می‌شود؟ چه کاری انجام خواهد شد؟ آیا مهمانان ویژه‌ای دارد؟

گرافیک مناسب برای تیزر تبلیغاتی آنلاین را دست کم نگیرید

اهمیت دادن به گرافیک و رنگ‌ها برای ماندن در حافظه کسانی که ویدئو را تماشا کرده‌اند ضروری است. در صورت لزوم از یک طراح گرافیک حرفه ای استفاده کنید تا بتوانید از عناوین بصری چشم‌نواز و به‌یادماندنی استفاده کنید.

نحوه ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین

ساخت یک تیزر تبلیغاتی آنلاین یک فرایند خلاقانه است که به‌وضوح فضایی برای مانور ارائه می‌دهد، اما در همه موارد خوب است این کار را به صورت حرفه ای دنبال کنید تا هیچ جنبه فنی مهمی را برای دستیابی به اهداف خود فراموش نکنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر احساس می‌کنید، در زمینه ساخت تیزر یا تبلیغات ویدیویی خیلی ماهر نیستید حتما از مشاوره ساخت ویدیو تبلیغاتی بهره کمک بگیرید.

برای ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین خود، ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید تا بفهمید دقیقاً چه چیزی را باید با مخاطبین به اشتراک بگذارید و به چه کسی می‌خواهید آن را نمایش دهید. بنابراین، در ادامه گام‌به‌گام نحوه ایجاد یک ویدئوی تبلیغاتی مؤثر توضیح داده شده است.

هدف از ساخت  تیزر تبلیغاتی آنلاین را مشخص کنید!

ممکن است برای شما بی‌اهمیت به نظر برسد، اما یکی از رایج‌ترین اشتباهات هنگام ساخت یک تیزر تبلیغاتی آنلاین، دست‌کم گرفتن تعریف هدف است. می‌خواهید با این ویدئو چه ارتباطی برقرار کنید؟ هدف چه خواهد بود؟ برای کیست؟ آیا می‌خواهید یک تبلیغ، یک تخفیف یا یک رویداد را به مخاطب نشان دهید؟

این مطلب پیشنهاد می شود :  آموزش رایگان ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

پس از پاسخ به این سؤالات، شروع به ارزیابی کلمات کلیدی برای بیان مفاهیم مرتبط با ویدئوی خود کنید. از جمله ویژگی‌های دیگری که باید در هنگام تعیین هدف به آن توجه کرد، مختصر بودن است. تیزرهای تبلیغاتی باید حدود سی ثانیه باشد و هرگز از یک دقیقه بیشتر نشود.

با شخصیت‌های خریدار آشنا شوید

دانستن هدف مخاطبان و مشتریان بالقوه شما ضروری است تا بتوانید نحوه انتقال یک پیام خاص را تجزیه‌وتحلیل کنید. تعریف هدف یکی از اولین قدم‌هایی است که باید برای ایجاد محتوای بسیار مرتبط و مناسب برای آن‌ها بردارید. استراتژی بازاریابی ویدئویی برای موفقیت ویدئویی ضروری است که نه‌تنها باید از نظر فنی بسیار خوب ساخته شود، بلکه باید عملکرد بالایی نیز داشته باشد.

ایده خلاقانه فراموش نشود

داشتن یک ایده خلاق مهم است.خلاقیت برای اینکه تیزر خسته‌کننده نباشد ضروری است؛ بنابراین می‌توان توجه کاربران را به مدت 30 ثانیه از ویدئو حفظ کرد تا تمام اطلاعات مفید برای تبلیغ را به دیگران منتقل کند. برای یافتن ایده های جذاب می توانید با متخصصینی که در ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین تبحر دارند، مشورت کنید.

روی برانگیختن احساسات مخاطب تمرکز کنید.

تیزرهای ویدئویی که تأثیر احساسی می‌گذارند بیشتر به‌یادماندنی هستند و برانگیختن واکنش احساسی در بین بینندگان بهترین راه برای ایجاد انگیزه و ایجاد ولع بیشتر در آن‌ها است. خواه هیجان، شادی، خشم یا احساس دیگری باشد، تیزر شما باید یک ارتباط عاطفی با مخاطبان شما ایجاد کند تا آنها انگیزه پیدا کنند، خرید کنند، یا ثبت‌نام کنند تا محصول شما را به دست بیاورند یا درباره فعالیت های شما در آینده بدانند.

ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین - ساخت تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک با طراحی آنلاین

 

به چند ثانیه اول توجه کنید.

چند ثانیه اول تیزر شما بسیار مهم است. مصرف‌کنندگان امروزی گستره توجه بسیار کوتاهی دارند و اگر در سه ثانیه اول توجه آنها را جلب نکنید، احتمالاً از تیزر خارج می‌شوند یا بدتر از آن بدون توجه به تماشا ادامه می‌دهند و پیام کلیدی شما را به طور کامل از دست می‌دهند. با یک عکس آغازین پر اکشن، یک عنوان پرزرق‌وبرق، یک واقعیت شگفت‌انگیز که مشکلی را که محصول شما حل می‌کند برجسته می‌کند، یا یک محرک احساسی که آنها نمی‌توانند در برابر آن مقاومت کنند، شروع کنید.

استوری‌برد داشته باشید

استوری‌برد ابزار بسیار مفیدی برای کمک به ایجاد یک ویدئوی تبلیغاتی است. در واقع، به شما این امکان را می‌دهد تا با داشتن یک ردیف واضح از عکس‌ها، اشیا برای نشان‌دادن، پیام‌هایی که قرار است فاش شوند و هر متنی که باید از طریق عنوان یا گرافیک درج شود، آنچه را که می‌خواهید نشان دهید، برنامه ریزی کنید. برنامه‌ریزی از طریق استوری بورد به شما کمک می‌کند مجموعه‌ای مرتب‌تر با خطاهای کمتر و ادیت‌های کمتری برای انجام مجدد داشته باشید.

برای یک ویدئوی تبلیغاتی می‌توانید از تکنیک‌های مختلف استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، در صورت وقوع یک رویداد، می‌توانید کلیپ‌هایی را که در رویدادهای قبلی گرفته شده‌اند نشان دهید و در عوض تاریخ و موضوع رویداد جدید را بگویید.

داستان‌سرایی

داستان‌سرایی یک تکنیک روایی بسیار مؤثر است که یکی از جدیدترین و قابل‌تبدیل‌ترین تکنیک‌هایی است که در حال حاضر در بازاریابی استفاده می‌شود. داستان برای موفقیت یک ویدئو اساسی است، به لطف یک داستان منسجم و جذاب، می‌توان از احساسات استفاده کرد، بنابراین می‌توان پیام را به جا گذاشت.

صدا و موسیقی را به تیزر ویدئوی خود اضافه کنید

قدرت موسیقی برای هر ویدئوی بازاریابی را نمی‌توان نادیده گرفت و تیزر ویدئوها نیز تفاوتی با هم ندارند. افزودن Voice-Over به ویدئوی خود راهی عالی برای تکمیل تصاویر  با توضیحات صوتی و ایجاد ارتباط شخصی‌تر با مخاطبان است.

از یک فراخوان برای اقدام استفاده کنید

یک ویدئوی تیزر باید مخاطب را تشویق به اقدام کند. بسته به کسب‌وکار شما، این اقدام می‌تواند ثبت‌نام در خبرنامه شما، دنبال‌کردن شما در رسانه‌های اجتماعی یا هر چیزی که به شما این امکان را می‌دهد که به طور مداوم با مخاطبان خود درگیر شوید، باشد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  0 تا 100 آموزش و سفارش گویندگی تیزر تبلیغاتی+ مشاوره رایگان!

از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید

دنیای بازاریابی هشتگ‌های خود را دوست دارد. هشتگ، زمانی که به‌درستی استفاده شود، می‌تواند ابزاری فوق‌العاده برای ایجاد ترافیک مرتبط به ویدئوی تیزر شما باشد. این احتمال وجود دارد که ویدئوی شما در رسانه‌های اجتماعی پست شود، بنابراین یک استراتژی هشتگ قوی می‌تواند تعامل بیشتری را به همراه داشته باشد. به‌عنوان نقطه شروع به هشتگ‌های رقبای خود نگاه کنید.

پخش در اینترنت و سوشال‌مدیا

از جمله ابزارهای اساسی که می‌توان از آنها برای انتشار استفاده کرد، شبکه‌های اجتماعی هستند، در اینجا شما مخاطبان علاقه‌مندی دارید که تمایل بیشتری به شنیدن صحبت‌های شما دارند.

ایمیل مارکتینگ همچنین یک ابزار تبلیغاتی مهم است. خبرنامه به شما این امکان را می‌دهد تا با ارائه یک ایمیل شخصی به مخاطبان علاقه‌مندی که قبلاً علاقه نشان داده‌اند، دسترسی پیدا کنید که می‌توانید به‌صورت دوره‌ای تبلیغات، تخفیف‌ها و اخبار را برای شما ارسال کنید.

وب‌سایت شما همچنین یک ابزار تعامل عالی است، ویدئوی تبلیغاتی را می‌توان در وبلاگ شرکت منتشر کرد تا مخاطبان بالقوه علاقه‌مند را از دست ندهید.

مدت‌زمان یک تیزر تبلیغاتی آنلاین چقدر باید باشد؟

تریلرهای فیلم اغلب یک تا سه دقیقه طول می‌کشد، اما یک ویدئوی تیزر باید بسیار کوتاه‌تر باشد. در چند ثانیه اول باقدرت شروع کنید و به‌طورکلی 15 تا 60 ثانیه طول بکشید.

ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین برای شبکه‌های اجتماعی

ایجاد ویدئوهای تبلیغاتی طراحی شده برای شبکه‌های اجتماعی می‌تواند دارای محتوای احساسی، افزایش آگاهی بیننده یا سرگرم‌کننده باشد تا با تشویق کاربران به‌اشتراک‌گذاری، آنها را جذب کند و حفظ کند.

ویدئوهای ایجاد شده برای شبکه‌های اجتماعی پلی بین گذشته و آینده ایجاد می‌کند و روابط مستقیمی بین شرکت‌ها و کاربران نهایی ایجاد می‌کند که بر اساس کنجکاوی، ویدئو را از طریق اشتراک‌گذاری پخش می‌کنند. هدف ایجاد یک اثر ویروسی در تصویر یک شرکت، محصولات یا خدمات آن و افزایش بازدید است و تیزر آنلاین  با درنظرگرفتن چندین عامل ساخته می‌شوند:

 • هدف کاربر
 • کانال‌های اشتراک‌گذاری که می‌تواند فیس‌بوک، توییتر، لینکدین، یوتیوب، اینستاگرام باشد.
 • اهداف کمپین بازاریابی (مشاهده، آگاهی یا تبدیل به کلیک).
 • نوع محصول و خدمات ارائه شده

اجرای ویدئوی ویروسی با ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین

علاوه بر تلویزیون، یکی از مؤثرترین و فوری‌ترین ابزارهای ارتباطی، تبلیغات ویدئویی یا تبلیغات ویروسی است. این نوع تیزر می‌تواند به میلیون‌ها کاربر برسد و در مدت‌زمان بسیار کوتاهی میلیون‌ها بازدید را به دست آورد. دقیقاً به همین دلیل است که برای ایجاد ویدئوهای تبلیغاتی احساسی برای وب باید منطق یک ویدئوی ویروسی و تمام تکنیک‌های آن را در نظر بگیرد.

نحوه ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین با کمترین هزینه

برای این کار باید از برنامه‌هایی که امکان ساخت تیزر آنلاین تبلیغاتی رایگان را ایجاد کرده‌اند استفاده کنید. چند مورد از معروف‌ترین آنها عبارت‌اند از:

 • Canve
 • Vimeo Create
 • Motion array
 • Moovly
 • Renderforest
 • iMovie
 • Avidemux
 • FilmoraGo
 • KineMaster

توصیه آخر برای ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین

ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین یک ارتباط مؤثر با هزینه کمتر نسبت به سایر روش های ویدئو مارکتینگ است. این نوع تبلیغات به‌راحتی بین همه به اشتراک گذاشته می‌شوند و در کوتاه‌ترین زمان پیام را به مخاطب منتقل می‌کنند. ازاین‌جهت ساخت تیزر تبلیغات آنلاین باید کاملاً فکر شده و جذاب باشد.

اگر جزئیات عنوان شده در مقاله را به‌درستی رعایت کنید، می‌توانید تیزر خود را به یک بازاریابی مؤثر و ویروسی تبدیل کنید. پس همین حالا دست‌به‌کار شوید و تمامی اهداف و ایده‌های خود را بررسی کنید.

برگرفته از : animoto.com و vimeo.com

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.