پرداخت به ازای هر لید و مزایای آن

پرداخت به ازای هر لید

فهرست مطلب (کلیک کنید )

بسیاری از کسب‌وکارها، جذب مشتریان واجد شرایط را بسیار دشوار می‌دانند. متأسفانه، یافتن مشتری در عصر دیجیتال دشوارتر شده است. صرف‌نظر از اینکه چقدر برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی هزینه می‌شود، اطمینان از اینکه این تبلیغات در معرض دید افراد مناسب قرار بگیرد سخت‌تر شده است. اگر کسب‌وکار شما در یک بازار رقابتی است، یا اگر لیدها (سرنخ‌ها) به‌سختی به دست می‌آیند، بازاریابی پرداخت به ازای لید می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در این مقاله از مجله آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا قصد داریم به بررسی کامل روش پرداخت به ازای هر لید بپردازیم و اهمیت آن را بررسی کنیم.

پرداخت به ازای هر لید یعنی چه؟!

تعریف پرداخت به ازای هر لید ساده است. پرداخت به ازای هر لید یک مدل از پرفورمنس مارکتینگ است که در آن پرداخت تنها پس از ارائه لیدهای قوی دریافت می‌شود. به زبان ساده، سرنخ یک فرد یا سازمانی است که به چیزی که شما می‌فروشید علاقه‌مند است. علاقه با به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات تماس، مانند شناسه ایمیل، شماره‌تلفن و ... بیان می‌شود.

بازاریابی پرداخت به ازای هر لید یک راه مقرون‌ به‌ صرفه برای یافتن سرنخ‌های عالی است. کمپین‌های تبلیغاتی پرداخت به ازای هر لید، ریسک مالی را کاهش می‌دهد و به صاحبان کسب‌وکار حس قابل‌پیش‌بینی بودن در سرنخ‌ها را می‌دهد. این سرنخ‌ها هستند که در نهایت به مشتری تبدیل می‌شوند. این روش به تعداد افرادی که آگهی را می بینند یا روی آن کلیک می کنند، ربطی ندارد. تمرکز آن بر آوردن مخاطبان قانونی به کسب و کار شما است که علاقه مند به خدمات یا محصول شما هست.

پرداخت به ازای هر لید

 

اهمیت سرنخ‌ها در بازاریابی

از دیدگاه بازاریابی، اصطلاح سرنخ‌ها را می‌توان برای اشاره به هرکسی که علاقه‌مند به آنچه یک نام تجاری خاص ارائه می‌دهد استفاده کرد. سرنخ‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی پیدا کرد، چه از طریق اطلاعات جمعیتی یا از طریق ردیابی علایق آنها در رسانه‌های اجتماعی. یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات بازاریابی که برندها مرتکب می‌شوند این است که با این فرض کار می‌کنند که همه سرنخ‌ها، سرنخ‌های خوبی هستند. وقتی نوبت به یافتن مشتری برای برند شما می‌رسد، کیفیت سرنخ‌های شما بسیار مهم‌تر از کمیت سرنخ‌ها است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  راز موفقیت تبلیغات در تلگرام که خودمان تجربه کردیم !

برای مثال، یک برند جدید می‌تواند برای اجرای تبلیغات در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی هزینه کند. با وجود این که برند مشتریان جدیدی را از تبلیغات خود جمع می‌کند، اما مؤثرترین راه برای یافتن مشتریان جدید نیست. اگر آن تبلیغ از فید 100 نفر عبور کند، چند نفر از این افراد در واقع مشتریان جدید بالقوه خواهند بود؟ بسته به محصول، احتمالاً فقط تعداد کمی از این سرنخ‌ها تبدیل به مشتری شوند. اینجاست که اهمیت یافتن سرنخ‌های باکیفیت مطرح می‌شود.

برای هر برند، یک شخصیت مشتری ایده‌آل وجود دارد. در این حالت هر کسب‌وکاری باید جمعیت هدف خود را بشناسد. یک شرکت جواهرات مد روز می‌خواهد برای زنان جوانی که به مد علاقه‌مند هستند بازاریابی کند، درحالی‌که شرکتی که قطعات بدنه خودرو را می‌فروشد برای کسانی که علاقه قابل‌توجهی به اتومبیل دارند جذاب است. مخاطبین هر کسب و مکار می‌توانید از نظر جنسیت، سن و حتی محل زندگی متفاوت باشند. برای کسی که برگزارکننده تور از مبدأ شیراز است، مخاطبین تبریز اهمیتی ندارند.

بازاریابی پرداخت به ازای هر لید چگونه کار می‌کند؟

هنگام استفاده از مدل کسب‌وکار پرداخت به ازای هر لید، برندها فقط برای سرنخ‌هایی که به خدمات خود ابراز علاقه کرده‌اند، هزینه پرداخت می‌کنند. قبل از اینکه شرکت بازاریابی شروع به کار کند، با مشتری به توافق می‌رسند که هر سرنخ چقدر هزینه دارد. علاوه بر این، مشتری سهمیه‌ای از تعداد سرنخ‌هایی که می‌خواهند ماهانه ارائه کنند را اعمال می‌کند. سرنخ‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی ذخیره کرد. روش‌های تبدیل مانند دریافت ایمیل، تماس‌های تلفنی و فرم تماس در وب‌سایت یک برند، از رایج‌ترین راه‌ها برای ایجاد سرنخ باکیفیت هستند.

آیا باید از روش پرداخت به ازای هر لید استفاده کرد؟

واضح‌ترین مزیت این روش در بازاریابی این است که هزینه و ریسک در پرداخت هزینه بازاریابی را کاهش می‌دهد. بازاریابی PPL یک راه عالی برای افزایش سرنخ‌ها و درعین‌حال کاهش ریسک مالی است. PPL درآمد مالی بیشتری نسبت به کمپین‌های سنتی پرداخت به ازای هر کلیک یا سئو ایجاد می‌کند. اگر برندی در تلاش برای یافتن سرنخ‌های باکیفیت بالا است، بازاریابی PPL یک انتخاب عالی برای آنها است. علاوه بر کاهش هزینه‌ها و به حداکثر رساندن سرنخ‌ها، PPL درباره مخاطبین واقعی یک برند، اطلاعات خوبی را ارائه می‌دهد. این کار فرایند یافتن سرنخ‌ها را در آینده ساده‌تر می‌کند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  درباره تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا چه می دانید؟

پرداخت به ازای هر لید چقدر هزینه دارد؟

ایده به‌دست‌آوردن مقدار مشخصی از سرنخ‌های واجد شرایط از طریق پرداخت به ازای هر لید می‌تواند برای یک برند جدید بسیار مفید باشد. مطمئناً هزینه این کار نیز باید در بودجه کسب‌وکار برنامه‌ریزی شود. اگر تجربه‌ای در این زمینه ندارید، بهتر است این کار را به آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ فعال در این حوزه بسپارید. هنگامی که هزینه هر سرنخ خود را تعیین می‌کنید، باید در نظر بگیرید چقدر پول می‌خواهید خرج کنید.

برای به‌دست‌آوردن مشتری یک قانون کلی که بسیاری از برندها از آن پیروی می‌کنند این است که هزینه‌های جذب مشتری باید تا 10٪ از درآمد، باشد. به‌عنوان‌مثال، اگر هزینه خدمات شما 100 هزار تومان است، باید تا 10 هزار تومان برای به‌دست‌آوردن یک مشتری بپردازید. جنبه بعدی که باید در بودجه خود در نظر بگیرید، تیم فروش شما است. تیم فروش شما روی چند درصد از سرنخ‌ها فعالیت می‌کند.

پرداخت به ازای هر لید

 

چگونه PPL ریسک را برای صاحبان مشاغل به حداقل می‌رساند؟

PPL یک مدل بازاریابی است که در آن شرکت بازاریابی فقط برای سرنخ‌هایی با هدف بالا که قصد دارند قدم بعدی را با یک خدمات یا محصول بردارند، هزینه دریافت می‌کنند. یعنی از آن جایی که آژانس‌های بازاریابی PPL تنها زمانی دستمزد دریافت می‌کنند که لیستی از سرنخ‌های باکیفیت را ارائه دهند؛ بنابراین تضمین دریافت سرنخ‌های باکیفیت بالا برای صاحبان مشاغل وجود دارد. آژانس‌های PPL می‌دانند تا زمانی که این سرنخ‌های باکیفیت بالا ارائه نشود، پولی دریافت نخواهند کرد، بنابراین انگیزه بیشتری دارند تا فقط افرادی را فهرست کنند که مایل به برداشتن قدم بعدی در قیف فروش کسب‌وکار تبلیغ دهنده هستند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  ساخت فیلم صنعتی در سال 2023 چه قواعدی دارد؟

تفاوت PPL و بازاریابی دیجیتال

PPL و بازاریابی دیجیتال یک چیز نیستند. همان‌طور که گفته شد، بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده روش پرداخت به ازای هر لید، از تاکتیک‌های مختلف و استراتژی دیجیتال مارکتینگ متناسب با اهداف تعیین شده برای کمک به تولید سرنخ استفاده می‌کنند. بازاریابی دیجیتال تنها یکی از بسیاری از استراتژی‌هایی است که این ارائه‌دهندگان برای ایجاد سرنخ‌های باکیفیت بالا از آن استفاده می‌کنند.

توصیه منتا به کسب و کارها

در این مقاله به یکی از راه های کسب درآمد از طریق افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) که پرداخت به ازای هر لید است، پرداختیم.بسیاری از کسب‌وکارها به طور فزاینده‌ای برای به‌دست‌آوردن مشتریان واجد شرایط، مشکل پیدا می‌کنند. برخی از برندها هزینه‌های زیادی را برای کمپین‌های تبلیغات خود هزینه می‌کنند و بعد از مدتی متوجه می‌شوند که در درازمدت فقط ضرر متحمل شده‌اند. حتی اگر برندها با ساخت تیزر تبلیغاتی خلاقانه خود، جذابیت ایجاد کنند، اطمینان از دسترسی کمپین‌ها به مشتریان بالقوه غیرممکن است. بزرگ‌ترین مزیت استفاده از روش Pay Per Lead این است که به طور قابل‌توجهی بازاریابی را ساده می‌کند.

هنگامی که یک کسب‌وکار تصمیم می‌گیرد از روش پرداخت به ازای هر لید استفاده کند، ریسک مالی بازاریابی را کاهش می‌دهد. در  عین حال می‌تواند پیش‌بینی کند که چه تعداد سرنخ می‌تواند داشته باشد. یافتن دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ اصولی و استفاده از آنها می‌تواند اثرات مثبت زیادی داشته باشد که نباید به راحتی از آنها صرف‌نظر کرد. ضمن اینکه برای کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ باید به تمامی مسیرهای درآمدزایی، نیم نگاهی داشته باشیم.

برگرفته از : tlminsidesales.com

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

3 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.