پرداخت به ازای هر فروش (pps) و مزایای این روش

پرداخت به ازای هر فروش

فهرست مطلب (کلیک کنید )

پرداخت به ازای هر فروش یا pps که گاهی اوقات به‌عنوان هزینه به ازای هر فروش مطرح می‌شود، نوعی تبلیغات است که بر اساس تعداد فروش‌هایی که از یک آگهی در سایت ایجاد می‌شود، به مالک یا ناشر یک وب‌سایت هزینه پرداخت می‌شود. طبق این قرارداد، تبلیغ‌کننده فقط باید برای فروش توسط سایت بر اساس نرخ کمیسیون توافق شده قبلی هزینه بپردازد. این فرآیند در بین تبلیغ‌کنندگان پرطرفدار است، اما ناشران کم تر به این نوع تبلیغات می پردازند.

PPS یکی دیگر از راه های درآمدزایی در افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) است و بسیار چالش برانگیزتر از سایر روش های پرداخت مانند پرداخت به ازای کلیک است، زیرا شما باید بتوانید مشتریان بالقوه را به خریدار واقعی تبدیل کنید. بنابراین، PPS باید تاکتیک‌هایی که در این روش استفاده می‌شود متفاوت از روش های دیگر باشد.

در ادامه این مقاله از مجله آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، به پرداخت به ازای هر فروش، مزایای آن برای تبلیغ‌کنندگان و صاحبان وب‌سایت و موارد دیگر خواهیم پرداخت.

 

تعریف دقیق بازاریابی پرداخت به ازای هر فروش

روش پرداخت به ازای فروش که به آن بازاریابی PPS یا تبلیغات هزینه به ازای فروش نیز گفته می‌شود، نوعی مدل قیمت‌گذاری بازاریابی است که در آن مالک کسب‌وکار به ازای هر فروش کالا به ناشر تبلیغ، مبلغی پول پرداخت می‌کند. پرداخت به ازای فروش یک مدل تبلیغات دیجیتال است که در آن صاحب کسب‌وکار بر اساس فروش، کمیسیونی به شریک بازاریابی می‌پردازد.

قبل از اینکه ناشر سرنخ را برای صاحب کسب‌وکار یا تبلیغ‌کننده بفرستد، تبلیغ‌کننده کمیسیون پرداخت شده برای هر فروش را مشخص می‌کند و به‌وضوح آنچه را که به‌عنوان "فروش" در نظر گرفته می‌شود، تعریف می‌کند.

این نوع مدل تبلیغاتی کمترین ریسک را برای تبلیغ‌کننده به همراه دارد و کمترین سود را برای ناشر دارد، زیرا آنها فقط در صورت فروش پول دریافت می‌کنند. بااین‌وجود یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین انواع مدل‌های قیمت‌گذاری بازاریابی است.

در واقع، مالک کسب‌وکار هیچ تعهدی برای پرداخت برای ترافیک یا سرنخ‌های تولید شده توسط ناشر نخواهد داشت، بلکه فقط برای فروش واقعی هزینه پرداخت می‌کند.

 

پرداخت به ازای هر فروش چگونه کار می‌کند؟

مدل پرداخت به ازای هر فروش اگر استراتژی مناسبی برای آن در نظر گرفته نشود، می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. یک ناشر نه‌تنها باید ترافیک و سرنخ ایجاد کند، بلکه مخاطبان هدف باید به فروش واقعی تبدیل شوند. این روند به برنامه‌ریزی، استراتژی بازاریابی و اجرای عالی نیاز دارد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک برای سال 2023

روش پرداخت به ازای فروش به این صورت است که نویسندگان، صاحبان وب‌سایت یا شرکت‌های بازاریابی فضایی را در وب‌سایت خود برای تبلیغات پرداخت به ازای هر فروش اختصاص می‎دهند. هنگامی که شخصی بر روی تبلیغ وب‌سایت ناشر کلیک می‌کند، به محصولات یا خدمات تبلیغ‌کننده یا صاحب کسب‌وکار هدایت می‌شود.

اگر آن سرنخ از تبلیغ‌کننده خرید کند، ناشر کمیسیونی دریافت می‌کند که معمولاً یک کارمزد ثابت یا درصدی از فروش کلی است. بر اساس ردیابی URL که برای شناسایی ناشر استفاده می‌شود، مالک کسب‌وکار می‌داند که کدام ناشر حق کمیسیون دارد.

هر ناشرURL  منحصربه‌فرد خود را دارد، بنابراین وقتی روی تبلیغ آنها کلیک می‌شود، از طریق یک لینک منحصربه‌فرد به وب‌سایت تبلیغ‌کننده منتقل می‌شوند. تمام فروش‌های ایجاد شده از کاربری که از طریق این لینک منحصر به فرد انجام می شود به این معنی است که تبلیغ کننده باید هزینه را به ناشر پرداخت کند.

 

تبلیغ‌کنندگان قبل از ارائه تبلیغات PPS چه کاری باید انجام دهند؟

قبل از راه اندازی کمپین بازاریابی پرداخت به ازای هر فروش، به‌عنوان تبلیغ‌کننده، باید از جنبه های مختلفی همه چیز را بررسی کنید تا مطمئن شوید در مسیر درستی هستید. ابتدا باید مشخص کنید که آیا محصول یا خدمات شما برای تبلیغات PPS مناسب است یا خیر. اگر یک برنامه بازاریابی PPS را شروع کنید، آیا به اندازه کافی سود خواهید داشت که پرداخت کمیسیون برای هر فروش به صاحبان وب‌سایت را توجیه کند.

اگر هزینه های اضافه شده برای مدیریت تبلیغات PPS  و ورودی و کمیسیون به ناشران خود را در نظر گرفتید و همچنان این نوع تبلیغات برای شما سودآور باشد،PPS  مدل عالی برای شما خواهد بود. دلیل عالی بودن آن این است که شما فقط باید برای فروش نهایی هزینه پرداخت کنید.

پرداخت به ازای هر فروش

قیف فروش خود را بهینه کنید

عنصر دیگری که باید در نظر بگیرید این است که باید یک قیف فروش بهینه داشته باشید. یعنی شما باید صفحه لندینگ پیج، پیام رسانی آسان، فراخوانی ساده و فرآیند فروش ساده داشته باشید. هرچه تبدیل بازدیدکنندگان وب‌سایت به مشتری آسان‌تر باشد، صاحبان وب‌سایت بیشتری دوست دارند با شما همکاری داشته باشند. زیرا می‌دانند که شما یک قیف فروش عالی دارید که تعداد زیادی از بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل می‌کند و می‌توانند با شما درآمد خوبی داشته باشند. اگر ناشران زمان و تلاش زیادی را صرف تبلیغات برای شما کنند، اما چیزی از آن به دست نیاورند، دیر یا زود، ممکن است دیگر با شما همکاری نداشته باشند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  بیزینس پلن چیست و چگونه باید آن را بنویسیم؟
 

نتایج خود را پیگیری کنید

موفقیت در پرداخت به ازای هر فروش مستلزم این است که نتایج خود را دنبال کنید و آنچه را که در حال وقوع است نظارت کنید. با ردیابی سرنخ ها و فعالیت‌های پرداخت به ازای هر فروش و ردیابی فرآیند تبدیل فروش می توانید کل فرآیند فروش خود را بیشتر بهینه کنید. ورود به بازاریابی PPS نیاز به پیگیری و برنامه ریزی شما برای اطمینان از موفقیت و همچنین موفقیت ناشران است.

 

مزایای بازاریابی پرداخت به ازای هر فروش

مزایای زیادی برای بازاریابی پرداخت به ازای هر فروش هم برای تبلیغ کننده و هم برای ناشر وجود دارد:

 

مزایا برای تبلیغ‌کنندگان

یک مزیت مهم بازاریابی پرداخت به ازای فروش برای تبلیغ‌کنندگان این است که آنها می‌توانند بدون سرمایه‌گذاری و فعالیت خاصی شروع به این کار کنند.  مزیت مهم دیگر این است که به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا بهره‌وری و قیف فروش خود را بهبود بخشند. وقتی ناشران سرنخ‌های پرداخت به ازای هر فروش را ارسال می‌کنند، تبلیغ‌کنندگان با آنالیز آن ها مطمئن می شوند که وب‌سایت، قیف بازاریابی و قیف فروش آنها بهینه شده است. با معیارها و داده‌های مناسبی که تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از کمپین‌های بازاریابی PPS خود استخراج کنند، ایده بسیار بهتری در زمینه‌های خواهند داشت.

 

مزایا برای صاحبان وب‌سایت

ناشران تنها کاری که باید انجام دهند این است که با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و موارد تبلیغاتی را در دسترس آن ها قرار دهند و گزارشات را برای تبلیغ دهنده ارائه دهند. صاحبان وب‌سایت لازم نیست نگران ساخت محصول، فروش محصول، رسیدگی به پشتیبانی مشتری و ... باشند. یکی دیگر از مزایای ناشران این است که در بیشتر موارد، آنها از قبل مخاطب های خاصی دارند و آن ها را به‌خوبی می‌شناسند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  استانداردترین ساختار محتوا برای سئو | جزئیات محتوای متنی

می‌دانند که مخاطبینشان به چه چیزی علاقه دارند، نوع محتوایی را که دوست دارند مطالعه کنند و نوع محصولاتی را که ممکن است برای آنها مناسب باشد، می‌دانند. با مدل تبلیغاتی پرداخت به ازای هر فروش، می‌توانند محصولات و خدماتی را تبلیغ کنند که واقعاً به نفع مخاطبان باشد. این کار هم برای تبلیغ‌کننده و هم برای ناشر یک موقعیت برد - برد است.

پرداخت به ازای هر فروش

چرا پرداخت به ازای هر فروش اهمیت دارد؟

مدل تبلیغاتی PPS ساده و آسان برای اجرا است. پس از انجام توافقات، صاحبان وب‌سایت به‌سادگی تبلیغات را در سایت‌های خود منتشر می‌کنند و از هر فروش درآمد دریافت می‌کنند. آگهی‌دهنده باید با خلاقیت تبلیغات خود را ارائه ‌کند و فناوری زیربنایی را برای جدول‌بندی هزینه‌هایی که به ناشران می‌پردازد مدیریت کند.

PPS به تلاش یا هزینه‌های اولیه کمی نیاز دارد، اما می‌تواند درآمدی را برای صاحبان سایت به ارمغان بیاورد و امکان بازگشت سرمایه بالا را فراهم کند. برای ناشران که مخاطبان و عادت خرید مخاطبان خود را درک می‌کنند، PPS می‌تواند یک گزینه تبلیغاتی عالی باشد. هر چه مخاطبین بیشتری در پلتفرم هایی که تبلیغات می کنند وجود داشته باشد، میزان فروش بیشتر است و این به نفع تبلیغ کننده و ناشر است.

تاکید بر محصولات همیشه سبز که دارای تقاضای مستمر و بازار خریداران بالقوه تضمین شده هستند که همیشه خریدهای فوری خوبی را انجام می‌دهند، یکی از سودمندترین راه‌ها برای سود بردن از PPS است. پلتفرم هایی همچون شبکه های اجتماعی و وبسایت های پربازدید به دلیل وجود جریان آماده‌ای از خریداران می توانند برای این نوع تبلیغات مناسب باشند.

 

توصیه ما برای پرداخت به ازای هر فروش

اگر شما کسب و کاری دارید که گمان می کنید تبلیغات به ازای هر فروش برایتان مناسب است، بهتر است این کار را به افراد با تجربه بسپارید و بدون استراتژی به سراغ آن نروید. زیرا همانطور که اشاره شد اگر این کار به درستی انجام نشود نه تنها سودی برای کسب و کار شما ندارد، بلکه ممکن است متضرر نیز شوید. آژانس های دیجیتال مارکتینگ که در این حوزه فعالیت می کنند می توانند بهترین روش های تبلیغاتی را برای شما انتخاب کنند. ای

  برگرفته از : incorporated.zone
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.