آهنگ تیزر تبلیغاتی را از کجا دانلود کنیم؟

دانلود آهنگ تیزر تبلیغاتی هیجانی رایگان

فهرست مطلب (کلیک کنید )

مسلما برای اینکه آگاهی از برند به بهترین شکل اتفاق بیوفتد، باید به سراغ ساخت آهنگ تیزر تبلیغاتی توسط آهنگسازهای حرفه‌ای برویم اما نکته‌ای که وجود دارد؛ هزینه‌های تولید موسیقی اورجینال هم کم نیست؛ بنابراین بسیاری از سازندگان کلیپ‌های تجاری، دانلود آهنگ تیزر تبلیغاتی را در دستور کار قرار می‌دهند که خطر قانون کپی رایت، آنها را تهدید خواهد کرد. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، به طور کامل به تمام این دغدغه‌ها خواهیم پرداخت. تا انتها با ما همراه باشید.

چرا آهنگ تیزر تبلیغاتی مهم است؟

بی‌تردید هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی، برانگیختن حس کنجکاوی مخاطبان هدف و در نهایت ترغیب کردن آنها به استفاده از خدمات و محصولات ما خواهد بود. برای جذاب شدن یک ویدیو تبلیغاتی، عناصر مختلفی سهیم خواهند بود که عبارتند از:

 1. ایده تیزر تبلیغاتی
 2. سناریو تیزر تبلیغاتی
 3. طراحی و ساخت تیزر تبلیغاتی
 4. تدوین و صداگذاری
 5. ساخت یا انتخاب آهنگ تیزر تبلیغاتی

همانطور که در مقدمه این مقاله اشاره کردیم، آهنگ تیزر تبلیغاتی بسیار اهمیت دارد و گاهی باعث ماندگاری طولانی مدت یک کلیپ در اذهان مردم خواهد شد. به عبارت دیگر، برای تکمیل پازل تیزر تبلیغاتی، باید تمام تکه‌ها به بهترین شکا کنار هم قرار بگیرند. موسیقی تیزر تبلیغاتی هم از این قاعده مستثنی نیست ! کارشناسانی که در زمینه تبلیغات و ساخت ویدیو تبلیغاتی، تجربه کافی دارند، اهمیت موسیقی را به هیچ عنوان کمتر سایر بخش‌ها نمی دانند. با توجه به این توضیحات، شکی باقی نمی‌ماند که مبحث موسیقی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

مهم‌ترین شاخصه‌های آهنگ تیزر تبلیغاتی چست؟

اگر قرار باشد ساخت آهنگ تیزر تبلیغاتی را به یک آهنگساز حرفه‌ای بسپاریم یا خودمان با جستجو در اینترنت، یک موسیقی مناسب انتخاب کنیم، باید در نظر داشته باشیم که برای انتخاب بهترین گزینه، حتما شاخصه‌های زیر باید رعایت شوند:
این مطلب پیشنهاد می شود :  5 نکته مهم برای ایجاد محتوای ویروسی

اورجینال بودن آهنگ تیزر تبلیغاتی

همانطور که اشاره کردیم، ساخت موسیقی اورجینال برای ویدیو تبلیغاتی توسط آهنگساز، هزینه بالایی خواهد داشت اما نمی‌توان منکر این موضوع بود که موزیک اورجینال، سطح تیزر تبلیغاتی را به شدت بالا خواهد برد و مخاطبان هرجا که این موسیقی را بشوند، به یاد خدمات یا محصولات شما خواهند افتاد. این بهترین حالتی است که برای آگاهی از برند رخ می‌دهد.

تناسب آهنگ تیزر تبلیغاتی با محتوا

گاهی دیده می‌شود که یک موسیقی جذاب برای کلیپ تبلیغاتی انتخاب شده است اما هیچ تناسبی با موضوع کار ندارد. مسلما چنین اشتباهی سبب خواهد شد که از ماندگاری کار کاسته شود. بعنوان مثال اگر تیزر تبلیغاتی ما، حال و هوای رمزآلود دارد، حتما موسیقی متفاوتی لازم است نسبت به کاری که زمینه‌های طنز در آن به کار گرفته می‌شود؛ بنابراین باید تناسب بین موضوع و موسیقی را در نظر گرفت.

استفاده مناسب از آهنگ‌های محلی و بومی

اگر مخاطبان تیزر ما، مربوط به یک بخش خاص از کشور می‌شوند، چه بهتر که از آواها و نواهای همان منطقه الهام بگیریم. این شیوه در بهتر دیده شدن تیزر تبلیغاتی در جامعه هدف بسیار موثر است و مجموعه منتا، تجربه‌های بسیار موفقی در چنین پروژه‌هایی کسب کرده است.

مراحل ساخت آهنگ تیزر تبلیغاتی کدام است؟

چنانچه تصمیم گرفته‌اید که برای ساخت ویدیو تبلیغاتی خود، از آهنگ اورجینال بهره ببرید، بهتر است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا نتیجه خوب و قابل قبول بدست آورید:

 1. انتخاب ایده تیزر تبلیغاتی: ابتدا، با استفاده از جلسات طوفان فکری، ایده‌های متعددی را برای ساخت تیزر تبلیغاتی بدست آورید تا در نهایت از بین همه آنها بهترین و خلاقانه‌ترین ایده تیزر تبلیغاتی انتخاب شود.
 2. نوشتن سناریو: در ادامه فرایند، نوبت به نوشتن سناریو تیزر تبلیغاتی خواهد رسید که باید تا حد امکان خلاقانه و قابل پیاده سازی باشد؛ یعنی سناریو به گونه‌ای نوشته شود که با امکانات موجود، کار ساخت تیزر تبلیغاتی، بدون کمترین اشکال پیش برود.
 3. بررسی ایده و سناریو توسط آهنگساز: در این مرحله بهتر است ایده و سناریو در اختیار آهنگساز قرار بگیرد تا او هم در جریان همه چیز قرار گرفته و بهترین ایده برای ساخت موسیقی را اجرایی کند. اشتباهی که بعضا برخی از طراحان تیزرهای تبلیغاتی انجام می‌دهند این است که بعد از طی کردن تمام مراحل و نهایی شدن فرایند تولید، به سراغ آهنگساز می‌روند؛ در این شرایط ممکن است ایده‌های نابی به ذهن او(آهنگساز) برسد که دیگر قابلیت اجرا نداشته باشد، چراکه کار نهایی شده و امکان تغییرات دیگر وجود ندارد.
 4. ادامه روند تولید به موازات ساخت موسیقی: عوامل تولید می‌توانند به موازات فرایند تولید موسیقی، کارهای مربوط به تصویر برداری و ... را پیش ببرند تا همه چیز در زمان موعد خود و بدون اتلاف وقت، به پایان برسد.
این مطلب پیشنهاد می شود :  نوشتن پروپوزال سئو در 10 گام

منظور از کپی رایت آهنگ تیزر تبلیغاتی چیست؟

 تمام موسیقی هایی که در سرتاسر اینترنت وجود دارند، خالق اثر دارند و حق کپی رایت برای خالق اثر محفوظ است. چنانچه شما قصد داشته باشید که از یک قطعه موسیقی خاص استفاده کنید، باید اجازه رسمی از خالق آن داشته باشید. درست است که در ایران قانون کپی رایت (متاسفانه) زیاد جدی گرفته نمی‌شود اما اگر یک فرد ایرانی قصد داشته باشد تیزر خود را در پلتفرم‌های جهانی عرضه کند، حتما باید قواعد کپی رایت را رعایت نماید.برخی از افراد کم تجربه، بدون در نظر گرفتن قانون کپی رایت، اقدام به انتخاب موسیقی تیزر تبلیغاتی می‌کنند. این موضوع سبب خواهد شد که پلتفرم‌های جهانی مانند اینستاگرام یا یوتیوب، از دیده شدن تیزر تبلیغاتی شما جلوگیری کنند و تمام زحمات و هزینه‌های شما به باد رود.

دانلود آهنگ تیزر تبلیغاتی رایگان بدون کپی رایت !!!

حالا که درباره قانون کپی رایت آهنگ تیزر تبلیغاتی توضیح دادیم و گفتیم ممکن است چه آسیب‌هایی به کار شما وارد کند، احتمالا این سوال به ذهن شما رسیده است که برای دانلود آهنگ تیزر تبلیغاتی بدون کپی رایت چه باید کرد؟ اول به این نکته اشاره کنیم که برای هر نوع تیزر، شما به یک آهنگ مخصوص و مناسب احتیاج خواهید داشت. مانند:

 • آهنگ تیزر تبلیغاتی هیجانی
 • آهنگ تیزر تبلیغاتی صنعتی
 • آهنگ تیزر تبلیغاتی حماسی
 • آهنگ تیزر تبلیغاتی ورزشی
 • آهنگ تیزر تبلیغاتی ملایم
 • و.....

بعد از اینکه تم آهنگ را مشخص کردید، باید به دنبال آهنگ بدون کپی رایت بگردید. برخی از کانال‌ها و سایت‌ها هستند که تغییراتی را در هر قطعه آهنگ ایجاد کرده و آن را از دایره قوانین کپی رایت خارج می‌کنند. در ادامه به برخی از کانالهای یوتیوب اشاره می‌کنیم که در این زمینه بسیار کمک کننده هستند:

 1. Free NCS Music
 2. brand X Music
 3. Magic Sounds
 4. و ...
این مطلب پیشنهاد می شود :  الگوریتم گوگل دنس چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟
 
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.