ریفرال مارکتینگ چیست ؟ راهنمای جامع 2024

ریفرال مارکتینگ چیست

فهرست مطلب (کلیک کنید )

به فروشگاه یا رستوران مورد علاقه خود فکر کنید. چطور آن را برای اولین بار پیدا کردید؟ از طریق جستجوی گوگل؟ هنگام قدم زدن؟ یا شاید از طریق یک دوست یا عضو خانواده. ریفرال مارکتینگ، شیوه بازاریابی قدرتمندی است که می تواند به شما کمک کند تا از مشتریان فعلی و پایگاه طرفداران خود برای ایجاد روابط با مشتریان جدید استفاده کنید. با استفاده از شبکه های مشتریان خود، می توانید به سرعت به مشتریان بالقوه ای دست پیدا کنید که به صورت ناخودآگاه توسط افرادی که مورد اعتمادشان هستند، نسبت به کسب و کار شما مشتاق و علاقمند شده اند. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، در مورد ریفرال مارکتینگ، مزایا و دلیل اهمیت آن، شیوه اجرا کردن و بهترین استراتژی برای بکار گیری این شیوه از بازاریابی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تا انتها با ما همراه باشید که قرار است این شیوه بسیار پربازده مارکتینگ را به طور کامل بررسی کنیم!

ریفرال مارکتینگ چیست (بازاریابی ارجاعی چیست)؟

ریفرال مارکتینگ یا بازاریابی ارجاعی شیوه ای از تبلیغات است که در آن کسب و کارها مشتریان را تشویق می کنند تا تجربیات خود را نسبت به محصولات یا خدمات یک بیزینس مشخص، با افراد دیگر به اشتراک بگذارند؛ برخلاف بازاریابی دهان به دهان، که به اشتراک‌گذاری اطلاعات خودجوش افراد متکی است، بازاریابی ارجاعی یک استراتژی عمدی است که شامل انگیزه‌ها و پاداش‌هایی برای مشتریان در ازای ارجاع‌های موفق است. در مقایسه با انواع دیگر بازاریابی سنتی که برای مخاطبان عمومی راه اندازی می‌شود، بازاریابی ارجاعی از مشتری موجود شرکت برای تولید بازده بالقوه استفاده می‌کند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  درباره تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا چه می دانید؟

به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است به مشتریانی که محصولات یا خدماتی را تجربه کرده و این تجربه را به دیگران انتقال می دهند، تخفیف ویژه ارائه کند؛ این کار نه تنها افراد را تشویق می‌کند تا اطلاعات محصول را به اشتراک بگذارند، بلکه با یافتن سرنخ‌های بالقوه و ارائه ارجاع‌ها، شرکت‌کنندگان فعالی در فرآیند بازاریابی، شناسایی خواهند شد که سرمایه گذاری روی آنها، بسیار سودمند خواهد بود. بدون شک، اگر ریفرال مارکتینگ ( بازاریابی ارجاعی) به شکل درستی اجرا شود، وفاداری مشتریان را بشدت افزایش خواهد داد و این یعنی یک اتفاق برد-برد !

چرا بازاریابی ارجاعی بسیار مهم است؟

مسلما بازاریابی ارجاعی بعنوان یکی از شیوه های مارکتینگ، باید به افزایش مشتری و در نهایت بالا رفتن میزان فروش کمک کند؛ اما سوال اصلی اینجاست که چرا این شیوه بازاریابی اینقدر از نظر کارشناسان، مهم است و باید جزو اولویت های استراتژی های هر کسب و کار قرار بگیرد؟ در ادامه این بخش به برخی از مهم ترین دلایل اهمیت ریفرال مارکتینگ اشاره خواهیم کرد:

  • هزینه بسیار کم یا تقریبا بدون هزینه: هزینه های اولیه بسیار کمی برای این استراتژی وجود دارد. تنها چیزی که نیاز دارید یک پایگاه مشتری پرشور، یک برنامه استراتژیک و چند ایده بازاریابی ارجاع خلاق است. اکنون، این بدان معنا نیست که شما نباید به مشتریان خود برای ارجاعاتشان پاداش دهید. ارائه مشوق هایی مانند تخفیف یا محصولات رایگان به تشویق مردم برای انتشار اخبار در مورد کسب و کار شما کمک می کند. حتماً برخی از هزینه ها را برای مشوق ها و برنامه ریزی در نظر بگیرید.
  • ارزش طول عمر مشتری بالا: یک مطالعه از مدرسه تجارت وارتون نشان می دهد که مشتریان ارجاع شده ۱۶٪ ارزش طول عمر بالاتری نسبت به مشتریان متوسط ​​دارند. این بدان معناست که با گذشت زمان، مشتریانی که از طریق ارجاع می آیند، درآمد بیشتری نسبت به مشتریانی که در جاهای دیگر به دست می آورید، برای کسب و کار شما به ارمغان می آورند. به یاد داشته باشید، هر مشتری که وارد می کنید، برای کسب و کارتان هزینه دارد، چه از طریق تبلیغات، تخفیف یا سایر تکنیک های بازاریابی. اگر مشتریان ارجاع ارزش طول عمر بالاتری نسبت به مشتریانی داشته باشند که از طریق کانال های پولی به دست می آیند، می توانند این هزینه ها را سریعتر پرداخت کنند و به کسب و کار شما در صرفه جویی در دراز مدت کمک کنند.
  • احتمال تبدیل: بازاریابی ارجاعی اغلب منجر به نرخ تبدیل بالاتری نسبت به انواع سنتی تبلیغات می شود. با ارجاعات دهان به دهان، مشتریان توصیه های شخصی را از شخصی که به آنها اعتماد دارند دریافت می کنند. این باعث می شود که آنها نسبت به توصیه و خرید اقدام کنند. طبق داده‌های McKinsey، 63 درصد از مصرف‌کنندگان GenZ می‌گویند که توصیه‌های دوستان قابل اعتمادترین منبع آنها برای یادگیری محصولات و مارک‌ها است.
  • ایجاد اعتماد و وفاداری: انسان ها به انسان های دیگر اعتماد دارند. این فقط یک واقعیت است. در مورد آن فکر کنید، اگر به دنبال یک محصول یا خدمات جدید هستید، اگر توصیه ای از کسی که می شناسید دریافت کنید، احتمال خرید آن بسیار بیشتر است. حتی ممکن است قبل از خرید نظرات آنلاین را بخوانید تا مطمئن شوید دقیقاً همان چیزی را که انتظار دارید دریافت می کنید. ما اغلب به این اثبات اجتماعی می گوییم، که این ایده است که اگر اطرافیان ما کاری را انجام می دهند، انجام آن نیز خوب است. به همین دلیل است که مردم در صف جدیدترین جردن ها ایستاده اند، یا اینکه چرا سوپریم دراپ ها چنین موفقیت بزرگی دارند. آنها لزوما بهترین محصول موجود در بازار را ارائه نمی دهند، اما این محصول مورد علاقه ترین است زیرا دیگران آن را می خرند.
این مطلب پیشنهاد می شود :  ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی در سال 2023
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.