5 تا از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ در سال 2023

بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطلب (کلیک کنید )

دیجیتال مارکتینگ دائماً در حال تغییر است و جلو افتادن از رقبا در این حوزه بسیا کار مشکلی است. امروزه کتاب‌های زیادی در این حیطه وارد بازار می‌شوند و همین امر باعث می‌شود تا انتخاب چند کتاب که نسبت به سایرین بهتر هستند، کمی مشکل باشد. در اینجا چند مورد از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ و همچنین به‌روزترین کتاب‌های این بازار را برایتان معرفی کرده‌ایم که در حین آموزش دیجیتال مارکتینگ می توانید از آن استفاده کنید.

بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

کتاب استراتژی بازاریابی دیجیتال: یک رویکرد یکپارچه برای بازاریابی آنلاین

نویسنده سایمون کینگز نورث

یکی از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ که نویسنده Simon Kingsnorth نشان می‌دهد که چگونه می‌توان بهترین استراتژی را برای یک شرکت با استفاده از تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال، استراتژی کسب‌وکار و مدل‌های بازاریابی ایجاد شده تدوین کرد. این موارد در کتاب تحت عنوان 7 P، نیروهای پنج‌گانه پورتر و ارزش طول عمر مشتری بیان شده اند. این کتاب راهنمای خوبی برای کسانی که مدت کمی در دنیای دیجیتال مارکتینگ تجربه دارند و یا علاقه‌مند به ورود به این عرصه هستند.

ویرایش دوم این کتاب راهنمای دیجیتال مارکتینگ پرفروش بوده است. از یک چارچوب گام‌به‌گام  استفاده می‌کند که برنامه‌ریزی، ادغام و اندازه‌گیری هر پلتفرم و تکنیک دیجیتال را امکان‌پذیر می‌کند که به انتخاب، همسویی و مدیریت کانال‌های دیجیتال کمک می‌کند.

موضوعات پوشش داده شده در این کتاب عبارت‌اند از:

 • سئو
 • شبکه‌های اجتماعی
 • بازاریابی محتوا
 • تجربه کاربری
 • وفاداری مشتری
 • اتوماسیون و شخصی‌سازی
 • اتوماسیون بازاریابی
 • پیام‌رسانی و ایمیل
 • ادغام آنلاین و آفلاین
 • هوش مصنوعی
 • حفاظت از داده‌ها
 • استراتژی‌های حریم خصوصی

علاوه بر این، قالب‌ها و منابع قابل‌دانلودی نیز در آن وجود دارد. این منابع یک نقشه راه ایده‌آل برای هر بازاریاب است تا یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ را برای نتایج قابل‌اندازه‌گیری و بهینه، ساده کند.

بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

کتاب shoot the hippo: چگونه یک مدیر بازاریابی دیجیتال قاتل باشیم

نویسنده تام باودن و تام جپسون

این کتاب همه چیزهایی را که باید در مورد تبدیل‌شدن به یک مدیر بازاریابی دیجیتال  بدانید را به شما آموزش می‌دهد. این کتاب بر ایجاد فرهنگ تصمیم‌گیری مبتنی بر داده در کسب‌وکار شما تمرکز دارد. موردی که امروزه بیشتر از هر روزی احساس میکنیم، بمباران داده است که در دنیای بازاریابی اتفاق می‌افتد. بسیاری از کسب‌وکارها تصمیمات بازاریابی مهمی را نه بر اساس اطلاعات و آمار روزانه، بلکه بر اساس HiPPO می‌گیرند.

در این کتاب، باودن و جپسون توضیح می‌دهند که چگونه، تحت شرایط سخت، تصمیم‌گیری منطقی و مبتنی بر داده‌ها اغلب می‌تواند جای خود را به عقاید شخصی و احساس درونی بدهد. آنها به ما راه حلی برای ساختن یک فرهنگ تصمیم‌گیری مبتنی بر داده ارائه می‌دهند که بسیار حیاتی است، این کتاب علاوه بر این، نویسندگان تمام مهارت‌های فنی موردنیاز برای موفقیت در چشم‌انداز بازاریابی دیجیتال امروزی، مانند SEO، ایمیل مارکتینگ و Google Analytics را پوشش می‌دهند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  گوگل دیسکاور چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

خواند این کتاب به همه افراد فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ توصیه می‌شود چرا که  یک نقطه شروع یا رشد فوق‌العاده برای هر بازاریاب دیجیتالی است؛ مخصوصاً اگر بخواهید در مورد سئو اطلاعات کسب کنند.

بازاریابی دیجیتال نویسنده دیو چافی

کتاب بازاریابی دیجیتال

نویسنده دیو چافی و فیونا الیس چادویک

نویسندگان این کتاب فعالیت بسیار بالایی در زمینه دیجیتال مارکتینگ داشته‌اند و از طریق این کتاب تجربیات خود را منتقل کرده‌اند. دیو چافی  مشاور بازاریابی دیجیتال و یکی از بنیانگذاران Smart Insights، و فیونا الیس چادویک، مدرس ارشد بازاریابی در دانشکده تجارت و اقتصاد دانشگاه لافبورو است.

در ویرایش هفتم  این کتاب، راهنمایی‌هایی  در مورد اینکه چگونه شرکت‌ها می‌توانند بیشترین بهره را از شبکه‌های دیجیتال و فناوری برای رسیدن به اهداف بازاریابی خود ببرند، ارائه شده است. کتاب بازاریابی دیجیتال، مطالعات موردی و همچنین مدل‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌توانند برای توسعه مهارت‌های موردنیاز در محل کار مورداستفاده قرار گیرند. این کتاب بهترین چارچوب‌ها و تکنیک‌های عملی از جمله بازاریابی جستجو، بهینه‌سازی تبدیل و ارتباطات دیجیتال با استفاده از شبکه‌های اجتماعی را توصیه می‌کند.

اگر به دنبال کسب دانش درمورد اطلاعات، ابزارها و چارچوب‌های مناسب هستید که برای بهبود کسب‌وکار و استراتژی بازاریابی شما کارایی داشته باشد، این کتاب را از دست ندهید.

بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ

کتاب تجزیه‌وتحلیل دیجیتال مارکتینگ: در تئوری و در عمل

نوشته کوین هارتمن

یکی دیگر از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ که راهنمای ضروری برای جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل و تجسم داده‌ها از دنیای دیجیتال است. تجزیه‌وتحلیل را به 5 بخش قابل هضم تقسیم می‌کند که به چندین درس تقسیم می‌شود. نویسنده کوین هارتمن، مدیر تجزیه‌وتحلیل گوگل است و بیش از 10 سال در مقطع کارشناسی ارشد، تجزیه‌وتحلیل را تدریس کرده است. این کتاب بینش او را در مورد تئوری و کاربرد تجزیه‌وتحلیل در بازاریابی دیجیتال توضیح می‌دهد.

این کتاب به 5 بخش اصلی تقسیم شده است که عبارت‌اند از:

 1. The Day the Geeks Took Over ، وضعیت فعلی تجزیه‌وتحلیل بازاریابی دیجیتال و تحلیلگران مدرن را در زمینه تاریخچه آن توضیح می‌دهد. این بخش توصیف می‌کند که تجزیه‌وتحلیل داده‌ها کجاست و در آینده در 5، 10 یا 50 سال آینده کجا خواهد بود.
 2. روابط مصرف‌کننده/برند، اطلاعات دقیقی از هر کانال دیجیتال ارائه می‌دهد که معیارها و اندازه‌گیری‌های مربوطه را برای هرکدام ارائه می‌دهد. همچنین درباره نحوه تعامل مصرف‌کنندگان با برندها و روش‌های سازمان‌دهی داده‌های مصرف‌کننده برای استفاده در عمل بحث می‌شود.
 3. علم تجزیه‌وتحلیل، یک درک فنی از ایجاد دیجیتال، اندازه‌گیری اثربخشی بازاریابی دیجیتال و همچنین ابزارها و مجموعه مهارت‌های موردنیاز برای کار با داده‌ها را ارائه می‌دهد. همچنین چارچوبی مؤثر برای ارزیابی تحلیل داده‌ها و ابزارهای تجسم داده‌ها فراهم می‌کند.
 4. هنر تجزیه‌وتحلیل، نقش یک تحلیلگر، چگونگی یافتن زمینه و الگوهای درون داده‌ها را توضیح می‌دهد.
 5. داستان‌سرایی با داده، چگونگی تبدیل داده‌های تجزیه‌وتحلیل شده را به یک گزارش جامع، منسجم و معنادار توضیح می دهد.
این مطلب پیشنهاد می شود :  کنیبالیزیشن کلمات کلیدی چیست؟ چگونه آن را رفع کنیم؟

این کتاب تاکنون یکی از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ به صورت تحلیلی است که می‌توانید بخوانید چرا که نویسنده کار بسیار خوبی در پیوند دادن این نظریه به عمل تجزیه‌وتحلیل بازاریابی دیجیتال انجام می‌دهد.

برندسازی دیجیتال

کتاب برندسازی دیجیتال

نویسنده دنیل رولز

یکی دیگر از بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ برندسازی دیجیتال است. با کتاب برندسازی، نگاهی مستقیم به حوزه دیجیتال مارکتینگ داشته‌باشید. این کتاب هم  برای مبتدیان و هم متخصصان عالی است و به شما کمک می‌کند تا استراتژی بازاریابی خود را برنامه‌ریزی و بهینه کنید.

کتاب دیجیتال برندینگ، شما را قدم‌به‌قدم در مسیر بازاریابی دیجیتال قرار می‌دهد و به ایجاد دانش و مهارت‌های خود برای بهبود بهینه‌سازی وب‌سایت و استراتژی‌های بازاریابی کمک می‌کند. عبارت های داخل آن ساده اما کاربردی و با مثال واقعی است و به هرکسی از سطح مبتدی تا بازاریاب ارشد باشد، کمک خواهد کرد. این کتاب در مورد پیشرفت‌های اخیر فناوری به‌روز است از جمله:

 • دستورالعمل‌ها و سیاست‌های شبکه‌های اجتماعی
 • چگونه می‌توان با پیشرفت‌های موبایل مارکتینگ و پرداخت‌های موبایلی مواجه‌شد.
 • واقعیت افزوده و مجازی

اگر به دنبال یک کتاب با ترکیبی از تئوری، تجربه دنیای واقعی و مطالعات موردی هستید، این گزینه را حتما در لیست کتاب‌های خود قرار دهید.

کتاب آچار فرانسه دیجیتال مارکتینگ

کتاب آچار فرانسه دیجیتال مارکتینگ

نویسنده راس هنبری ، رایان دایس

این روزها به دلیل مزایای دیجیتال مارکتینگ و وسعت قلمرو و تاثیر چشمگیر آن بر توسعه کسب و کارها، مطالعه هر چه بیشتر در این زمینه، به یک ضرورت تبدیل شده است. مشکلی که در اینجا به وجود آمده، این است: منابع کاربردی که نه تنها به مواردی تئوری می‌پردازند بلکه راهکارهای عملیاتی هم ارائه می‌دهند، واقعا کم است.

ویژگی بارز کتاب آچار فرانسه دیجیتال مارکتینگ، رویکرد عملگرایانه آن است. این کتاب به گونه‌ای طراحی شده که اگر نسبت به موضوعی، سوالی در ذهن شما ایجاد شود، می‌توانید به سراغ کتاب رفته و  راه‌حل عملیاتی را پیدا کنید و در کسب و کار خود به کار ببندید. بعنوان مثال در بخشی از کتاب که درباره خلاقیت در تولید محتوا بحث می‌شود، شما با 57 راهکار کاملا عملیاتی آشنا خواهید شد که به راحتی می‌توانید شروع به اجرا کردن آنها کنید. کتاب آچار فرانسه دیجیتال مارکتینگ، مباحث را خیلی ساده و به صورت قدم به قدم توضیح می‌دهد که این مورد می‌تواند هم برای متخصصین دیجیتال مارکتینگ و هم برای افرادی که تازه قصد ورود به این حوزه را دارند، مفید باشد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  اینفلوئنسر مارکتینگ و ویژگی های یک کمپین خوب

 کتاب خلق داستان برند

کتاب خلق داستان برند

نویسنده دونالد میلر

هدف نوشتن کتاب Building a Story Brand، کمک به خلق داستان برند کسب و کارها، عنوان شده است. نویسنده این کتاب از طریق شرکت خود، هر ساله به رشد 3000 کسب و کار گوناگون کمک می‌کند. با خواندن کتاب خلق داستان برند، ایده‌های زیادی به ذهن شما خواهد رسید. در این کتاب یاد خواهید گرفت که داستان برند مخصوص به خود را نوشته و آن را در سایت یا شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. برخلاف تصور رایج، این مشتری است که باید قهرمان داستان برند شما باشد. شما باید مزیت‌ها و امتیازات شرکت خود را به مخاطبان بیان کنید. تنها در صورت داشتن داستان برند قوی و قهرمانانه است که می‌توانید در بازار باقی بمانید. شما می‌توانید نسخه انگلیسی را با چاپ از روی نسخه الکترونیک تهیه کنید. امکان تهیه نسخه دیجیتال ترجمه شده هم از سایت کتاب‌راه ممکن است. عبدالحسین کرم پور، امیرحسین کاظم الماسی و مهدی باغبان سعدآبادی مترجمان نسخه الکترونیک هستند.

بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ در موفقیت ما تاثیر خواهند داشت!

اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارها در سرتاسر جهان به اثبات رسیده و به همین دلیل شغل‌ها و فرصت‌های زیادی را به وجود آورده است. در قرن بیست و یکم آشنایی و تسلط بر روش‌های بازاریابی دیجیتال، امری ضروری به نظر می‌رسد و اخذ مدرک دیجیتال مارکتینگ معتبر، باید در دستور کار علاقمندان به این حوزه قرار بگیرد. برای یادگیری بازاریابی دیجیتال روش‌های بسیاری وجود دارد. یکی از این روش‌ها مطالعه بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ است که در این مقاله به برخی از آنها اشاره کردیم.

در نظر داشته باشید که علم دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده و وسیع است و برای پیشروی در آن باید مهارت‌های زیادی را کسب نماییم. دیجیتال مارکتینگ در مواردی مانند افزایش نرخ رشد، جذب مخاطب و آگاهی از برند اهمیت بالایی دارد. شما با مطالعه بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ می‌توانید بدون صرف هزینه بالا، به اهداف خودتان نزدیک شوید. آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، بهترین‌ها را برای شما آرزومند است.

 

برگرفته از : targetinternet.com

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.