توییتر مارکتینگ و انواع روش های تبلیغ و کمپین در آن

توییتر مارکتینگ

فهرست مطلب (کلیک کنید )

تبلیغات توییتر راه‌های مختلفی را برای حفظ ارتباط با مشتریان، جذب مشتریان جدید و افزایش آگاهی از برند به مشاغل ارائه می‌دهد. در این مقاله از مجله آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا به بررسی توییتر مارکتینگ و اهمیت آن خواهیم پرداخت.

توییتر چگونه کار می‌کند؟

برخلاف اینستاگرام، توییتر رسانه‌ای نیست که با تصاویر عالی یا ویدیوهای مجلل مخاطبان خود را تحت‌تأثیر قرار دهد. پلتفرم رسانه‌های اجتماعی از اصطلاحاً توییت استفاده می‌کند، یعنی قطعات کوتاهی از متن که در لحظه به کاربران نمایش داده می‌شوند. در صورت لزوم می‌توان توییت‌ها را با تصاویر و ویدئوها تکمیل کرد.

توییتر همچنین به دنبال‌کنندگان متکی است، یعنی افرادی که یک حساب کاربری را دنبال می‌کنند و محتوای آن را دریافت می‌کنند. فید کانالی است که به کاربر محتوای پروفایل‌هایی را که آنها را دنبال می‌کند، نشان می‌دهد. علاوه بر این، توییتر یک عملکرد هشتگ نیز دارد. به لطف هشتگ‌ها، توییت‌ها می‌توانند مخاطبان بسیار بیشتری نسبت به فالوورهای واقعی داشته باشند.

توییتر برای چه کسانی ساخته شده است؟

توییتر عمدتاً توسط افراد خصوصی استفاده می‌شود. اشتراک‌گذاری و جمع‌آوری اطلاعات دلایل اصلی استفاده مردم از توییتر است. ارتباطات مستقیم در هر لحظه نیز برای افراد مشهور جذاب است، زیرا ارتباط آنها با طرف‌داران خود در توییتر بسیار نزدیک بود. شرکت‌ها نیز می‌توانند از این مزیت استفاده کنند. در ایران نیز بسیاری از افراد مشهور کشور از این برنامه استفاده می‌کنند.

توییت چیست؟

وسیله اصلی ارتباط در توییتر توییت است، یک پیام عمومی که فقط از چند خط تشکیل شده است. توییت برای خواندن دنبال‌کنندگان نویسنده نمایش داده می‌شود. اما توییت‌ها به ‌طور پیش‌فرض عمومی هستند، به همین دلیل است که عموماً برای تمام خوانندگان قابل‌مشاهده هستند. نویسنده می‌تواند دیدن توییت‌های خود را به‌گونه‌ای محدود کند که فقط برای دنبال‌کنندگان نمایش داده شوند. یعنی تنها افرادی که نویسنده را فالو دارند توییت‌ها نشان داده شوند.

 چرا یک کسب‌وکار باید در توییتر تبلیغ کند؟

محیط دوستانه توییتر راه‌های مختلفی را برای دستیابی به مشتریان جدید بالقوه و مشتریان فعلی ارائه می‌دهد. مطالعات نشان می‌دهد که فالوورهای توییتر ارزش واقعی کسب‌وکارها را افزایش می‌دهند. آمار و ارقام نشان می‌دهد که توییتر مارکتینگ تأثیر بسیار زیادی در رونق کسب‌وکارها داشته است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  کلمات تاثیرگذار در فروش + مثال‌های واقعی!

حدود 66 درصد از کاربران توییتر قبلاً شرکت‌های کوچک و متوسط ​​جدید را در توییتر پیدا کرده‌اند.94  درصد از این فالوورها نیز قصد دارند از شرکت‌هایی که دنبال می‌کنند خرید کنند. ۶۳ درصد از مدیران رسانه‌های اجتماعی، توییتر را به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برتر از نظر بازگشت سرمایه، رتبه‌بندی کرده‌اند.

توییتر مارکتینگ

 

توییتر مارکتینگ برای مشاغل

توییتر سه گزینه تبلیغاتی مختلف را برای شرکت‌ها ارائه می‌کند. توییت‌های تبلیغ‌شده، حساب‌های تبلیغاتی و روندهای تبلیغی. اشکال تبلیغاتی در راستای اهداف تجاری خاص بوده و هدف آن انتقال تبلیغات به کاربرانی است که بیشترین پتانسیل را دارند.

توییت‌های پروموت

توییت‌های تبلیغاتی اساساً توییت‌های معمولی هستند. تبلیغ‌کنندگان برای نمایش این توییت‌ها به کاربرانی که قبلاً کسب‌وکارشان را در توییتر دنبال نکرده‌اند، هزینه می‌پردازند. مانند توییت‌های معمولی، توییت‌های تبلیغ شده را می‌توان باز توییت کرد یا لایک کرد؛ بنابراین، توییت‌های تبلیغاتی برای افزایش دسترسی بیشتر به محتوایی که قبلاً در سایر شبکه‌های اجتماعی موفق بوده‌اند، ایده‌آل هستند. توییت‌ها مستقیماً در فید کاربران ظاهر می‌شوند و در بالای نتایج جستجو و اپلیکیشن موبایل توییتر قرار می‌گیرند.

حساب‌ پروموت

حساب‌های تبلیغاتی به یک شرکت امکان می‌دهد حساب توییتر خود را به کاربران منتخب توییتر ارائه دهد تا دنبال‌کنندگان مرتبط را به دست آورند. یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که 85 درصد از شرکت‌های مورد بررسی معتقدند که این حساب‌ها به آنها کمک می‌کند تا تجارت جدیدی در توییتر انجام دهند.

ترندهای پروموت شده

موضوعات ترند در توییتر موضوعاتی هستند که بیشتر به آنها پرداخته می‌شود. این موضوعات را در سمت چپ، در برگه Discover و در برنامه توییتر خواهید دید. این آپشن به یک کسب‌وکار اجازه می‌دهد تا یک هشتگ را پروموت کند. سپس، هنگامی که کاربران توییتر روی ترند پروموت شده کلیک می‌کنند، فهرستی ارگانیک از نتایج جستجو برای آن موضوع را می‌بینند که توییت کسب‌وکار تبلیغ دهنده در بالای آن قرار دارد. علاوه بر این، اگر کاربران هشتگ را انتخاب کنند و خودشان از آن استفاده کنند و آن را دنبال کنند، شرکت‌ها می‌توانند به حضور ارگانیک بیشتری دست یابند که دامنه کمپین را افزایش می‌دهد.

توییتر مارکتینگ

 

این مطلب پیشنهاد می شود :  راهنمای جامع ساخت تیزر تبلیغاتی اتاق فرار

انواع مختلف کمپین‌ها در توییتر مارکتینگ

انواع مختلف تبلیغات توییتر به‌تنهایی یا به‌صورت ترکیبی برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی توییتر مارکتینگ استفاده می‌شود. کمپین‌ها بر اساس هدف یک کمپین دسته‌بندی می‌شوند. بسته به نوع کمپین انتخاب شده، پرداخت انجام می‌شود.

کمپین‌های توییت

در این روش باهدف شروع گفتگو در مورد یک برند یا شرکت، توییت‌هایی را منتشر می‌کنند. با این کمپین‌های تبلیغاتی توییتر، شرکت‌ها فقط هزینه تعامل اولیه با هر کاربر را پرداخت می‌کنند. براین‌اساس، هیچ هزینه‌ای برای برداشت‌هایی از توییت تبلیغ شده که منجر به تعامل نمی‌شود و برای تعامل بیشتر با کاربرانی که به توییت واکنش نشان می‌دهند، دریافت نمی‌شود.

کمپین‌های فالوور

برای کمپین‌های فالوور، حساب توییتر شما را تبلیغ می‌کنند و به‌ازای هر دنبال‌کننده‌ای که به دست می‌آورند، هزینه پرداخت می‌کنند. هر چه یک شرکت فالوورهای بیشتری داشته باشد، برای کاربران توییتر که هنوز شرکت را دنبال نکرده‌اند، جالب‌تر می‌شود. از سوی دیگر، تأثیرگذاری و تعامل برای این کمپین‌ها رایگان است.

کمپین‌های آگاهی‌بخشی

با کمپین‌های آگاهی، شرکت‌ها توییت‌هایی را برای مخاطبان گسترده منتشر می‌کنند و برای برداشت‌هایی که دریافت می‌کنند هزینه پرداخت می‌کنند. کمپین‌های آگاهی تنها نوع کمپین تبلیغاتی توییتر هستند که در آن قیمت‌گذاری تبلیغات توییتر بر اساس برداشت‌ها است و نه تعامل. این بدان معناست که توییت‌ها باید به‌اندازه کافی قانع‌کننده باشند تا خوانندگان را وادار به انجام یک اقدام دلخواه کند.

کمپین‌های ویدئویی

کمپین‌هایی که مشتریان بالقوه را به تماشای یک ویدئو تشویق می‌کنند، از جمله کمپین‌هایی هستند که بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند. شرکت‌ها ویدیوهای خود را برای یک گروه هدف خاص تبلیغ می‌کنند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  معرفی 14 ابزار و محبوب ترین افزونه های سئو

کمپین‌های ترافیک یا تبدیل

در این کمپین‌های توییتر مارکتینگ، یک شرکت توییت‌هایی را برای افرادی ارسال می‌کند که می‌داند از وب‌سایت شرکت بازدید می‌کنند. برای این نوع کمپین توییتر، هزینه هر کلیک محاسبه می‌شود. یک کمپین تبدیل را می نوان ردیابی کرد و میزان تأثیرگذاری آن را اندازه گرفت.

کمپین‌های نصب یا فعال‌سازی مجدد برنامه

در این کمپین دانلود و نصب یک برنامه را تبلیغ می‌کنند یا می‌خواهند به کاربرانی دسترسی پیدا کنند که قبلاً برنامه را دانلود کرده‌اند اما مدتی از آن استفاده نکرده‌اند. سپس به‌ازای نصب یا فعال‌سازی مجدد برنامه، پرداخت انجام می‌شود.

آیا توییتر مارکتینگ کار منطقی است؟

توییتر متعلق به رسانه‌های اجتماعی است و یک سرویس میکروبلاگینگ در لحظه است. 280 کاراکتر در هر توییت در دسترس کاربر است. بسیاری از مردم توییتر را از تلویزیون می‌شناسند زیرا بسیاری از برنامه‌های خبری از آن نقل‌قول می‌کنند. به‌ویژه ورزشکاران، سیاستمداران و بازیگران برجسته دوست دارند توییت کنند. به این دلیل است که توییتر در سطح بین‌المللی محبوبیت دارد و در بین کاربران رسانه‌های اجتماعی محبوبیت دارد. ازآنجایی‌که توییتر مارکتینگ اگر به‌خوبی انجام شود نتیجه مؤثری را به دنبال دارد، استفاده از آن در استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید خواهد بود.

توصیه منتا برای توییتر مارکتینگ

اگر می‌خواهید از توییتر برای بازاریابی استفاده کنید، به دنبال راه‌هایی برای تعامل و ارتباط با مخاطبان هدف خود باشید، از مکالمات و هشتگ‌های پرطرف‌دار استفاده کنید و حداقل یک‌بار در روز با محتوای مرتبط، جذاب و آموزنده توییت کنید. با توییتر مارکتینگ کسب‌وکار خود را به سطح بعدی ببرید. شکی نیست که برند شما می‌تواند با استراتژی، ابزار و تخصص دیجیتال مارکتینگ مناسب در توییتر موفق شود، خواه شما یک تجارت بزرگ، متوسط ​​یا کوچک باشید.

برگرفته از : tutorialspoint.com

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.