کپی رایتینگ چیست؟ | راهنمای جامع برای کپی رایترها

کپی رایتینگ چیست راهنمای جامع برای کپی رایترها

فهرست مطلب (کلیک کنید )

در فضای آنلاین و بازاریابی دیجیتال، محتوای باکیفیت تاثیر بسیار زیادی بر جذب مشتری و رشد کسب و کارها دارد. به همین دلیل بازاریابی محتوا نیز به طور فزاینده‌ای اهمیت پیدا کرده است. در تیم‌های بازاریابی، یکی از کسانی که جایگاه کلیدی در تولید محتوا دارد کپی رایتر است. اما کپی رایتینگ دقیقا چیست و کپی رایتر چه کار می‌کند؟

کپی رایتینگ یک مهارت متفاوت، خلاقانه و پویا است. یک کپی‌رایتر می‌تواند صبح‌ها روی شعارهای تبلیغاتی کار کند، بعد از ناهار یک صفحه فرود پربازدید را ویرایش کند و بعد از ظهر یک مقاله در وبلاگ بنویسد تا به سؤالات مشتریان پاسخ دهد.

اگر به نوشتن علاقه دارید و فکر می‌کنید که می‌توانید از سبک‌های مختلف نوشتاری برای برآورده کردن نیازهای متنوع یک کسب و کار یا مشتریان استفاده کنید، کپی رایتینگ می‌تواند شغل مناسبی برای شما باشد. در این مطلب قصد داریم تا پیرو مبحث آموزش تولید محتوا، به تمام سوالات شما در مورد موضوع کپی رایتینگ در تمام ابعاد آن پاسخ دهیم. اگر واقعا قصد ورود به این حوزه و حرفه خلاقانه کپی رایتینگ را دارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی چیست؟

کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی چیست؟

کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی هنر تولید متن برای اهداف تبلیغاتی، بازاریابی، ترویج یک برند یا محصول یا راهنمای انجام یک فرآیند تجاری است. هدف محتوای کپی رایتینگ معمولاً متقاعد کردن، الهام بخشیدن، سرگرم کردن، اطلاع رسانی و حتی در مواردی آموزش به خوانندگان است. محتوای کپی رایتینگ برای افزایش آگاهی یا اعتبار برند، فروش یک محصول، توصیف یک اقدام، یا متقاعد کردن فرد یا گروهی از افراد به انجام کاری خاص نوشته می‌شود.

کپی رایتینگ یکی از حیاتی‌ترین عناصر هر نوع بازاریابی و تبلیغات است. کپی رایتینگ شامل کلماتی است، اعم از نوشتاری یا گفتاری، که بازاریاب‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند تا افراد را به انجام کاری دعوت و ترغیب کنند.

کپی رایتر چه کار می‌کند؟

کپی رایتینگ چیزی شبیه به یک فراخوان عمل (Call-to-action) است، اما در مقیاسی بزرگ‌تر: کپی رایترها سعی می‌کنند مردم را وادار کنند تا احساس کنند، فکر کنند، یا واکنش نشان دهند، یا در بهترین حالت، شعار یا نام تجاری را در گوگل جستجو کنند تا درباره یک کمپین اطلاعات بیشتری کسب کنند. در جایی که یک پست وبلاگ از صدها کلمه کمک می‌گیرد تا به چنین اهدافی دست یابد، کپی رایترها فقط با چند کلمه دستیابی به این مقاصد را ممکن می‌سازند.

متن کپی رایتینگ توسط یک کپی رایتر تهیه می‌شود. کپی‌رایترها می‌توانند به‌عنوان اعضای تیم‌های بازاریابی درون سازمانی، تحریریه یا ترویج محصول، هم برای آژانس‌های تبلیغاتی و هم به صورت آزادکار و فریلنسر کار کنند. هم آژانس‌ها و هم کپی‌رایترهای آزادکار معمولاً برای مشتریان مختلفی کار می‌کنند و نیازهای مختلف هر کسب و کاری را برای تولید محتوای کپی‌رایتینگ برآورده می‌کنند.

اگرچه کپی رایترهای درون سازمانی فقط یک کارفرما دارند، اما اغلب ممکن است از آن‌ها خواسته شود که برای بسیاری از بخش‌ها یا تیم‌های آن سازمان تبلیغ نویسی کنند.

اگرچه کپی رایتینگ منحصر به پلتفرم های آنلاین نیست، اما گسترش روزافزون محتوای آنلاین و افزایش کاربرانی که محتوای آنلاین مصرف می‌کنند باعث شده تا امروزه اکثر کپی رایترها در تیم های بازاریابی دیجیتال مشغول فعالیت باشند. در این حوزه، کپی رایتر از نزدیک با متخصص سئو و مدیر بازاریابی همکاری می‌کند تا برای تقویت حضور آنلاین یک برند، رشد مخاطب و تبدیل کاربران به مشتری محتوای کپی رایتینگ تهیه کند.

تفاوت کپی رایتینگ با بازاریابی محتوا چیست؟

تفاوت کپی رایتینگ با بازاریابی محتوا چیست؟

هم کپی رایترها و هم نویسندگان محتوا به درک عمیق زبان و مهارت‌ها برقراری ارتباط و مکاتبات نیاز دارند. همچنین، هر دو اشتیاق زیادی به داستان سرایی و نثر سلیس دارند. با این حال تفاوت برجسته کپی رایتینگ با بازاریابی محتوا در اهداف تولید محتوا است. در حالی که یک کپی رایتر معمولاً برای ترغیب خواننده به انجام یک عمل خاص می‌نویسد، یک نویسنده محتوا به دنبال آموزش یا آگاه کردن خوانندگان با متن خود است.

لازمه محتوای کپی رایتینگ مختصرنویسی است. کپی رایترها ممکن است متن کپی رایتینگ را برای یک تبلیغ، یک شعار تبلیغاتی یا یک تکیه کلام تبلیغاتی بنویسند که در عرض چند لحظه، تحریک‌کننده و متقاعدکننده باشد.

در مقابل، نوشتن محتوا طولانی‌تر است، زیرا یک نویسنده محتوا به دنبال آموزش خوانندگان خود از طریق مقاله‌ها، پست‌های وبلاگ، کتاب‌های الکترونیکی، گزارش‌ها یا وایت پیپرها است، با منابع گسترده‌ای که برای پشتیبانی از استدلال‌های خود و افزودن اعتبار به محتوای خود ذکر می‌کند. هنگامی که این کار با موفقیت انجام شود، خواننده در درازمدت نسبت به قابل اعتماد بودن برند و تخصص آن متقاعد می‌شود.

هم کپی رایترها و هم نویسندگان محتوا هدف کلی یکسانی دارند: تبدیل خواننده به مشتری. با این حال، یک کپی رایتر به دنبال این است که این کار را با فوریت، در مدت زمان بسیار کوتاه‌تر، و بنابراین با یک قطعه نوشتاری بسیار کوتاه‌تر انجام دهد. یک نویسنده محتوا بازی طولانی‌تری را انجام می‌دهد: ایجاد اعتماد و نشان دادن اعتبار و دانش در این زمینه، از طریق یک محتوای طولانی که بسیار در مورد آن تحقیق کرده است.

یک کپی‌رایتر احتمالاً درک درستی از سئو دارد، اما یک نویسنده محتوا باید بر شیوه‌های سئو تسلط کامل داشته باشد و معمولاً طبق سرخط‌هایی که متخصص سئو تعیین می‌‌کند کار می‌کند. یک کپی رایتر نیازی به داشتن چنین درک عمیقی از سئو ندارد، زیرا او معمولاً متون بسیار کوتاهی می‌نویسد که در نتایج موتورهای جستجو رتبه‌ای ندارند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  گوگل دیسکاور چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

علیرغم تمایزهای واضحی بین این دو نقش وجود دارد، بسیاری از مهارت‌های کپی رایتر و نویسنده محتوا (محتوای سئو شده) با هم همپوشانی دارند. اغلب اوقات شرکت‌هایی را می‌بینید که برای استخدام یکی از این نقش‌ها تبلیغ می‌کنند اما در واقع به دنبال کسی هستند که مهارت‌ها و انعطاف‌پذیری هر دو را داشته باشد. بسته به اندازه کسب و کار و خواسته‌های تیم‌های بازاریابی و محصول، یک نویسنده اغلب به عنوان کپی رایتر و نویسنده محتوا برای یک سازمان کار می‌کند.

انواع مختلف کپی رایتینگ

انواع مختلف محتوای کپی رایتینگ برای مقاصد و اهداف مختلفی تولید می‌شوند. این اهداف می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • دستیابی به مخاطبان جدید
  • آموزش کاربران در خصوص یک حوزه کاری یا صنعت
  • انتقال ارزش‌ها و دیدگاه‌های یک برند
  • متقاعد کردن مشتریان بالقوه در خصوص مزایای یک محصول یا سرویس
  • ایجاد اعتماد

این اهداف ممکن است در قالب‌های مختلف کپی رایتینگ و محتوانویسی حاصل شوند. در ادامه محبوب‌ترین و متداول‌ترین انواع محتوای کپی رایتینگ را بررسی می‌کنیم.

وبلاگ ها

یک کسب و کار می‌تواند در وبلاگ خود پست‌هایی را برای آموزش، اطلاع رسانی و الهام بخشیدن به خوانندگان در مورد موضوعات مرتبط با محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهد منتشر کند. با این کار ضمن بیشتر دیده شدن در فضای آنلاین، مخاطب بیشتری نیز جذب می‌کند. علاوه بر این، یک وبلاگ ممکن است برای اطلاع رسانی آخرین اخبار کسب و کار یا حوزه و صنعتی که در آن فعالیت می‌کند مورد استفاده قرار بگیرد.

وبلاگ‌ها فرصتی عالی برای کسب و کارها فراهم می‌کنند تا دستورالعمل‌ها و راهکارهای آموزنده در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار دهند یا با پاسخگویی به پرسش‌های متداول، به کاربران در مورد یک محصول آموزش دهد، یا خدماتی را که ارائه می‌کنند معرفی نمایند، یا به طور خاص و با مراحلی ساده در مورد نحوه کار یک محصول یا سرویس ویژه توضیح بدهند.

کتاب های الکترونیک (ebooks)

کتاب های الکترونیک کمک می‌کنند تا یک کسب و کار بتواند یک موضوع را به طور عمیق پوشش دهد، تخصص خود را در یک زمینه خاص نشان دهد و اطلاعات مفید، تکنیک‌ها یا توصیه‌هایی را برای کمک به حل یک مشکل یا پاسخ به سؤالات رایج به خوانندگان ارائه دهد. بنابراین، با استفاده از کتاب های الکترونیک، یک برند می‌تواند به مرور زمان نام خود را به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای کاربرانی که به دنبال حل مشکلات خود هستند، تثبیت نماید.

کتاب های الکترونیک وسیله خوبی برای تولید و افزایش سرنخ‌ها (لیدها) هستند. معمولا کتاب های الکترونیک در قالب PDF برای دانلود در دسترس کاربران قرار می‌گیرند و کاربر فقط زمانی می‌تواند آن‌ها را دانلود کند که یک ایمیل یا شماره موبایل وارد کند. با این ترفند کسب و کارها می‌توانند آدرس‌های ایمیل یا شماره تماس کاربران را جمع‌آوری کنند تا بعداً برای اهداف بازاریابی ایمیلی، ارسال پیامک های تبلیغاتی یا خبرنامه‌هایی که محصولات یا خدمات آن‌ها را معرفی می‌کنند، استفاده نمایند.

پست های رسانه های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی فرصت مناسبی برای کسب و کارها فراهم می‌کنند تا مستقیماً با مشتریان فعلی خود در تعامل باشند، به مخاطبان جدید دست یابند و چشم‌انداز، محصول یا خدمات خود را با صدا و لحنی متمایز تبلیغ کنند. در اینجا، نقش کپی رایتر معمولاً ارائه یک متن نسبتاً کوتاه، سرگرم کننده، آموزنده و متقاعدکننده است که همراه با یک تصویر که با محتوای کپی رایتینگ مطابقت دارد ارسال و پست می‌شود.

یک کپی‌رایتر کارکشته فقط به دو خط توصیفی قناعت نمی‌کند، بلکه به دنبال تعامل بیشتر با خوانندگان، تشویق مخاطبان به مشارکت بیشتر، برانگیختن احساسات و عواطف طرفداران برند برای دریافت واکنش‌ است. همچنین، یک فراخوان عمل (CTA) قدرتمند و تاثیرگذار را در محتوای کپی رایتینگ خود می‌گنجاند تا مخاطب را ترغیب نماید که بیشتر با برند در تعامل باشد و ارتباط برقرار کند.

بسته به اینکه متن کپی رایتینگ برای کدام پلتفرم و رسانه اجتماعی آماده شده باشد، ممکن است از سبک‌های متفاوتی برای نوشتن آن استفاده شود. از یک کپی رایتر انتظار می‌رود که درباره سبک‌های رایج در هر شبکه و بهترین نحوه تعامل با مخاطبان مختلف آن شبکه‌ها اطلاعات داشته باشد.

خبرنامه ها

خبرنامه یک ایمیل است قابلیت سفارشی سازی و ردیابی دارد و محتوای کپی رایتینگ را مستقیماً به صندوق ورودی کاربر می‌فرستد. کسب و کارها می‌توانند از خبرنامه ها به روش‌های مختلفی استفاده کنند، از جمله:

  • به اشتراک گذاری اخبار یا رویدادهای یک کسب و کار
  • برجسته کردن محصولات یا ویژگی‌ها
  • جلب توجه کاربر به محتوای وبلاگ یا صفحات رسانه های اجتماعی یک کسب و کار
  • پیگیری علایق کاربران و تعامل با آن‌ها

خبرنامه ها این فرصت را به کپی رایترها می‌دهند تا با زبانی دوستانه‌تر و صمیمانه‌تر (نسبت به پست‌های وبلاگ) با کاربران ارتباط برقرار کنند و مستقیماً در مورد چالش‌ها و نیازهای آن‌ها صحبت کنند. علاوه بر این، کپی‌رایترها می‌توانند محتوای ایمیل‌های خودکار را سفارشی سازی کنند تا به نظر برسد که برای یک فرد خاص نوشته شده‌اند. این ترفند مخاطبان را به تعامل بیشتر تشویق نموده و اعتماد ایجاد می‌کند.

کپی رایتینگ خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کپی رایتینگ خوب چه ویژگی هایی دارد؟

برای اینکه بتوانید محتوای کپی رایتینگ بنویسید باید درک درستی از ویژگی‌های کلیدی یک محتوای کپی رایتینگ عالی داشته باشید. با این درک درست، می‌توانید روی آنچه واقعاً برای خوانندگان سایت مهم است تمرکز کنید و تکنیک‌هایی را تمرین کنید که تضمین می‌کنند محتوای کپی رایتینگ شما تأثیر درستی روی مشتریان بالقوه خواهد داشت.

این مطلب پیشنهاد می شود :  چگونه هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی را بهینه کنیم؟

اجازه دهید ببینیم چه چیزی باعث می‌شود که یک محتوای کپی رایتینگ عالی داشته باشیم.

واضح و صریح پیام خود را منتقل کنید

همه متن‌های کپی رایتینگ تلاش می‌کنند چیزی به ما بگویند. با این حال، یادگیری نحوه انتقال پیام به طور واضح و مختصر به زمان و تمرین نیاز دارد. هنگامی که شروع به نوشتن کپی رایتینگ می‌کنید، وسوسه می‌شوید که مهارت‌های نوشتاری خود را به رخ بکشید، اما آیا استفاده از عبارات ادبی و کلام قلنبه سلنبه واقعاً چیزی به پیامی که ارسال می‌کنید اضافه می‌کند؟

بهتر است اصطلاحاتی را استفاده کنید که با همه ارتباط برقرار می‌کند. اساساً، نقش شما این است که خواننده را قادر سازید تا آنچه را که باید بفهمد به سرعت و به آسانی دریافت کند – و در بهترین حالت، خواندن آن محتوای کپی رایتینگ نیز باید سرگرم‌کننده باشد.

خواننده را در اولویت قرار دهید

گاهی اوقات ممکن است به سادگی فراموش کنیم که برای چه کسی تبلیغ نویسی می‌کنیم، به خصوص زمانی که زمان تحویل کار به مشتری فرا رسیده باشد، یا مدیر شما مشتاق است زودتر نتیجه کار شما را ببیند. با این حال، صرف نظر از اینکه چه کسی محتوا را درخواست کرده است، بسیار مهم است که طرف دیگری را که در آن سوی محتوای کپی رایتینگ شما قرار دارد همیشه در ذهن خود نگه دارید: خواننده.

بدون جلب نظر خواننده، دستیابی به هدف کپی رایتینگ (دستیابی به کاربران جدید، ایجاد اعتماد، یا ایجاد علاقه) بسیار سخت‌تر و حتی غیرممکن خواهد بود.

طبیعی بنویسید

چرا موتورهای جستجو محتواهای با کیفیت را بالاتر از محتواهایی رتبه بندی می‌کنند که فقط حاوی کلمات کلیدی موردنظر هستند؟ به این دلیل که نوشته‌هایی که به نظر می‌رسد توسط یک ربات نوشته شده‌اند، با مخاطبان ارتباط برقرار نمی‌کنند، بنابراین باعث ایجاد اعتماد، تبدیل مشتری، یا نشان دادن تخصص یا اعتبار نمی‌شوند. یکی از مزایای شما به عنوان یک انسان این است که می‌توانید به زبان مخاطبان خود صحبت کنید. می‌توانید با مشکلات آن‌ها همدلی کنید و چون خودتان این مشکلات را تجربه کرده‌اید، می‌توانید به حل آن‌ها نیز کمک کنید.

یک داستان نقل کنید

در سال‌های اخیر، شیوه‌های داستان سرایی توجه زیادی را در محافل بازاریابی به خود جلب کرده است، زیرا تیم‌های بازاریابی متوجه شده‌اند که چگونه از این شیوه به عنوان ابزاری برای تأثیرگذاری، آموزش و الهام‌بخشی استفاده کنند. نقل داستان‌ بین افراد و ایده‌ها ارتباط ایجاد می‌کند: به نویسنده کمک می‌کند همدلی خود را نشان دهد و باعث می‌شود که یک برند دلسوز و همدل به نظر برسد.

نکته مهم در مورد داستان سرایی این است که به خواننده نشان می‌دهد یک برند نه تنها مسائل و نیازهای آن‌ها را به خوبی درک می‌کند، بلکه می‌داند چگونه آن‌ها را حل کند. وقتی داستان سرایی ماهرانه و صمیمانه انجام شود، اعتماد کاربران را جلب می‌کند و به تیم بازاریابی امکان می‌دهد خوانندگان و پایگاه مشتریان خود را رشد و توسعه دهند.

برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر خوب به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر خوب به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

برای اینکه به یک کپی رایتر خوب بدل شوید باید مجموعه‌ای از مهارت‌های نرم و سخت را در خود پرورش دهید. شما نه تنها نقش مهمی را در یک تیم بازاریابی ایفا خواهید کرد، بلکه به تیم‌های طراحی، تولید محصول، ارتباط با مشتری و پشتیبانی نیز کمک خواهید کرد. به‌عنوان یک کپی‌ رایتر، متوجه خواهید شد که تقریباً هر بخشی از سازمان که نیاز به محتوای کپی رایتینگ کوتاه یا طولانی دارد، دست به دامن شما خواهد شد.

مهارت های نوشتاری قوی

پر واضح است که یک کپی رایتر برای موفقیت در این نقش باید مهارت های نوشتاری قوی داشته باشد. عشق به کلمات و زبان، همراه با دایره لغات گسترده و اشتیاق و استعداد در بازی با کلمات برای تولید عبارات و اصطلاحات جذاب و قانع کننده، همه این‌ها تضمین می‌کنند که نه تنها نثر شما مشتریان را جذب می‌کند، بلکه عاشق کاری هستید که هر روز انجام می‌دهید.

مهارت های ارتباطی

به‌عنوان یک کپی رایتر، بخش‌های مختلف سازمان یا شرکت از شما درخواست‌هایی خواهند داشت و احتمالا از شما انتظار دارند با سبک‌های نوشتاری بسیار متفاوت طیف وسیعی از اهداف آن‌ها را برآورده سازید. این به این معنی است که شما باید با تمام افراد شرکت در سطوح مختلف در ارتباط باشید و بتوانید آنچه را که نیاز دارید با آن‌ها در میان بگذارید تا کار خود را به بهترین نحو انجام و تحویل دهید.

اگر به عنوان یک کپی رایتر آزاد کار با یک کسب و کار همکاری می‌کنید، مهارت‌های ارتباطی شما اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کنند. شما باید پاسخگوی درخواست‌های کاری باشید، به مشتریان خود به طور مرتب گزارش کار ارائه دهید و با دقت به خواسته‌ها و نیازهای آن‌ها گوش کنید تا بتوانید انتظارات آن‌ها را برآورده کنید و حتی از آن فراتر بروید. بنابراین باید شنونده خوبی باشید و بتوانید به خوبی درباره ملزومات کاری با آن‌ها صحبت کنید و حتی مشکلات و موانع خود را مطرح کنید.

مهارت های تحقیق و جستجو

به‌عنوان یک کپی‌رایتر، نباید از شما انتظار داشت که همه چیز را بدانید، اما مطمئناً از شما انتظار می‌رود که در مورد طیف وسیعی از موضوعات بنویسید که ممکن است اطلاعات قبلی درباره بسیاری از آن‌ها نداشته باشید. اینجاست که مهارت‌های تحقیقی شما برجسته می‌شود. یک کپی رایتر باید بتواند اطلاعات مختلف را با سرعت یافته، هضم و تفسیر کند و آن‌ها را در محتوای کپی رایتینگ درخواستی تیم یا مشتری بگنجاند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  الگوریتم گوگل دنس چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

شاید مشتری درخواست کند که یک پست وبلاگ کوتاه در مورد خطراتی که جنگل‌های بارانی را تهدید می‌کند بنویسید. اگر این حوزه تخصص شما نیست، باید مقالات تحقیقاتی، مصاحبه با دانشمندان و هر منبع مرتبط دیگر با این موضوع را پیدا کنید، آن‌ها را خلاصه کنید، از آن نتیجه بگیرید و به عنوان منابع موثق برای انجام کار مورد نظر به آن‌ها استناد کرده و از آن‌ها استفاده کنید. پیوند دادن به تمام منابعی که استفاده کرده‌اید و ارجاع واضح به کار دیگران نیز بخش کلیدی کار شما خواهد بود.

تفکر خلاق و سازگاری

همانطور که اشاره کردیم، بخش‌های مختلف یک سازمان ممکن است از شما درخواست‌های کپی‌رایتینگ داشته باشند؛ بخش‌هایی که همگی اهداف متفاوتی برای محتوای موردنظر خود دارند. این امر مستلزم آن است که یک کپی‌رایتر بسیار سازگار باشد و به سرعت بین موضوعات و سبک‌ها جابه‌جا شود تا در طول هفته یا حتی روز به ضرب‌الاجل‌های تعیین شده برای تحویل کار برسد! تفکر خلاق بخش جدایی ناپذیر این نقش است: یافتن راه‌های جدید برای اطلاع‌رسانی، سرگرمی و متقاعد کردن خوانندگان، در عین حال حفظ لحن و پیام‌های برند.

چگونه یک کپی رایتر شویم؟

اگر به کپی رایتینگ علاقه دارید و خصوصیات و مهارت‌های یک کپی رایتر را در خود می‌بینید، پس همین حالا اقدامات زیر را انجام دهید تا شانس خود را برای ورود به این حوزه افزایش دهید.

وبلاگ ها را دنبال کنید

یادگیری نحوه تولید محتوای خوب یک شبه اتفاق نمیافتد. با این حال، برخی از وبلاگ‌های عالی وجود دارند که نکات و ترفندهای زیادی در مورد نحوه نوشتن کپی رایتینگ عالی می‌توانید از آن‌ها بیاموزید؛ وبلاگ‌هایی که خود مملو از محتواهای با کیفیت هستند.

تا جایی که می‌توانید بخوانید و تا جایی که می‌توانید نویسندگان مختلف را دنبال کنید. زمانی که خودتان این نقش را اجرا می‌کنید باید بتوانید به سبک‌های مختلف مسلط باشید و بنویسید، بنابراین تا جایی که می‌توانید یاد بگیرید. همچنین بررسی وب‌سایت‌های نویسندگان آزادکار ارزش دارد. با این کار ایده‌های زیادی از گستره پروژه‌های مورد انتظار از تبلیغ نویسان، نویسندگان محتوا و نویسندگان فنی به دست می‌آورید.

وبلاگ خودتان را راه اندازی کنید

به راه اندازی وبلاگ خودتان فکر کنید. این کار فقط یک فرصت عالی برای تمرین مهارت‌های نوشتاری نیست، بلکه یاد خواهید گرفت که چگونه مقالات وبلاگ را منتشر کنید، برچسب گذاری کنید و تکنیک‌های ساده سئو محتوا و برخی از بهترین شیوه‌های طراحی اولیه را یاد بگیرید.

موضوع وبلاگ شما می‌تواند هر چیزی که دلتان می‌خواهد باشد؛ نکته کلیدی در اینجا یادگیری، تمرین و بهبود است. اگر احساس آمادگی نمی‌کنید حتی مجبور نیستید محتوای خود را منتشر کنید. می‌توانید صرفاً این کار را یک تمرین برای یادگیری بیشتر ببینید.

ممکن است بخواهید در مورد نحوه پیشرفت خود در این حوزه به عنوان یک کپی رایتر بنویسید، یا ممکن است بخواهید در مورد کتاب‌ها یا فیلم‌های مورد علاقه خود بنویسید. نکته کلیدی این است که مهارت‌های نوشتن خود و انتشار وبلاگ را تقویت کنید. به نمایش گذاشتن وبلاگ شخصی خودتان، کارفرمایان یا استخدام کنندگان آینده را نیز در اولین مصاحبه‌های کاری در این زمینه تحت تأثیر قرار می‌دهد.

دستور زبان خود را تقویت کنید

یادگیری حرفه‌ای قواعد و دستور زبان می‌تواند کمی سخت و کسل‌کننده باشد، به خصوص زمانی که تازه شروع به کار می‌کنید. اما در این حرفه، وقتی صحبت از دستور زبان و املا به میان می‌آید، واقعاً جایی برای خطا وجود ندارد. خوشبختانه، منابع زیادی (چه به صورت آنلاین و چه به صورت چاپی) برای کمک به کپی‌رایترها وجود دارد تا بایدها و نبایدهای نوشتن عالی را در هر زبانی یاد بگیرند.

خدمات خود را ارائه دهید

همچنان که کار خود را شروع می‌کنید، مطمئناً ارزش دارد که برای ارائه مهارت‌های نوشتاری خود به وب سایت‌های مرتبط با علایق خود مراجعه کنید. اگر از طرفداران موسیقی هستید، می‌توانید نقدهای ضبط یا کنسرت بنویسید. اگر حوزه ادبیات مورد علاقه شماست، می‌توانید جدیدترین آثار پرفروش را مرور کنید.

وب‌سایت‌ها و شرکت‌های کوچک عموماً از مقالات کسانی که علاقه و دانش نسبت به موضوع موردنظر آن‌ها دارند قدردانی می‌کنند. بسیاری از سایت‌ها دارای یک ویرایشگر داخلی هستند که می‌تواند به شما کمک کند تا قبل از انتشار، مقاله خود را به شکل مناسبی مرتب کنید. وقتی چند قطعه محتوا منتشر کردید، می‌توانید به آن‌ها در نمایه LinkedIn خود پیوند داده و در رزومه کاری خود به آن‌ها استناد کنید.

برای تبلیغ نویسی آماده‌اید؟

امیدواریم راهنمای ما به شما ایده روشنی از آنچه می‌توانید در حرفه کپی رایتینگ انتظار داشته باشید و برخی از مراحلی که می‌توانید برای شروع کار در این زمینه بردارید، ارائه کرده باشد.

اگر هنوز برای وارد شدن به این حرفه اشتیاق دارید، اکنون زمان خوبی است تا تحقیقات خود را در مورد سبک‌های مختلف تبلیغ نویسی انجام دهید. به وبلاگ‌های مختلف که در این زمینه فعالیت می‌کنند سری بزنید، به برخی از محصولات مورد علاقه‌ خود و پست‌های رسانه‌های اجتماعی، به‌خصوص آن‌هایی که تحسین می‌کنید، نگاهی بیندازید و اگر باز هم نیاز به راهنمایی داشتید، تیم آژانس دیجیتال مارکتینگ منتاپلاس در کنار شما خواهد بود.

منبع: https://careerfoundry.com/

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.