استراتژی محتوا در اینستاگرام و نکات مهم برای تدوین آن

استراتژی محتوا در اینستاگرام

فهرست مطلب (کلیک کنید )

روزانه بیش از 100 میلیون عکس و ویدئو در اینستاگرام پست می‌شود. برای دستیابی به موفقیت در بازاریابی اینستاگرام باید یک استراتژی محتوا در اینستاگرام داشته باشید. برای تدوین این استراتژی باید اهداف خود از حضور در اینستاگرام را مشخص کنید. سپس باید مخاطبین خود را مشخص کنید. ما در این مقاله از مجله آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا به شما توصیه‌های ارزشمندی در این زمینه خواهیم داد.

 

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

معمولاً محصولات یا خدمات خاصی وجود دارد که شما قصد دارید تا به مخاطبین خود ارائه دهید و این‌ها باید با احساسات و ایده‌های خلاقانه همراه است. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است که در آن می‌توانید این محصولات و خدمات را به شیوه درست و جذاب به مخاطبینتان معرفی نمایید. اگر می‌خواهید از این پلتفرم برای جذب مشتری استفاده کنید، به یک استراتژی خاص نیاز دارید. تحقیقات نشان می‌دهد که نرخ تبدیل برای کسب‌وکارهایی که استراتژی بازاریابی محتوا دارند در مقایسه با کسانی که این استراتژی را ندارند تا شش برابر بیشتر است.

 

ضرورت داشتن استراتژی محتوا در اینستاگرام

باتوجه‌به اینکه بیش از یک میلیارد نفر در هر ماه در اینستاگرام در حال فعالیت هستند. یک کاربر به طور متوسط ​​نیم ساعت را در آن سپری می‌کند، داشتن استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام می‌تواند نتیجه خوبی را به دنبال داشته باشد. به گفته Sprout Social، یک شرکت پیشرو نرم‌افزار رسانه‌های اجتماعی، 90 درصد از کاربران اینستاگرام یک کسب‌وکار را در اینستاگرام دنبال می‌کنند. این بدان معناست که یک پلت فرم عالی برای افزایش دیده‌شدن برند شما است.

برای اینکه بفهمیم چگونه می‌توانیم برای ایجاد پست‌های بسیار جذاب که مشتریان ایده‌آل را جذب می‌کند و دنبال‌کننده‌ها را افزایش می‌دهد، وقت بگذاریم، بهتر است حتماً با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ مشورت کنید. در ادامه به نکات مهمی که در ایجاد استراتژی محتوا در اینستاگرام باید در نظر داشته باشید، مطرح شده‌اند.

استراتژی محتوا در اینستاگرام

از تصاویر و ویدئوها به‌صورت حرفه‌ای در اینستاگرام استفاده کنید

اینستاگرام در ابتدا به‌عنوان یک سرویس تصویر در نظر گرفته می‌شد و تا به امروز فیدهای اینستاگرام تحت سلطه این قالب محتوا هستند. در اینستاگرام، عکس‌های دارای چهره به طور متوسط ​​حدود 30 درصد لایک بیشتری نسبت به عکس‌های بدون چهره دریافت می‌کنند. به طور متوسط، عکس‌هایی که رنگ غالب دارند، تعداد لایک‌های بیشتری نسبت به تصاویر رنگارنگ به دست می‌آورند. کاربران اینستاگرام عکس‌هایی را دوست دارند که ساختار آنها به‌وضوح قابل‌مشاهده است. تصاویر شما باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. همچنین اینستاگرام ده‌ها فیلتر دارد که در تصاویر و ویدئوهایتان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

پست‌هایتان را با متن و هشتگ در اینستاگرام آپلود کنید

یک پست در اینستاگرام معمولاً با یک کپشن همراه است. به‌خاطر داشته باشید که بینندگان فقط نگاهی اجمالی به این متن دارند و توضیحات کامل پست‌ها با یک کلیک باز می‌شود. متن زیر یک تصویر در اینستاگرام می‌تواند حداکثر 2200 کاراکتر از جمله هشتگ داشته باشد. کپشن اینستاگرام به شما کمک می‌کند آنچه را که به فالورهایتان نمایش می‌دهید، به افرادی که به دنبال آن هستند نیز نمایش دهید. کپشن شما باعث می‌شود مردم احساس کنند با شما ارتباط دارند. در این شرایط است که نظرات خود را مطرح می‌کنند و درصورتی‌که محصول یا خدماتی ارائه می‌دهید می‌توانید آن‌ها را به مشتری کسب‌وکار خود تبدیل نمایید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  قیف بازاریابی محتوا | از مشاهده محتوا تا جذب مشتری
 

محتوای باکیفیت باعث ایجاد ارتباطات خوب می‌شود

مشتریان ایده‌آل شما که در اینستاگرام در حال گشت‌وگذار هستند باید قبل از تصمیم‌گیری برای دنبال‌کردن شما، ارزش پست‌های شما را پیدا کنند. برای ایجاد این ارزش، شما باید محتوای استراتژیک بنویسید که عمیقاً به مشکلات آنها بپردازد و راه حلی را که آنها مایل به دریافت آن هستند ارائه دهد. پیام بازاریابی شما باید با باورهای مخاطبان هدف شما طنین‌انداز شده و هماهنگ باشد.

محتوای باکیفیت باارزش‌ترین سرنخ‌ها را ایجاد می‌کند. ازآنجایی‌که اینستاگرام در حال حاضر در حال آزمایش برای پنهان کردن تعداد واقعی لایک‌ها است، اهمیت محتوای باکیفیت بیش‌ازپیش افزایش می‌یابد. زمانی که لایک‌ها دیگر نمایش داده نشوند، موفقیت محتوای خوب با نظرات و اشتراک‌گذاری پست سنجیده می‌شود.

 

توضیحات تصویر مناسب

به همان اندازه که خود تصویر آپلود شده در استراتژی محتوا در اینستاگرام مهم است، توضیحات آن نیز اهمیت دارد. همچنین باید توضیحات را در استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام خود در نظر بگیرید و آماده کنید. هنگام ایجاد استراتژی محتوای اینستاگرام خود، همیشه به‌خاطر داشته باشید که توضیحات یک پست یا باید اطلاعات مهمی را منتقل کند یا شروع‌کننده مکالمه با دنبال‌کنندگان باشد.

برای مثال، اطلاعات مهم می‌تواند مربوط به محصولی باشد که شما ارائه می‌دهید و کاربر را وادار به خرید محصول کند یا حداقل وارد قیف فروش کند. اگر می‌خواهید از یک کپشن برای تحریک مکالمه بین فالوورهای خود استفاده کنید، باید داستان‌سرایی خوب را بگنجانید و مشتریان بالقوه خود را از نظر احساسی درگیر کنید. این امر نرخ پاسخگویی بالاتری را برای هر پست تضمین می‌کند. یک استراتژی موفق محتوای اینستاگرام شامل ترکیب خوبی از پست‌های اطلاعاتی و پست‌های تعاملی است. هنگام ایجاد استراتژی محتوا در اینستاگرام خود، در نظر بگیرید که آیا هر پست ارزشی را به مشتریان شما ارائه می‌دهد یا خیر.

 

پست‌های منظم

در استراتژی محتوا اینستاگرام خود، باید تعداد، منظم بودن و زمان‌بندی پست‌های خود را نیز تعیین کنید. برای انجام این کار، ابتدا تحلیل گروه هدف مفید است. به این فکر کنید که مشتریان (بالقوه) شما چه زمانی بیشتر در اینستاگرام فعال هستند. برای بسیاری از کاربران، برای مثال، صبح بعد از بیدارشدن و در راه‌رفتن به محل کار، و همچنین در عصر بعد از ساعت 6 بعدازظهر در پایان روز است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  ارتباط هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ

الگوریتم اینستاگرام اهمیت خاصی به به‌روز بودن پیج می دهد؛ بنابراین، آپلود مرتب پست مهم است. بهتر است در استراتژی محتوای اینستاگرام خود هر روز یا هر دو یا سه روز یک پست برنامه‌ریزی کنید. اگر همیشه این پست‌های معمولی را تقریباً در یک‌زمان آپلود کنید، فالوورهای شما پس از مدت‌زمان مشخصی متوجه می‌شوند که چه زمانی شما پست آپلود می‌کنید. این باعث افزایش واکنش مشتریان بالقوه شما ‌شود و ارتباط بیشتر پست‌های شما را تضمین می‌کند.

 

از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید

در هنگام پیاده سازی استراتژی محتوا در اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌های مناسب در زیر پست‌های شما می‌تواند به میزان قابل‌توجهی باعث افزایش تعامل در پروفایل شما شود و بنابراین باید در استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام شما نیز موردتوجه قرار گیرد. بهتر است در هنگام ایجاد استراتژی محتوا اینستاگرام خود به این فکر کنید که کدام هشتگ برای پست‌های شما مناسب‌تر است و می‌توانید به مشتریان جدید دست یابد.

 

از تبلیغات متقابل استفاده کنید

اگر شما یا شرکتتان در چندین کانال رسانه اجتماعی فعال هستید، حتماً باید از آن برای حساب اینستاگرام خود نیز استفاده کنید. اگر اکانت فیسبوک را به اینستاگرام متصل کرده باشید، می‌توانید تنها با یک کلیک، پست‌های اینستاگرام خود را در فیس‌بوک تبلیغ کنید. همچنین بهتر است که پست خود را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید و از آن برای تبلیغات استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که پروفایل‌های دیگر بتوانند پست شما را به اشتراک بگذارند. همچنین توصیه می‌شود که پست‌های خود را در گروه‌های بزرگ و باز فیس‌بوک پست کنید یا آنها را به‌صورت عمومی توییت کنید. در استراتژی محتوای اینستاگرام خود، به این فکر کنید که تبلیغ کدام پست در شبکه‌های دیگر منطقی است.

استراتژی محتوا در اینستاگرام

از پست های ویدئو غافل نشوید

پست‌های ویدیویی اینستاگرام از زمانی که برای اولین بار در سال 2013 معرفی شدند، پیشرفت زیادی کرده‌اند. از آنجایی که دیگر محدود به 15 ثانیه نیست، امروزه کسب و کارها می توانند ویدیوهای طولانی مدت بسازند که تعامل زیادی ایجاد می کند و در استراتژی محتوا در اینستاگرام خود آن را بگنجانند. و نکته مهم این است که برای انجام این کار به دوربین یا تجهیزات گران قیمت تولید ویدیو نیاز ندارید. فقط با استفاده از دوربین داخلی گوشی و چند برنامه ویرایش ویدیو می توانید ویدیوهای زیبایی بسازید.

از آنجایی که ویدیوها توانایی انتقال حجم زیادی از اطلاعات را در مدت زمان کوتاهی دارند، دارایی بزرگی برای مشاغلی هستند که محصولات یا خدمات را می فروشند. پست های ویدئو اگر به خوبی محصولات یا خدمات شما را نشان دهند میتوانند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشند. طبق گفته Hubspot، 64٪ از مصرف کنندگان احتمال بیشتری دارد که یک محصول را به صورت آنلاین پس از تماشای یک ویدیو از آن خریداری کنند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  آموزش دیجیتال مارکتینگ، یادگیری رایگان و حرفه ای بازاریابی

جذب فالوور با ویدیوها (مخصوصاً ویدیوهای طولانی‌تر) بسیار دشوار است. اما یکی از راه‌های افزایش شانس، انتخاب یک کاور مناسب و جذاب است. ویدیوهای اینستاگرام ممکن است به طور خودکار در فید پخش شوند، اما پخش صدا به صورت خودکار نیست. برای شنیدن صدا، بینندگان باید روی ویدیو ضربه بزنند. از آنجایی که می‌خواهید در چند ثانیه اول توجه مخاطبین را به خود جلب کنید، ویدیوهای شما باید به وضوح توسط مخاطب درک شوند، حتی بدون صدا!

 

استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام برای استوری

از زمانی که برای اولین بار در سال 2017 استوری های اینستاگرام رواج پیدا کردند به بخش مهمی از استراتژی بازاریابی اینستاگرام تبدیل شده است. برخلاف پست‌های معمولی اینستاگرام، اینستاگرام شما را برای ارسال بیش از حد استوری جریمه نمی‌کند و علت آن زمان کوتاهی است که استوری ها دارند. استوری های اینستاگرام تا 24 ساعت باقی می مانند و در ادامه برای نمایش آن به دنبال کنندگان باید هایلایت شوند. البته انتشار بیش از اندازه استوری هم احتمال  اینکه دنبال کنندگانتان شما را MUTE کنند را افزایش می دهد.

مانند پست های معمولی، اگر از استوری های اینستاگرام برای تجارت استفاده می کنید، خوب است ترکیبی از محتوای آموزنده، سرگرم کننده و تبلیغاتی را استوری کنید. نکته جالب در مورد استوری های اینستاگرام این است که از آنجایی که در این بخش ابزارهای جالب وجود دارد، شما می توانید هر چقدر که دوست دارید خلاق باشید. در استراتژی محتوا در اینستاگرام که برای پیج خود دارید، حتما به موضوعات استوری بپردازید.

 

استراتژی محتوا در اینستاگرام برای لایوها

سال 2017 ممکن است تحت سلطه استوری های اینستاگرام بوده باشد، اما مطمئناً آینده برای ویدیوهای لایو روشن به نظر می رسید.  ایده "لایو" در اینستاگرام برای اکثر مشاغل بسیار دلهره آور است. زیرا در آن نمی توانند از ویدئو های از قبل ضبط شده استفاده نمایند و باید به طور زنده برند یا کسب و کار خود را به مخاطبین نمایش دهند.اما واقعیت این است که لایو اینستاگرام ارزش زیادی برای مشاغل دارد. هنگامی که این ویژگی به درستی استفاده شود، می‌تواند کانالی باورنکردنی برای جذب دنبال‌کنندگان جدید و تعامل و همچنین اهداف تجاری بزرگ‌تر  برای کسب و کار شما باشد. بنابراین در استراتژی محتوا در اینستاگرام خود لایو ها، استوری ها و محتواهای ویدئویی را فراموش نکنید.

برگرفته از : later.com و forbes.com

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.