راه های افزایش درآمد کانال یوتیوب 2024

فهرست مطلب (کلیک کنید )

فعالیت در شبکه های اجتماعی از جمله یوتیوب، می تواند یک بازاریابی تمام عیار برای کسب و کارها محسوب شود؛ اگر قوانین کسب درآمد از یوتیوب را به خوبی تسلط داشته باشید، علاوه بر بازاریابی ویدیویی، درآمد غیر فعالی بسیار خوبی برای شما ایجاد خواهد شد. افزایش درآمد کانال یوتیوب، ظرایفی دارد که اگر به آنها عمل کنیم، بدون شک، آورده مالی خارق العاده ای برای ما ایجاد می شود که هیچ سقفی ندارد و تا جایی که مخاطب داشته باشد، درآمد ما به صورت تصاعدی بالا خواهد رفت.

کمی با هم روراست باشیم؛ کسب درآمد از یوتیوب به همین جا ختم نمی شود که چند محتوای ویدیویی تولید کرده و به هر صورت ممکن، آپلود کنیم. تا زمان نگارش این مقاله، بیش از 51 میلیون کانال یوتیوبی ساخته شده و با یکدیگر رقابت می کنند. در این مقاله قصد داریم راه های افزایش کسب درآمد از یوتیوب را با شما در میان بگذاریم؛ یعنی کاری کنیم که درآمد شما از یوتیوب فقط به بازدید ویدیوهای شما محدود نشود و شما بتوانید از طریق کانال یوتیوب، مشتری های زیادی را به سمت کسب و کار خودتان جذب کنید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

چرا افزایش درآمد کانال یوتیوب را باید خیلی جدی بگیریم؟

چنانچه یک کسب و کار بهترین محصول یا خدمات را در جهان ارائه کند اما مشتریان بالقوه چیزی در مورد آن ندانند، هیچ موفقیتی بدست نخواهد آمد. همین منطق در مورد کانال های یوتیوب نیز صادق است. دانستن و رعایت کردن تکنیک های تولید محتوا در یوتیوب، اگرچه ضروری است اما نمی تواند کافی باشد. شما باید مطمئن شوید تا حد امکان افراد بیشتری ویدیوهای شما را ببینند. اینجاست که آموختن راه های افزایش درآمد کانال یوتیوب بیش از پیش ضروری به نظر می رسد. برای رسیدن به این هدف مهم، چاره ای نداریم جز اینکه بهینه سازی کانال یوتیوب را در دستور کار خود قرار دهیم!

بهینه سازی کانال یوتیوب فرآیندی است که باعث می شود کانال و ویدیوهای شما، راحت تر توسط مخاطبان پیدا و دیده شوند. وقتی کانال YouTube خود را بهینه می‌کنید، پیدا کردن ویدیوهای شما برای افراد آسان‌تر می شود و در این صورت، مخاطبان بیشتری می توانند ویدیوهای شما را پیدا کرده و به احتمال زیاد، آنها را تماشا کنند. تکمیل شدن این فرایند، از همه لحاظ به نفع شما خواهد بود!

آیا افزایش درآمد کانال یوتیوب، راه کارهای قطعی دارد؟

معمولا وقتی صحبت از راهکارهای افزایش درآمد کانال یوتیوب به میان می آید، خیلی از کاربران می گویند که این راه کارها همیشگی نیستند و برای همه کانال ها جواب نمی دهند. اما نکته اینجاست که برخی از پیشنهادها برای بهینه کردن کانال یوتیوب، کاملا زیر ساختی بوده و برای هر منظوری قابل استفاده است؛ بنابراین توصیه ما به شما برای اینکه بهترین راهکارها را انتخاب کنید، این است که اطلاعات خود را از منابع موثق دریافت کرده و تحت تاثیر هر پیشنهادی قرار نگیرید.

10 راه برای افزایش درآمد کانال یوتیوب برای سال 2024

تا این قسمت از مقاله به نتیجه رسیدیم که افزایش درآمد کانال یوتیوب برای افرادی که این پلتفرم را برای کسب درآمد یا بازاریابی انتخاب کرده اند، کاملا ضروری است؛ ضمن اینکه تاکید کردیم باید به سراغ راه کارهای منطقی و علمی برویم که نتیجه دلخواه را داشته باشیم. در ادامه، به مواردی از راه های افزایش درآمد کانال یوتیوب اشاره می کنیم که همگی اثبات شده هستند:

این مطلب پیشنهاد می شود :  0 تا 100 ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران + نکات مهم!

از کلمات کلیدی مناسب و پر سرچ استفاده کنید

اولین قدم در افزایش درآمد کانال یوتیوب، استفاده از کلمات کلیدی مناسب است. وقتی از کلمات کلیدی مناسب استفاده می کنید، بدون شک، بازدید ویدیوها و در نتیجه درآمد شما افزایش پیدا خواهد کرد. چگونه کلمات کلیدی مناسب برای ویدیوهای یوتیوب پیدا کنیم؟ برای یافتن چنین کلماتی می توانید از تکمیل خودکار یوتیوب در نوار جستجو استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید ویدیویی در مورد ابزارهای بازاریابی محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کنید (که امروزه یکی از موضوعات بسیار محبوب است)، می توانید با تایپ کلمه کلیدی اصلی شروع کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد و یوتیوب چه پیسنهادی به شما می دهد. تصویر زیر، منظور ما را بهتر نشان می دهد:

 
افزایش درآمد کانال یوتیوب
پس از تایپ یک کلمه کلیدی در کادر جستجوی YouTube، یک منوی کشویی ظاهر می شود که عبارات دیگری را پیشنهاد می کند
 

هنگامی که فهرستی از کلمات کلیدی دارید، از آنها در عنوان، برچسب ها و توضیحات ویدیوی خود استفاده کنید. به این ترتیب، YouTube می داند ویدیوهای شما در مورد چیست و می تواند آنها را با جستجوهای مرتبط مطابقت دهد.

عناوین و توضیحات جذاب برای ویدیوها انتخاب کنید

یکی دیگر از بخش های مهم بهینه سازی ویدیوهای یوتیوب، ایجاد عناوین و توضیحات جذاب برای ویدیوهای شما است. به یاد داشته باشید، شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا توجه دیگران را در YouTube جلب کنید. به همین دلیل است که عنوان و توضیحات شما باید جالب و آموزنده باشد. عنوان شما باید به صورتی انتخاب شود که علاوه بر جذابیت و خلاقیت، محتوای ویدیو را هم برای مخاطب مشخص کند؛ همچنین باید حاوی کلمات کلیدی باشد تا در جستجوهای مرتبط نشان داده شود.

از قسمت توضیحات برای اطلاع رسانی بیشتر درباره ویدیوی خود استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید لینک‌های مربوط به وب‌سایت یا محصول خود را در قسمت توضیحات قرار دهید. فقط مطمئن شوید که مقصد لینکها، به محتوای ویدیویی مرتبط باشد.

تصویر بالای کانال شما، بی نهایت برای جذب مخاطب مهم است!

وقتی مخاطبان وارد کانال YouTube شما می شوند، اولین چیزی که می بینند، تصویر بالای کانال شما است. هر چقدر این تصویر، جذاب و چشم گیر باشد، احتمال ماندگاری مخاطب بالاتر خواهد رفت. همچنین می‌توانید از آن به‌عنوان رسانه‌ای استفاده کنید تا به مشترکین بالقوه، اطلاعاتی راجع به محتوا و هدف کانال یا کسب و کار خود بدهید. نگاهی دزدکی به کسب‌وکار یا کانال خود داشته باشید. اگر خودتان به موضوع طراحی آشنایی دارید که خیلی عالی و اگر ندارید بهتر است از یک طراح حرفه ای بخواهید تا تصویر جذابی را برای شما خلق کند. شک نکنید که این مورد بسیار تاثیرگذار است!

برای طراحی کاور ویدیوهای کانال یوتیوب تان، سنگ تمام بگذارید!

کاورهایی که برای ویدیوهای خودتان طراحی یا انتخاب می کنید، علاوه بر اینکه باید با محتوای ویدیو مرتبط باشد، لازم است تا جایی که امکان دارد، جذاب و هیجان انگیز، طراحی شوند. بهتر است هنگام طراحی کاورهای ویدیوهای یوتیوب، به دو نکته توجه ویژه داشته باشید:

  1. تصاویر با کیفیت و رزولیشن بالا انتخاب کنید.
  2. میزان متن موجود در عکس را به حداقل ممکن برسانید.
این مطلب پیشنهاد می شود :  دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک

ابزارهای طراحی گرافیکی مانند Canva، PicMonkey و Adobe Photoshop الگوهای از پیش ساخته شده در اختیار شما قرار می دهند که می توانید در عرض چند دقیقه، کاورهای جذابی طراحی کنید(حتی بدون مهارت طراحی). همواره این را مد نظر داشته باشید که طراحی کاور جذاب، احتمال کلیک روی ویدیوی شما را بیشتر خواهد کرد و همین موضوع منجر به افزایش درآمد کانال یوتیوب شما می شود. نگاهی به کاورهای جذاب کانال یوتیوب Ahrefs داشته باشیم؛ جذابیت در عین سادگی، کاملا رعایت شده است:

راه های افزایش کسب درآمد از یوتیوب

پیشنهاد پایانی برای ویدیوهای خود داشته باشید

قرار دادن پیشنهادهای ویدیوهای بیشتر در انتهای هر ویدیو به شما کمک می کند تا بینندگان بیشتری را برای سایر ویدیوهای موجود در کانال تان داشته باشید و حتی ترافیک ویدیوهای YouTube خود را به سمت وب سایت یا محصول خود هدایت کنید؛ بنابراین هر چه این پیشنهادهای پایانی جذاب تر باشند، شما را به هدف تان نزدیک تر خواهند کرد.

  راه های افزایش درآمد کانال یوتیوب

صفحات پایانی تصاویری هستند که در انتهای ویدیوی شما ظاهر می شوند. می‌توان از آنها برای تبلیغ ویدیوها، کانال‌ها یا وب‌سایت‌های دیگر استفاده کرد و سرنخ های خیلی عالی از آنها بدست آورد؛ با گنجاندن صفحه پایانی در ویدیوهای خود، می توانید شانس کلیک کردن افراد را افزایش دهید.

زیرنویس کردن ویدیوهای یوتیوب، فوق العاده جواب می دهد!

افزودن زیرنویس‌ها به ویدیوهای یوتیوب، راهی عالی برای دسترسی بیشتر به آن‌ها برای بینندگان در سراسر جهان و افراد دارای اختلالات شنوایی است؛ به جرات می توان گفت یکی از راه های افزایش درآمد کانال یوتیوب که مغفول واقع شده، همین مورد است. این کار از نقطه نظر سئو هم بسیار هوشمندانه به نظر می رسد؛ چراکه YouTube می‌تواند متن زیرنویس شما را فهرست‌بندی کرده و از آن برای مطابقت ویدیوی شما با جستجوهای مرتبط استفاده کند. شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چگونه ممکن است؟  یوتیوب قابلیت ایجاد زیرنویس خودکار دارد که همیشه دقیق نیست؛ بنابراین، از این ایده که خودتان زیرنویس تولید کنید، بسیار استقبال می کند و آنها را داخل آرشیو خودش قرار خواهد داد. فرمت های زیرنویس مورد قبول این پلتفرم عبارتند از: SRT، SBV ASS، VTT و موارد دیگر.

حتما playlists کانال خود را بهینه کنید!

playlist (لیست پخش) یک راه عالی برای سازماندهی ویدیوهای شما در YouTube است. اگر به درستی از این قابلیت استفاده کرده و کاری کنید که ویدیوهای مرتبط و مفید به صورت خودکار، یکی پس از دیگری برای مخاطب پخش شوند، یک نتیجه بی نظیر خواهید گرفت. ضمن اینکه اگر این لیستها، به خوبی بهینه شده باشند، به پیدا شدن شما در جستجوی کاربران، کمک بزرگی خواهند کرد که این اتفاق هم خیلی کمک کننده است.

بهینه سازی برای موبایل حتما نیاز است

63 درصد از کل بازدیدکنندگان یوتیوب، از طریق تلفن همراه، ویدیوهای منتشر شده را نگاه می کنند؛ بنابراین، اگر بهینه‌سازی ویدیوهای خودتان برای تلفن همراه را جدی بگیرید، مسلما بیشتر مورد توجه کاربران قرار خواهد گرفت. ویدیوهای بهینه شده برای موبایل، تجربه کاربری بهتری ارائه می دهند و همین موضوع، میزان نارضایتی مخاطبان را به طرز محسوسی، کاهش خواهد داد. در واقع، سازگاری ویدیوهای شما با دستگاه موبایل می‌تواند به شما کمک کند بینندگان را درگیر خود نگه دارید، که منجر به زمان تماشای طولانی‌تر و فرصت‌های بیشتر برای تعامل و افزایش درآمد کانال یوتیوب می‌شود.

این مطلب پیشنهاد می شود :  پرداخت به ازای هر لید و مزایای آن
افزایش درآمد کانال یوتیوب

در اینجا منظور از بهینه کردن ویدیوها برای موبایل به این معنی است که تمام جلوه‌های بصری و عناصر موجود در ویدیو به اندازه‌ای در نظز گرفته شوند که در یک صفحه نمایش کوچک‌تر به راحتی قابل تمیز و تشخیص باشند. یکی دیگر از راه های بهینه کردن ویدیوهای یوتیوب برای موبایل، قرار دادن زیرنویس برای محتواهای ویدیویی تولید شده است؛ به این معنی که مخاطبانی که امکان تماشای ویدیو با صدای بلند را ندارند، از طریق خواندن زیرنویس، متوجه شوند که موضوع و محتوای مورد نظر درباره چیست.

به طور منظم ویدیوها را روی یوتیوب آپلود کنید

زمانی که از افزایش درآمد کانال یوتیوب صحبت می کنیم، نظم و استمرار در آپلود ویدیوهای شما بسیار کلیدی و تاثیر گذار است. اگر میخواهید مخاطبان به صورت همیشگی و مداوم به کانال شما سر بزنند و ویدیوهای شما را تماشا کرده و برای دیگران به اشتراک بگذارند، مداومت در انتشار ویدیو بشدت اگر می خواهید مردم به کانال شما بازگردند، باید به طور مرتب ویدیوها را آپلود کنید. اینکه چند وقت یکبار ویدیوها را آپلود می کنید به مخاطبان و نوع محتوایی که ایجاد می کنید بستگی دارد. اما، به طور کلی، آپلود حداقل یک ویدیو در هفته ایده خوبی است. به این ترتیب، مردم می‌دانند چه زمانی باید انتشار محتوای جدید را از شما انتظار داشته باشند و به احتمال زیاد در کانال شما عضو می‌شوند.

نهایت استفاده را از ویدیوهای کوتاه یوتیوب ببرید!

YouTube Shorts یک ویژگی جدید در پلتفرم یوتیوب است و به شما امکان می دهد ویدیوهای کوتاه و عمودی ایجاد کنید. این ویدیوها می توانند تا 60 ثانیه طول بکشند و برای مشاهده در موبایل عالی هستند. نکته جالب در مورد ویدیوهای کوتاه یوتیوب که چیزی شبیه به ویدیوهای تیک تاک هستند، این است که برای ایجاد آنها به تجهیزات یا مهارت های ویرایشی زیادی نیاز ندارید.

افزایش درآمد کانال یوتیوب

شما فقط می توانید یک ویدیوی سریع در تلفن خود بگیرید و آن را مستقیماً در YouTube آپلود کنید. این یک راه عالی برای ارتباط با افرادی است که به تماشای ویدیوهای کوتاه در تلفن خود علاقمند شده اند؛ افزایش تعامل از طریق این گونه محتواها، در نهایت به افزایش درآمد کانال یوتیوب منجر خواهد شد.

افزایش درآمد کانال یوتیوب؛ از آنچه فکر می کنید به شما نزدیک تر است!

نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، در عین حال که بسیار ساده بوده و به راحتی قابل اجرا هسند، تاثیرات بسیار شگفت انگیزی روی افزایش درآمد کانال یوتیوب خواهند داشت. پیشنهاد می کنیم اگر تصمیم جدی برای یوتیوبر شدن دارید، علاوه بر قوانین کسب درآمد از یوتیوب، باید به قوانین تولید محتوا در یوتیوب هم مسلط باشید. در واقع نیاز دارید که به تمام قوانین پایبند بمانید تا درآمد دلاری شما از یوتیوب تضمین شده باشد. در این زمینه هر کمک و مشاوره ای که نیاز داشته باشید، همکاران ما آماده ارائه همه گونه اطلاعات مفید به شما هستند. بهترین ها را برای شما آرزومندیم!

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.