ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی

ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی

فهرست مطلب (کلیک کنید )

این روزها که صحبت از AI، تبدیل به نقل محافل علاقمندان به حوزه تکنولوژی شده است، زمزمه های آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی هم خیلی جدی تر به گوش می‌رسد و عده ای برای جا نماندن از رقبا، دست به کار شده اند. وقتی قرار باشد که در فرایند ساخت تیزر تبلیغاتی از هوش مصنوعی هم کمک بگیریم، قطعا می توان به افزایش کیفیت و بالاتر رفتن استانداردها، خوشبین بود. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا،  به بررسی کاربردها و چالش‌های ساخت ویدیو تبلیغاتی با هوش مصنوعی می‌پردازیم و در پایان، چند مورد از بهترین ابزاهای هوش مصنوعی برای ساخت تیزر تبلیغاتی را بصورت دقیق مورد بررسی قرار می‌دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

  ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی

نقش و جایگاه هوش مصنوعی در تبلیغات

اگر با فرایندهای استفاده از هوش مصنوعی آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که این روزها، کاربرها با استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی، کارهایی را انجام می دهند که به نظر می‌رسد در انجام آن‌ها نیاز به چیزی پیچیده تر از هوش بشری داریم. هوش مصنوعی در تبلیغات هم قرار است در چنین بزنگاه‌هایی به کمک ما آمده و  با به کار گیری تکنیک‌ها و روش‌هایی، عملکرد را بهبود بخشیده و کارایی فرایند تبلیغات را افزایش دهد. در ادامه این بخش به بعضی از نقش های کلیدی و مهمی که هوش مصنوعی در تبلیغات می تواند ایفا کند، می پردازیم:

1- ارائه داده های تحلیلی مربوط به تبلیغات

یکی از مهم‌ترین قابلیت های هوش مصنوعی که در زمینه تبلیغات خیلی به ما کمک می کند، توانایی جمع آوری داده های حاصل از تبلیغات و تحلیل آنهاست. بررسی و تحلیل دقیق این اطلاعات به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا بهترین استراتژی‌ دیجیتال مارکتینگ و روش‌های تبلیغاتی را انتخاب کنند. با بهره مندی از هوش مصنوعی، می‌توان به راحتی به داده‌های بزرگ(Big Data) دسترسی پیدا کرده و از آن‌ها برای بهبود تبلیغات استفاده کرد.

2- هدفمند کردن تبلیغات

هر چقدر در تولید و توزیع تبلیغات، هدفمندتر و هوشمندانه‌تر عمل کنیم، موفقیت در دسترس‌تر خواهد بود. هوش مصنوعی در این زمینه هم توانمندی های جالب توجهی دارد. هوش مصنوعی می‌تواند بر اساس اطلاعات مشتریان و تحلیل دقیق، بهترین شیوه تبلیغات را برای هر مخاطب در نظر گرفته و آن‌ها را به نمایش دهد. بدون شک این قابلیت باعث کاهش هدررفت منابع و افزایش بازده تبلیغات خواهد شد.

3- شناسایی الگوهای مشتریان هدف

یکی از بهترین قابلیت های هوش مصنوعی در زمینه تبلیغات این است که الگوهای خرید مشتریان هدف را شناسایی و برای آینده پیش بینی کند؛ بنابراین به راحتی می توان شیوه و مسیر تبلیغات را بهینه کرد. با شناسایی الگوهای خرید کردن مشتری ها و تحلیل داده‌های مربوطه، هوش مصنوعی می‌تواند جهش بزرگی در نرخ تبدیل کسب و کار شما را به وجود آورد.

4- پیش بینی کردن نیاز مشتریان

همیشه شنیده‌ایم که برای موفقیت در تبلیغات، باید نیاز مشتری و مخاطب را به خوبی شناسایی کرده و به آن پاسخ دهیم. هوش مصنوعی می تواند در این زمینه هم به شما کمک کند تا با استفاده از اطلاعاتی که در اختیار تحلیل گران می گذارد، کسب و کارها بتوانند تبلیغات خود را به نحوی طراحی کنند که به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشند. ناگفته پیداست که این توانایی هوش مصنوعی منجر به افزایش احتمال موفقیت در تبلیغات و رشد کسب و کار خواهد شد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  تاثیر ChatGpt روی استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی

برخی از بهترین ابزارهای تبدیل متن به ویدیوی تبلیغاتی

 یکی از مهم‌ترین دستاوردهای تکنولوژی هوش مصنوعی، ابزارهای ویرایش عکس و فیلم است که در حوزه‌ی بازاریابی و کسب و کارها روز به روز، کاربردی‌تر می‌شود. در این بخش قصد داریم ابزارهایی را به شما معرفی کنیم که در ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی خیلی به کار شما خواهد آمد. این ابزارها در تبدیل متن به ویدیو کاربرد داشته و به شما کمک می‌کنند با چند کلیک ساده برای کسب و کار خود هر ویدیویی از جمله ویدیوهای تبلیغاتی بسازید.

1- سایت GliaCloud

اگر از اهمیت نرخ تعامل مخاطبین با مطالب سایت آگاه باشید، احتمالاً می‌دانید که قرار دادن ویدیوهای مختلف در وب‌سایت یا وبلاگ شما می‌تواند جهش فوق‌العاده‌ای در بالا رفتن نرخ تعامل مخاطبان و ترافیک سایت، به وجود آورد. ممکن است از اهمیت موضوع باخبر باشید اما به دلیل برخی محدودیت‌ها، امکان ساخت ویدیو را نداشته باشید؛ برای رفع این مشکل می‌توانید از ابزار آنلاین GliaCloud استفاده کرده و ساخت ویدیوی مورد نظر خود را به هوش مصنوعی بسپارید!

 

شما برای انجام این کار نیازی به تجهیزات خاص یا دانش نرم‌افزارهای ویرایش ویدیو ندارید. به سادگی متن مورد نظر خود را وارد کرده یا URL وب‌سایت خود را در اختیار این ابزار آنلاین قرار دهید تا به طور خودکار یک ویدیو جذاب برای محتوای شما ایجاد کند. سپس شما می‌توانید پیش‌نمایش این ویدیو را مشاهده کرده و در صورت نیاز آن را با استفاده از ابزارهای موجود ویرایش کنید. در نهایت ویدیوی مد نظر شما با کیفیت HD آماده‌ خواهد شد تا آن را در وب‌سایت و یا شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. دیگر منتظر چه هستید؟ همین الان برای تولید محتوای ویدیویی مورد نظر اقدام کنید!

2- سایت Invideo

InVideo، یک ابزار دیگر ساخت ویدیو با هوش مصنوعی است که از متن‌های شما به شکل حرفه‌ای ویدیو می‌سازد. این ابزار با استفاده از قالب‌هایی که از قبل به صورت حرفه‌ای طراحی شده‌اند، ویدیوهای با کیفیتی را تنها در چند دقیقه تولید می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن خود را اضافه کنید، سپس قالبی را انتخاب کرده که متناسب با نیاز شما باشد یا خودتان آن را سفارشی کنید و در نهایت ویدیوی ساخته شده را دانلود کرده یا مستقیماً آن را در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب، فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی

شما همچنین می‌توانید ویدیوهای ساخته شده را در سه اندازه مختلف برای نمایش دسکتاپ، تبلت و گوشی هوشمند به ترتیب با فرمت‌های Wide (16:9)، مربع (۱:۱) و Vertical (9:16) دانلود کنید. از یکی دیگر از ویژگی‌های‌ جالب این وب‌سایت می‌توان به امکان ویرایش ویدیوها برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. با استفاده از این وب‌سایت می‌توانید انواع مختلفی از ویدیوها نظیر میم‌ها، ویدیوهای تبلیغاتی، کنفرانس‌ها، نمایش اسلاید و موارد دیگر را بسازید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  کلمات تاثیرگذار در فروش + مثال‌های واقعی!

یکی از جالب‌ترین کارهایی که می‌توان با این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی انجام داد، ساخت رزومه‌های ویدیویی است. در حقیقت InVideo مجهز به کتابخانه‌ای با بیش از ۵۰۰۰ قالب ویدیویی است که حداقل ۱۹ مورد از آن‌ها قالب‌های رزومه ویدیویی از پیش ساخته‌شده رایگان هستند. همچنین شما می‌توانید یک رزومه‌ی ویدیویی را از ابتدا به سلیقه‌ی خود بسازید و آن را بر اساس یکی از قالب‌های ارائه شده، مورد استفاده قرار دهید. امکان اضافه کردن تصاویر و همچنین موسیقی به این ویدیوها نیز وجود دارد.

3- سایت Veed.io برای ساخت ویدیوهای حرفه ای با هوش مصنوعی

چنانچه ویرایشگر (تدوینگر) ویدیوی حرفه‌ای نباشید، کار با بسیاری از ابزارهای ویرایش ویدیو برای شما بسیار پیچیده و دشوار خواهد بود. هرچند اگر در زمینه ویرایش ویدیو، مختصص و حرفه ای هم باشید، برای ساخت یک محتوای بسیار حرفه‌ای و جذاب نیاز است تا ساعت‌ها وقت اختصاص دهید. اما ابزار ساخت ویدیو با هوش مصنوعی VEED.IO، ساختن ویدیوهای حرفه‌ای را بدون هیچ آموزش یا تجربه‌ای در زمینه ویرایش ویدیو برای هر کسی که تنها مهارت‌های اولیه کامپیوتری را دارد، سهل و آسان کرده است.

شما می‌توانید ویدیوهای حرفه‌ای و تاثیرگذاری تولید کنید به شرطی که از سفارشی‌سازی متن، رنگ‌ها، فونت‌ها، موسیقی و موارد دیگر غفلت نکنید. قابلیت های بسیار جذابی در این ابزرا آنلاین وجود دارد که برای همه مخاطبان قابل استفاده است؛ اول از همه باید به رابط کاربری ساده‌ی آن اشاره کرد که کاربران را دقیقاً به آنچه که می‌خواهند می‌رساند. شما حتی می‌توانید بسته به نوع پیامی که می‌خواهید از طریق ویدیوی خود به کاربران منتقل کنید، تم مناسب آن را در میان طیف گسترده‌ای از تم‌های ارائه شده در نظر بگیرید.

پس از اضافه کردن متن، تصاویر و سایر گرافیک ها به ویدیوی خود، آن را به صورت رایگان ذخیره و دانلود نموده تا بعداً آن را در شبکه‌های اجتماعی مد نظر خود به اشتراک بگذارید. باید به این نکته نیز اشاره کنیم که ساخت انواع مختلف ویدیوها در این وب‌سایت بدون احتیاج به ثبت نام نیز صورت می‌گیرد و دیگر احتیاج نیست در پی طی کردن مراحل مختلف ثبت نام در این وب سایت باشید. همچنین همه ویدیوهای رایگان این وب‌سایت دارای واترمارک Veed هستند و کیفیت آن ها به ۷۲۰p محدود شده است.

محدودیت ۲۵۰ مگابایتی برای حجم ویدیوهایی که می‌توانید آپلود کنید و ۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی نیز برای شما در این وب‌سایت وجود دارد. جهت دانلود ویدیوها با کیفیت HD و حذف واترمارک Veed، باید حق اشتراک این وب‌سایت را تهیه کنید که کمترین هزینه آن نیز حدود ۱۲ دلار در سال است.

4- سایت Synthesia برای تولید محتوای ویدیویی به صورت آنلاین

Synthesia، یک ابزار ساخت ویدیو با هوش مصنوعی است که از پردازش پیشرفته زبان طبیعی (NLP) و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای ایجاد ویدیوهای با کیفیت بالا از متون داده شده به آن و با پشتیبانی بیش از ۵۰ زبان استفاده می‌کند. با استفاده از این ابزار، برای ساخت یک محتوای ویدیویی به دوربین، میکروفون یا چهره واقعی اشخاص نیاز ندارید. تنها کاری که لازم است برای ساخت ویدیو انجام دهید، این است که باید اسکریپت خود را تایپ کرده یا آن را در ویرایشگر پیست کنید تا ویدیوی مبتنی بر متن نوشته شده شما در عرض چند دقیقه آماده شود.

این مطلب پیشنهاد می شود :  تفاوت دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیک

این تولیدکننده مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند محتوای پست‌های وبلاگ، مقالات خبری و صفحات وب شما را تجزیه و تحلیل کند تا ویدیوهای مرتبط و جذاب را در اختیارتان قرار دهد.

پیش از ساختن ویدیوها در ابتدا نیاز است که در این وب‌سایت به صورت رایگان حساب کاربری ایجاد کنید و سپس آواتار هوش مصنوعی خود را از بین بیش از ۴۰ گزینه انتخاب کرده یا به صورت سفارشی اسکریپت خود را بسازید. شما همچنین قادر خواهید با استفاده از این ابزار آنلاین به ویدیوی خود موسیقی اضافه کنید، تصاویر مد نظر خود را برای استفاده به عنوان پس‌زمینه در ویدیوی خود آپلود کنید و همچنین می‌توانید آن‌ها را به زبان‌های مختلفی نیز ترجمه کنید. پس از ساخت ویدیو، لینک آن به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

روند ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی

چنانچه برای ساخت تیزر تبلیغاتی به سراغ آژانس های دیجیتال مارکتینگ یا استودیوهای تیزرسازی بروید ابتدا کسب و کار شما را با استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده آنالیز و اطلاعات دقیقی از شرایط موجود کسب و کار شما جمع آوری می‌کنند.سپس با استفاده از داده‏های به دست آمده از آنالیز کسب و کار شما، ابزار‌های هوش مصنوعی دست به کار شده و تمام مراحل برای ادامه کار توسط ابزارهای هوش مصنوعی برنامه ریزی میشوند. موفقیت در این مرحله بسته به توان، تجربه و دانش تیم تبلیغاتی متفاوت خواهد بود‌.

استدیوهای تبلیغاتی در زمینه ساخت تیزر تبلیغاتی از توان هوش مصنوعی در جهت شناسایی سلایق مشتریان بهره می‌برند؛ بنابراین ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی سبب می‌شود خروجی تصویر دقیقا طبق سلیقه مشتریان هدف باشد و پس از انتشار، نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان به طور قابل توجهی بالا می‌رود. مثال‌های زیادی در این خصوص وجود دارد که گروه‌های تبلیغاتی به این شکل و به کمک هوش مصنوعی خود را به مخاطبین هدف تا حد امکان نزدیک می‌کنند. 

نمونه ای از آموزش ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

در این قسمت، نمونه ای از آموزش ساخت ویدیو با هوش مصنوعی که به صورت کاملا رایگان ارائه شده را آورده‌ایم. با دیدن این فایل آموزشی شما هم می پذیرید که کار با هوش مصنوعی چندان سخت نیست:
 

آنچه درباره ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی گفتیم!

ساخت تیزر تبلیغاتی با هوش مصنوعی، می‌تواند بهبود قابل توجهی در نتایج تبلیغات و افزایش بازده آن‌ها را به دست آورید. این تکنولوژی، با هدفمندسازی تبلیغات، بهینه‌سازی هزینه‌ها، شناسایی الگوهای خریداری، پیش‌بینی روند بازار و شناسایی نیازهای مشتریان، می‌تواند به شرکت‌ها در جذب مشتریان و رشد کسب‌وکار کمک کند.

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • وقت بخیر … ای کاش راجع به ساخت ویدیو یوتیوب با هوش مصنوعی هم اطلاعاتی ارائه می کردین!

    • وقت شما هم بخیر. در حال تولید یک محتوای متنی کامل پیرامون ساخت ویدیو یوتیوب با هوش مصنوعی هستیم که ان شاالله به زودی در قسمت مجله مون، منتشر میشه

  • وقت بخیر. آیا مجموعه ای دوره های تولید محتوای ویدیویی و متنی با هوش مصنوعی توسط مجموعه شما تولید شده؟

    • وقت شما هم بخیر. بله این دوره های خوشبختانه ضبط شده و در حال تکمیل اونها هستیم تا در اختیار شما قرار بگیره

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.