راهنمای کامل دریافت مدرک پارتنر گوگل !

راهنمای دریافت مدرک پارتنر گوگل

فهرست مطلب (کلیک کنید )

تبلیغات گوگل ادز، آنقدر مزایای اثبات شده دارد که دیگر کسی نمی‌تواند منکر آنها شود؛ به همین دلیل است که اغلب صاحبان کسب‌وکار تلاش می‌کنند که از این طریق، در زمان تقریبا کوتاهی، به اهدافی که از پیش برای خود ترسیم کرده‌اند، دست پیدا کنند. حالا تصور کنید که شما نشان پارتنر گوگل را داشته باشید! خیلی راحت می‌توانید به صاحبان کسب و کار اثبات کنید که از تخصص و دانش کافی در زمینه اجرای کمپین‌های گوگل ادز برخوردار هستید. اگر تا پایان این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا با ما همراه باشید برای شما توضیح خواهیم داد که گوگل پارتنر کیست و مدرک پارتنر گوگل چگونه اخذ می‌شود.

مدرک پارتنر گوگل

منظور از پارتنر گوگل چیست؟ ( پارتنر گوگل کیست؟)

منظور از پارتنر گوگل اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که توسط گوگل مورد ارزیابی قرار گرفته و عملکردشان در نهایت تایید شده باشد. به عبارت دیگر می‌توان گفت که این اشخاص یا سازمان‌ها توانسته‌اند آزمون‌های مربوط به گوگل ادز را با موفقیت پشت سر بگذارند و عملکرد آنها کاملا راضی کننده بوده است؛ بنابراین اگر یک شخص یا آژانس دیجیتال مارکتینگ، نشان پارتنر گوگل(Google Partner Badge) را به شما ارائه داد، می‌توانید با خیال راحت روی تخصص و دانش آنها برای ارائه بهترین خدمات در زمینه تبلیغات در گوگل ادز، حساب باز کنید.

توصیه می‌کنیم افراد یا شرکت‌هایی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعال هستند، حتما در آزمون‌های مختلف گوگل شرکت کرده و مدرک دیجیتال مارکتینگ معتبر از گوگل دریافت کنند. تمام مدارک و گواهینامه‌های اخذ شده، در نشان آن‌ها ثبت خواهد شد. از این طریق می‌توان اعتماد مشتریان را راحت‌تر جلب نمود.

هدف گوگل از ارائه برنامه پارتنر گوگل چیست؟

طبق اعلام مسئولان شرکت گوگل، هدف از ارائه برنامه Google Partners این بوده است: آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ و تبلیغاتی به سطح مطلوبی از معلومات رسیده و قادر باشند بهترین خدمات را در زمینه تبلیغات گوگل ادز به مشتریان‌شان ارائه دهند تا اهداف آنها به خوبی محقق گردد.

سطوح پارتنر گوگل کدام است؟

گوگل 3 سطح برای برنامه Google Partners در نظر گرفته است. این سه سطح عبارتند از:
 1. Member (عضو): این سطح مربوط به کاربران متخصص در زمینه تبلیغات گوگل می‌شود که توانسته‌ باشند امتیاز قابل قبولی در آزمون‌های گوگل ادز بدست بیاورند. به عبارت دیگر می‌توان گفت آن‌ها از دانش لازم در زمینه تبلیغات در گوگل ادز برخوردار هسند اما عملکرد و نتایج کمپین‌های تبلیغاتی آن‌ها در حد استانداردهای گوگل نیست؛ بنابراین قادر نخواهند بود که نشان پارتنر گوگل را دریافت کنند.
 2. Google Partner (پارتنر گوگل): این سطح مربوط به اشخاص یا سازمان‌هایی است که هم گواهینامه‌های گوگل ادز را دریافت کرده‌اند و هم عملکرد و نتایج کمپین‌های آن‌ها با شرایط مد نظر گوگل منطبق بوده است. در واقع می‌توان گفت افرادی که در این سزح حضور دارند، دانش و مهارت لازم را برای اجرای کمپین‌های تبلیغاتی در گوگل ادز دارند. لازم به توضیح است که گوگل برای سنجیدن دانش و مهارت افراد به‌ترتیب آزمون‌های گوگل ادز و امتیاز بهینه‌سازی را لحاظ خواهد کرد. در ضمن باید در نظر داشته باشید که گوگل نشان پارتنر گوگل را به سازمان یا افرادی می‌دهد که فعالیت مدام داشته باشند؛ در واقع شما باید به گوگل اثبات کنید که برای رشد مشتریان خود به صورت مداوم در تلاش هستید. حضور در این سطح، 3 شرط اساسی دارد که توسط شما باید رعایت شود. اول: ۵۰ درصد از اعضای آژانس شما باید دست کم یکی از گواهینامه‌های مربوط به گوگل ادز را داشته و ۵۰۰ دلار را طی ۹۰ روز در یک کمپین مدیریت کرده باشند. دوم: امتیاز بهینه‌سازی اکانت گوگل ادز شما باید حتما از 70 درصد به بالا باشد. سوم: شما باید طی ۹۰ روز دست کم ۱۰ هزار دلار برای تبلیغات در گوگل ادز هزینه متحمل شده باشید.
 3. Premier Partner (پارتنر گوگل برتر): این مرحله، بالاترین سطح پارتنر گوگل محسوب می‌شود. تنها ۳ درصد از همکارهای رسمی گوگل در پایان هر سال قادر خواهند بود که به این سطح برسند. در واقع آن پارتنری می‌تواند به این سطح برسد که در طول یکسال، نسبت به سایر پارتنرها، عملکرد بهتری ارائه داده باشد. سه موضوعی که برای گوگل بسیار اهمیت دارد عبارتند از: جذب مشتری جدید، حفظ مشتری فعلی و ارائهٔ خدمات متنوع. اینها پارامترهای مهمی هستند که گوگل بر اساس آنها، پارتنرها را رتبه بندی می‌کند.
این مطلب پیشنهاد می شود :  راهنمای جامع برای کسب درآمد با گویندگی از راه دور

حالا که با این سه سطح آشنا شدید، خوب است بدانید که پارتنر گوگل پریمیر چه امتیازاتی نسبت به پارتنر گوگل دارد. در ادامه این بخش به برخی از مهم‌ترین این امتیازات اشاره خواهیم کرد. مزایای پارتنر پریمیر به پارتنر معمولی گوگل عبارتند از:

 • دسترسی به آموزش‌های پیشرفته و اختصاصی گوگل
 • دعوت شدن به رخدادهای تخصصی گوگل
 • قرار گرفتن نشان Google Partner Premier در سایت و سایر اکانت‌های آنلاین
 • پشتیبانی مستقیم توسط تیم پشتیبانی گوگل
 • دارا بودن پروفایل مخصوص در پلتفرم سرچ گوگل پارتنر
 • ثبت نشان پارتنر پریمیر بر روی محصولات آفلاین و فیزیکی شما

مزایای پارتنر گوگل شدن

مزایای پارتنر گوگل شدن چیست؟

اگر تا به اینجای مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید حتما متوجه شده اید که پارتنر گوگل بودن و داشتن مدرک آن، حتما مزایایی دارد که می ارزد برای بدست آوردن این مدرک تلاش کنیم. توضیح دادیم که رسیدن به سطح اول پارتنر گوگل بسیار ساده و رایگان است. گوگل به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا در دوره‌های گوگل ادز شرکت کرده و سپس آزمون دهند. طبیعتا اگر نمره قبولی در آزمون بدست بیاید، گواهینامه هر دوره به متقاضی ارائه خواهد شد. اما نکته اصلی اینجاست که آیا دریافت رایگان مدرک پارتنر گوگل، تنها مزیت به شمار می‌آید؟ در این بخش به مزایای دیگر اشاره خواهی کرد تا بدانید که مزیت‌های بیشتری وجود دارد که نضیب شما خواهد شد:

متخصص نشان دادن شرکت

وقت که پارتنر گوگل شوید، می‌توانید تخصص شرکت خود را در حوزه محصولاتی که تولید می‌کنید یا خدماتی که ارائه می‌دهید، به رخ مخاطبان و رقیبان بکشید. این موضوع یک مزیت رقابتی خوب محسوب خواهد شد که نباید به راحتی از آن گذشت.

این مطلب پیشنهاد می شود :  پرداخت به ازای هر فروش (pps) و مزایای این روش

دستری به دوره‌ها و آموزش‌های مفید

وقتی شما پارتنر گوگل باشید یعنی دسترسی رایگان به منابع آموزشی گوناگون و معتبر دارید. پارتنرهای رسمی گوگل قادرند در دوره‌های مختلف مرتبط با گوگل ادز شرکت کرده و مهارت‌ها و دانش خود را روز به روز افزایش دهند. تمام مدارک مرتبط با گوگل ادز که شرکت کننده‌ها کسب می‌کنند، در نشان آن‌ها ثبت شده و به مشتریانشان ارائه خواهد شد. در واقع شما به آنها اعلام می‌کنید که نسبت به موضوع‌ها و آموزش‌های روز مطلع بوده و قادر خواهید بود کمپین آن‌ها را به بهترین شکل اجرا و مدیریت نمایید.

دعوتنامه‌های مخصوص برای ایونت‌های گوگل

رویدادهای جذاب گوگل برای هر شرکتی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعال است، بسیار جذاب خواهد بود. وقتی شما از سوی گوگل بعنوان پارتنر شناخته شده باشید، دعوتنامه‌های مخصوصی برای ایونت‌های گوگل دریافت خواهید کرد و به سطوح بالاتری از آموزش‌ها و پشتیبانی گوگل دسترسی دارید.

دریافت پشتیبانی ویژه از سوی کارشناسان گوگل

تصور کنید از طرف کارشناسان شرکت گوگل پشتیبانی شوید؛ چقدر هیجان‌انگیز خواهد بود. پشتیبان‌ شما در گوگل توصیه‌های ضروری را برای بهبود و افزایش بازدهی کمپین‌های شما ارائه می‌کند. بدیهی است که پشتیبان‌های گوگل تمام نکات‌ و ترفندهای لازم را بدانند؛ پس وجود چنین پشتیبانی، به شما کمک بزرگی خواهد کرد تا از این پلتفرم بیشترین سود را ببرید. مطمئن باشید: گوگل همکارهای خود را تنها نمی‌گذارد!

مراحل پارتنر گوگل شدن کدام است؟

حالا که مزایای شریک گوگل بودن آشنا شده‌اید به احتمال زیاد تمایل دارید بدانید که چگونه می‌توانیم پارتنر گوگل شویم؟ گوگل هنگامی شما را به عنوان پارتنر به رسمیت خواهد شناخت که ۳ شرط اصلی از سوی شما رعایت شده باشد. داشتن گواهینامه‌های گوگل ادز یکی از شرایط اصلی است که پیش از هر چیزی باید برای اخذ آنها اقدام نمایید. نیمی از اعضای آژانس دیجیتال مارکتینگ شما بایستی حداقل مهارت خود را در یکی از این موارد به گوگل اثبات کنند. در ادامه گام به گام با هم پیش خواهیم رفت تا با تمام مراحل آشنا شوید:
 1. متصل کردن حساب شخصی به حساب گوگل ادز: برای اینکه بتوانید از گواهینامه خود برای گرفتن نشان گوگل پارتنر استفاده کنید باید حساب شما به حساب گوگل ادز آژانس متصل گردد. در گام اول بایستی «Sign In» کرده و مشخصات اکانت گوگل خود را وارد نمایید. سپس در مرحله بعدی، گوگل از شما می‌خواهد تا پروفایلتان را تکمیل کنید. نام آژانس و ایمیل آن باید در این بخش وارد شود. اطمینان حاصل کنید که آدرس را به‌درستی وارد شده باشد؛ چراکه گوگل ایمیلی به این آدرس ارسال خواهد کرد تا آژانسِ مربوطه، هویت شما را به‌عنوان یکی از اعضا تایید نماید. شما همچنین در بخش‌های بعدی باید روی گزینهٔ «connect with google ads account» کلیک کنید تا اکانت شخصی خود را به اکانت گوگل ادز متصل کنید.
 2. اخذ مدرک(گواهینامه): همانطور که در بخش‌های قبلی این مقاله اشاره شد، شما برای گرفتن نشان گوگل پارتنر، نیاز دارید که دوره‌های مربوط به گوگل ادز را با موفقیت گذرانده باشید تا بتوانید گواهینامه آن را دریافت کنید. تمام دوره‌های گوگل ادز در «Skillshop» قابل مشاهده و بررسی خواهد بود. شاید این سوال به ذهن شما برسد که در چه دوره‌هایی لازم است شرکت کنیم؟ باید بگوییم که نتیجه تمام آزمون‌ها در نشان شما به مخاطب قابل ارائه است؛ پس توصیه ما به شما این است که مهارت و تخصص خود را در اجرای تمام کمپین‌های گوگل ادز با شرکت در دوره‌های مختلف به اثبات برسانید. هر چند که گذراندن دوره‌ها و مرور مباحث مربوط به تبلیغات در گوگل ادز اختیاری در نظر گرفته شده اما بهتر است که برای کسب آمادگی لازم مباحث را مرور نمایید. با این حال، شما می‌توانید در بخش «Pass the assessment and earn a certification» روی نام دوره کلیک کرده تا در آزمون شرکت کنید. شمادر این مرحله باید به سوال‌های گوناگون در مدت‌زمان تعیین شده پاسخ دهید. در صورتی که نمرهٔ شما به حد نصاب قبولی برسد، گواهینامه دوره برای شما صادر خواهد شد. سعی کنید با دقت به هر سوال پاسخ دهید زیرا نمی‌توانید پاسخ خود را تغییر دهید؛ مدیریت زمان هم داشته باشید زیرا خبری از زمان اضافه برای پاسخ‌دادن به سوال‌ها نخواهد بود. شما تا اینجای کار توانسته‌اید یکی از خواسته‌های گوگل را برآورده کنید. دو شرط دیگر گوگل به عملکردتان و پولی که طی ۹۰ روز خرج می‌کنید، بستگی دارد.
این مطلب پیشنهاد می شود :  تکنیک های طلایی گویندگی و فن بیان برای سخنرانی 2023

نشان پارتنر گوگل نشانه مهارت و تخصص شماست !

در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا متوجه شدید که پارتنر گوگل چیست و از چه طریقی قادر خواهید بود نشان منحصر بفرد آن را بدست آورید. در این مطلب تاکید کردیم که با دریافت Google Partner Badge اعتماد مشتریان راحت‌تر جلب خواهد شد. البته لازم است در پایان به یک نکته مهم اشاره کنیم که پارتنر گوگل بودن، قطعا مزیت بزرگی به شمار می‌رود اما همه چیز نیست. اگر این مقاله را با دقت خوانده باشید حتما به این نتیجه می‌رسید که اگر زمان خود را برای یادگیری روزانه و توجه و تعامل بیشتر با مشتریان تان اختصاص دهید تقریباً به صورت خودکار راه پارتنر گوگل شدن را طی خواهید کرد؛ هر چه بیشتر به خواسته‌های مشتریان اهمیت داده و برای رساندن آن‌ها به اهدافشان بیشتر سعی کنید، حتما از دید گوگل می‌توانید به سادگی شرایط آن ها را پشت سر بگذارید.

سعی کردیم هر آنچه را که باید پیرامون پارتنرشیپی گوگل بدانید، با شما به اشتراک بگذاریم ولی اگر چیزی هنوز هست که بنظر شما لازم است که مخاطبان ما بدانند از طریق بخش نظرات، مطرح کنید. بهترین‌ها را برای شما آرزومندیم.
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.