وبلاگ

برون سپاری سئو | مزایا، خطرات و نحوه انجام آن

برون سپاری سئو | مزایا، خطرات و نحوه انجام آن

فهرست مطلب (کلیک کنید )

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یک فعالیت بازاریابی پیچیده با وظایف متعدد است که به تخصص خاصی نیاز دارد. سئو حوزه‌ای است که دائماً در حال تغییر و تحول است (مثلاً: به روز رسانی الگوریتم های گوگل به صورت هفتگی انجام می‌شود) بنابراین واقعاً مهم است که سئو را به درستی انجام دهید زیرا یک اشتباه می‌تواند اثرات منفی و خطرات زیادی را برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد. برای اطمینان از پیاده سازی درست استراتژی‌های سئو، یک راه ایده‌آل، برون سپاری سئو است.

طبق آمارهای منتشرشده از منابعی مثل SupplyChain و Flatworld Solutions، برون سپاری سئو باعث کاهش هزینه‌های کسب و کارها می‌شود. برای شرکت‌ها یا کسب و کارهایی که هیچ فعالیت سئویی ندارند، برون سپاری سئو یک هزینه اولیه دارد که البته این هزینه، در مقایسه با هزینه استخدام یک تیم تولید محتوا و سئوی حرفه‌ای و تمام وقت درون سازمانی، بسیار ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر تمام می‌شود.

گاهی اوقات، تنها با پیاده سازی و انجام برخی موارد اولیه، نیازهای سئوی یک سایت برطرف می‌شود. با این حال، سئو یک فرآیند زمانبر است. برون سپاری سئو نیز نیاز به صرف زمان دارد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. اجازه دهید برون سپاری سئو، مزایا و معایب آن را با دقت بیشتری بررسی کنیم تا ببینیم در نهایت چه کسب و کارهایی و چرا به برون سپاری بهینه سازی موتورهای جستجو نیاز دارند.

مزایای برون سپاری سئو برای آژانس های دیجیتال مارکتینگ

مزایای برون سپاری سئو برای آژانس های دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین خدمات آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ ارائه خدمات مبتنی بر سئو است. اما برای آژانس‌هایی که ارائه خدمات سئو جزو سرویس‌های ضروری آن‌ها نیست، برون سپاری سئو سود زیادی دارد. به هر حال، ارائه خدمات سئو باعث جذب مشتریان بیشتر می‌شود و برای آژانس‌هایی که کارشناس سئو ندارند، برون سپاری سئو، علاوه بر کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد مزایای دیگری نیز دارد:

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری در جذب یک کارشناس سئو، به خصوص برای انجام پروژه‌های کوتاه مدت و مقطعی، به آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ این امکان را می‌دهد تا بدون هزینه‌های مداوم، از یک فرد متخصص و به صورت تمام وقت کمک بگیرند تا خدمات سئو را به بازار ارائه کنند.

این نوع برون سپاری موقت در آژانس‌هایی که طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهند، اما از نظر اندازه و برخورداری از نیروی متخصص کوچک هستند، کاملا رایج است. این آژانس‌های کوچک تنها در صورت نیاز نیروی خود را گسترش می‌دهند.

رضایت کارمندان

برون سپاری سئو، علاوه بر مزایایی که برای آژانس‌های بازاریابی دارد، به نفع فریلنسرها و آزادکارها نیز می‌باشد. فریلنسرها، طبق زمانی که به انجام پروژه‌ها اختصاص می‌دهند پول دریافت می‌کنند. برای همین می‌توانند همزمان روی چندین پروژه کار کنند. همچنین، کارمندان داخلی نیز نگران بار اضافی وظایف محوله نخواهند بود.

افزایش سرعت

برون سپاری سئو به کارشناسان حرفه‌ای سئو (کسی که او را می‌شناسید و قبلا با او کار کرده‌اید)، آژانس‌ها را قادر می‌سازد تا با سرعت بیشتری پروژه‌های خود را تحویل دهند. به لطف دستگاه‌ها و پلتفرم‌های ارتباطی، کار برون سپاری می‌تواند در اسرع وقت (به محض اینکه تلفن را کنار گذاشتید) شروع شود. این سرعت عمل می‌تواند مشتریان را تحت تاثیر قرار دهد و حتی منجر به گسترش پروژه شود. در مقابل، استخدام یک کارمند یا کارشناس جدید می‌تواند چندین هفته و حتی ماه‌ها طول بکشد؛ اینکه فرد یا افراد مناسب را پیدا کنید، با آن‌ها مصاحبه‌ کنید و سپس منتظر باشید تا عملکرد و مهارت واقعی او را ببینید.

آزادسازی منابع

در آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ مهارت‌های زیادی وجود دارد که بین افراد و کارکنان داخلی مشترک هستند و همپوشانی ایجاد می‌کنند. ممکن است یک استراتژیست شبکه های اجتماعی، یک کارشناس تبلیغات پولی یا یک کارشناس تولید محتوا مهارت‌های یک سئوکار حرفه‌ای را نیز داشته باشند. در آژانس‌های کوچک برخی فعالیت‌های سئو ممکن است توسط یک سئوکار معمولی و غیرمتخصص اجرا و مدیریت شوند. با برون سپاری سئو به یک کارشناس سئوی حرفه‌ای و مورد اطمینان، می‌توانید به سایر اعضا کمک کنید تا روی کار و وظایف اصلی خود تمرکز کنند و از مهارت‌های خود به طرز بهینه‌تری استفاده نمایند.

فرصت های تجاری جدید

با توجه بع نکاتی که در بالا ذکر کردیم، برون سپاری سئو می‌تواند آژانس‌های دیجیتال مارگتینگ را قادر سازد تا در پروژه‌های سئو، به عنوان بخشی از خدمات ضروری کسب و کارهای اینترنتی، رقابت کنند. به عنوان مثال، یک آژانس توسعه وب می‌تواند کارهایی را انجام دهد که نه تنها شامل طراحی و توسعه است، بلکه استراتژی سئو را نیز به عنوان بخشی از خدمات قابل تحویل شامل می‌شود.

در این موارد، ارزش کارشناسان سئو که پروژه به آن‌ها برون سپاری می‌شود حتی از خود پروژه‌ها فراتر می‌رود چرا که قبل از شروع پروژه، وجود همین افراد است که می‌تواند مشتری را قانع کند که سئوی سایت خود را به دست شما و گروه قدرتمند شما بسپارند.

مزایای برون سپاری سئو برای کسب و کارها

بسیاری از مزایایی که برای آژانس‌های دیجیتال مارگتینگ برشمردیم برای تمامی کسب و کارهایی که در تجارت خود متکی به اینترنت و فضای آنلاین هستند صدق می‌کند. در واقع، در عصر دیجیتال، انواع کسب و کارهای اینترنتی، از فروشگاه‌های آنلاین گرفته تا بلاگ‌ها و حتی کسب و کارهایی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می‌کنند، به نوعی به سئو نیاز دارند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  نوشتن پروپوزال سئو در 10 گام

برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک استخدام و به کارگیری یک تیم سئو به صورت تمام وقت سخت و شاید نشدنی باشد. اینجا است که می‌توان از برون سپاری سئو و سایر مزایای آن برای کسب و کارهای مختلف بهره برد:

مقیاس پذیری

صاحبان و بنیانگذاران کسب و کارها همواره به فکر رشد و ترقی کسب و کار خود هستند. برون سپاری سئو می‌تواند به کسب و کارها کمک کند تا بدون نیاز به متحمل شدن هزینه‌های مداوم یا صرف زمان و پول زیاد، وقت و منابع خود را به ارتقا مهارت و آموزش کارکنان خود اختصاص دهند و به رشد و شکوفایی خود با سرعت بیشتری ادامه دهند.

دسترسی به مجموعه‌ای از استعدادهای ماهر

یکی از بهترین جنبه‌های برون سپاری سئو این است که مجموعه‌ای از بهترین انتخاب‌ها برای استخدام در دسترس شرکت‌ها و کسب و کارهای در حال پیشرفت وجود دارد. حالا شرکت‌ها می‌توانند به جای تمرکز بر متخصصان سئوی محلی، به کارشناسان سئو از سراسر کشور و حتی جهان دسترسی داشته باشند و از مهارت‌های آن‌ها به نفع کسب و کار خود سود ببرند.

صرفه جویی در پول

از لحاظ اقتصادی، برون سپاری سئو تقریباً همیشه مقرون به صرفه‌تر از استخدام استعدادهای تمام وقت است. چیزی که در اینجا مهم است این است که چگونه استعدادهای مناسب برای برون سپاری سئو را پیدا کنید و چگونه از آن‌ها استفاده کنید. همه کارشناسان سئوی برون سازمانی یکسان عمل نمی‌کنند و همه آن‌ها به یک اندازه پول نمی‌گیرند.

همچنین، برون سپاری سئو می‌تواند دریچه‌های جدیدی مقابل شما باز کند و تجارب و مهارت‌هایی را بیابید که تا به حال آن‌ها را ندیده بودید.

معایب برون سپاری سئو

همانطور که دیدیم، برون سپاری بهینه سازی موتورهای جستجو مزایای زیادی دارد، اما نباید از نکات منفی و معایب آن غافل شد:

فقدان حفظ دانش سئو در داخل سازمان

دانش سئو برای هر کسب و کاری که به ترافیک وب وابسته است ضروری است. بنابراین خوب است که دانش سئو در داخل یک سازمان یا شرکت حفظ شود و ماندگار باشد، زیرا کارشناسان داخلی سئو می‌توانند این دانش را به کل سازمان آموزش و انتقال دهند.

نداشتن نیروی وفادار و منابع اختصاصی

داشتن یک استراتژیست سئوی تمام وقت یا یک تیم سئوی حرفه‌ای در داخل سازمان به این معنی است که همیشه می‌توانید بلافاصله و بدون واسطه از تخصص آن‌ها استفاده کنید. با اینکه برون سپاری سئو به شرکت انعطاف پذیری بیشتری (از نظر بودجه) می‌دهد، اما کنترل و نظارت را نیز از بین می‌برد و ممکن است پروژه فوری شما به در دسترس بودن و حجم کاری فعلی سئوکارهای برون سازمانی وابستگی پیدا کند.

نداشتن تمرکز در طولانی مدت

برون سپاری سئو برای پروژه های کوتاه مدت یا مقطعی عالی است، اما حقیقت این است که کار سئو و ماهیت سئو نیاز به زمان دارد و همه تفاوت‌ها در استراتژی‌‌ها و برنامه‌های بلندمدت آشکار می‌شوند. پس شاید مجبور باشید روی یک تیم سئوی درون سازمانی بیشتر فکر کنید.

چرا باید در برون سپاری سئو دقت کنید؟

چرا باید در برون سپاری سئو دقت کنید؟

جدا از معایبی که در خصوص برون سپاری سئو ذکر کردیم، بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارها تجربه بدی در مورد برون سپاری سئو داشته‌اند. صادقانه بگوییم، بیشتر این تجربه‌های بد ناشی از برون سپاری سئو به خدمات دهندگان ارزان قیمت است.

مقوله سئو مبحث گسترده‌ای است. تولید محتوای باکیفیت و بکر، سئوی داخلی (on-page)، سئوی خارجی (off-page)، تحلیل داده‌های سئو و سئوی تکنیکال، همچنین داشتن تجربه کافی و کار در حوزه‌ها صنایع مختلف، از جمله پیش نیازهایی هستند که یک تیم سئوی خوب باید داشته باشد. شاید بهره مندی از دانش و تجربه چنین تیمی ارزان نباشد اما قطعا ارزش آن را دارد که در ازای هزینه بیشتر، سئوی سایت خود را به چنین گروهی بسپارید.

طبق آمارها، سئوی خوب می‌تواند درآمد یک کسب و کار را تا 35 درصد افزایش دهد. از این حقایق می‌شود نتیجه گرفت که باید در انتخاب تیم برون سپاری سئو دقت کرد. قیمت کم‌تر و ارزان‌تر نباید تنها ملاک و معیار شما در برون سپاری سئو باشد. در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت برای برون سپاری سئو از کجا شروع کنید تا با اطمینان خاطر در مسیر درست قدم بردارید.

انواع ارائه دهندگان خدمات سئو

شما می‌توانید خدمات برون سپاری سئو را از منابع مختلفی دریافت کنید:

این مطلب پیشنهاد می شود :  0 تا 100 آموزش و سفارش گویندگی تیزر تبلیغاتی+ مشاوره رایگان!

آژانس ها و موسسات سئو

طبق آمارهای سایت Clutch، که یک دایرکتوری از آژانس‌ها و موسسات سئو است، بیش از 36000 آژانس سئو در سراسر جهان وجود دارد. با شتاب گرفتن تجارت بدون مرز در چند سال اخیر، برون سپاری خدمات سئو به آژانس های خارج از شهر و حتی خارج از کشور به طور فزاینده‌ای رواج یافته است.

اگرچه اکثر آژانس های سئو به صراحت نمی‌گویند که می‌توانند خدمات خود را برچسب سفید بگذارند (برچسب سفید یا White label زمانی است که یک شرکت نام خود را از محصولات و خدمات خود حذف می‌کند و آن‌ها را تحت عنوان برند خریدار به فروش می‌رساند)، اما بهتر است با این آژانس‌ها تماس بگیرید تا ببینید آیا می‌توانید از این طریق با آن‌ها کار کنید یا خیر. اگرچه شرکت‌های برون سپاری اختصاصی سئو وجود دارند، با این حال یک آژانس سئو معمولی نیز می‌تواند به طور کلی همان نیازها را برطرف کند.

فریلنسرها یا مشاوران

برون سپاری سئو به طور مستقیم به افرادی مانند بازاریابان یا مشاوران آزادکار گزینه دیگری است که می‌توانید در نظر بگیرید و معمولا هزینه کمتری نسبت به برون سپاری به یک آژانس دارد. پلتفرم‌های زیادی هستند که به شما این امکان را می‌دهند تا متخصصان سئوی از پیش بررسی شده را جستجو کنید؛ فریلنسرهایی که مهارت‌های آن‌ها دقیقا با نیازهای پروژه شما مطابقت دارند. این روش باعث می‌شود فرآیند انتخاب بسیار کارآمدتر و بهینه‌تر شود.

فریلنسرها و مشاوران سئو معمولاً مقرون به صرفه‌تر از آژانس‌ها هستند، زیرا آن‌ها هزینه‌های سربار خاصی ندارند، بنابراین به دلیل هزینه‌های عملیاتی کمتر می‌توانند نرخ پایین‌تری را درخواست کنند. البته این را در نظر بگیرید که کار مستقیم با یک فریلنسر همیشه هم مناسب نیست، زیرا برخی از پروژه‌ها برای یک نفر خیلی بزرگ هستند. در این موارد، برون سپاری سئو به یک آژانس مناسب‌تر است.

مارکت پلیس های استعدادیابی

مارکت پلیس های استعدادیابی (Talent Marketplace) هزاران فریلنسر را فهرست می‌کنند، شما یک خلاصه از کارهایی که مورد انتظار شما است می‌نویسید و هر کدام از فریلنسرها که آمادگی همکاری با شما را داشته باشد مبه شما پاسخ می‌دهد. همچنین می‌توانید پروژه‌های سئوی موجود را که فریلنسرها برای مشتریان انجام داده‌اند بررسی کنید.

شما باید گزینه‌ها و افراد مختلف را به خوبی بررسی کنید. از آن‌ها نمونه کار بخواهید و نتایج پروژه‌‌های قبلی آن‌ها را مرور کنید. همچنین بهتر است با پروژه‌های کوچک و کوتاه مدت شروع کنید تا توانایی‌های آن‌ها را بسنجید. همچنین بهتر است اول با افرادی کار کنید که از نظر جغرافیایی نزدیک شما هستند و از نظر زبان، فرهنگ و روندهای کاری با اصول شما هماهنگی و انطباق دارند.

ارائه دهندگان خدمات برچسب سفید

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، برچسب سفید یا White label حالتی است که یک برند لوگو و نام خود را از روی محصولات و خدمات خود حذف می‌کند تا یک فروشنده معتبرتر و بزرگ‌تر محصولات آن‌ها را با نام برند خود بفروشد.

برای آژانس های دیجیتال مارکتینگ که خدمات سئو ارائه نمی‌دهند یا متخصص سئو در داخل شرکت خود ندارند، استفاده از خدمات برچسب سفید و برون سپاری سئو به یکی از ارائه دهندگان خدمات سئوی وایت لیبل گزینه خوبی است. این آژانس‌ها می‌توانند تمام خدمات سئوی شما را در فاصله زمانی کوتاه انجام دهند.

ارائه دهندگان سئوی برچسب سفید به روش‌های مختلفی با آژانس‌های بازاریابی کار می‌کنند:

  • خدمات برچسب سفید: همه کارها از طریق خود شما به مشتری انتقال داده می‌شود و ارائه دهنده برچسب سفید برای مشتری شما نامرئی است.
  • مدیریت اکانت برچسب سفید: یک مدیر یا استراتژیست حساب سئو با مشتری شما در ارتباط است اما برچسب سفید به این معنی است که این شخص به عنوان عضوی از تیم شما ظاهر می‌شود.
  • برون سپاری شفاف: در این مدل غیرمعمول‌تر، مشتری آگاه است که خدمات سئو توسط آژانس شما به یک ارائه دهنده خدمات سئوی دیگر برون سپاری می‌شود.

خدمات برچسب سفید سئو برای آژانس‌های بازاریابی کوچک و نوپایی که قصد دارند وارد عرصه سئو شوند و در آن رشد کنند بهترین گزینه ممکن است.

چگونه سئوی سایت خود را برون سپاری کنیم؟

چگونه سئوی سایت خود را برون سپاری کنیم؟

اگر تصمیم گرفته‌اید که سئوی سایت خود را به یک ارائه دهنده خدمات سئو برون سپاری کنید، موارد زیر را هنگام انتخاب گزینه‌های مختلف در نظر بگیرید:

تعریف هدف و گستره وظایف

همه پروژه‌های خوب با یک شرح خلاصه از کارهای موردنظر شروع می‌شوند. بنابراین در شروع پروژه خود وقت بگذارید و دامنه کامل پروژه را تعریف کنید. این به این معنی است که باید یک هدف را تعریف کرده و آن را ملموس و قابل اندازه‌گیری کنید، مانند «افزایش رتبه‌بندی جستجو برای نمایش در جایگاه 5 یا بالاتر برای کلمات کلیدی ....».

این یک هدف عالی و واضح است و هیچ ابهامی در مورد آن وجود ندارد. محدوده یا گستره وظایف به آنچه در پروژه گنجانده شده است اشاره دارد. سئو یک مقوله گسترده است و شامل سئوی درون صفحه، تحقیق کلمات کلیدی، لینک سازی، اطلاع‌رسانی، خلاصه محتوا، نوشتن محتوا، بهینه سازی محتوا و غیره می‌شود! در مورد آنچه به عنوان بخشی از گستره وظایف تعریف می‌کنید و انتظار انجام آن‌ها را دارید، واقعاً دقیق باشید.

تکرار پروژه

یکی دیگر از ملاحظاتی که باید در هنگام برون سپاری سئو به یک ارائه دهنده خدمات سئو در نظر بگیرید این است که آیا این پروژه قرار است فقط یکبار انجام شود یا به یک کار مداوم (به عنوان مثال: رسیدگی ماهانه) تبدیل خواهد شد. شاید هدف اولیه شما بیانگر این باشد که این یک پروژه یکباره است، اما همانطور که بسیاری از متخصصان سئو می‌گویند: "اگر ثابت بمانید، به عقب می‌روید". بنابراین، برای رقابت موثر بر روی عبارت‌های جستجوی پر رقابت، ممکن است لازم باشد که تحقیقات کلمات کلیدی و در نتیجه نوشتن و انتشار محتوای مداوم را در دستور کار خود قرار دهید.

وظایف و نقاط عطف

برای اینکه یک پروژه بزرگ را که بخش‌های مختلف زیادی دارد به خوبی مدیریت کنید باید تقسیم کار کنید و این پروژه را به وظایف و نقاط عطف کوچک‌تر تقسیم بندی کنید. برای پروژه‌های یکباره، نقاط عطف به طور کلی، به منظور تقسیم زمان پرداخت استفاده می‌شوند. اگرچه این مورد نیز به اندازه پروژه بستگی دارد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  تبلیغات تعاملی (Interactive advertising) چیست؟

جدا از نحوه و زمان پرداخت، نقاط عطف به شما کمک می‌کند تا پروژه خود را در طول زمان برنامه ریزی کنید. ممکن است گاهی پیش بیاید پروژه‌ای که فکر می‌کردید در عرض چند هفته به سرانجام می‌رسد، در واقع پس از برنامه ریزی نقاط عطف و در نظر گرفتن ملزومات، چند ماه طول بکشد.

بودجه

بدیهی‌ترین موردی که باید مدنظر قرار گیرد بودجه است. اگر قبلاً هیچ هزینه‌ای برای خدمات سئو پرداخت نکرده‌اید، باید شروع کنید و با ارائه دهندگان خدمات صحبت کنید تا هزینه پروژه خود را ارزیابی کنید. تنها از طریق قیمت گرفتن و دریافت پیشنهادات است که می‌توانید درک درستی از نرخ بازار برای نوع کاری که نیاز دارید به دست آورید.

تهیه و ارائه گزارش

یکی از مهمم‌ترین الزامات برون سپاری سئو گزارش‌دهی است که البته معمولاً نادیده گرفته می‌شود. شما باید به مشتریان یا ذینفعان یک پروژه گزارش‌هایی درباره پیشرفت و عملکرد ارائه دهید. هنگام برون سپاری سئو، این مسئولیت در درجه اول بر عهده ارائه دهنده خدمات سئو است. اما اگر بودجه‌ شما محدود است یا دوست دارید خودتان از اطلاعات و داده‌ها سردربیاورید، می‌توانید خودتان گزارش‌‌های لازم را آماده کنید.

انجام تحقیقات در مورد پیشینه سئوکار

مانند هر روال استخدامی دیگری، هنگام برون سپاری سئو حتما در مورد کاندیداها یا آژانس‌های مدنظر خود تحقیقات انجام دهید. از آن‌ها نمونه کار یا نتایج پروژه‌های سئوی آن‌ها را بخواهید. اگر در شبکه‌های مجازی و سایر پلتفرم‌های آنلاین فعال هستند (که باید باشند)، نظرات و انتقادات سایر کاربران یا مشتریان قبلی آن‌ها را جویا شوید.

با مشتریان قبلی آن‌ها تماس بگیرید و از آن‌ها بپرسید که کار با این فرد یا گروه چگونه بوده است، روند توجیهی چگونه بوده، آیا آن‌ها به موقع پروژه را تحویل داده‌اند، و آیا حاضرند باز هم با آن‌ها کار کنند؟

توجه به جزئیات قرارداد

اگر طرف مقابل را خوب نمی‌شناسید شاید بهتر باشد اول با پروژه‌های مقطعی و کوتاه مدت شروع کنید تا بتوانید نحوه عملکرد او را بسنجید. در این مرحله نیازی به بستن قرارداد با ریز جزئیات نیست. اگر از کیفیت کار راضی بودید، می‌توانید پروژه‌های طولانی‌تر را کلید بزنید. اگر پروژه بزرگی را برون سپاری می‌کنید، بهتر است تمام خواسته‌ها و شرایط خود را در قرارداد لحاظ کنید.

با اطمینان خاطر سئوی خود را برون سپاری کنید

برون سپاری سئو یک شیوه متداول و مقرون به صرفه است که هم به نفع آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ و فریلنسرهایی است که خدمات سئو ارائه می‌دهند و هم به سود کسب و کارهایی است که ترجیح می‌دهند به جای استخدام یک تیم، سئوی سایت خود را برون سپاری کنند.

برای برون سپاری سئو اول تحقیق کنید و فرد یا گروهی را پیدا کنید که معتبر و باتجربه باشد. نیازهای سئویی خود را دقیق مطرح نموده و انتظارات خود را روشن کنید. هزینه پیشنهادی را بررسی کنید. ملاک شما نباید قیمت ارزان باشد، بلکه باید کیفیت نهایی را در نظر بگیرید.

اگر به طرف ارائه دهنده سرویس هنوز اطمینان ندارید، با برون سپاری پروژه‌های کوچک توانایی او را بسنجید و بعد برای پروژه‌های بزرگ‌تر و طولانی مدت با او قرارداد ببندید.

اگر هنوز هم نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر دارید، کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ منتاپلاس در خدمت شما هستند.

منبع: https://www.seoptimer.com/

 

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.