9 ایده تولید محتوای اینستاگرام برای افزایش تعامل با مشتری

9 ایده تولید محتوای اینستاگرام برای افزایش تعامل با مشتری

فهرست مطلب (کلیک کنید )

بی تردید اینستاگرام همچنان یک پلتفرم جذاب برای کاربرانش محسوب می شود و  ثابت کرده یکی از پرسودترین پلتفرم ها برای بازاریابان و برندهایی است که قصد دارند نرخ تعامل با مشتریان را بالا ببرند. چالش اساسی زمانی پیش می‌آید که ما بخواهیم بدون ایجاد مزاحمت برای سرگرمی مخاطبان، از طریق پیج کاری، با آنها تعامل داشته باشیم. بدون شک این چالش می تواند جذاب هم باشد به شرطی که با ایده هایی خلاقانه و متفاوت نسبت به رقبا، به سراغ مخاطب برویم. در این مقاله از آزانس دیجیتال مارکتینگ منتا، 9 ایده تولید محتوای اینستاگرام را با شما در میان خواهیم گذاشت، که هم باعث متمایز بودن شما در مقایسه با رقبای تان می شود و هم نرخ تعامل با مشتریان را به طرز چشم گیر، افزایش خواهد داد. تا انتها با ما همراه باشید که قرار است کلی ایده ناب را با هم مرور کنیم!

چرا ایده تولید محتوای اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی دارد؟

منظور از تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

تولید محتوا در اینستاگرام یعنی محتوایی تولید کنیم که مناسب این پلتفرم باشد و ما را برای رسیدن به اهدافی که از پیش تعیین کرده ایم، کمک کند؛ بنابراین تولید هر محتوایی با هر کیفیتی، نمی تواند برای ما یا کسب و کار مان مفید باشد. برای موفقیت در زمینه تولید محتوا برای اینستاگرام، نیاز به استراتژی داریم که نقش اساسی در موفقیت ما دارد. ما در مقاله ای مجزا، تمام نکات پیرامون استراتژی محتوا در اینستاگرام را توضیح داده‌ایم.

چرا ایده تولید محتوای اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی دارد؟

وقتی که تصمیم به تولید محتوا برای اینستاگرام می گیرید، باید بدانید که محتوای تولید شده از دو منظر، بررسی شده و قضاوت خواهد شد؛ بنابراین هرچه ایده های شما بهتر و متفاوت تر باشد، شما زودتر به اهداف خود دست پیدا می کنید. تحقق این موضوع، یعنی شما با هزینه کمتر، دست آوردهای بزرگتری بدست می آورید که اتفاق بسیار جذابی است؛ اما محتوای تولید شده شما، توسط چه کسانی بررسی می شود:

  1. گروه اول، مربوط به الگوریتم اینستاگرام می شود که اقدام به مقایسه پیج های اینستاگرام با هم می کند. اگر کمی محتواهای موجود در اینستاگرام را با دقت دنبال کرده باشید، متوجه خواهید شد که فضای رقابتی از سوی این پلتفرم به وجود آمده، که افراد با تولید محتوا، با یکدیگر رقابت کرده و مخاطب بدست آورند. هر چه محتوای تولید شده از سوی شما، جذاب تر و خلاقانه تر باشد، اینستاگرام هم از شما حمایت کرده و مخاطبان بیشتری را به سمت شما می فرستد؛ هر چه تعامل این مخاطبان با پیج شما بیشتر شود، حمایت الگوریتم های اینستاگرام از شما روز به روز بیشتر خواهد شد. پس اگر پیش افتادن در رقابت برای شما اولویت دارد باید مبحث ایده تولید محتوای اینستاگرام را جدی تر بگیرید.
  2. گروه دوم کاربران یا همان فالوورها و دنبال‎کنندگانی هستند که به صورت مستقیم با آن‌ها سروکار دارید. جلب اعتماد فالورها که در نهایت منجر به تعامل با پیج شما می شود، یکی از مهم‌ترین مواردی است که در استراتژی بازاریابی محتوای خود باید همواره مد نظر داشته باشید. تولید محتوای اصولی برای جلب اعتماد کاربران نیز کاربرد دارد. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که تولید محتوا چه ارتباطی به جلب اعتماد کاربران پیدا می کند؟ توضیح آن کار سختی نیست؛ هنگامی که مخاطب برای اولین بار از پیج شما دیدن می کند، پست های منتشر شده شما را بررسی کرده و شاید برخی از آنها را باز کند. اگر پست‌هایی با محتوای خوب منتشر کرده باشید، آن‌ها به احتمال بالا شما را دنبال خواهند کرد. اما اگر هیچ محتوایی تولید نکرده باشید یا محتوای شما بی‌کیفیت یا کپی از پیج‌های دیگر باشد، نسبت به شما بی‌اعتماد خواهند شد و در نتیجه قید دنیال کردن شما را می زنند.
این مطلب پیشنهاد می شود :  دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک
 

9 ایده تولید محتوای اینستاگرام فوق العاده جذاب برای جذب مخاطب

9 ایده تولید محتوای اینستاگرام فوق العاده جذاب برای جذب مخاطب

به جرات می توان گفت، اکثر افرادی که در پلتفرم اینستاگرام فعالیت جدی و مستمر دارند، از اهمیت تولید محتوای قوی با خبر هستند، اما مشکل اینجاست که برای یافتن ایده، معمولا به بن بست می رسند؛ این بخش از مقاله، یافتن ایده تولید محتوای اینستاگرام را برای شما آسان خواهد کرد. ضمن اینکه این ایده ها، کاملا قابل گسترش هستند و از کنار هر یک، می توان به ایده های جدیدتری هم رسید:

راجع به رویدادها، پشت صحنه و نکات جالب کسب و کارتان تولید محتوا کنید

به تجربه ثابت شده است که کاربران در مورد افراد جالبی که در پشت صحنه کار می کنند کنجکاو هستند. بسیاری از برندها که شبکه های اجتماعی فعال و پر تعاملی دارند، محتوای زیادی در مورد ارزش های شرکت، تنوع، فرهنگ کاری، رویدادها، جشن های تعطیلات و غیره، تولید می کنند. به عنوان یک برند، می توانید نگرش متفاوتی را به دنبال کنندگان خود نشان داده و آنها را در جریان امور مربوط به کسب و کار تان قرار دهید؛ حتی به شیوه های خلاقانه ای می توانید از آنها بخواهید تا در تولید این محتواها با شما همکاری داشته یا به شما ایده بدهند. همین موضوع، نرخ تعامل و همراهی آنها را بشدت بالا خواهد برد.

راجع به نظرات مخاطبان واکنش داشته و برای تولید محتوا استفاده کنید

کامنت گذاشتن یکی از موثرترین راه ها برای شروع تعامل دو طرفه در اینستاگرام است. وقتی نسبت به نظرات مخاطبان بی تفاوت نباشید و آنها از سوی شما، واکنش هایی ببینند، هیجان بالایی پیدا کرده و به دنبال کردن و تعامل داشتن با شما، ترغیب خواهند شد. هرچه بیشتر به نظرات مخاطبان پاسخ دهید، آنها کسب و کار شما را بیشتر خواهند دید. پاسخ دادن به سوالات کلیدی از طریق نظرات یا تولید محتوای مناسب برای شفاف سازی، می تواند مستقیماً بر فروش شما تأثیر بگذارد. همچنین می‌توانید با پرسیدن نظر فالوورهایتان، تعامل ایجاد کنید؛ فقط مطمئن شوید که با برند شما مرتبط باشد.

با نظرسنجی از مخاطبان، خلاقانه ترین ایده تولید محتوای اینستاگرام در اختیار شماست!

می توانید آزمایش های متعددی را با استوری ها و استیکرهای اینستاگرام انجام دهید. این یکی از بهترین گام ها برای ایجاد یک جامعه وفادار است که احساس می کند به برند شما متصل شده است. می‌توانید از نظرسنجی‌ها، سؤالات و آزمون‌ها استفاده کرده و ایده بگیرید؛ زیرا مشارکت فعال کاربران، تعامل بسیار بهتری به ارمغان خواهد آورد تا اینکه شما یک سری پست ها را صرفا با سلیقه خودتان تولید کرده و منتشر کنید.

به عنوان مثال، یک برند نفتی مشهور در سطح دنیا، از طریق استیکر نظرسنجی اینستاگرام، ایده های تجاری مخاطبانش را جمع آوری کرد و مستقیماً از آنها پرسید که دلشان می خواهد چه چیزی را درباره شرکت بدانند. در ادامه، راجع به دغدغه ها و سوالاتی که پر تکرار بودند، شروع به تولید محتوا کرد.

ویدیوهای معرفی محصول، فوق العاده جواب می دهند

ساخت تیزر تبلیغاتی محصول، کار بسیار مهم و حرفه ای است که متاسفانه در کشور ما، خیلی اصولی روی آن کار نمی کنند. زمانی که محصول جدیدی قرار است عرضه شود، مهمترین نکته این است که به بهترین شکل ممکن، به عموم مردم اطلاع رسانی شده و معرفی شود. شما می توانید با تولید محتوای حساب شده، مجموعه ای از داستان ها را تعریف کنید که همگی نشان دهنده در راه بودن یک محصول جدید است؛ طی کردن درست این مسیر، قطعا مشتریان شما را هیجان زده خواهد کرد. ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام، مهارت بسیار مهمی است که باید صحیح و اصولی پیش برود.

این مطلب پیشنهاد می شود :  بازاریابی چریکی ؛ یک شیوه جذاب تبلیغاتی !

برای ایجاد کمپین های موفق، جذاب و آسان تر، کافی است جزئیات کافی در مورد محصول ارائه دهید تا کنجکاوی مخاطبان خود را برانگیزد. در اینجا چند ایده برای محتوای اینستاگرام برای انجام این کار وجود دارد:

  • شمارش معکوس: هر روز می توانید یک ویدیو را با شماره ای که تعداد روزهای باقی مانده تا ورود محصول به بازار را نشان می دهد، منتشر کنید.
  • به زودی: با ویدیوهای مرموز، می توانید خبر از اتفاق هیجان انگیزی بدهید که قرار است رخ بدهد. این شیوه در ایجاد عطش در مشتری، بسیار عالی جواب می دهد.
  • هشتگ های اختصاصی: هشتگ های مخصوص به محصول خود برای تیزر تبلیغاتی داشته باشید و هر زمان که پست جدیدی آپلود کردید یا کسی آن را به اشتراک گذاشت، از آن استفاده کنید.
  • همکاری با اینفلوئنسرها: یکی از بهترین راه هایی که باعث بازدید بیشتر محتوای تولید شده شما می شود، همکاری با اینفلوئنسرهاست. زمانی که محتوای تولید شده شما، از کیفیت بالایی برخوردار باشد، این شیوه تاثیر شگفت انگیزی روی جذب مخاطب خواهد داشت. از کنار اینفلوئنسر مارکتینگ به سادگی عبور نکنید.

ایده هایی که فرصت را برای مشتری محدود می کنند، عالی هستند!

بسیاری از مردم آماده خرید از طریق شبکه های اجتماعی هستند. اینستاگرام به یک پلتفرم محبوب برای فروش B2C تبدیل شده است؛ چراکه 26 درصد از کاربران اینستاگرام از این پلتفرم برای یافتن و خرید محصولات جدید استفاده می کنند. شما می توانید با تولید محتواهای جذاب، فرصت را برای مشتری محدود کنید و از آنها بخواهید که تا دیر نشده، اقدام به خرید کنند. این مدل از محتواها، خیلی سریع وایرال شده و مشتریان زیادی را به تعامل با پیج شما وا میدارد. اگر چنین کمپین‌هایی را به خوبی اجرا کنید، مخاطبان شما برای اینکه فرصت های احتمالی بعدی را از دست ندهند، همواره به پیج شما سر خواهند زد.

از بین بردن باورهای غلط، ایده بسیار پرطرفداری برای تولید محتواست!

باید راجع به این موضوع شفاف سازی شود و مخاطبان ما بدانند که همه اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی، درست نبوده و اطلاعات اشتباه بسیار فراوان راجع به مسائل مختلف، وجود دارد؛ بنابراین ممکن است تصورات نادرست زیادی پیرامون محصولات یا هر چیزی که به صنعت شما مربوط می شود، وجود داشته باشد. می توانید از این فرصت برای از بین بردن باورهای نادرست که به دلیل کمبود دانش و تبلیغات دهان به دهان می چرخد، استفاده کرده و بهترین ایده تولید محتوای اینستاگرام را داشته باشید.

در این مواقع، خود را بعنوان یک متخصص معرفی کنید و به مخاطبان این اطمینان را بدهید که قرار است تمام باورهای غلط را برای آنها روشن شده و دیگر مرتکب اشتباه نشوند؛ این کار به شما کمک می کند تا مخاطبان پیگیر و وفاداری بدست آورید که برای حرفهای شما، اعتبار بالایی قائل هستند. ضمن اینکه در نهایت در حال ساختن یک برند قابل اعتماد هستید.

به عنوان مثال، ناسا به عنوان یک پیشگام در فضا، حضور فعالی در اینستاگرام خود دارد، جایی که به طور منظم به دنبال کنندگان خود در مورد فضا آموزش می دهد. همچنین کارشناسان صنعت را به بحث در مورد موضوعات خاص و جلب بینندگان دعوت می کند. تمام این محتواها، روز به روز به اعتبار ناسا می افزاید و مخاطبان، اعتماد بیشتری می کنند.

از مخاطبان بخواهید برای شما محتوا تولید کنند!

با این شیوه، به جای اینکه خودتان بصورت مداوم با تولید محتوا درگیر باشید، می‌توانید از مردم بخواهید پست‌های مربوط به محصولات شما را به اشتراک بگذارند و از یک هشتگ خاص استفاده کنند. محتوای تولید شده توسط مخاطب، نیاز شما برای جلب اعتماد و نشان دادن رضایت مشتری را تا حدودی مرتفع خواهد کرد. همچنین با استفاده از هشتگ ها و اشتراک گذاری ها، آگاهی از برند شما را ارتقا می دهد.
این مطلب پیشنهاد می شود :  قیف بازاریابی محتوا | از مشاهده محتوا تا جذب مشتری
می‌توانید از کاربران بخواهید که شما را در پست‌ها و ویدیوهای خود منشن کنند و نحوه استفاده از محصولات و خدمات شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. استفاده خدمات شما توسط دیگران، اعتبار شما را بسیار بالا خواهد برد.

به عنوان مثال، بیشتر تعامل Airbnb در اینستاگرام توسط محتوای تولید شده توسط کاربر انجام می شود. مشتریان آن‌ها تصاویر و تجربیات خودشان از خدمات این کسب و کار را بصورت منحصر به فرد با یکدیگر در سراسر جهان، به اشتراک میگذارند. در واقع Airbnb با این شیوه، خدمات خود را از طریق توصیفات مشتریان، تبلیغ کرده و محتوای متعدد تولید می کند.

پست های چند اسلایدی؛ ایده تولید محتوای اینستاگرام برای تعامل بالا!

اگر شما برای تولید محتوا از این قابلیت اینستاگرام استفاده کنید، نرخ تعامل بسیار بالایی خواهید داشت. وقتی که شما یک پست چند اسلایدی تهیه کرده باشید، مخاطب به صورت ناخودآگاه تمایل دارد که تا انتهای اسلایدها را ببیند و همین موضوع دست شما را برای طراحی یک سناریو هوشمندانه باز خواهد گذاشت؛ شما می توانید یک ایده جذاب را از جایی شروع کرده و تا جایی که فکر میکنید، شما را به هدف می رساند، ادامه دهید. آمار و ارقام نشان می دهد که پست های چند اسلایدی، اگر درست طراحی شده باشند، نرخ تعامل بسیار بالایی می توانند داشته باشند. تمام تلاش ما یافتن ایده تولید محتوای اینستاگرام برای ایجاد ارتباط موثر با مخاطبان است؛ بنابراین طراحی چنین پست هایی ما را به هدفمان بسیار نزدیک خواهند کرد.

دغدغه های نسل Z را به عنوان ایده تولید محتوای اینستاگرام در نظر بگیرید!

34 درصد از کاربران شبکه‌های اجتماعی Gen-Z (نسل Z) هستند؛ بنابراین تولید محتوا برای این نسل و پاسخ به نیازها و دغدغه هایشان، نرخ تعامل بسیار خوبی برای شما و برند مورد نظرتان، ایجاد خواهد کرد. اگر محصولات و خدمات شما مورد نیاز نسل جوان است، نمی توانید بدون توجه به سلیقه آنها، محتوای موفق تولید کنید. ارتباط گرفتن با این نسل، قواعد خود را دارد و بهتر است برای به هدف زدن، خود آنها را به میدان آورده و از ایده های آنها برای تولید محتوا بسیار کمک بگیرید و  در نهایت به اندازه معقولی، به آنها اعتماد داشته باشید!

9 ایده تولید محتوای اینستاگرام فوق العاده جذاب برای جذب مخاطب

برگ برنده شما، ایده تولید محتوای اینستاگرام خلاقانه است و بس!

تعامل با شبکه های اجتماعی یک کار مداوم و در حال پیشرفت است. برای اینکه در بازی بمانید و از رقبا جلو بزنید، باید اشکال جدیدی از تولید محتوا را آزمایش کنید تا نرخ تعامل شما به صورت روزافزون افزایش پیدا کند. پیشنهادات و نکاتی که راجع به ایده تولید محتوای اینستاگرام در این مقاله برای شما مطرح کردیم، باعث وسعت دید شما خواهد شد؛ اما در نهایت این خود شما هستید که باید با آزمون و خطا و آزمایش کردن ایده های مختلف، بهترین و کاربردی ترین گزینه که برای کسب و کار شما بهتر جواب می دهد را انتخاب کنید.

در نهایت باید به این نکته اعتراف کنیم که خلاقیت صاحبان کسب و کار، نقطه پرگار برای دایره موفقیت محسوب شده و هر چه قدر در این زمینه پیشنهاداتی هم مطرح شود، باز هم برگ برنده را باید صاحبان بیزینس رو کنند. اگر شما هم ایده های جالبی برای تولید محتوای اینستاگرام دارید که تست شده و پاسخ مناسبی از آنها گرفته اید، از طریق بخش نظرات با ما و مخاطبان مان در میان بگذارید. بهترین ها را برای شما آرزومندیم!
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.