آموزش رایگان ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

فهرست مطلب (کلیک کنید )

بی‌تردید این روزها همه ما بیش از قبل به اهمیت آموزش ویدئو مارکتینگ پی برده‌ایم. حجم بالای تعاملات با محتواهای ویدیویی غیر قابل انکار بوده و شبکه های اجتماعی که بر پایه این قبیل محتواها بنا شده‌اند، بسیار بیش از سایر پلتفرم‌ها مورد توجه کاربران هستند. اینستاگرام در جذب مخاطب به قدری موفق عمل کرده که عده زیادی از صاحبان کسب و کار، هزینه‌های زیادی برای ساخت ویدیوی تبلیغاتی انجام می‌دهند. بدون شک ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام یک کار کاملا حرفه‌ای تلقی می‌شود و از عهده هر کسی بر نخواهد آمد. تا پایان این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا همراه باشید تا نکات اصلی پیرامون این موضوع را با هم مرور کنیم.

چرا به ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام نیاز داریم؟

اجازه بدید برای روشن شدن دلیل اهمیت ساخت کلیپ برای اینستاگرام، با یک سوال شروع کنیم. تصور کنید قرار است از یک پیج اینستاگرام، کالایی را خرید کنید. شما مایلید بیشتر از پیج هایی خرید کنید که تمام صفحه شان پر شده از عکس های تکراری و یکنواخت و بعد از مدتی مخاطب آن قدر عکس لباس دیده، به سیم آخر می زند و دیگر آن ها را دنبال نمی کند؟ یا پیج هایی که به طور مرتب برنامه ساخت ویدیو تبلیغاتی برای اینستاگرام دارند و شما از طریق ویدیو های آپلود شده می توانید جزئیات محصولات و خدمات را بهتر ببینید؟ ضمن اینکه کارشناسان دیجیتال مارکتینگ همواره عقیده دارند که محتوای ویدیویی یکی از بهترین انواع محتوا است که تا حدود زیادی توانسته روند بازاریابی محتوا را متحول کند.

در واقع زمانی که به سراغ پیج‌هایی می‌رویم که از قبل دارای استراتژی محتوا در اینستاگرام هستند کاملا احساس می‌کنیم وارد یک فروشگاه شده‌ایم که همه چیز سر جای خودش قرار دارد و انگار که بصورت حضوری مشغول خرید می‌شویم. به همین سادگی و  با ساخت کلیپ برای اینستاگرام روند رشدتان انفجاری می شود؛ بنابراین ضرورت تولید محتوا برای رقابت در دنیای دیجیتالی امروز را جدی بگیرید!

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

مخاطب شناسی در ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام چه جایگاهی دارد؟

ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام در ابتدا نیازمند شناخت دقیق از مخاطبان هدف و بررسی مخاطبان پیج اینستاگرام موردنظر است. برای ساخت تیزر تبلیغاتی تأثیرگذار باید آن را مطابق با مخاطبان هدف طراحی کرد. به‌عنوان‌مثال اگر مخاطبان شما کم‌ سن‌وسال هستند نمی‌توانید تیزری را طراحی کنید که ریتم آن پایین بوده و فقط یک فرد در حال صحبت کردن باشد، یا برعکس شما برای مخاطبانی با سن بالا نمی‌توانید از موشن گرافی موزیکال استفاده کنید زیرا عموما سنین بالا آن‌ را جدی نگرفته و تمام تلاش‌های شما به باد خواهد رفت. شناخت درست مخاطبان از واجبات ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام است.

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

از ساخت فیلم صنعتی گرفته تا ساخت کلیپ تبلیغاتی برای اینستاگرام، مراحلی پیش روی ما قرار دارد که باید یک به یک و به ترتیب طی شوند. مراحلی که برای ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام باید طی کنیم، عبارتند از:
 1. پیدا کردن ایده تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام: در ساخت کلیپ اینستاگرام، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، پیدا کردن ایده جذاب است. تجربه نشان می‌دهد که ایده‌های طنز برای محیط اینستاگرام که جنبه سرگرمی بیشتری دارد، موفق‌تر عمل می‌کنند. چنین ایده‌هایی اگر به خوبی پیاده شوند، باعث خواهند شد که مخاطب در مقابل ویدیوی تبلیغاتی شما گارد نگرفته و به راحتی با آن ارتباط برقرار کند.
 2. نوشتن سناریو: یادتان باشد که فضای عامیانه در تیزرهای اینستاگرامی بهتر جواب می‌دهد؛ پس هنگام نوشتن سناریو حتما به این موضوع توجه ویژه داشته باشید. در همان ابتدای تیزر، موضوع خود را مطرح کنید البته با یک سؤال، چالش و... و در راستای آن تیزر را پیش ببرید، با استفاده از اصل غافلگیری محصولتان را معرفی کنید تا در ذهن مخاطب جای بگیرد. یعنی سناریو را طوری بنویسید که در لحظات پایانی تیزر با یک غافلگیری روبرو شود.
 3. ضبط تیزر: تجهیزات لازم برای ساخت تیزر تبلیغاتی معمولا گران‌قیمت هستند. ما برای ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام، نیازی نداریم که خیلی هزینه کنیم اما کار باید با کیفیت مطلوب ضبط شده و منتشر شود. نورپردازی تیزر تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است و کیفیت ضبط را به شدت ارتقا خواهد داد. افراد متخصص در حوزه تیزر تبلیغاتی معتقدند که کیفیت نور از کیفیت دوربین هم مهم‌تر بوده و اثر بخشی بیشتری دارد. برای این که تیزر شما حرفه‌ای به نظر برسد و مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار بگیرد بهتر است از تصاویر حرکتی، نورپردازی رنگی، زاویه‌های متعدد و... استفاده کنید. این نوع ترفندها هنگام ضبط بسیار برای مخاطب جذاب است.
 4. تدوین و صداگذاری: بعد از ضبط تصاویر، نوبت به تدوین تیزر تبلیغاتی می‌رسد که بسیار بسیار مهم بوده و در واقع در این مرحله قرار است ماحصل تمام زحمات دیده شود. مسلما در کنار تصاویر باکیفیت، نیاز به صدای بسیار خوب هم داریم. ضبط صدا سر صحنه و صداگذاری هنگام تدوین، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند که به هیچ عنوان نباید سهل‌انگاری صورت بگیرد. صداگذاری خوب هنگام تدوین یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام است. صدا شامل آمبیانس (صدای محیط)، گویندگی تیزر تبلیغاتی، افکت‌های صوتی، موسیقی و دیالوگ و... می‌شود.
 5. بررسی نهایی و تحویل خروجی: بعد از اینکه تمام بخش‌های فنی مربوطه انجام شد، بررسی های نهایی انجام می‌گیرد و کارفرما نسخه نهایی نشده را مورد بازبینی قرار می‌دهد. اگر همه چیز به درستی انجام گرفته بود، خروجی نهایی گرفته می‌شود و تحویل کارفرما شده و پروژه به اتمام می‌رسد.
این مطلب پیشنهاد می شود :  بهترین نرم افزار ساخت تیزر تبلیغاتی در سال 2023

کاربردهای ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام چیست؟

سوالی که اکثر صاحبان کسب‌وکار از ما می‌پرسند این است که بعد از اتمام فرایند ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام، در چه بخش‌هایی می‌توان محتوای تولید شده را منتشر کرد. پلتفرم اینستاگرام سه راه ارتباطی برای ارتباط با مخاطب پیش‌بینی کرده و در اختیار کاربران قرار داده است که از هر کدام باید به نحو مقتضی استفاده کنیم:

 1. پست: در قسمت پست اینستاگرام چیزی که خیلی مورد توجه قرار می‌گیرد استفاده از هشتگ‌ها است و اگر قرار باشد پست ما به قسمت اکسپلور برود، باید از همین بخش صورت بگیرد. حتما از مزایای رفتن پست به اکسپلور اطلاع دارید. در اکسپلور مخاطبانی هم که شما را دنبال نمی‌کنند می‌توانند محتوای شما را ببینند. حالا اگر تیزر تبلیغاتی که شما ساخته‌اید، قابلیت تبدیل شدن به محتوای ویروسی را داشته باشد، دیگر همه چیز برای آگاهی از برند شما مهیا است؛ بنابراین با توجه به قابلیتی که ذکر کردیم، یکی از جاهایی که برای انتشار تیزر تبلیغاتی بسیار مناسب خواهد بود، پست‌های اینستاگرامی هستند. طراحی کاور جذاب و تیتر خیره کننده برای پست‌ها را به هیچ عنوان فراموش نکنید که بعنوان یک مکمل، بسیار تاثیرگذار خواهد بود. پنج ثانیه اول تیزرتان مهم‌ترین قسمت کل تیزر است و برای دیده‌شدن ادامه تیزر تبلیغاتی شما نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارد. بهتر است چه در هنگام طراحی ایده تیزر تبلیغاتی و چه در زمان نوشتن سناریو تیزر تبلیغاتی، به آن فکر کنید. شما باید جذابیت را در کنار، طنز، آموزش، معما و ... پیش ببرید البته نیازی نیست حتماً همه این موارد را با هم رعایت کنید؛ ولی اگر رعایت کردید پست شما بی‌نظیر خواهد بود.
 2. استوری: قطعا اطلاع دارید که در این قسمت، ویدیوهای کوتاه با مدت‌زمان محدود قرار گرفته می‌شود و دنبال‌کنندگان پروپاقرص خودش را هم دارد. اگر به ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام فکر می‌کنید استوری می‌تواند یکی از گزینه‌های موردتوجه باشد. در استوری‌ها، شما برای ساخت تیزر تبلیغاتی باید به‌صورت ویژه کار کرده و بادقت بیشتری سناریو را طراحی کنید؛ زیرا زمان بسیار محدود است و باید آن‌قدر جذاب باشد که مخاطب از استوری عبور نکند. برای این کار شما می‌توانید همان ابتدا یک چالش ایجاد کنید و خیلی سریع به سراغ این بروید که چالش مطرح شده با محصولات یا خدمات شما مرتفع خواهد شد.
 3. ریلز: با توجه به تجربیاتی که در زمینه استفاده از ریلز وجود دارد می‌توان گفت این بخش هم محدودیت زمانی دارد اما محدودیت آن دست‌وپاگیر نیست. در واقع آنقدر مورد توجه قرار گرفته که به یکی از قسمت‌های بی‌نظیر اینستاگرام تبدیل شده است؛ زیرا تقریباً از همه جای دنیا هرکسی به اینستاگرام دسترسی داشته باشد ممکن است محتوای شما را ببیند پس فرایند ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام در قسمت ریلز باید به گونه‌ای طراحی شود که از زمان کوتاه و بازدیدهای فراوانی که معمولا ریلزها دارند، بهترین بهره‌برداری را داشته باشیم. تجربه ما نشان می‌دهد که برای ساخت کلیپ اینستاگرام به جهت انتشار در قسمت ریلز بهتر است از ایده‌های طنز در کنار ریتم موسیقی جذاب استفاده کنیم.
این مطلب پیشنهاد می شود :  بیزینس پلن چیست و چگونه باید آن را بنویسیم؟

موفق‌ترین استراتژی ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

موفق‌ترین استراتژی ساخت کلیپ برای اینستاگرام

اهمیت ساخت تیزر تبلیغاتی جایی خودش را نشان می‌دهد که کسب‌وکارها برای افزایش فروش به سراغ این استراتژی می‌آیند. تجربه به ما نشان داده است که موفق‌ترین استراتژی ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام زمانی طراحی می‌شود که ما تمام جوانب را سنجیده باشیم. ما برای اینکه مطمئن شویم زحمات به هدر نخواهند رفت، باید اطمینان پیدا کنیم که مخاطب هدف ما محتوای تولید شده را دنبال می‌کند. برای حفظ ارتباط مستمر با مخاطب، نیازمند استراتژی هستیم. در واقع تیمی که قرار است ویدیوی تبلیغاتی را برای اینستاگرام بسازد باید به کارفرما توضیح دهد که به چه صورتی این تیزرها تولید و پخش خواهند شد و چه راهکاری برای استمرار ارتباط در نظر گرفته شده است. برخی از بهترین ترفندها را در این قسمت بررسی خواهیم کرد:

 • استفاده از استوری روزمره: یکی از بهترین راه‌های تعاملی این است که در استوری‌های روزمره برای محصولتان جایگاهی قائل شوید. در این مرحله می‌توانید مخاطبان را کنجکاو کرده یا نشانه‌هایی از خدمات خود را ارائه کنید تا سفر مشتری از مرحله ایجاد نیاز شروع شده و نهایتا به خرید ختم گردد.
 • پست‌های اسلایدی: قبل از اقدام به ساخت تیزر تبلیغاتی، از طریق پست‌های اسلایدی می‌توانید انگیزه لازم را ایجاد کنید تا هنگامی که تیزر تبلیغاتی خود را انتشار دادید، بیشترین بازخورد را خواهید داشت. به طور مثال می‌توانید سوالاتی را به وجود بیاورید یا چالش‌هایی را معرفی کنید که راه‌حل آن‌ها محصول شما باشد و با این کار مخاطبان خلا محصول شما را حس می‌کنند و بعد از مواجه شدن با تیزر، حداکثر تاثیرپذیری اتفاق خواهد افتاد.
 • پست معرفی محصول: اگر مراحل قبلی را به خوبی پیاده کرده باشید، ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام و انتشار به موقع آن، غوغا خواهد کرد. حالا که تیزرتان را به نمایش می‌گذارید لازم است از هشتگ‌های تاثیرگذار استفاده کرده و یک کپشن مناسب هم برای پست خودتان انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم برای نوشتن کپشن چنین پست‌هایی از افرادی کمک بگیرید که به خوبی تفاوت کپی رایتینگ و تولید محتوا متنی را می‌دانند.
 • پست و استوری‌ تعاملی: پس از انتشار محتوای تبلیغاتی مورد نظر و مانور روی آن کار شما به پایان نمی‌رسد بلکه وارد مرحله جدیدی از فعالیت‌هایتان می‌شوید. یکی از مهم‌ترین این فعالیت‌ها تعامل برقرار کرد با مخاطبان در مورد محصول و دریافت دیتا و بازخوردها است. مخاطبان را تشویق کنید که تیزر شما را بازنشر کرده و برای افراد مرتبط با خودشان ارسال نمایند. در نظر داشته باشید که یادآوری تیزر تبلیغاتی به مخاطب بسیار اهمیت داشته و هیچ گاه نباید از سوی شما فراموش شود.
این مطلب پیشنهاد می شود :  راهنمای جامع آگاهی از برند + اهمیت آن برای رشد کسب و کارها

ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام؛ ایجاد سرگرمی برای افزایش فروش

در این مقاله تلاش کردیم شما را با زوایای مهم ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام آشنا کنیم و همه نکات و مراحل را یک به یک شرح دهیم. تجربه ما نشان می‌دهد که وقتی صاحبان کسب و کار به صورت هدفمند وارد این عرصه می‌شوند، بهترین نتایج را کسب کرده و افزایش فروش فوق‌العاده‌ای را تجربه می‌کنند. چنانچه شما هم در استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود به این نتیجه رسیده‌اید که نیاز به ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام دارید، کارشناسان و مشاوران ما مشتاقانه آماده همکاری و ارائه مشاوره رایگان به شما هستند. بهترین ها را برای شما آرزومندیم.

 
اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.