سئو محلی (Local SEO) چیست؟ راهنمای کامل لوکال سئو 2022

سئو محلی (Local SEO)

فهرست مطلب (کلیک کنید )

همه ما می‌دانیم که بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو چقدر برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال مهم است. از سوی دیگر، سئو محلی یا لوکال سئو (Local SEO) قهرمان گمنام استراتژی‌های سئو محسوب می‌شود. در این مطلب مفصل در مورد سئوی محلی صحبت می‌کنیم و راه‌های بهینه سازی آن را بررسی می‌کنیم.

سئو محلی یا لوکال سئو (Local SEO) چیست؟

سئو محلی یا لوکال سئو (Local SEO) چیست؟

سئو محلی یا لوکال سئو (Local SEO) به بهینه سازی یک وب سایت برای رتبه بندی در جستجوهایی اشاره دارد که مختص یک منطقه جغرافیایی خاص هستند. گوگل به‌طور خودکار برخی از عبارت‌های جستجو را طوری اولویت‌بندی می‌کند که ابتدا نتایج محلی نمایش داده شوند. گاهی نیز برخی مشتریان کسب و کارهایی را که نزدیک محل زندگی آن‌ها است جستجو می‌کنند.

سئو محلی معمولاً شامل عباراتی در پرس و جوها می‌شود که محدودیت جغرافیایی ایجاد می‌کنند، مثلا وارد کردن نام شهر، یا افزودن عبارتی مثل "...نزدیک من" که گوگل، با توجه به موقعیت مکانی کنونی یا لوکیشن، جستجو را انجام می‌دهد. در واقع، فرمول اصلی سئو محلی شامل "خدمات + موقعیت مکانی" می‌شود.

چرا سئو محلی اهمیت دارد؟

با توجه به اینکه تجارت الکترونیک و کسب و کارهای اینترنتی در همه جای دنیا رو به گسترش هستند و رقابت شدیدی بین آن‌ها وجود دارد، سئو محلی می‌تواند یک عامل تعیین کننده در میزان موفقیت کسب و کارها محسوب شود. سئو محلی از سه طریق می‌تواند برای کسب و کارها مفید و موثر واقع شود:

بیشتر دیده می‌شوید

هدف از بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو این است که کسب و کار شما در رتبه بالاتری در صفحات نتایج جستجو (SERPها) قرار بگیرد. از آنجایی که رقبای شما در سطح محلی بسیار کم‌تر هستند، بنابراین شانس دیده شدن شما در سئوی محلی و گرفتن رتبه‌های بالاتر در گوگل بسیار بیشتر می‌شود.

به عنوان مثال، ممکن است مغازه شما یکی از سه فروشگاه لوازم التحریر شهر شما باشد. با اطمینان از اینکه استراتژی سئوی شما شامل بهینه‌سازی محلی است، تضمین می‌کنید که جستجوگران محلی سایت شما را در بالای SERP خواهند دید.

سئوی محلی باعث افزایش فعالیت‌های تجاری می‌شود

طبق آمارها، 78 درصد از جستجوهای محلی که با تلفن همراه انجام می‌شوند، به خرید حضوری ختم می‌شوند. مصرف کنندگانی که در جستجوی کسب و کارهای محلی هستنند اغلب اوقات به دنبال خدمات خاصی می‌گردند که احتمالاً اقدامی نیز از سوی آن‌ها در پی خواهد داشت. با این حال، اگر کسب و کار شما در نتایج جستجوی آن‌ها نمایش داده نشود، همه آن مشتریان با انگیزه را از دست خواهید داد. اینجاست که سئو محلی اهمیت خاصی پیدا می‌کند.

باعث افزایش اعتبار محلی کسب و کارها می‌شود

وقتی در فهرست پیشنهادات گوگل قرار بگیرید، جستجوگران به شما اعتماد می‌کنند و این اعتماد اعتبار شما را افزایش می‌دهد. این اعتبار فقط مخصوص مشتریان انسانی نیست بلکه بات‌های گوگل نیز که به دنبال اطلاعات و داده‌های مرتبط با پرس و جوهای محلی هستند، حساب خاصی روی کسب و کار شما باز می‌کنند.

فاکتورهای رتبه بندی لوکال سئو

فاکتورهای رتبه بندی لوکال سئو

عواملی که بر رتبه بندی سئوی محلی تاثیرگذار هستند عبارتند از:

مجاورت و نزدیکی

سئوی محلی کسب و کارهایی را در فهرست جستجو اولویت می‌دهد که به موقعیت جغرافیایی جستجوگر نزدیک‌تر هستند. دلیل این امر مشخص است: کسی که به دنبال قالیشویی می‌گردد ابتدا مناطق مجاور خود را در نظر می‌گیرد و بعد به مناطق دورتر نگاهی می‌اندازد. موتورهای جستجوی نیز این اصل را در سئوی محلی مدنظر قرار می‌دهند.

محبوبیت

اینجاست که بک لینک‌ها برای بازاریابی موتورهای جستجوی محلی بسیار مهم می‌شوند. آیا سایت‌های دیگر به سایت شما پیوند داده‌اند؟ آیا این بک لینک‌ها کیفیت و اعتبار دارند؟ گوگل از این فاکتورها برای تعیین رتبه سایت شما در سئو محلی استفاده می‌کند.

نظرات مشتریان

مشتریان همواره می‌خواهند بدانند که آیا افرادی مانند آن‌ها که از محصولات و خدمات یک کسب و کار استفاده کرده‌اند از آن راضی بوده‌اند یا خیر. یک نظرسنجی نشان می‌دهد که 63.3٪ از مشتریان اغلب قبل از بازدید از یک کسب و کار، در موتورهای جستجو نظرات و پیشنهادات دیگران را بررسی می‌کنند.

مرتبط بودن

گوگل همیشه سعی می‌کند چیزی را به جستجوگران نشان دهد که به دنبال آن هستند. این مرتبط بودن به کلمات و عبارات پرس و جو بستگی دارد. یعنی اگر یک مغازه بستنی فروشی دارید، نباید انتظار داشته باشید برای جستجوی «پیتزا فروشی» نمایش داده شوید، اما اگر در سئوی محلی روی منطقه و شهر نیز کار کرده باشید، ممکن است با جستجوی "پیتزا فروشی در (نام شهر یا منطقه)"، مغازه بستنی فروشی شما نیز نمایش داده شود. هرچه موضوع جستجو با فهرست شما مرتبط تر باشد، گوگل اولویت بالاتری برای نمایش شما در نظر می‌گیرد.

چطور سئوی محلی را بهبود دهیم؟

چطور سئوی محلی را بهبود دهیم؟

حالا که می‌دانید سئوی محلی چگونه می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند، وقت آن است که یاد بگیرید چگونه آن را بهبود دهید. برخی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بهبود جستجوی محلی انجام دهید عبارتند از:

 • حساب کسب و کار من در گوگل (Google My Business) را بهینه کنید.
 • سئوی داخلی (on-page) صفحات خود را برای جستجوی محلی بهینه کنید.
 • حتما سایت خود را برای دستگاه‌های تلفن همراه بهینه کنید.
 • نام، آدرس و شماره‌های تماس کسب و کار خود را به روزرسانی کنید.
 • سایر حساب‌ها و پل‌های ارتباطی (غیر از گوگل) با کسب و کار خود را بهینه کنید.
این مطلب پیشنهاد می شود :  بیزینس پلن چیست و چگونه باید آن را بنویسیم؟

اجازه دهید تک تک این موارد را با جزئیات بررسی کنیم و ببینیم چرا در سئو محلی اهمیت دارند.

 

1- کسب و کار من در گوگل (Google My Business)

اگر فقط یک کار باشد که برای سئوی محلی خود باید انجام دهید، این است که در Google My Business یک حساب ایجاد کنید. GMB (مخفف Google My Business) یک دایرکتوری اینترنتی رایگان است که ساعات، خدمات، اطلاعات تماس، لینک‌های وب‌سایت و توضیحات مختصری درباره کسب و کار شما را به کاربران اینترنتی نمایش می‌دهد. GMB مستقیماً در Google Maps ادغام شده است. کسب و کار من در گوگل را می‌توانید به عنوان یک دفترچه تلفن امروزی، فقط با اطلاعاتی بسیار بیشتر و وسیع‌تر، در نظر بگیرید.

کاربرانی که به دنبال یک کسب و کار محلی و خدمات و محصولات آن‌ می‌گردند، معمولا اولین جایی که بازدید می‌کنند GMB است. به عنوان صاحب یک کسب و کار می‌توانید به راحتی جایگاه کسب و کار خود را در صفحات نتایج (SERP) ارتقا دهید: فقط باید اطلاعات خود را در حساب کسب و کار من در گوگل، دقیق و صحیح وارد کنید.

برای اینکه لبتوانید اطلاعات حساب GMB را ویرایش کنید باید اول آن را «ادعا» (Claim) کنید. طبق آمارها، حدود نیمی از حساب‌های GMB کلیم نشده‌اند. این بدان معناست که این مشاغل هیچ راهی برای به اشتراک گذاشتن مهم‌ترین جزئیات کسب و کار خود با جستجوگران محلی ندارند.

انجام این کار (ادعای حساب GMB خود) ساده است. اگر در GMB حساب دارید ،کافی است روی «?Own This Business» (مالک این کسب و کار هستید؟) کلیک کنید. سپس از شما خواسته می‌شود که اطلاعات تأیید را ارسال کنید تا مالکیت خود را اثبات کنید.

اگر هنوز حساب GMB ندارید، می‌توانید از طریق صفحه ادمین گوگل مای بیزینس حساب ایجاد کنید. بعد از اینکه قدم اول، یعنی باز کردن حساب در GMB را برداشتید، مراحل بعدی برای بهینه سازی فهرست کسب و کار من در گوگل خود را تکمیل کنید:

وارد کردن اطلاعات دقیق

اطلاعات مربوط به کسب و خود را دقیق و کامل وارد کنید و یکبار دیگر هم بررسی کنید تا مطمئن شوید که اطلاعات اولیه شما مثل محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید، اطلاعات تماس، ساعات کاری، موقعیت مکانی و غیره به روز شده‌اند و در تمام کانال های بازاریابی شما یکسان و منسجم درج شده‌اند. انجام این کار فقط چند دقیقه طول می‌کشد، اما تا حد زیادی به ایجاد ارتباط و جلب اعتماد مشتریان شما کمک می‌کند. اطلاعات متناقض اعتماد را از بین می‌برد.

دسته بندی کسب و کار

GMB به شما امکان می‌دهد یک دسته بندی برای کسب و کار خود انتخاب کنید. موارد موجود را با دقت بخوانید و نزدیک‌ترین گزینه به رسته کاری خود را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید برای کسب و کارهایی که از بخش‌های مختلف تشکیل شده‌اند، خودتان زیرمجموعه‌ اضافه کنید. به عنوان مثال، اگر یک آتلیه عکاسی دارید، می‌توانید زیر شاخه‌هایی برای «عکاسی عروسی» و «عکاسی پرتره» و غیره ایجاد کنید. این کار به کسب و کار شما کمک می‌کند تا برای خدمات خاص‌تر در گوگل رتبه بگیرد.

اضافه کردن خدمات و محصولات

یکی دیگر از اطلاعات اولیه این است که چه چیزی می‌فروشید؟ GMB به مشتریان امکان می‌دهد مستقیماً از فهرست GMB شما خرید کنند. کل موجودی خود را فهرست نکنید - فقط پیشنهادات اصلی خود را برجسته کنید. شما می‌توانید نام محصولات کلیدی، قیمت‌ها، عکس‌ها و پیوندی به صفحه خرید ذکر کنید و مشتریان را تشویق کنید تا فوری اقدام کنند.

افزودن عکس و ویدئو

آیا می‌دانستید که می‌توانید عکس‌ و ویدیو نیز به فهرست GMB خود اضافه کنید؟ بسیاری از کسب و کارها تصاویری از ویترین فروشگاه خود، محصولات محبوب یا عکس‌های کارمندان خود را در حساب GMB خود قرار می‌دهند. به یاد داشته باشید که یک عکس می‌تواند به اندازه 1000 کلمه قدرت داشته باشد. پس از این پتانسیل برای جذب مخاطب بیشتر نهایت استفاده را ببرید.

نظرات مثبت مشتریان

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که 72٪ از مردم معتقدند که نظرات مثبت در گوگل باعث اطمینان بیشتر به کسب و کارها می‌شود. همچنین، نظرات مثبت مشتریان به گوگل نشان می‌دهد که شما یک کسب و کار معتبر هستید، بنابراین در استراتژی بهینه سازی جستجوی محلی شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

برای اینکه بتوانید نظرات مثبت مشتریان خود را دریافت کنید چند راه وجود دارد:

 • برای مشتریان خود یک لینک نظردهی سفارشی ارسال کنید.
 • روی رسید یا فاکتور از مشتری درخواست کنید که نظر خود را اعلام کند.
 • به تمام نظرات و انتقاداتی که در صفحه GMB خود دریافت می‌کنید پاسخ دهید.

2- سئو داخلی

سئو داخلی یا on-page به بهینه سازی هر صفحه از سایت شما مربوط می‌شود و هدف آن هدایت ترافیک ارگانیک است. سئو داخلی بیشتر بر سئو تکنیکال و سئو محتوا استوار است و شامل لینک سازی یا تبلیغات پولی نمی‌شود (این تکنیک‌ها جزو روش‌های سئوی خارجی محسوب می‌شوند).

شما به راحتی می‌توانید با استراتژی‌های سئوی داخلی، مرتبط بودن صفحات خود به جستجوهای محلی را افزایش دهید (همان طور که پیش از این گفتیم، عامل مرتبط بودن نقش مهمی در تعیین رتبه پرس و جوهای محلی ایفا می‌کند).

محتوای محلی

فرمول اصلی جستجوی محلی سئو را به خاطر دارید؟ خدمات + موقعیت مکانی.

این مطلب پیشنهاد می شود :  راهنمای جامع مهم‌ترین اصطلاحات گویندگی

اگر قبلاً سایت و محتوای خود را برای محصولات یا خدمات خود بهینه کرده باشید، حالا ایجاد محتوایی که شامل عبارات جستجوی محلی شما نیز باشد، بلافاصله موقعیت شما را در SERP تقویت می‌کند.

این محتوای بهینه شده می‌تواند بخشی از یک محتوای پیلار (یک محتوای سطح بالا است که به طور کلی یک موضوع اصلی را پوشش می‌دهد و از آن به مقالات دیگر که به طور خاص به موضوعات مرتبط و فرعی‌تر می‌پردازند پیوند داده می‌شود)، وبلاگ‌ها و پست‌های شما در شبکه های اجتماعی باشد. برای مثال، صفحه «درباره ما» شما ممکن است به نحوه خدمات‌رسانی شما در شهرتان اشاره کند (به عنوان مثال «تنها نمایندگی (فلان برند) در شهر ....»)، و پست‌های وبلاگ شما موضوعاتی مانند «بهترین پیشنهادات ما در شمال غربی (شهر)» را با جزئیات کامل‌تر شرح دهند.

استفاده از نام شهرتان

برچسب‌ها (تگ‌ها) و توضیحات متا بهترین جاها برای بهینه سازی جستجوی محلی هستند. حتما از برخی از کلمات کلیدی ارزشمند خود برای نشان دادن منطقه جغرافیایی و شهری که کسب و کار شما در آن فعالیت می‌کند استفاده کنید. در هر محتوایی که منتشر می‌کنید نام شهرتان را به هر شکلی که می‌توانید ذکر کنید:

 • توضیحات متا
 • عنوان اصلی صفحه و عنوان سئو
 • زیر عنوان‌های H2 و H3
 • عنوان عکس‌ها یا متن جایگزین تصاویر (alt)

از قابلیت تکمیل خودکار گوگل یا یک ابزار قدرتمند برای تحقیق کلمات کلیدی کمک بگیرید و عبارات پرجستجو و کاربردی را مطابق با نام شهر خود پیدا کنید. نظرات مشتریان و داستان‌های خبری که به یک موقعیت یا مکان جغرافیایی خاص (به خصوص اگر کسب و کار شما در آن منطقه واقع شده است) مربوط می‌شوند، یک راه عالی برای هدف قرار دادن سئو محلی هستند.

افزودن گوگل مپ (Google Maps) به سایت خود

شما به راحتی می‌توانید نقشه گوگل یا گوگل مپز را با جزئیات کامل موقعیت مکانی و حتی مسیریابی دقیق به محل استقرار کسب و کارتان در سایت خود جاسازی کنید. هنگام مشاهده و انتخاب موقعیت مکانی خود در Google Maps، به سادگی روی نماد "share" (اشتراک گذاری) کلیک کنید و گزینه "Embed map" را انتخاب کنید.

جاسازی نقشه گوگل چندین مزیت برای شما دارد:

 • پیدا کردن شما را برای مشتریان راحت‌تر می‌کند.
 • مراجع موثق و دقیق بیشتری به گوگل ارائه می‌دهد.
 • با نمایش پارکینگ‌ها، هتل‌ها و رستوران‌های نزدیک (یا هر کسب و کار یا مکان دیگری) مشتریان جدید را به بازدید تشویق می‌کند.

نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که الگوریتم های جدید گوکل روی سایت‌هایی که در صفحات مختلف نقشه‌های متعدد و متفاوتی را جاسازی می‌کنند حساس است.

همیشه موقعیت جغرافیایی واقعی خود را در گوگل مپز تعیین کنید. اصلا سعی نکنید یک حساب گوگل جداگانه برای هر شهر درست کنید و از این طریق سئو محلی خود را تقویت کنید. گوگل به سختی این گونه فعالیت‌ها را جریمه می‌کند.

3- بهینه سازی برای موبایل

طبق تحقیقات انجام شده، سئوی محلی زمانی بیشترین سود را خواهد داشت که سایت شما برای دستگاه‌های موبایل بهینه شده باشد. 76 درصد از مصرف کنندگانی که یک کسب و کار محلی را جستجو می‌کنند در ظرف 24 ساعت از آن مکان بازدید می‌کنند.

علاوه بر این، 86٪ از مردم از Google Maps برای یافتن کسب و کارهای محلی استفاده می‌کنند. این آمارها نشان می‌دهند که جستجوهای تلفن همراه به احتمال زیاد مبتنی بر عمل هستند، یعنی وقتی یک کاربر در حال حرکت چیزی را جستجو می‌کند، نه صرفاً برای مرور بلکه برای انجام یک اقدام فوری این کار را می‌کند. حالا اگر سایت شما برای جستجو با موبایل بهینه نشده باشد، فرصت‌های زیادی را از دست خواهید داد.

سازگاری سایت‌ها با دستگاه‌های موبایل و تبلت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رتبه بندی در گوگل نیز محسوب می‌شود. این روزها، تمام طراحان سایت از همان ابتدا به بهینه سازی وب سایت‌ها برای موبایل توجه می‌کنند. اما اگر سایت شما قدیمی است و هنوز برای نمایش در دستگاه‌های موبایل بهینه نشده است باید زودتر دست به کار شوید.

بهینه سازی یک وب سایت قدیمی برای موبایل گاهی اوقات ممکن است نیازمند طراحی مجدد باشد، اما گاهی نیز چند ترفند ساده می‌تواند این کار را انجام دهد. نکته اصلی که باید هنگام بهینه سازی موتورهای جستجوی محلی و بهینه سازی موبایل در نظر داشته باشید این است: محتوا باید به سرعت بارگیری شود، به راحتی قابل کلیک باشد و عاری از عناصر مزاحم و ناامیدکننده باشد.

به طور کلی، مصرف کنندگان هنگام مرور یک وب سایت با تلفن همراه به دنبال این موارد هستند:

 • وب سایت و محتوای آن به سرعت بارگذاری شود.
 • پنجره‌های پاپ آپ یا تبلیغات مزاحم وقت آن‌ها را نگیرد و حواس آن‌ها را پرت نکند.
 • به راحتی در صفحه بالا و پایین بروند.
 • اندازه و رنگ عناصر صفحه، چه عکس‌ها، چه متن و چه دکمه‌ها مناسب و قابل خواندن و کلیک کردن باشند.

4- نام، آدرس، شماره تماس (NAP)

هر صفحه‌ای در اینترنت ممکن است به کسب و کار شما اشاره کند. مقاله‌های خبری، پست‌های وبلاگ، صفحات رسانه‌های اجتماعی و فهرست‌های وب، همگی اطلاعات پایه‌ درباره کسب و کارهای محلی ارائه می‌دهند؛ اطلاعاتی که از سه بخش اصلی تشکیل می‌شوند:

 • نام (Name)
 • آدرس (Address)
 • شماره تماس (Phone Number)
این مطلب پیشنهاد می شود :  برون سپاری سئو | مزایا، خطرات و نحوه انجام آن

مسلما وب سایت شما به اندازه این سه مورد مهم است، اما اصطلاح NAP شامل این اطلاعات می‌شود که برای شناسایی یک کسب و کار از همه چیز مهم‌تر هستند. به 2 دلیل اطلاعات این سه مورد باید همیشه دقیق و همه جا یکسان باشند.

دلیل اول: اگر مشتریان نتوانند اطلاعات قابل اعتماد و ثابتی پیدا کنند، باعث ناامیدی آن‌ها می‌شود.

دلیل دوم: گوگل اطلاعات NAP متناقض را به عنوان نشانه‌ای از غیرقابل اعتماد بودن تفسیر می‌کند.

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که با شماره تماس درج شده در GMB تماس گرفته باشیم تا ببینیم واقعا به جایی که به کسب و کار مربوط متصل است یا به جایی که اصلا انتظار نداریم وصل است! پس به یاد داشته باشید که حتما شماره تماس درست و قابل اعتماد را درج کنید.

گوگل به اطلاعات ثابت یک کسب و کار که در صفحات و حساب‌های مختلف یکسان باشند امتیاز می‌دهد، بنابراین ارزش دارد که اطلاعات نادرست یا ناقص را در هر جایی که مرتبط با کسب و کار شما است بیابید و برطرف کنید. اصلاح این اطلاعات در صفحاتی که مدیریت می‌کنید، مانند فهرست GMB و صفحات شبکه‌های اجتماعی، فقط چند دقیقه طول می‌کشد.

شناسایی و اصلاح اطلاعات در سایت‌ها یا صفحاتی که مدیریت آن‌ها دست شما نیست ممکن است زمان بیشتری ببرد. ابزارهایی مثل Ahrefs و Yext می‌توانند کمک زیادی در زمینه یافتن این گونه صفحات به شما دهند.

5- حساب های غیر از گوگل

در حالی که گوگل بیش از 90 درصد از جستجوها در سراسر جهان را به خود اختصاص می‌دهد، بهینه سازی فهرست‌ها و حساب‌های دیگر نیز بسیار مهم است. حتی اگر سایر حساب‌های شما اولین نقطه تماس مصرف کنندگان نباشند، باز هم مسیرهایی را به سمت شما باز می‌کنند که می‌تواند استراتژی سئو محلی شما را تقویت کنند.

Yelp

سرویس Yelp که از طریق وب سایت Yelp.com و اپلیکیشن‌های موبایلی در دسترس است، مخصوص نقد و بررسی کسب و کارهای مختلف طراحی شده و بیشتر به خاطر نقد رستوران‌ها و مکان‌های تفریحی و سرگرمی شناخته شده است. حدود 73 میلیون نفر ماهانه از Yelp استفاده می‌کنند، بنابراین فکر خوبی است که کسب و کار خود را با Yelp در معرض دید کاربران قرار دهید.

مانند کسب و کار من در گوگل (GMB)، Yelp نیز دارای نمایه‌های تجاری قابل تنظیم است. اطمینان حاصل کنید که صفحه شما کامل و دقیق است و به سؤالات یا نظراتی که در صفحه خود می‌بینید، به سرعت پاسخ دهید. نقدها و نظرات Yelp باعث تقویت نتایج گوگل نیز می‌شود، زیرا گوگل Yelp را به عنوان یک منبع معتبر می‌شناسد که به صفحه شما اعتبار می‌بخشد.

Yellow Pages

در گذشته، همه خانه‌ها یک دفترچه بزرگ در یکی از کشوها داشتند که فهرستی از شماره تماس‌های مختلف را در آن نگه می‌داشتند. حالا صفحات زرد یا Yellow Pages اطلاعات تماس کسب و کارها را در فضای آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما نیز می‌توانید به صورت رایگان از این سرویس استفاده کنید و آن را به‌روزرسانی نمایید.

با اینکه اکثر خریداران سفر خود را با جستجو در yellowpages آغاز نمی‌کنند، اما این سایت فهرست تجاری معتبری را ارائه می‌دهد که توسط گوگل ایندکس می‌شود.

Bing

Bing موتور جستجوی متعلق به مایکروسافت است و بعد از گوگل، محبوب‌ترین موتورجستجوی جهان است. با اینکه بینگ بعد از گوگل در رتبه دوم قرار دارد، اما همچنان بیش از 1 میلیارد کاربر ماهانه از آن استفاده می‌کنند.

اگرچه ممکن است وسوسه شوید که تمام تخم‌مرغ‌های خود را در سبد گوگل قرار دهید، اما از این واقعیت غافل نشوید که Bing به سرعت و به شدت در حال رشد است. علاوه بر این، رقبای شما احتمالاً هیچ توجهی به بهینه سازی Bing ندارند و این می‌تواند فرصت خوبی برای شما باشد تا در نتایج جستجوی بینگ از رقبا پیشی بگیرید.

HotFrog

Hotfrog یک دایرکتوری است که منحصراً برای صاحبان مشاغل کوچک طراحی شده است. HotFrog به شما امکان می‌دهد اطلاعات مربوط به کسب‌ و کار، کوپن‌ها، عکس‌ها و توصیفات خود را آپلود کنید، دقیقاً مانند Google My Business.

استفاده از این پلتفرم رایگان است و توصیه می‌کنیم از آن به عنوان یک مرجع وب مفید دیگر برای افزایش اعتبار خود استفاده کنید. هنگام تنظیم لیست HotFrog خود، حتما آن را برای عبارات جستجوی سئو محلی، به ویژه کلمات کلیدی طولانی، بهینه سازی کنید تا حداکثر ترافیک ممکن را به خود اختصاص دهید.

همین حالا سئوی محلی خود را بهینه کنید

همین حالا سئوی محلی خود را بهینه کنید

اگر از قبل با تکنیک‌های سئو آشنایی دارید، پس بسیاری از استراتژی‌هایی را که باید برای بهبود سئو محلی خود به کار بگیرید می‌توانید به آسانی پیاده سازی کنید.

به خاطر داشته باشید که 46٪ از تمام جستجوهای گوگل محلی هستند و این جستجوگران انگیزه بالایی برای خرید واقعی در یک بازه زمانی کوتاه دارند. سئوی محلی به شما کمک می‌کند تا برای کاربران ارزش ایجاد کنید و اعتبار کسب و کار خود را افزایش دهید. اگر هنوز هم نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر دارید، کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا در خدمت شما هستند.

منبع: https://www.seoptimer.com/

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.