13 مورد از بهترین ابزارهای تشخیص محتوای کپی

ابزارهای تشخیص محتوای کپی

فهرست مطلب (کلیک کنید )

در دیجیتال مارکتینگ به‌منظور جلوگیری از جریمه‌های سئو، زمانی که با نویسندگان مختلف کار می‌کنید باید مطمئن شوید که محتوای تحویلی آن‌ها تکراری نیست.

یک وب‌سایت زمانی می‌تواند در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالایی کسب کند که دارای محتوای واقعی و جذاب باشد. اگر یک وب‌سایت حرفه‌ای دارید، پس باید از این واقعیت آگاه باشید که سایت شما نمی‌تواند حاوی محتوای کپی باشد. نوشتن محتوا پایه‌ای است که می‌توانید بر اساس آن یک وب‌سایت تجاری قوی بسازید. اگر گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری متوجه شود که شما از محتوای کپی شده در وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، جریمه خواهید شد. در چنین شرایطی تمام تلاش شما برای طراحی سایت تجاری موفق، بی ثمر خواهد بود. باید بدانید که با وجود سایت تشخیص کپی بودن مقاله، کار برای چک کردن این موضوع آسان‌تر و دقیق‌تر شده است.

در ادامه این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، فهرستی از بهترین ابزارهای تشخیص محتوای کپی رایگان را گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند، مشخص نمایید آیا متن تهیه شده کپی شده یا اختصاصی است.

 چگونه بفهمیم یک مقاله کپی است ؟

راه های گوناگونی وجود دارد که می‌توان کپی بودن متن را تشخیص داد و از انتشار و در نهایت تاثیر منفی آن روی سئو سایت، جلوگیری کرد. در این مقاله تلاش خواهیم کرد که برای شما توضیح دهیم  تشخیص کپی بودن محتوا چگونه است. برای رسیدن به این هدف میتوان از ابزارهای گوناگونی که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد به بهترین شکل بهره ببرید.

ابزار تشخیص محتوای کپی و تاثیر محتوای کپی در سایت

در بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا همان سئو از عبارت duplicate content به معنای محتوای تکراری استفاده می‌شود. زمانی که بتوان یک محتوا با URLهای مختلف را در موتورهای جستجو یافت، محتوای تکراری ایجاد می‌شود. این وب‌سایت‌ها با محتواهای کپی می‌توانند تأثیر منفی بر رتبه‌بندی SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) داشته باشند.

ازآنجایی‌که موتورهای جستجو سعی دارند تا بهترین نتایج را به کاربران هنگام سرچ کلمات کلیدی نمایش دهند، بنابراین طبیعی است که با محتوای کپی شده حتی اگر کیفیت بالایی داشته باشد، مقابله کند. ابزارهای تشخیص محتوای کپی برای ردیابی URLها با محتوای کپی در موتور جستجو استفاده می‌شود.

ابزارهای تشخیص محتوای کپی چگونه کار می‌کنند؟

ابزارهای تشخیص محتوای کپی بر اساس همان اصل موتور جستجوی Google برای شناسایی موارد کپی وب عمل می‌کند. این ابزارها یک بخش به‌صورت تصادفی از متن وب‌سایت را گرفته و بررسی می‌کند که آیا صفحه یا متنی مشابه آن محتوا در وب وجود دارد یا خیر. در صورت یافتن وب‌سایت‌هایی با محتوای مشابه، ابزار تشخیص محتوای کپی موضوع را نشان می‌دهد.

برخی از ابزارها URL که محتوای تکراری در آن یافت شده است و همچنین بخش‌هایی که ممکن است تکراری باشند، را نشان می‌دهد. برخی از این ابزارها تنظیماتی دارند که می‌توانید مشخص کنید تا چند کلمه پشت‌سرهم را کپی در نظر بگیرند. البته فراموش نکنید ابزارها همیشه می‌توانند خطا داشته باشند و میزان دقت آن‌ها پایین باشد.

استفاده از گوگل برای بررسی محتوای کپی( تشخیص کپی بودن متن در گوگل)

شاید به جرات بتوان گفت مطمئن ترین و  راحت ترین روش تشخیص محتوای کپی شده و تکراری این است که حدود ده کلمه را از ابتدای یک جمله کپی کرده و سپس آن را در گوگل جستجو کنید. این روش در واقع روش پیشنهادی گوگل برای بررسی محتوا است. اگر این را کار را برای یک محتوا در وب‌سایت خودآزمایش کنید، باید صفحه وب خود را در ابتدای نتایج مشاهده کنید و در حالت ایده‌آل هیچ نتیجه دیگری نداشته باشید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  تکنیک های تولید محتوا در یوتیوب در سال 2023

اگر وب‌سایت‌های دیگر نیز مانند سایت شما نمایش داده می‌شوند، گوگل نشان می‌دهد که منبع اصلی همان نتیجه‌ای است که ابتدا مشاهده می‌شود. اگر وب‌سایت نیست، ممکن است مشکل محتوای تکراری داشته باشید. این فرایند را با آزمایش چند جمله کوتاه تصادفی از متن خود در Google تکرار کنید.

ابزار های مختلف تشخیص محتوا کپی شده و کپی بودن متن

شاید سوال شما این باشد که به غیر از گوگل، چگونه محتوای کپی را تشخیص دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که  ابزارهای پولی تشخیص محتوای کپی وجود دارند اما همانطور که وعده داده بودیم، قصد داریم ابزارهای رایگان تشخیص محتوای کپی را به شما معرفی نماییم.

DupliChecker

DupliChecker یک ابزار ساده برای یافتن محتوای کپی در اینترنت است که توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. طیف گسترده ای از انواع فایل‌ها، از جمله.rtf، txt،.tex،.docx، و.doc، و بسیاری دیگر را می پذیرد.

امکانات:

 • یکی از ابزارهای تشخیص محتوای کپی که به شما این امکان را می‌دهد تا حداکثر 1000 کلمه متن را در یک‌زمان جستجو کنید.
 • این امکان را به شما می‌دهد که متن را در قسمت جستجو کپی و بررسی کنید.
 • این ابزار نتیجه را به‌صورت درصد نمایش می‌دهد.
 • ابزاری برای بازنویسی متن و حذف محتوای کپی فراهم می‌کند.
 • رابط کاربرپسند دارد.
 • لینک و متن کپی شده را نیز در گزارش‌های خود نشان می‌دهد.
ابزارهای تشخیص محتوای کپی + وب سایت ها و ابزارهای تشخیص محتوای کپی

 

CopyScape

CopyScape یکی از ابزارهای تشخیص مبتنی بر ابر است. به سادگی با تایپ URL مقاله اصلی می‌توانید کپی بودن یک محتوا را بررسی کنید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد به‌طور نامحدود کپی‌های صفحه وب را اسکن کنید. گزارش مفصلی از محتوا ارائه می‌دهد، و اگر محتوای حپی شده ای وجود داشته باشد، جملات با رنگ قرمز مشخص می شوند.

امکانات:

 • محتوا به‌صورت دسته‌ای جستجو می‌شود.
 • به شما این امکان را می‌دهد دو قسمت از محتوا را در کنار هم مقایسه کنید.
 • این ابزار دارای یک پروفایل خصوصی است که به شما این امکان را می‌دهد بخش تکراری را در متن خود بررسی کنید.
 • امکان مدیریت و ردیابی محتوای تکراری را فراهم می‌کند.
 • رابط کاربرپسند دارد.

 Grammarly

یکی دیگر از ابزارهای تشخیص محتوای کپی خوب، Grammarly است. اگر وبلاگ‌نویس هستید یا در حوزه بازاریابی محتوا فعالیت دارید، توصیه می کنیم از این فناوری استفاده کنید. این برنامه می‌تواند به شما در شناسایی تمام متنی که کپی شده است کمک می‌کند. یکی از بزرگترین ابزارهای بررسی محتوای کپی است که به‌صورت آنلاین موجود است. این ابزار رایگان نیست.

این مطلب پیشنهاد می شود :  رمز و راز کسب درآمد از گویندگی در سال 1402

امکانات:

 • این برنامه به شما این امکان را می‌دهد تا یک جستجوی دسته‌ای از محتوا را انجام دهید.
 • با مقایسه متن شما با بیش از هشت میلیارد صفحه وب، کپی بودن محتوا را تشخیص می‌دهد.
 • شامل انواع سبک‌های نوشتاری و همچنین نکات دستور زبان، واژگان و نحو است.
 • گزارش سریع Grammarly به شما می‌گوید که چقدر از محتوا تکراری در متن وجود دارد.

Plagiarism Checker X

PlagiarismChecker به شناسایی و مقایسه محتواهای مشابه و کپی کمک می‌کند. Plagiarism Checker X یک برنامه جامع است. به سادگی آن را روی رایانه خود نصب می‌کنید و آماده کار است. برای بررسی محتوا، می‌توانید آدرس سایت را وارد کنید، یا مقاله را درآن وارد کنید. یکی از مؤثرترین بررسی های سرقت علمی رایگان در اینترنت است.

امکانات:

 • یکی از بزرگ‌ترین ابزارهای تشخیص محتوای کپی است که محتوای شما را برای کلمات یا جملات تکراری اسکن می‌کند و به‌سرعت آنها را تشخیص می‌دهد
 • محتوا را اسکن می‌کند، هر جمله را برای شباهت بررسی می‌کند و درجه شباهت را از هر منبع نشان می‌دهد.
 • مربیان، مدیران وب‌سایت و گروه‌ها از آن در بیش از 60 کشور استفاده می‌کنند.

Plagscan

Plagscan یکی از موثرترین ابزارهای تشخیص محتوای کپی است که به شما این امکان زا می‌دهد درصد متن کپی را در یک محتوا یا مقاله تعیین کنید. این ابزار تجزیه و تحلیل گزارش ها را به‌صورت PDF یا Word ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های Plagscan:

 • تمام موارد مشابه یا کپی در مقالات توسط این برنامه مشخص می‌شوند.
 • بدون اتصال به اینترنت کار می‌کند.
 • گزارش سرقت ادبی را می‌توان با دیگران به اشتراک گذاشت.
 • می‌توانید یک فایل را با کشیدن و رهاکردن آن از فضای ذخیره‌سازی ابری، رایانه شخصی یا ... بررسی کنید.
 • به شما امکان اشتراک‌گذاری یا حذف فایل‌های خود را می‌دهد.
ابزارهای تشخیص محتوای کپی + ابزارهای رایگان تشخیص محتوای کپی

 

سایر ابزارهای تشخیص محتوای کپی

در زیر سایر ابزارهای تشخیص محتوای تکراری که می‌توانند مؤثر باشند را معرفی کرده‌ایم:

Plagspotter : این برنامه می‌تواند صفحات محتوای تکراری را در اینترنت پیدا کند. همچنین کمک می‌کند تا با نظارت خودکار URLهای سایت خود به‌صورت هفتگی، مطالب تکراری را شناسایی کنید.

Siteliner : کاملاً شبیه CopyScape است. یک ابزار فوق‌العاده است که می‌تواند ماهانه یکبار کل سایت شما را از نظر مطالب تکراری بررسی کند.

Smallseotools : این سایت تعدادی ابزار سئو را ارائه می‌دهد، از جمله یک ابزار تشخیص محتوای تکراری که بخش‌های محتوای تکراری را شناسایی می‌کند. اگر می‌خواهید بررسی عمیق‌تری داشته باشید، این ابزار با هزینه کم فراهم می‌کند.

Unicheck: این نرم‌افزار فرمت‌های مختلف فایل را می‌پذیرد و امکان آپلود چند فایل را فراهم می‌کند. این ابزار یک گزارش کامل ایجاد می‌کند که می‌توانید از آن برای بررسی محتوای کپی استفاده کنید.

Search Engine Reports: یکی از بزرگ‌ترین ابزارهای بررسی محتوای کپی است که به شما این امکان را می‌دهد فایل‌ها را از Dropbox و رایانه خود آپلود کنید. یکی از مؤثرترین آشکارسازهای محتواهای کپی است که میزان کپی محتوا را به‌صورت درصد نمایش می‌دهد.

Plagium: ابزاری است که از الگوریتم‌های شناسایی محتوا برای اطمینان از منحصربه‌فرد بودن محتوا استفاده می‌کند. برای انجام جستجوی سریع، به‌سادگی محتوا را در پنجره موردنظر کپی کنید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  ضرورت تولید محتوا برای رقابت در دنیای دیجیتال امروزی

Plagiarismdetector.net : وب‌سایتی است که برای مشاهده مقالات تکراری بهترین است و می‌تواند تا 1000 کلمه را به‌صورت رایگان اسکن کند.

PlagiarismCheck.Org : این ابزار از یک الگوریتم پیچیده برای کشف محتوای تکراری استفاده می‌کند. همچنین به ترتیب کلمات و ساختار کلی عبارات، جایگزینی مترادف برای کلمات و تغییر ساختار عبارات کمک می‌کند.

آیا محتوای شما کپی شده است؟

محتوای وب‌سایت شما باید کاملاً اورجینال باشد و ابزارهای بالا می‌توانند به شما کمک کنند تا مطمئن شوید که محتوای خود را ناخواسته به محتوایی که در وب‌سایت شخص دیگری ظاهر می‌شود شبیه نکرده‌اید.

دلیل دیگر برای بررسی مداوم محتوای تکراری این است که وب‌سایت‌هایی وجود دارند که عمداً محتوای وبلاگ شخص دیگری را برداشته تا به‌تنهایی از آن استفاده کنند. این کار معمولاً با استفاده از برنامه‌های خودکار انجام می‌شود. اگر عادت به بررسی محتوای سایت خود دارید، ممکن است بتوانید متوجه شوید که برخی از آن‌ها کپی شده است.  استفاده منظم از ابزارهای تشخیص محتوای کپی می‌تواند به شما کمک کند محتوای شما که در سایت دیگران قرار گرفته است، پیدا کنید.

از ابزارهای وب‌مستر استفاده کنید و لینک‌های سایت خود را بررسی کنید. هنگامی که تعداد زیادی لینک از یک سایت خاص دارید، به بررسی محتوای آن سایت بپردازید. با صاحب وب‌سایتی که محتوای شما را منتشر کرده است تماس بگیرید و به او اطلاع دهید که محتوای خود را در سایت آنها پیدا کرده‌اید. مالک سایت ممکن است از اضافه‌شدن محتوای کپی شده به سایت خود آگاه نباشد. می‌توانید از طریق فرم تماس با آنها یا از طریق هر یک از پلتفرم‌های رسانه اجتماعی که در آن شرکت می‌کنند با آنها ارتباط برقرار کنید.

اگر سایتی که محتوای شما را منتشر کرده است با اعتبار و باکیفیت است، این امکان را بدهید که محتوا را حفظ کنند و درعین‌حال به شما به‌عنوان منبع لینک دهند.

حالا دیگر همه چیز را پیرامون ابزارهای تشخیص محتوای کپی میدانید

در تمامی دوره های پیشرفته آموزش دیجیتال مارکتینگ به این موضوع بسیار تاکید میکنند که محتوا باید به‌خوبی نوشته شده و منحصربه‌فرد باشد تا خوانندگان بتوانند بهترین تجربه آنلاین ممکن را داشته باشند. از زمان پیدایش اینترنت، همیشه محتوای تکراری وجود داشته است و به این زودی‌ها از بین نخواهد رفت. ممکن است به طور تصادفی صفحات تکراری در سایت خود ایجاد کرده و سپس آنها را فراموش کنید. همچنین ممکن است نویسنده محتوایی که از یک وب‌سایت فریلنسر استخدام می‌کنید، از محتوای دیگران کپی کرده باشد، در نتیجه مقاله شما تکراری است. در این شرایط است که سایت تشخیص کپی بودن مقاله به کمک شما خواهد آمد.

خوشبختانه با انبوهی از ابزارهای اینترنتی که امروزه در دسترس است، می‌توان به‌راحتی به همه این موارد پرداخت. برای ارزیابی کیفیت مطالب خود و حذف هرگونه مقاله کپی، از ابزارهای تشخیص محتوا کپی که در این مقاله با شما به اشتراک گذاشته‌ایم، استفاده کنید.

برگرفته از: braverytravel.com

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • ابزارهایی که اینجا معرفی کردیم اکثر رایگان هستن و درصد دقت های متفاوتی دارن اما هیچ کدوم صد در صد نیستن قطعا

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.