آموزش دیجیتال مارکتینگ، یادگیری رایگان و حرفه ای بازاریابی

آموزش دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطلب (کلیک کنید )

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ شاخه‌ای از بازاریابی محسوب می‌شود و شامل تمامی روش‌هایی است که توسط یک فرد یا یک شرکت، با استفاده از ابزارها و کانال‌های دیجیتال اجرا می‌شود. کسب‌وکارها از کانال‌های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و وب‌سایت‌ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه استفاده می‌کنند. این روش شامل ارتباط از طریق پیام‌های متنی یا چندرسانه‌ای است و می‌توان بدون توجه به منطقه جغرافیایی که در آن هستید، در لحظه به هرجایی که تمایل دارید، خدمات یا محصولات خود را بفروشید. همچنین می‌توانید مشتریان را ارزیابی کرده و تمامی بازارها را تحت‌نظر خودتان قرار دهید.

دیجیتال مارکتینگ شاخه‌ای پرطرف‌دار از بازاریابی به شمار می‌رود و اهمیت آن به طور تصاعدی افزایش‌یافته است. در واقع باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی و گسترش و محبوبیت شبکه‌های اجتماعی، فعالیت بازاریابی آنلاین دستخوش تحولی باورنکردنی شده است. اینجاست که اهمیت آموزش دیجیتال مارکتینگ نمایان می‌شود. اگر هدف ما کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ باشد، مراحل آموزش را باید بدرستی طی کنیم.

 

تفاوت دیجیتال مارکتینگ با تبلیغات سنتی

در مقایسه با بازاریابی سنتی که با انتشار تبلیغات از طریق رسانه‌های سنتی (مانند چاپ، رادیو، تلویزیون) سروکار دارد، در بازاریابی دیجیتال همه چیز در دنیای آنلاین از طریق ایمیل، مدیا، شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و ... اتفاق می‌افتد؛ بنابراین بازاریابی دیجیتال برای هر نوع کسب‌وکاری برای افزایش اعتبار و فروش از اهمیت اساسی برخوردار است.

استراتژی بازاریابی دیجیتال بسیار حائز اهمیت است. این استراتژی طرح و برنامه‌ای است که در آن نه‌تنها اهداف مورد انتظار مشخص شده‌اند، بلکه انواع کانال‌ها و تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده هم تعریف می‌شوند. بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که مخاطبان بسیار خاص را شناسایی و هدف قرار دهید و پیام‌های بازاریابی شخصی‌سازی‌شده با نرخ تبدیل بالا را برای آن مخاطب ارسال کنید.

برای مثال شما یک محصول برای فروش به خانم‌ها در بازه سنی 25 الی 55 سال دارید، با شناسایی درست کانال‌ها و استراتژی مناسب می‌توانید تبلیغات خود را فقط به مخاطبین با همین شرایط نمایش دهید. این کار در کنار صرفه اقتصادی که به دنبال دارد، نرخ تبدیل بالایی نیز خواهد داشت.

دیجیتال مارکتینگ آفلاین چیست ؟

تمام فعالیت‌­های بازاریابی که به صورت سنتی و محیطی که در گذشته و حتی در حال حاضر اجرا می‌­گرفته است چنانچه با استفاده از ابزارهای دیجیتال انجام گیرد نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ محسوب خواهد شد. برخی از روش های دیجیتال مارکتینگ آفلاین عبارتند از:

 • بیلبوردهای الکترونیک
 • سمپلینگ الکترونیک
 • بازاریابی تلویزیونی
 • بازاریابی رادیویی
 • بازاریابی تلفنی

معایب دیجیتال مارکتینگ آفلاین کدام است؟

در این بخش به برخی از معایب این نوع دیجیتال مارکتینگ خواهیم پرداخت که برای روشن شدن موضوع و اینکه تصمیم بگیریم که از این نوع دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم یا خیر، می‌تواند راهگشا بوده و به ما کمک‌های زیاد کند:

 1. یکی از اشکالات و معایب دیجیتال مارکتینگ آفلاین، سخت بودن سنجش و ارزیابی بازدهی آن است. بعنوان مثال زمانی که شما هم در رادیو و هم در تلویزیون و هم در بیلبوردهای شهر تبلیغ انجام داده اید، قادر نیستید به طور دقیق بررسی کنید که چند نفر تبلیغ شما را مشاهده کرده‌اند، چند نفر از طریق این تبلیغات، به خرید محصولات و خدمات شما اقدام نموده‌اند، به طور تفکیک شده چند نفر از رادیو و چند نفر از بیلبورد با شما آشنا شده و اکنون مشتری کسب و کار شما هستند و ... پاسخ هیچ یک از این نوع پرسش‌ها در بازاریابی دیجیتال آفلاین بطور دقیق مشخص نیست.
 2. اشکالی دیگر درباره بازاریابی آفلاین آن است که خیلی سخت می‌­توان پیامی را سفارشی سازی شده و هدف­‌گیری شده به بخش خاصی از مشتریان منتقل کرد. بعنوان مثال هنگامی که شما در تلویزیون پیام تبلیغاتی خود را پخش می‌کنید، هرکسی که پای تلویزیون نشسته باشد این تبلیغ را خواهد دید و هرگز قادر نیستید برای هرکس پیام منحصر به فرد خودش را ارسال نمایید. تصور کنید بسیار جذاب‌تر می‌شد چنانچه برای کسی که تا به حال شما را نمی‌شناخته است پیامی برای جذبش ارسال نمایید یا برای کسی که در گذشته از شما خریدی انجام است پیامی بجهت تشکر یا تخفیف ویژه بفرستید تا مجدد از شما خرید نماید. بلکه مجبور هستید به هر دو نفر یک نوع پیام منتقل کنید، تازه اگر شانس با شما همراه باشد که در زمان پخش تبلیغات شما، هر دو نفر با توجه کامل، مشغول تماشای تلویزیون باشند.

آموزش دیجیتال مارکتینگ - دوره آنلاین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

در قدم اول برای آموزش دیجیتال مارکتینگ باید با استراتژی های آن آشنایی داشته باشید. همانطور که اشاره کردیم، استراتژی در واقع مجموعه برنامه‌ریزی‌های شما برای نحوه عملکرد در دیجیتال مارکتینگ است. عامل اصلی که تعیین می‌کند از کدام نوع کانال‌ها در استراتژی دیجیتال مارکتینگ استفاده شود، به نوع خدمات یا محصولی که کسب‌وکار شما می‌خواهد تبلیغ کند، بستگی دارد. هدف اصلی دیجیتال مارکتینگ، رساندن مشتری به انتهای مسیر یا قیف فروش است. در اینجا دو اصطلاح مهم  وجود دارد که باید با آنها آشنایی داشته باشید:

این مطلب پیشنهاد می شود :  اهمیت و 10 مزایای دیجیتال مارکتینگ

 • قیف فروش
 • سفر مشتری

 

قیف فروش

 یکی از اصول مهم استراتژی بازاریابی دیجیتال، بر اساس چیزی است که " قیف فروش" نامیده می‌شود . برای درک قیف فروش، بهتر است فرایند فروش را به‌ شکل یک قیف بزرگ در نظر بگیرید؛ ساختار یک قیف بصورتی است که در ابتدا بسیار بزرگ است و با پایین آمدن به‌تدریج فشرده می‌شود. هدف اصلی این است که از استراتژی‌های مختلف بازاریابی برای دستیابی به مشتری استفاده کرده و آنها را وارد قیف کنیم. سپس مرحله‌ به‌ مرحله آن‌ها را به سمت پایین قیف هدایت کرده تا در نهایت فروش اتفاق بیافتد .

 

سفر مشتری

سفر مشتری نشان‌دهنده مراحلی است که مشتری هدف در مسیری طی کرده و او را از مرحله اول آگاهی از نیاز تا تصمیم نهایی برای خرید راهنمایی می‌کند. البته یک موضوع بسیار مهم در تمامی تئوری‌های بازاریابی وجود دارد که همواره باید مد نظر شما بعنوان یک استراتژیست بازاریابی باشد:

به یاد داشته باشید که  دستیابی به مشتری جدید از نظر زمان و منابع بسیار پرهزینه‌تر از حفظ مشتری است.

 

انواع تاکتیک‌های دیجیتال مارکتینگ (انواع استراتژی های دیجیتال مارکتینگ)

هدف اصلی دیجیتال مارکتینگ، نشان‌دادن محصول و خدمات به تعداد بیشتری از افراد است، به‌ طوری‌ که در نهایت باعث فروش بیشتر و برند شدن خدمات یا محصول شما می‌شود.  هدف نهایی هم این است که بازدیدکننده به خریدار آنلاین تبدیل شود. در راستای آموزش دیجیتال مارکتینگ باید بدانید که انواع مختلفی از تکنیک‌ها برای رسیدن به این اهداف وجود دارد که در ادامه به طور خلاصه به هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

 

سئو یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO)

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا هنگام سرچ کردن یک کلمه در موتورهای جستجو، بعضی سایت‌ها در رتبه های اول می‌آیند؟ به‌عنوان‌ مثال شما عبارت "آموزش دیجیتال مارکتینگ" را جستجو می‌کنید. سایت‌هایی که در رتبه‌های اول می‌بینید، دارای محتوایی مناسب با کلمه کلیدی که شما جستجو کرده‌اید، هستند. اما چگونه یک وب‌سایت به رتبه اول صفحه نتایج موتورهای جستجو می‌آید؟

سئو مجموعه‌ای از تکنیک‌هایی است که به سایت شما کمک می‌کند تا در صفحات اولیه نتایج نمایش داده شود و منجر به افزایش بازدید ارگانیک و رایگان از وب‌سایت شما می‌شود. این تکنیک‌ها باید به‌درستی برای وب‌سایت شما انجام شوند تا نتیجه مطلوبی را به دنبال داشته باشند. سئو شامل فاکتورهای زیادی است، از این‌ رو برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن تلاش های خود را روز افزون کرده و آموزش سئو را در اولیت کارهای خود قرار دهید.

 

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا شامل تمام فعالیت‌های ایجاد و توزیع محتوا است. در دیجیتال مارکتینگ، تمام تلاش بر این است که مخاطب را به محتوا جذب کنیم؛ بنابراین کیفیت محتوا مهم‌ترین نکته‌ای است که در نهایت می‌تواند منجر به افزایش بازدید و فروش نهایی شود. به‌عنوان‌مثال اگر شما بعد از رعایت نکات سئو باعث شوید تا افراد زیادی برای اطلاع از " آموزش دیجیتال مارکتینگ " وارد سایت شما شوند اما در نهایت محتوای شما ناقص باشد و یا برای مخاطب مفید نباشد، کاربران از سایت شما خارج خواهند شد. درحالی‌که محتوای خوب نه‌تنها مخاطب را زمان بیشتری در سایت شما نگه می‌دارد،  بلکه درنهایت نیز می‌توانید محصول یا دوره آموزشی خود را در این حوزه به فروش برسانید. محتوای جالب می‌تواند به معدن طلا برای رشد کسب‌وکار شما تبدیل شود. انواع مختلفی از محتوا وجود دارد که می‌توانید ایجاد کنید، از جمله:

 

 • مقالات وبلاگ
 • کتاب الکترونیکی
 • اینفوگرافیک
 • ویدئو و تیزرهای تبلیغاتی
 • وبینار
 • پادکست
 • پست الکترونیک
 • مصاحبه‌ها

برای تهیه یک محتوای مناسب باید آموزش تولید محتوا را دنبال کنید تا با مخاطبین و نحوه تهیه محتوا آشنایی داشته باشید. نوع محتوایی که ایجاد می‌کنید به نیازهای مخاطبان شما در مراحل مختلف سفر مشتری بستگی دارد.

آموزش دیجیتال مارکتینگ - آموزش آشنایی با بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing 2021

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (SMM)

بازاریابی شبکه های اجتماعی، به آن دسته از فعالیت‌های تبلیغاتی محصولات، خدمات و برندها از طریق شبکه‌های اجتماعی مربوط می‌شود که امکان تعامل مستقیم بین کاربر و شرکت را فراهم می‌کند. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به یک ماشین تعامل قدرتمند با کاربر تبدیل شوند که حتی قادر است آنها را به وب‌سایت شما هدایت نماید. در آموزش دیجیتال مارکتینگ باید نحوه صحیح استفاده از شبکه های اجتماعی را در نظر داشته باشید. زیرا پلتفرم های رایگانی هستند که می توانند به دیده شدن برند یا محصول و خدمات شما کمک کنند.

پلتفرم‌های اجتماعی را همسو با هدف خود انتخاب کنید:

حضور در همه شبکه‌های اجتماعی ضروری نیست، اما نکته مهم این است که به شبکه‌هایی که انتخاب شده‌اند به‌خوبی نظارت داشته باشید. انجام درست بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مستلزم زمان، استراتژی و خلاقیت در راستای بازاریابی محتوا است. در نهایت به مخاطبان خود گوش دهید و نتایج را دنبال کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید عملکرد خود را بهینه کنید و روزبه‌روز بهبود بخشید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش چیست؟

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بخشی جدایی‌ناپذیر از یک استراتژی بازاریابی دیجیتال خوب محسوب می شود زیرا به شما این امکان را می‌دهد با افراد، ارتباط مستقیم برقرار کنید، موردتوجه قرار بگیرید و در طول زمان یک رابطه با اعتماد پایدار ایجاد کنید. کانال‌هایی که می‌توانید در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید عبارت‌اند از:

 • فیس‌بوک
 • اینستاگرام
 • لینکدین
 • پینترست
 • توییتر
 • تیک تاک
 • یوتیوب

برای دستیابی به نتیجه درست از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نیاز به پیاده‌سازی استراتژی‌های صحیح است؛ بنابراین باید آموزش‌های لازم در این حوزه‌ها را دنبال کنید. آموزش مدیریت شبکه‌های اجتماعی مستلزم پیگیری تغییرات جدید و داشتن خلاقیت است.

 

ایمیل مارکتینگ (DEM)

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی شامل ارسال ایمیل‌ها و خبرنامه‌ها به‌عنوان وسیله‌ای برای برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان احتمالی شما برای اهداف تجاری و وفاداری است. برخلاف گفته بسیاری از افراد که ایمیل تأثیری در روند بازاریابی ندارد، شما می‌توانید با استفاده از ایمیل به مشتریان ثابت خود درمورد هر چیزی چون فصل حراج، محصولات جدید و.. اطلاع‌رسانی کنید. ابزارهای ایمیل مارکتینگ می‌توانند به شما در ارسال ایمیل‌های گروهی و جذاب کمک کنند.

 

پرداخت به‌ازای کلیک (PPC)

پرداخت به‌ازای کلیک یا PPC، نوعی از بازاریابی است که به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد با پرداخت هزینه، زمانی که مخاطب کلمه کلیدی یا عبارات خاصی را در موتور جستجو تایپ می‌کند، وب‌سایتشان را در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش دهد. تفاوت این روش با سئو در این است که سئو رایگان است و نیاز به پرداخت هزینه ندارد، اما فرایندی زمان‌بر و مستمر است.

از طرفی در روش PPC با اتمام بودجه، از نتایج حذف خواهید شد. اما در سئو زمانی که رقبا بهتر از شما فعالیت داشته باشند و یا فرایند سئو به‌ اشتباه انجام شده باشد، از نتایج حذف یا با افت رتبه مواجه خواهید شد. یکی از رایج‌ترین انواع PPC، تبلیغات گوگل Google Adsاست. نکته مهم در این نوع تبلیغات این است که بعد از کلیک کاربر، هزینه دریافت می‌شود.

 

افیلیت مارکتینگ

در افیلیت مارکتینگ، وب‌سایت‌ها یا صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی، محصولات و خدمات شرکت‌های دیگر را تبلیغ می‌کنند و به‌ازای فروش آن پورسانت دریافت می‌کند. نکته مهم در این روش این است که فقط در صورت خرید محصول دستمزد دریافت می‌کنند. این روش راهی عالی برای افزایش فروش و ایجاد درآمد آنلاین قابل‌توجه است.

اینفلوئنسر مارکتینگ

واژه influence به معنی تاثیرگذاری است و طبیعتا influencer به فردی گفته می‌شود که توانایی تاثیرگذاری روی عده‌ای را دارد. اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از زیرمجموعه‌های Marketing Communications محسوب می‌شود. در این شیوه، کسب و کارها تلاش دارند افرادی را پیدا کنند که بر تصمیم و رفتار مشتریانشان تأثیر می‌گذارند. در گام بعدی به کمک آنها اطلاعات محصولات و خدمات خود یا هر نوع پیام دیگر را که قادر است منجر به رفتارهای مطلوب (مانند خرید محصول یا استفاده از یک خدمت مشخص) شود برای مخاطبان واقعی خود ارسال خواهند کرد.

تبلیغات همسان یا Native Ads

تبلیغات همسان به تبلیغاتی اطلاق می‌گردد که در درجه اول از طریق محتوا هدایت شده و در کنار سایر مطالب غیر پرداختی در یک پلتفرم به نمایش در می‌آیند. کسب و کارها قادر هستند در هر قسمت از وب‌سایت خود این تبلیغات را به نمایش بگذارند. به این نکته نوجه داشته باشید که معمولا پلتفرم‌هایی برای این قبیل تبلیغات وجود دارد.

بازاریابی درونگرا Inbound Marketing

اصطلاح بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing یکی از مفاهیم رایج سال‌های اخیر در بازاریابی و به طور ویژه در دیجیتال مارکتینگ است. Inbound Marketing شیوه‌ای از بازاریابی به شمار می‌آید که در آن ارتباط مخاطب با کسب و کار، از سوی مخاطب آغاز شده است. اگر مجموعه‌ی کارهای شما به شکلی باشد که اولین بار مشتری حس کند که به سراغ شما آمده و این شما نبوده‌اید که شما به سمت او رفته‌اید، بازاریابی شما از جنس درونگرا است.

در بازاریابی درونگرا باید سعی شما بر این باشد تا محتوا و مفهوم مناسب را که به صورت کامل برای موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی بهینه‌سازی شده، با توجه به پرسونای مخاطب  ایده‌آل، در زمان و مکان درستی به مشتریان بالقوه خود عرضه نمایید.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ - آموزش آشنایی با بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing

تحلیل داده‌ها و نتایج در دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهم‌ترین وظایف یک آژانس دیجیتال مارکتینگ، اندازه‌گیری یا آمارگیری از نتایج است. هر استراتژی که در دیجیتال مارکتینگ اجرا شود را می‌توان با استفاده از ابزار اندازه‌گیری، تجزیه‌ و تحلیل کرد. برخی از این ابزارها مانند Google Analytics یا Instagram Insight رایگان بوده و به شما این امکان را می‌دهند کارایی مقالات و پست‌ها، کمپین‌های تبلیغاتی و سایر پارامترها را با استفاده از KPIهای مختلف (شاخص‌های عملکرد کلیدی) تجزیه‌وتحلیل کنید. نحوه تحلیل هر یک از این داده ها در دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ آموزش داده می‌شود.

این مطلب پیشنهاد می شود :  0 تا 100 ساخت تیزر تبلیغاتی رستوران + نکات مهم!

 

چرا آموزش دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد دیجیتال مارکتینگ به فروش بیشتر محصول و خدمات و در نتیجه افزایش درآمد کمک می‌کند؛ بنابراین با پیشرفت تکنولوژی لازمه فعالیت در دنیای دیجیتال کسب اطلاعات بیشتر و آموزش دیجیتال مارکتینگ است. از جمله مزایای دیجیتال مارکتینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقرون‌ به‌ صرفه‌تر از بازاریابی سنتی
 • دسترسی به مخاطبان بیشتر
 • ایجاد آگاهی و تعامل قبل و بعد از فروش
 • قابل‌ اندازه‌گیری
 • قابلیت تغییر استراتژی
 • دسترسی راحت به گروه هدف خودتان

 

دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ مناسب چه افرادی است؟

بطور حتم تمام افرادی که به یادگیری بازاریابی دیجیتال علاقمند هستند و تمایل دارند تا کسب و کار خودشان را در بستر فضای مجازی و دنیای دیجیتال، دگرگون کنند، می‌توانند در  دوره آنلاین مدیریت دیجیتال مارکتینگ یا دوره حضوری استراتژی دیجیتال مارکتینگ یا دوره هایی از این دست شرکت کرده و با آخرین متدهای آموزش دیجیتال مارکتینگ آشنا شوند.

چگونه یک متخصص بازاریاب در حوزه دیجیتال مارکتینگ شویم؟

اگر سؤال واقعی شما این است که چگونه می‌توان یک متخصص بازاریابی دیجیتال شد؛ باید گفت:

این  کار نیاز به مطالعه و درک زیادی از تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ و نحوه عملکرد آنها دارد. اینجاست که آموزش دیجیتال مارکتینگ اهمیت خود را نشان می‌دهد. برای تبدیل‌شدن به یک متخصص باید مجموعه خاصی از مهارت‌ها را داشته باشید، از توانایی استفاده از ابزارهای اینترنتی گرفته تا نوشتن یا به‌طورکلی ایجاد محتوا، از تجزیه‌وتحلیل SEO  تا بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تا تحلیل داده‌ها و طراحی کمپین‌های بازاریابی.

همچنین باید بدانید که قوانین دیجیتال مارکتینگ در یک کتابچه راهنما بیان نمی‌شود و نمی‌توان آن را به‌سادگی با مطالعه چند کتاب آموخت. به طور خلاصه، چیزهای زیادی در این زمینه هستند که تنها باتجربه آموخته می‌شود. به همین جهت می‌توانید دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ را دنبال کنید  و در کنار آن اخبار جدید این حوزه را دنبال کنید.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ را از کجا شروع کنیم؟

بسیاری معتقدند که برای موفقیت در زمینه بازاریابی دیجیتال باید تحصیلات دانشگاهی در این زمینه داشته باشند، اما در واقعیت این‌طور نیست. با توجه به منابع اینترنتی در دسترس، آموزش دیجیتال مارکتینگ کار سخت و دور از دسترسی نبوده و حتما نیاز به حضور در محیطهای دانشگاهی ندارد. جالب است بدانید برای اینکه در این زمینه به مهارت کافی دست پیدا کنید، نیازی نیست که حتماً یک متخصص کامپیوتر باشید.

امروزه دوره‌های آموزشی زیادی وجود دارد که مطمئناً برای یافتن کار و ارتباط با افراد فعال در این حوزه مفید هستند. با کمی خلاقیت و میل به مشارکت، دوره‌های بازاریابی دیجیتال آنلاین زیادی وجود دارد، از رایگان گرفته تا دوره‌هایی با پرداخت هزینه بسیار اندک. اما نکته مهم این است که بتوانید دوره مناسبی را انتخاب کنید. بعد از گذراندن دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ لازم است به طور مداوم در این زمینه اخبار جدید را دنبال کرده و به‌روز باشید.

 اهمیت آموزش دیجیتال مارکتینگ - دوره آنلاین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

 اهمیت آموزش دیجیتال مارکتینگ

طبیعی است که وقتی متوجه اهمیت و جایگاه دیجیتال مارکتینگ می‌شویم، میزان اهمیت آموزش دیجیتال مارکتینگ بیش از پیش برای ما نمایان خواهد شد. در این مقاله از زوایای گوناگون با حوزه دیجیتال مارکتینگ آشنا شدیم.  آموزش جامع دیجیتال مارکتینگ، دیگر یک ضرورت به حساب می آید. میزان فروشی که افراد امروزه از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها بدست می‌آورند به حدی رسیده است که دیگر چشم‌پوشی از آن، غیر منطقی و غیر عقلانی به نظر می‌آید. توجه به همین موارد به ما اثبات خواهد کرد که دیگر نمی‌توان از ضرورت و اهمیت آموزش دیجیتال مارکتینگ غافل شد.

حالا دیگر آموزش دیجیتال مارکتینگ باید اولویت شما باشد

در این مقاله با موضوع دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید و دریافتید که بازاریابی دیجیتال می‌تواند برای هر کسب‌وکاری در هر صنعتی تأثیرگذار باشد. بنابراین بهتر است فرصت را از دست ندهید و هر چه سریعتر آموزش دیجیتال مارکتینگ را شروع کرده و حتی از منابع معتبر اقدام به خرید دوره های آموزش دیجیتال مارکتینگ نمایید. بهتر است هر چه زودتر اهداف خود را مشخص کرده و مخاطب هدف خود را بشناسید. برای هر تکنیک بازاریابی دیجیتال بودجه تعیین کنید. تعادل خوبی بین استراتژی‌های دیجیتال پولی و رایگان ایجاد نمایید. سپس نتایج و آمار و ارقام را تجزیه‌وتحلیل کنید. برای انجام صحیح این مراحل نیاز است که آموزش دیجیتال مارکتینگ را در اولیت کارهای خود قرار دهید.

 

برگرفته از : hubspot.com  digitalmarketer.com

 

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.