چگونه کلمات کلیدی پولساز پیدا کنیم؟

چگونه کلمات کلیدی پولساز پیدا کنیم؟

فهرست مطلب (کلیک کنید )

وقتی صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو می‌شود، کلمات کلیدی یکی از مهم ترین مواردی هستند که باید مدنظر قرار دهیم. یکی از اولویت‌های شما باید تحقیقات بازار و در نتیجه تحقیق کلمات کلیدی باشد. هنگامی که کلمات کلیدی مناسب را پیدا کردید، باید بدانید که چگونه از آن‌ها استفاده کنید. کلمات کلیدی مناسب مخاطبان مناسب به ارمغان می‌آورند و در نتیجه امکان تبدیل را افزایش می‌دهند و این همان موضوعی است که با عنوان کلمات کلیدی پولساز (Money Keywords) شناخته می‌شود.

بسیاری از تبلیغ کنندگان به درستی از کلمات کلیدی پولساز استفاده نمی‌کنند. با تمرکز بر کلمات کلیدی مناسب می‌توانید نرخ تبدیل‌ خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید و کمپین‌های تبلیغاتی خود را به ماشین‌های درآمدزایی بسیار سودآور تبدیل کنید. برخی از موفق‌ترین شرکت‌ها با استفاده از تبلیغات PPC (پرداخت به ازای کلیک) و استفاده درست از کلمات کلیدی پولساز بازدهی بالایی از هزینه‌های تبلیغاتی خود به دست می‌آورند.

کلمات کلیدی پولساز چه هستند؟

کلمات کلیدی پولساز چه هستند؟

کلمات کلیدی پولساز (Money Keywords) که با عناوینی مثل کلمات کلیدی سودآور، کلمات کلیدی خرید، کلمات کلیدی با هدف تجارت، کلمات کلیدی نیت خریدار و غیره نیز شناخته می‌شوند، کلمات کلیدی هستند که حجم جستجوی بالا و رقابت بالایی از نظر رتبه در جستجوی گوگل دارند. برخی کارشناسان نیز عقیده دارند که کلمات کلیدی پولساز آن‌هایی هستند که حجم جستجوی زیادی در Google ندارند، اما هر چه تقاضا کمتر باشد، سریع‌تر و آسان‌تر می‌توان برای یک کلمه کلیدی در گوگل رتبه گرفت، بنابراین عملا می‌توانید "مالک" یک کلمه کلیدی خاص باشید.

آنچه مهم است این است کلمات کلیدی پولساز همان‌هایی هستند که نه تنها ترافیک سایت شما را بالا می‌برند بلکه از آن مهم‌تر، برای کسب و کار شما پول می‌آورند، یعنی سودآوری دارند و این شما هستید که انتخاب می‌کنید از کدام کلمات کلیدی استفاده کنید.

چگونه کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب کلمات کلیدی، بسیار مهم است که رفتارها و عادات مصرف کنندگان یا مشتریان بالقوه خود را بشناسید و درک کنید که قصد و نیت آن‌ها چیست. کلمات کلیدی پولساز آن دسته از کلمات کلیدی هستند که با قصد خرید مرتبط هستند. در واقع یکی از راه های کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ، درست طی کردن مراحل پیدا کردن کلمات کلیدی است.

کلمات کلیدی پولساز معمولاً کلمات کلیدی طولانی یا دم بلند (long-tail keywords) هستند، یعنی عبارات یا جملاتی که مشتریان بالقوه شما در موتورهای جستجو تایپ می‌کنند. کلمات کلیدی دم بلند از سه یا چند کلمه تشکیل شده‌اند. با استفاده از کلمات کلیدی طولانی کاربران می‌توانند نتایج جستجوی خاص‌تری دریافت کنند. آنچه بسیار مهم است این است که بدانید آن‌ها چه کلمات کلیدی را به صورت سوالی جستجو می‌کنند. یکی از راه‌های بهینه سازی سایت برای کلمات کلیدی مبتنی بر سوال، ایجاد یک صفحه پرسش و پاسخ است. با بهینه سازی سایت خود برای کلمات کلیدی مناسب این احتمال وجود دارد که مشتریان احتمالی یا مشتریان ایده آل خود را به سایتتان جذب کنید.

مخاطب ایده آل شما کیست؟

مردم واقعاً چه چیزی را در موتورهای جستجو تایپ می‌کنند؟ آن‌ها از چه کلمات یا عباراتی برای یافتن خدمات یا محصولات شما استفاده می‌کنند؟ به این سوالات فکر کنید، زیرا این کلمات کلیدی به مشتریان آتی شما کمک می‌کنند تا شما را پیدا کنند.

برای اینکه نحوه انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت خود را یاد بگیرید باید کمی تلاش کنید. شما باید خود را جای مشتری بگذارید و تصور کنید مشتری ایده آل شما چگونه فکر می‌کند و در اینترنت به دنبال چه چیزی است یا در موتور جستجو چه می‌نویسد. از این رو، باید پرسونای خریدار ایده آی خود را مشخص کنید؛ این مرحله گام مهمی در اجرای استراتژی تبدیل شما است.

این مطلب پیشنهاد می شود :  کسب درآمد از پادکست با 6 ایده جذاب

پرسونای خریدار (Buyer Persona) توصیف دقیق شخصی است که مخاطب هدف شما است. این شخصیت تخیلی است اما بر اساس تحقیقات عمیق از مخاطبان موجود یا مورد نظر شما شکل می‌گیرد. پرسونای خریدار را با عناوین دیگری مثل شخصیت مشتری، شخصیت مخاطب یا شخصیت بازاریابی نیز می‌شناسند.

چگونه نرخ تبدیل را افزایش دهیم؟

هنگام بهینه سازی سایت خود برای کلمات کلیدی خاص، باید به این فکر کنید که چگونه سایت شما این مشتریان بالقوه را به مشتری واقعی تبدیل می‌کند. چیزی که شما به هیچ وجه نمی‌خواهید این است که یک مشتری بالقوه سایت شما را پیدا کند اما آنچه را که می‌خواهد پیدا نکند. طراحی صفحات فرود خوب می‌تواند کمک بزرگی به افزایش نرخ تبدیل کند.

صفحه فرود همان صفحاتی هستند که کاربران را از صفحات نتایج جستجو به سایت شما هدایت می‌کنند. در واقع، وقتی کاربر عبارتی را جستجو می‌کند، موتورهای جستجو صفحاتی را که مرتبط با جستجوی کاربر تشخیص می‌دهند به او پیشنهاد می‌کنند و وقتی کاربر روی لینک‌های پیشنهادی کلیک می‌کند، اولین صفحه‌ای که می‌بیند همان صفحه فرود است. صفحه فرود، ضمن جذابیت، باید نیاز واقعی کاربر را برطرف کند و او را به انجام یک عمل تشویق نماید.

کلمات کلیدی پولساز را از کجا پیدا کنیم؟

کلمات کلیدی پولساز را از کجا پیدا کنیم؟

پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز یک هنر است؛ فرآیندی که نیاز به آزمون و خطا و تحلیل داده ‌ها دارد. شما باید کلمات کلیدی خاص بازار و صنعت خود را شناسایی کنید و راه‌های خلاقانه‌ای برای پیدا کردن آن‌ها بیابید. ابزارهای رایگان پیدا کردن کلمات کلیدی وجود دارند؛ اما زیاد نباید به این ابزارها تکیه کنید. در یافتن کلمات کلیدی پولساز باید ذهن خود را باز نگه دارید. با این حال روش‌هایی برای پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز وجود دارد که با شما در میان می‌گذاریم.

به پرسونای خریدار خود دقت کنید

راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. می‌توانید ببینید که خریداران معمولی در مورد شما یا محصولات و خدمات مرتبط با کسب و کار شما در اینترنت چه می‌گویند. به تابلوهای اعلانات، پیام‌ها و انجمن‌های مرتبط با نوع محصولات و خدمات خود دقت کنید تا ببینید مردم چه سوالاتی می‌پرسند. همچنین باید از کارکنان فروش یا کارکنان خدمات مشتری خود بپرسید که اغلب چه سوالاتی از آن‌ها می‌شود. این سوالات می‌توانند مبنای اصلی برای تهیه فهرستی از کلمات کلیدی پولساز باشند.

از گوگل بپرسید

گوگل کلمات کلیدی را می‌شناسد و خوشحال می‌شود که به شما کمک کند تا عبارات جستجوی درخواستی را، به صورت رایگان یا پولی، کشف کنید. به گوگل بروید و یک عبارت جستجو تایپ کنید. خواهید دید که گوگل کلمات کلیدی (عبارات جستجو) را بر اساس محبوبیت به طور خودکار به شما نشان می‌دهد. می‌توانید روی این عبارت‌های تولید شده خودکار کلیک کنید و سپس به پایین صفحه بروید تا جستجوهای مربوط به آن عبارت را ببینید.

این‌ روش جستجوی خودکار کاربرد زیادی دارد و بیشتر افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند تا نیاز کمتری به تایپ کردن داشته باشند. این عبارات جستجوی خودکار و عبارات مرتبط را یادداشت کنید و با لیست کلمات کلیدی پولسازی که با توجه به پرسونای خریدار خود پیدا کرده بودید مقایسه کنید.

بعد از اینکه فهرست کاملی از کلمات کلیدی پولساز مرتبط با کسب و کار خود تهیه کردید، وقت آن است که محتوای باکیفیت و ارزشمند تولید کنید. برای هر عبارت کلیدی یک محتوا بنویسید و از آن کلمه کلیدی به نحو درست در تمام محتوا استفاده کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز با Google Adwords

استفاده درست از کلمات کلیدی مناسب می‌تواند نرخ تبدیل را تا 245 درصد افزایش دهد. این آماری است که شرکت‌های موفق اعلام کرده‌اند، شرکت‌هایی که دلیل این موفقیت را استفاده از Google Adwords می‌دانند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  قیف بازاریابی محتوا | از مشاهده محتوا تا جذب مشتری

گوگل ادز که قبلا با نام گوگل ادوردز شناخته می‌شد یک سیستم تبلیغ پولی است که گوگل در اختیار صاحبان وب سایت‌ها قرار داده تا از طریق پرداخت هزینه به گوگل بازدید و ترافیک سایت خود را بالا ببرند. بسیاری از تبلیغ کنندکان هزینه‌های زیادی را صرف گوگل ادز می‌کنند اما بازخورد مناسبی نیز دریافت نمی‌کنند. بنابراین بهتر است قبل از اینکه بودجه‌ای به تبلیغات گوگل اختصاص دهید راه‌های بهینه‌تری برای استفاده از این سرویس پرطرفدار گوگل پیدا کنید.

یکی از ترفندهایی که می‌توانید با گوگل ادوردز پیاده کنید پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز است. برای این کار، ابتدا 10 کلمه کلیدی برتر خود را که بالاترین نرخ تبدیل را دارند، از طریق تب "«keywords" در حساب Adwords خود فهرست کنید. سپس،

 1. اگر بین این کلمات کلیدی تطابق زیادی وجود دارد، از تب "keyword details" استفاده کنید تا جزئیات بیشتری در خصوص جستجوهای انجام شده پیدا کنید و آن‌ها را به لیست خود اضافه کنید.
 2. به سایت‌های فرهنگ لغت سری بزنید و مترادف‌های هر کلمه کلیدی را پیدا و فهرست کنید.
 3. برای یافتن کلمات و عبارات بیشتر مرتبط با کلمات کلیدی خود، به ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی سری بزنید.
 4. کلمات کلیدی را به حساب ادوردز خود اضافه کنید و عملکرد آن‌ها را بسنجید تا ببینید آیا واقعاً کلمات کلیدی پولساز هستند یا خیر.
 5. پس از جمع‌آوری داده‌های لازم، آن‌هایی را که نرخ تبدیل خوبی دارند نگه دارید و بقیه را کنار بگذارید.
 6. هر چند وقت یکبار این فرآیند را تکرار کنید.

اگر تازه حساب ادوردز باز کرده‌اید و هنوز داده‌ای برای سنجش عملکرد کلمات کلیدی خود ندارید:

 1. محصولات یا خدماتی را که کسب و کار شما ارائه می‌دهد فهرست کنید.
 2. فرض کنید یک مشتری آماده خرید هستید، به صورت آنلاین گزینه‌های مختلف را امتحان و جستجو کنید.
 3. در نوار جستجوی گوگل چه عبارات یا کلماتی را تایپ می‌کنید؟ چه چیزی در ذهن شما می‌گذرد؟
 4. تمام کلمات کلیدی را که از ذهن شما می‌گذرد فهرست کنید، گزینه‌های مختلفی را که برای مقایسه یک محصول با محصول دیگر نیاز دارید و نیز مشکلی را که برای حل آن به راه حل نیاز دارید بررسی و امتحان کنید.
 5. به فرهنگ لغات آنلاین سری بزنید و مترادف‌های کلمات کلیدی خود را بیابید.
 6. برای یافتن کلمات و عبارات بیشتر از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی کمک بگیرید.
 7. این کلمات کلیدی را به حساب ادوردز خود استفاده کنید و عملکرد آن‌ها را بسنجید. کدام عبارات یا کلمات پولساز هستند؟
 8. بهد از اینکه داده‌های موردنیاز را جمع‌آوری کردید، کلمات کلیدی مناسب را نگه دارید و آن‌هایی که نرخ تبدیل خوبی ندارند کنار بگذارید.
 9. این فرآیند را هر از گاهی تکرار کنید.

آیا کلمات کلیدی که به ذهن شما خطور می‌کند شامل این موارد می‌شود:

خرید، فروش، استخدام، بهترین، بررسی، ارزان، مقایسه... با ...، کم هزینه، به صرفه، پیشگیری، خلاص شدن از شر...، کمک، درمان، معالجه، شماره مدل خاص (چیزی)، یک نام تجاری خاص، شهر شما (اگر مشتریان محلی را هدف قرار می‌دهید)، و غیره؟ اگر چنین است در مسیر درستی قرار دارید. این‌ها کلمات کلیدی پولساز شما هستند. بسته به کسب و کارتان ممکن است گزینه‌های دیگری نیز داشته باشید. آن‌ها را نیز امتحان کنید و نترسید! شاید کلمات کلیدی پولساز شما چیزهایی باشند که فکرش را هم نمی‌کنید.

 

نمونه هایی از استفاده درست از کلمات کلیدی پولساز

نمونه هایی از استفاده درست از کلمات کلیدی پولساز

مثال اول

شرکت IPSL یکی از بزرگ‌ترین تامین کنندگان پانل‌های روکش دیوار و سقف PVC در انگلستان است. این شرکت 70 درصد از درآمد خود را از اینترنت و عمدتاً از Adwords به دست می‌آورد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  کاملترین آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای

در یک مقطع، تیم IPSL که برای تقویت حضور آنلاین شرکت سخت کار کرده بود و موفقیت چشمگیری هم به دست آورده بود، شاهد افت در برخی نتایج بود. حتی افزایش بودجه تبلیغات PPC نیز نتوانست افزایش مناسبی در نرخ تبدیل ایجاد کند. این تیم باید فوری دست به کار می‌شد.

مدیر عامل IPSL، آلن ماچت با یک شرکت مشاور بازاریابی PPC مستقر در نیویورک در مورد چالش این شرکت مشورت کرد. در نهایت شرکت مشاور یک استراتژی‌ را اجرا کرد که طبق آن کلمات کلیدی که بیشترین پتانسیل برای افزایش بازگشت سرمایه را داشتند شناسایی نموده و تنها آن کلمات کلیدی را مورد هدف قرار دادند.

تنها پس از یک ماه، آن‌ها متوجه شدند که نرخ تبدیل شرکت 245 درصد افزایش یافت. این عدد باورکردنی نیست. اگرچه IPSL از یک استراتژی ارزیابی کلمات کلیدی همراه با استراتژی تولید محتوا استفاده می‌کند، شما می‌توانید نتایج مشابه را به سادگی با ردیابی کلمات کلیدی پولساز خود و تمرکز بی وقفه روی آن‌ها تکرار کنید.

مثال دوم

شرکت Lighting Direct یک شرکت بریتانیایی است و در حال حاضر به عنوان شرکت شماره یک محصولات روشنایی و انواع چراغ در فضای آنلاین شناخته می‌شود. در اواخر سال 2002، زمانی که وب سایت این شرکت تازه راه اندازی شده بود، لایتینگ دایرکت یک شرکت کوچک با تنها سه کارمند بود. در آن زمان، وب سایت شرکت تنها حدود 200 محصول داشت (اکنون بیش از 6000 محصول دارد).

رئیس شرکت، گری برگ، می‌خواست برای وب سایت جدید آگاهی بدهد و دریافت که Adwords بهترین راه برای انجام این کار است. پس از اینکه Lighting Direct شروع به استفاده از Google Adwords کرد، کسب و کار به سرعت رشد کرد. با اینکه نتایج اولیه به اندازه کافی خوب و مطلوب بود، اما رییس شرکت بیشتر می‌خواست…

برای اینکه نرخ بازگشت سرمایه (ROI) شرکت افزایش یابد، رئیس شرکت تمرکز خود را از هدایت ترافیک بیشتر به نرخ تبدیل‌های بیشتر تغییر داد. او تمرکز خود را روی کلمات کلیدی پولساز معطوف کرد که از داده‌های گوگل آنالیتیکس به دست می‌آورد. همچنین، کلمات کلیدی ناکارآمد را حذف کرد.

نتیجه این تغییرات فوق العاده بود. کلمات کلیدی کاملا هدفمند باعث شدند نرخ کلیک بیشتر کمپین‌های تبلیغاتی به میزان 20 تا 30 درصد افزایش یابد. به گفته برگ، مدیر شرکت، این شرکت در حال حاضر هفت تا هشت برابر بیشتر از چهار سال پیش گردش مالی دارد.

کلام آخر

با توجه به مثال‌های بالا باید گفت که دقت و وسواس در پیدا کردن و استفاده درست از کلمات کلیدی مناسب و هدفمند، و نیز حذف کلمات کلیدی ناکارآمد و به دردنخور کلید موفقیت کسب و کارها است.

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که تقریباً هر چیزی را می‌توان به صورت آنلاین جستجو کرد و خرید. پس چرا از فرصت‌هایی که توسط اینترنت برای ما مهیا شده استفاده نکنیم؟ با کمی تلاش و پشتکار می‌توانید مشتریان ایده آل خود را بیابید. مهم این است که نیت جستجوها را کشف کنید، خودتان را جای مشتریان احتمالی بگذارید و با زبان و نگرش آن‌ها کلمات و عبارات را جستجو کنید و وقتی کلمات کلیدی پولساز کسب و کار خود را پیدا کردید با تولید محتوای باکیفیت، محتوایی که نیاز مخاطبان را برطرف کند، می‌توانید ترافیک بالایی به دست آورید و از آن مهم‌تر، نرخ تبدیل و درآمد خود را افزایش دهید. اگر همچنان نیاز به مشورت و راهنمایی بیشتری دارید، کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا در خدمت شما هستند.

منبع: https://en.digitizer.rs/ - https://www.searchenginejournal.com/

اشتراک گذاری :
مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.