اصلی‌ترین خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطلب (کلیک کنید )

مزیتی که روش‌های آنلاین نسبت به سایر روش‌ها دارند، بسیاری از نگرانی ها را رفع کرده است. صاحبان کسب و کارها دیگر قرار نیست به دنبال لید و مشتری بدوند، بلکه کاربران در فضای آنلاین با توجه به استراتژی دیجیتال مارکتینگ اتخاذ شده از سوی ما، خودشان به دنبال محصولات مورد نظرشان می‌گردند؛ بنابراین اگر شما به درستی از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ استفاده کرده باشید و آن تیم هم مشاوره صادقانه به شما ارائه دهد، می‌توانید کسب و کارتان را در فضای آنلاین توسعه دهید. تا انتهای این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا همراه باشید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ شرکتی است که به طور انحصاری به بازاریابی برای مشتریان از طریق روش‌های دیجیتال می‌پردازد. بعنوان مثال این روش‌ها شامل ایجاد و راه‌اندازی کمپین‌هایی برای مشتریان از طریق شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، ساخت تیزر تبلیغاتی و طراحی سایت و غیره است.

با توجه به فراگیر شدن استفاده از اینترنت، اهمیت دیجیتال مارکتینگ نسبت به روش‌های سنتی مثل چاپ تراکت، بیلبورد و تلویزیون، بسیار بیشتر شده است یکی از بزرگترین مزایای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ این است که این شیوه بازاریابی، مبتنی بر داده است. امروزه بسیاری از پلتفرم‌های تبلیغاتی مانند وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی، دسترسی به گزارش‌ها را برای تجزیه و تحلیل جامع داده‌ها فراهم کرده‌اند.

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ در کنار آنالیز این داده‌ها معنی پیدا می‌کند؛ چرا که اگر خدمات ارائه شده، توجهی به آنالیزهای موجود نداشته باشند، هزینه‌های زیادی را برای صاحبان کسب و کار ایجاد خواهند کرد، بدون آنکه اثر مثبتی روی افزایش درآمد داشته باشند.

ارکان مهم خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

خدمات شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ، بر اساس 3 رکن اساس بنا شده اند که بی‌توجهی به هر یک از این موارد، تمام نتایج مورد انتظار را تحت الشعاع قرار خواهد داد:

 1. سفر مشتری (کاربر)
 2. خلاقیت در تولید محتوا
 3. کانال‌های دیجیتال
در ادامه این بخش، بطور مختصر به هر یک از موارد اشاره شده خواهیم پرداخت:

اهمیت سفر مشتری

سفر مشتری اولین رکن بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شود. این سفر شامل برخورد و تعامل مشتری با برند شما در همه کانال‌های دیجیتال و غیر دیجیتال است که در نهایت احساسات و ادراک او در مورد برند شما را شکل خواهد داد. سفر مشتری معمولا از آگاهی شروع شده و در مرحله خرید یا حمایت (وفاداری) پایان می‌یابد. این مراحل معمولا به نام قیف فروش معروف شده‌اند:

 • آگاهی از برند
 • در نظر گرفتن، علاقه یا ارزیابی
 • خرید
 • طرفداری و وفاداری

اهمیت خلاقیت در تولید محتوا

یکی دیگر از ارکان خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ، داشتن خلاقیت در تولید محتوا و ارائه آن‌ها است. بازاریابی محتوا از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است. بعنوان مثال محتوا می‌تواند در قالب تصویر، اینفوگرافیک، متن، ساخت ویدیو تبلیغاتی، تولید پادکست و ... باشد. مخاطبان هدف با انواع محتوا ارتباط برقرار کرده و از این طریق با برند شما تعامل خواهند داشت. اهمیت خلاقیت در تولید محتوا آنقدر بالا خواهد بود که هزینه‌های گزاف در این زمینه به شرط کیفیت بالا، به هیچ عنوان مردود نیستند. تولید محتوای خوب، پتانسیل‌های بالایی دارد و طیف وسیعی از مخاطبان را با ما همراه خواهد کرد. به هیچ عنوان از چنین امکانی، به سادگی عبور نکنید.

اهمیت کانال‌های دیجیتال مارکتینگ

منظور از کانال‌های دیجیتال مارکتینگ، رسانه‌ای است که سازمان‌ها از آن برای برقراری ارتباط یا ارسال پیام به مشتریان و مصرف‌کنندگان استفاده کرده و بطور کلی تعامل برقرار می‌کنند. کانال‌های دیجیتال سبب خواهند شد که شما با مخاطبین خود بیشتر آشنا شوید. همچنین مشتریان شما را با کسب و کارتان و تمامی خدماتی که ارائه می‌دهید، آشنا می‌کند. در واقع عامل اصلی افزایش ترافیک ورودی شما، همین کانال‌های دیجیتال هستند. برخی از مهمترین کانال‌های بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

 1. جستجوی ارگانیک و بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO)

 2. جستجوی پولی ( مانند Google Ads)

 3. تبلیغات نمایشی (تبلیغات بنری)

 4. ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی)
 5. بازاریابی شبکه های اجتماعی

 6. رپورتاژ آگهی

ارکان مهم خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

مهمترین خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ

شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ با توجه به ماهیت خودشان، خدماتی را ارائه می‌دهند که ممکن است برخی از این خدمات اختصاصی بوده و بین تمام آژانس‌ها مرسوم نباشد. در این بخش به برخی از مهمترین این خدمات اشاره خواهیم داشت:
این مطلب پیشنهاد می شود :  مهمترین عوامل موفقیت سناریو تیزر تبلیغاتی

1- طراحی سایت

یکی از مهمترین خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان، طراحی سایت است که با توجه به نیازی که مشتری دارد با زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی، قابل پیاده سازی خواهد بود. این روزها طراحی سایت وردپرس بسیار مورد توجه قرار دارد. این سیستم مدیریت محتوا، در کنار مزایای فراوانی که دارد، به زعم برخی از کارشناسان، دارای نقاط ضعفی هم هست که نباید به سادگی از کنار آنها گذشت.

اگر بگوییم با طراحی یک سایت، عملا برای کسب‌وکار خودتان یک ویترین شبانه‌روزی تدارک دیده‌اید، ادعای زیادی نکرده‌ایم. با طراحی سایت برای کسب و کارتان می‌توانید 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته بدون لحظه‌ای تعطیلی، میزبان مشتریان‌تان بوده و افرادی که به دنبال دریافت محصولات یا خدمات شما هستند، قادر خواهند بود در هز رمانی دسترسی لازم به خدمات و محصولات شما را داشته باشند.

به این نکته هم توجه داشته باشید که تبلیغات کسب‌وکار شما از طریق سایت بسیار کم‌هزینه خواهد بود و شما می‌توانید باتوجه به ماهیت کسب‌وکارتان، محتواهای مناسب و جذابی برای شناسایی و معرفی محصول‌تان روی سایت منتشر نمایید. ضرورت تولید محتوا در فضای دیجیتال امروز، عملا غیرقابل انکار است. البته قبل از اینکه هزینه طراحی سایت را بپردازید در نظر داشته باشید که سایت‌ها یک سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب می‌شوند و اگر توقع بازخورد خیلی سریع از این موضوع را دارید، قطعا دچار اشتباه محاسباتی خواهید شد.

ارکان مهم خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ کدام است؟

2- خدمات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

برای موفقیت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، باید بدانید که هر یک از پلتفرم‌ها، مخاطبان خاص خودش را دارد و برنامه‌ریزی برای هر یک، باید بصورت مجزا و ویژه‌ای صورت بپذیرد. بعنوان مثال استراتژی محتوا در اینستاگرام به یک صورت طراحی می‌شود و برای فرایند توییتر مارکتینگ باید به شیوه متفاوتی عمل کرد. چنانچه شما از مشورت افراد توانمند استفاده کنید، طیف وسیعی از مخاطبان شبکه‌های اجتماعی را بدست می‌آورید که هر کدام یک کانال درآمدزایی جدید برای کسب و کار شما تلقی خواهند شد.

حدود 3 میلیارد کاربر شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارند، که این تعدا از افراد، یک جامعه هدف بسیار بزرگ محسوب می‌شود که هر یک از آنها می‌تواند از خدمات یا محصولات شما استفاده کند. یکی از بزرگترین اهداف بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، افزایش آگاهی از برند شما از طریق به اشتراک گذاری محتوا و تعامل با مخاطبان است.

یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باتجربه و قدرتمند، بهترین شیوه‌های بازاریابی در زمینه شبکه‌های اجتماعی را برای شما در نظر خواهد گرفت تا کسب و کار شما بیشترین تعامل را با جامعه هدف خود برقرار کرده و از این طریق افزایش فروش چشمگیری را تجربه کنید. ضمن اینکه صاحبان کسب و کار می‌توانند برای هوشمندانه تبلیغ کردن در شبکه‌های اجتماعی، روی مشاوره شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ حساب ویژه‌ای باز کنند.

3- تولید محتوا و بهینه‌سازی آن

یکی از مهم‌ترین بخش‌های دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ، همیشه مربوط به آموزش تولید محتوا است. همانطور که در ابتدای این مقاله هم اشاره کردیم، اهمیت تولید محتوای خوب، دیگر بر هیچ کس پوشیده نیست. یکی از اصلی‌ترین خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ، فرایند تولید محتوا برای کسب و کارها است. منظور ما تنها محتوای متنی نیست؛ بلکه محتوای صوتی و تصویری هم در این بخش از مقاله، مورد نظر ما قرار دارد. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توانند به شما کارشناس تولید محتوا معرفی کنند یا خودشان تمام مراحل را انجام دهند.

در نظر داشته باشید که یکی از بهترین اتفاقاتی که در زمینه تولید محتوا ممکن است برای کسب و کار شما رخ بدهد این است که بتوانید محتوای ویروسی تولید کنید. چنین محتواهایی که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست بشوند، شما را به اهداف تجاری که در ذهن دارید بسیار نزدیک خواهند کرد. یکی از توقعاتی که صاحبان کسب و کارها باید از تیم‌های دیجیتال مارکتینگ داشته باشند این است که استانداردترین ساختار محتوا توسط را انتخاب نمایند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  خلاقیت در تولید محتوا از ایده تا اجرا

هدف اصلی هزینه کردن برای تولید محتوا این است که با استفاده از قیف بازاریابی محتوا، مخاطبان هدف، مسیری که ما می‌خواهیم طی کنند. مسیری که از مشاهده و مطالعه محتوا شروع شده و به خرید آنها ختم می‌گردد. تمرکز اصلی بازاریابی محتوا ارائه ارزش به مشتریان و در عین حال ارائه خدمات شما به عنوان راه حلی برای سوالات آنهاست. قبل از سفارش تولید محتوا، حتما رزومه کاری طرف مقابل را بررسی نمایید تا از کیفیت کار اطمینان حاصل کنید.

4- طراحی و اجرای کمپین گوگل ادز ( تبلیغات گوگل)

از آنجایی که اجرای کمپین‌های تبلیغات گوگل، برای شما هزینه دارد، بهتر است از افراد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. بدون مدیریت صحیح، تبلیغات گوگل تنها پول شما را هدر خواهد داد. یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ها را به حداقل و فروش را به حداکثر برسانید. گوگل ادز به صاحبان کسب‌وکار این امکان را می‌دهد که با بهره‌گیری از صفحه نتایج جستجو گوگل(SERP)، محصولات و خدمات خودشان را در معرض نمایش مشتریان قرار دهند. میلیون‌ها بیزینس با استفاده از گوگل ادوردز تبلیغات آنلاین انجام می‌دهند تا مشتریان جدیدی کسب کنند و کسب‌وکار خود را گسترش دهند. برخی از مهم‌ترین مزایای گوگل ادز عبارتند از:

 • جذب مشتری بیشتر
 • افزایش اعتبار و آگاهی از برند
 • افزایش ترافیک سایت
 • افزایش فروش
 • افزایش اعتماد به سایت از طریق مشتریان
 • کاهش هزینه‌های بازاریابی

در اینجا به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر تصمیم به طراحی و اجرای کمپین گوگل ادوردز دارید و قرار است با شخص یا آژانس دیجیتال مارکتینگ همکاری داشته باشید، حتما خدمات زیر را از آنها بخواهید:

 1. رصد کردن نرخ تبدیل و بهبود آن
 2. ارائه مشاوره تخصصی
 3. تبلیغات داینامیک
 4. پشتیبانی مناسب و دائمی
 5. تبلیغات نصب اپلیکیشن
 6. بازاریابی مجدد
 7. ارائه اکانت اختصاصی
 8. تعهد و شفافیت داشتن در تمام مراحل کار

5- سئو سایت ( بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو)

شاید بتوان گفت کمتر کسی وجود دارد که در فضای دیجیتال مارکتینگ فعالیت کند و آشنایی هر چند مختصر با سئو نداشته باشد. یکی از اصلی‌ترین کانال‌های ورودی برای تمام کسب وکارهایی که قصد دارند بصورت آنلاین تبلیغات و بازاریابی کنند، داشتن رتبه خوب در موتورهای جستجو است. آمار جالبی که در موتورهای جستجو وجود دارد این است که کمتر از 1 درصد مخاطبان، به سراغ صفحه دوم آنها رفته و روی مطالب کلیک می‌کنند. پس قرار گرفتن در صفحه نخست و در رتبه‌های بالا، از اهمیت فوق‌العاده زیادی برخوردار است. یکی از اصلی‌ترین خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ، مجموعه فعالیتهایی است که در قالب خدمات سئو به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

چنانچه یک آژانس دیجیتال مارکتینگ از تیم متخصص و با تجربه در حوزه سئو سایت، بهره‌مند باشد، می‌تواند موفقیت‌های ارزشمندی برای کسب‌وکار شما بدست آورد. مزایای سئو اصولی برای بیزینس‌ها عبارتند از:

 • دسترسی به مشتریان واقعی: افرادی جذب سایت شما خواهند شد که دقیقا به دنبال محصولات و خدمات شما می‌گردند و سعی دارند از طریق جستجو نیاز خود را برآورده کنند؛ بنابراین اگر چنین مشتریانی به سایت شما وارد شوند، احتمال خرید کردن آنها بسیار زیاد است.
 • افزایش ترافیک ارگانیک سایت: اگر فرایند سئو سایت شما به صورتی اصولی پیش برود، با گذشت زمان موتورهای جستجو اعتبار بیشتری برای سایت شما قائل خواهند شد و ورودی سایت شما کاملاً طبیعی و پایدار افزایش پیدا می‌کند.
 • تاثیرات پایدار و بلند مدت: هنگامی که رتبه سایت شما در نتایج جستجو بهبود پیدا کند، اگر فرایند سئو به صورت اصولی ادامه پیدا کند، دیگر به این سادگی‌ها به وضعیت قبلی خود باز نمی‌گردد. این یعنی شما هر روز، بدون زحمت و هزینه، مشتری‌های جدیدی از گوگل خواهید داشت.

شما می‌توانید یک کارشناس سئو در مجموعه خود استخدام کنید یا از مشاوره تخصصی یک سئوکار بهره‌مند شوید یا به صورت کامل اقدام به برون سپاری سئو سایت خود کنید. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارد که می‌توانید قبل از تصمیم‌گیری با مشاوران معتمد در این زمینه مشورت داشته باشید. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو(سئو) بعنوان یکی از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ، معمولا طی مراحل زیر به انجام می‌رسد:

 1. ارائه مشاوره: در قدم اول با ارائه مشاوره سئو، اطلاعات جامعی درباره اهداف، میزان رقابت و سختی کار، تعرفه و هزینه سئو و همچنین تحلیل اولیه سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا قادر باشید آگاهانه تصمیم‌گیری کنید.
 2. آنالیز سئو سایت، تحقیق کلمه کلیدی و ارائه پروپوزال: در این مرحله سئو سایت به صورت کامل بررسی می‌شود تا خطاهای احتمالی از نظر سئو تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی مشخص گردد. در این گام به صورت همزمان تحقیق کلمات کلیدی هم انجام خواهد گرفت تا با انتخاب کلمات کلیدی صحیح و ترافیک‌آور، گام بلندی رو به جلو برداشته شود. در نهایت با نوشتن پروپوزال سئو و تحویل آن به کارفرما، این مرحله هم به پایان خواهد رسید.
 3. برطرف کردن خطاهای تکنیکال: مشکلات تکنیکال یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین مشکلات در سئو سایت محسوب می‌شوند. تجربه نشان می‌دهد وقتی که مشکلات فنی سایت برطرف می‌گردند، جهش قابل ملاحظه‌ای در رتبه و ترافیک سایت دیده می‌شود. خطاهای مربوط به SSL، سرعت سایت، ایندکس، سایت مپ،AMP، صفحات 404 و ریسپانسیو بودن از جمله خطاهای تکنیکال هستند که حل کردن آنها، بسیار ضروری هستند.
 4. سئوی داخلی: پیدا کردن کلمات کلیدی پرترافیک و کم‌رقابت، جزو مهم‌ترین عوامل جذب بازدیدکنندگان ارگانیک از گوگل می‌باشد. در این مرحله کلمات کلیدی پولساز و پربازده انتخاب شده و بر اساس سختی الویت‌بندی خواهند شد. بهینه‌سازی صفحات محصولات و مقالات سایت، بهینه‌سازی دسته‌بندی‌ها و در نهایت تدوین مناسب‌ترین استراتژی لینک‌سازی داخلی از جمله کارهایی است که در این مرحله انجام خواهد شد.
 5. سئوی خارجی: طراحی و اجرای استراتژی لینکسازی خارجی اصولی، تقویت شبکه‌های اجتماعی( سوشال سیگنال) و همچنین دریافت بک‌لینک از جمله خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ است که در این مرحله از فرایند سئو ارائه می‌گردد. پیاده‌سازی اصولی این موارد، سبب بهبود رتبه سایت، افزایش اعتبار سایت در گوگل و همچنین نمایش بیشتر سایت به کاربران خواهد شد.
این مطلب پیشنهاد می شود :  9 راه برای کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ

6- ساخت تیزر تبلیغاتی

امروزه بهترین تیزرهای تبلیغاتی جهان با صرف هزینه‌های فراوان و بنا به دلایل گوناگونی ساخته می‌شوند.  انتخاب لحن معرفی در ساخت تیزر تبلیغاتی نقش بسیار حیاتی دارد که باید حتما توسط افراد متخصص، انتخاب گردد؛ همچنین این روزها ساخت فیلم‌های تبلیغاتی برای بیلان کاری مراکز و شرکت‌ها بسیار رونق پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ، تولید انواع محتوای ویدیویی است که تاثیرگذاری بسیاری دارد. یک آژانس دیجیتال مارکتینگ، در زمینه ساخت تیزر تبلیغاتی، خدمات زیر را می تواند ارائه دهد:

 1. ارائه ایده تیزر تبلیغاتی
 2. نوشتن سناریو تیزر تبلیغاتی
 3. ارائه تجهیزات لازم برای ساخت تیزر تبلیغاتی
 4. ساخت تیزر تبلیغاتی آنلاین
 5. ساخت فیلم صنعتی
 6. ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام ( ساخت ویدیو تبلیغاتی برای هر شبکه اجتماعی)
 7. گویندگی تیزر تبلیغاتی

در دنیای امروز، مقوله ویدئو مارکتینگ، بیش از آنچیزی که شما فکر کنید، اهمیت پیدا کرده است. ساخت تیزر تبلیغاتی یکی از راه‌های ورود به عرصه ویدئو مارکتینگ محسوب می‌شود؛ اما راه بسیار مهمی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ؛ راهی برای کسب درآمد آنلاین !

تمام مواردی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم و جزو خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شدند، برای موفقیت و افزایش درآمد آنلاین هر کسب و کاری لازم و غیرقابل چشم‌پوشی هستند. صاحب هر کسب و کار با تشخیص درست نیازها، می‌تواند از یک یا چند مورد از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ استفاده کند. در این مسیر توصیه ما به شما این است که حتما از یک مشاور متعهد و دلسوز کمک بگیرید تا با بهینه‌ترین حالت ممکن، به اهداف خود در فضای دیجیتال مارکتینگ دست پیدا کنید. در صورتی که به هر یک از خدمات اشاره شده نیاز داشتید، با مشاوران و کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا تماس بگیرید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. بهترین‌ها را برای شما آرزومندیم، چراکه لیاقت آن را دارید.

اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.