جدیدترین قوانین یوتیوب برای تولید محتوا در سال 2023

قوانین یوتیوب برای تولید محتوا

فهرست مطلب (کلیک کنید )

اگر می‌خواهید به یک کاربر فعال و با درآمد بالا در YouTube تبدیل شوید، لازم است قوانین یوتیوب برای تولید محتوا را یاد گرفته و مو به مو اجرا کنید. تولید محتوا در یوتیوب به یک سبک خاص محدود نمی‌شود. بعنوان مثال امروزه عده‌ زیادی برای کسب درآمد از پادکست، یوتیوب را انتخاب می‌کنند تا از این طریق با مخاطبان شان ارتباط داشته و البته کسب درآمد دلاری هم نصیب آنها شود. بتازگی دیده شده که شرکت‌های بزرگ بعد از ساخت تیزر تبلیغاتی، اولین پلتفرمی که برای انتشار ویدیوی تبلیغاتی خود انتخاب مب‌کنند، پلتفرم یوتیوب است. برندهای زیادی در سراسر دنیا توانسته‌اند برای محتواهای خود، بازدیدهای زیادی را کسب کرده و در فرایند آگاهی از برند، موفق عمل نمایند. در این مطلب از آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا، پیرامون قوانین یوتیوب در زمینه بازاریابی محتوا با هم صحبت خواهیم کرد.

منظور از قوانین یوتیوب برای تولید محتوا چیست؟

منظور از قوانین یوتیوب برای تولید محتوا چیست؟

توجه به این نکته داشته باشید که برای فعالیت و کسب موفقیت در یوتیوب، احترام گذاشتن به قوانین این پلتفرم الزامی است اما باید بدانید که قوانین یوتیوب در هر بخش متفاوت است یعنی هر یک از بخش های یوتیوب قوانین مخصوص به خود را دارد:
  • قوانین یوتیوب برای آپلود فیلم
  • قوانین یوتیوب برای تولید محتوا
  • قوانین یوتیوب برای کسب درآمد

همانطور که مشاهده کردید ما برای هر بخش از یوتیوب قوانین مخصوص به خود را دازیم. بنابراین منظور از قوانین یوتیوب برای تولید محتوا، مجموعه قانون هایی است که در زمینه تولید محتوا باید رعایت شوند.

مهمترین قوانین یوتیوب برای تولید محتوا کدام است؟

قانون‌هایی که در این بخش برای شما مطرح خواهیم کرد، به دو دسته تقسیم می‌شوند: برخی از آنها توسط کاربران قدیمی یوتیوب تجربه شده و برخی دیگر هم به صورت رسمی توسط خود یوتیوب اعلام شده است.
این مطلب پیشنهاد می شود :  راز موفقیت تبلیغات در تلگرام که خودمان تجربه کردیم !

ممنوعیت انتشار محتوای آزاردهنده

مدیران یوتیوب، این پلتفرم را یک شبکه اجتماعی می‌دانند؛ بنابراین از انتشار محتواهایی که مورد توجه قرار گرفته و تعامل بالایی داشته باشند، به شدت استقبال خواهند کرد. با این حال یکی از قوانین این پلتفرم، خودداری از هر نوع محتوایی است که حاوی مفهوم ترس، ایجاد وحشت یا تهدید باشد. در واقع فیلم‌های شما نباید حاوی محتوای آزاردهنده باشند؛ چراکه یوتیوب با شناسایی این محتواها، از انتشار و بیشتر شدن بازدید آنها جلوگیری می‌کند. البته برای تعیین مرز محتوای خوب از بد هم اصولی وجود دارد که قابل توجه هستند.

برای تشخیص محتوای مناسب، مدیران یوتیوب با طیف وسیعی از کارشناسان صنایع و حتی سیاستمداران و فعالان، مدتی مشورت کرده‌اند تا از انتشار موضوعات افراط‌گرایی، محتوای حاوی خشونت، توهین به نژاد، اقوام و … جلوگیری کند. یوتیوب در صورت مشاهده هرگونه فعالیت درباره رفتارهای پرخاشگرانه و تشویق مردم به فعالیت های خطرناک خودکشی، خودآزاری و ... به شدت پیگیر بوده و تذکرات لازم را به عمل خواهد آورد. در صورت که به تذکرات، بی توجهی صورت گیرد، بسته شدن کانال شما را در پی خواهد داشت.

قوانین کپی رایت یوتیوب

استفاده از آهنگ یا ویدیوهایی که صاحبان مشخصی دارند، مشمول قانون کپی رایت یوتیوب خواهد شد و باید بدانید که این پلتفرم در زمینه کپی رایت اصلا شوخی ندارد. از آنجایی که الگوریتم‌های هوشمند و پیشرفته‌ای در یوتیوب به کار گرفته می‌شود، در این زمینه بسیار سخت گیر بوده و اجازه کسب درآمد از طریق پخش ویدیوهایی که قانون کپی رایت را رعایت نمی‌کنند، صادر نخواهد شد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  بازاریابی محتوا چیست و استراتژی آن چگونه تدوین می‌شود؟

چنانچه از محتوای ویدئویی یا موزیکال شخص دیگری در کانال خود استفاده کنید او می‌تواند اعتراض خود را به یوتیوب ارسال کرده و درآمد شما از محتوای پخش شده را به خود اختصاص دهد.

یوتیوب چگونه متوجه نقض کپی رایت محتوا می شود؟

با توجه به اینکه موضوع قانون کپی رایت یوتیوب بسیار جدی است، شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که یوتیوب چگونه متوجه کپی رایت محتوا می شود؟ یوتیوب با توجه به بهره بردن از سیستم هوشمند تشخیص دهنده محتوا (Content ID) هر نوع محتوایی که قوانین کپی رایت را نقض کرده باشد، پیدا کرده و برخورد مقتضی را انجام خواهد داد. افراد قادر هستند با استفاده از این فناوری، آثار متعلق به خود را شناسایی کرده و تخلف را گزارش دهند. وقتی در حال انتشار ویدئو هستید، Content ID بلافاصله آن را بررسی خواهد کرد تا از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کند. در صورتی که محتوا تکراری تشخیص داده شود، خطای copyright claim برای شما به نمایش در خواهد آمد.

حالا اگر با چنین مشکلی روبرو شدید باید به قسمت Actions و سپس به Creator Studio بروید و توضیحات خود را برای کارشناسان این شبکه بنویسید. اگر محتوای شما منحصر به فرد باشد، بعد از انجام بررسی‌های لازم، اخطار برداشته خواهد شد.

قوانین ارائه اطلاعات صحیح در یوتیوب

یکی دیگر از قوانین یوتیوب برای تولید محتوا ، خودداری از انتشار محتواهایی است که اشکالات علمی داشته و اطلاعاتی که ارائه می‌کنند، صحیح نیست. تجربه نشان می‌دهد، پلتفرم یوتیوب به شدت با ویدئوهایی که اطلاعات اشتباه به کاربران ارائه می‌دهند، برخورد خواهد کرد. حذف محتوا یا بلاک شدن آن، از جمله مجازات‌هایی است که این سیستم برای این دسته از محتوا در نظر می‌گیرد.

این مطلب پیشنهاد می شود :  بهترین زمان ارسال پست در تیک تاک برای سال 2023

براساس گفته یوتیوبرهای موفق، برای اینکه بر اساس این قانون یوتیوب، جریمه نشوید، لازم است محتوای تولید شده شما، صحیح بوده و از محتواهای جعلی خودداری نمایید. تحقیق کامل در مورد صحت اطلاعات می‌تواند در تبدیل شدن صفحه شما به یک مکان امن برای کاربران، بسیار کمک‌کننده باشد.

قوانین یکسان بودن تیتر و محتوای ویدئو

پلتفرم یوتیوب پافشاری زیادی روی یکسان بودن تیتر و محتوای ویدئو دارد. وقتی در حال نوشتن عنوان برای ویدئو هستید، ضمن رعایت جذاب بودن آن باید صداقت هم رعایت شود. برای افزایش بازدید، اغراق یا مبالغه نکنید. در نظر داشته باشید که کاربرها عموماً تنها چند ثانیه به هر محتوا فرصت می‌دهند تا حرف اصلی را بزنند یا حداقل بحث را شروع کنند. اگر هیچ سنخیتی بین محتوای ویدئو و عنوان آن وجود نداشته باشد، مخاطب شما خیلی زود صفحه را می‌بینند. طبق قوانین یوتیوب برای تولید محتوا اگر چندین مرتبه این کار برای ویدیوهای شما رخ دهد، حتی در صورت افزایش تلاش‌تان، باز هم محتواهای جدید دیده نخواهد شد.

منظور از قوانین یوتیوب برای تولید محتوا چیست؟

قوانین یوتیوب برای تولید محتوا را جدی بگیرید !

در این مقاله راجع به جدیدترین قوانین یوتیوب برای تولید محتوا که باید بدانید تا بدون مشکل به مرحله کسب درآمد برسید، مفصل صحبت کردیم. رعایت نکات و قوانین یوتیوب موجب می شود تا شما بتوانید محتوایی بدون عیب و نقص تولید کنید. چنانچه هر سوالی درباره قوانین یوتیوب برای تولید محتوا و اپلود فیلم در این پلتفرم داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا تماس بگیرید تا با کمال میل شما را همراهی کنند. بهترین ها را برای شما آرزومندیم.

   
اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.