افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش چیست؟

افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش

فهرست مطلب (کلیک کنید )

اگر به شما بگوییم که در هر زمان و از هر مکانی، حتی وقتی خواب هستید، می‌توانید درآمد کسب کنید چه کار می‌کنید؟ خب، افیلیت مارکتینگ یا سرویس همکاری در فروش بر پایه همین فرض استوار است. تنها چیزی که برای کسب درآمد آنلاین به روش افیلیت مارکتینگ نیاز دارید یک وب سایت است. شما مجبور نیستید محصولی تولید کنید یا خدماتی ارائه دهید. با آژانس دیجیتال مارکتینگ منتا همراه باشید تا در این مطلب به طور مفصل با مفهوم بازاریابی وابسته و نحوه اجرای آن آشنا شوید.

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) چیست؟

افیلیت مارکتینگ (Affiliate Marketing) که با عناوینی مثل بازاریابی وابسته، سرویس همکاری در فروش و بازاریابی معرف نیز شناخته می‌شود فرآیندی است که از طریق آن یک شرکت وابسته (که ناشر نیز نامیده می‌شود) برای بازاریابی محصولات شخص یا شرکتی دیگر از او کمیسیون دریافت می‌کند. به عبارت دیگر، شما در ازای دریافت پورسانت از محل فروش، محصولات و خدمات کسب و کارهای دیگر را تبلیغ می‌کنید. میزان کمیسیون معمولاً درصدی از قیمت فروش است، اما گاهی اوقات می‌تواند مقدار ثابتی باشد.

 

در افیلیت مارکتینگ، شرکت ناشر یا همان وابسته (Affiliate) هر محصول یا سرویسی که دوست دارد جستجو می‌کند، آن را تبلیغ کرده و از فروش آن کمیسیون دریافت می‌کند. روند فروش نیز از طریق لینک‌های افیلیت از یک سایت به وب سایت دیگر قابل ردگیری هستند.

اهمیت افیلیت مارکتینگ

چرا افیلیت مارکتینگ اهمیت دارد؟

افیلیت مارکتینگ راهی فوق‌العاده برای افزایش فروش و ایجاد درآمد آنلاین است. با ظهور اینترنت و پیدایش روش‌های بازاریابی دیجیتال، باید قبول کنیم که تاکتیک‌های بازاریابی سنتی کارایی گدشته را ندارند و هم بازاریاب‌ها و هم کسب و کارها به دنبال روش‌های موثرتر و سودآورتری هستند. اهمیت افیلیت مارکتینگ را می‌توان در دو مورد خلاصه کرد:

 1. هزینه و ریسک کم‌تر: ره اندازی یک کسب و کار هزینه‌های زیادی دربردارد. از هزینه‌های تولید محصول، استخدام نیروی کار، اجاره ملک و غیره که بگذریم، تازه نوبت به هزینه‌های بازاریابی می‌رسد که ریسک زیادی نیز در پی دارد. به لطف افیلیت مارکتینگ، تنها چیزی که برای بازاریابی محصولات و خدمات یک کسب و کار نیاز دارید یک وب سایت است.
 2. سود بیشتر:  یک فروشنده معمولی فقط محصولات یک شرکت را می‌فروشد. به عنوان یک بازاریاب افیلیت، می‌توانید محصولات گوناگون از شرکت‌های مختلف را تبلیغ کنید و از همه آن‌ها پورسانت دریافت کنید.

افیلیت مارگتینگ به یک صنعت بزرگ و پردرآمد تبدیل شده است. حقیقت این است که درآمد حاصل از بازاریابی وابسته در ایالات متحده از 5.4 میلیارد دلار در سال 2017 به 8.2 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافته است. این یعنی اینکه جا برای ورود به این حوزه بسیار زیاد است.

بازاریابی وابسته چگونه کار می‌کند؟

افیلیت مارکتینگ با تولید و ایجاد محصول و توزیع مسئولیت‌های بازاریابی بین طرفین کار می‌کند. برای همین از توانایی‌های افراد مختلف برای تعیین استراتژی‌های موثرتر بازاریابی استفاده می‌کند و در عین حال برای هر یک از مشارکت‌کنندگتن سهمی از سود به همراه می‌آورد. در افیلیت مارکتینگ گروه‌های مختلفی درگیر هستند:

 1. فروشنده و سازندگان محصول
 2. ناشر یا تبلیغ کننده (که با عنوان افیلیت یا وابسته شناخته می‌شود)
 3. مشتری و مصرف کننده
اجازه دهید هر یک از این طرفین درگیر در بازاریابی وابسته و ارتباط بین آن‌ها را دقیق‌تر بررسی کنیم.

فروشنده و سازندگان محصول

فروشنده، چه یک کارآفرین تک و تنها چه یک شرکت بزرگ و بین‌المللی، تاجر، تولیدکننده یا خرده‌فروشی است که محصول یا سرویسی را برای فروش در بازار ارائه می‌کند. این محصول می‌تواند یک شی فیزیکی، مانند لوازم خانگی، یا خدماتی مانند آموزش در هر حوزه‌ای باشد.

فروشنده که به نام برند نیز شناخته می‌شود، نیازی به مشارکت فعال در بازاریابی وابسته ندارد، اما ممکن است تبلیغ‌کننده محصول یا سرویس نیز باشد و از سهم درآمد حاصل از بازاریابی وابسته سود ببرد.

به عنوان مثال، فروشنده می‌تواند یک سایت فعالی در حوزه تجارت الکترونیکی باشد که یک کسب و کار دراپ شیپینگ (dropshipping) را راه اندازی کرده و می‌خواهد با پرداخت هزینه به بازاریاب‌های افیلیت برای تبلیغ محصولات خود، به مخاطبان جدیدی دست یابد. همچنین، فروشنده می‌تواند یک شرکت SaaS (نرم افزار به عنوان یک سرویس) باشد که از بازاریاب افیلیت برای کمک به فروش نرم افزار بازاریابی خود استفاده می‌کند.

افیلیت یا ناشر

ناشر، افیلیت یا وابسته، می‌تواند یک فرد یا یک شرکت باشد که محصول یا سرویس فروشنده را به شیوه‌ای جذاب برای مصرف کنندگان بالقوه بازاریابی و تبلیغ می‌کند. به عبارت دیگر، فرد یا شرکت افیلیت، محصول یا سرویسی را تبلیغ می‌کند تا مصرف‌کنندگان را متقاعد کند که برای آن‌ها ارزشمند یا مفید است. اگر مصرف کننده در نهایت محصول را بخرد، افیلیت بخشی از درآمد حاصل را به عنوان کمیسیون فروش دریافت می‌کند.

افیلیت‌ها معمولاً مخاطبان بسیار خاصی دارند که برای آن‌ها بازاریابی می‌کنند و عموماً به علایق مخاطبان پایبند هستند. این یک جایگاه مشخص یا نام تجاری شخصی ایجاد می کند که به شرکت وابسته کمک می کند تا مشتریانی را جذب کند که به احتمال زیاد در تبلیغات عمل می کنند. همین امر باعث می‌شود که یک شرکت یا شخص افیلیت برند خاص خود را داشته و به گروه خاصی از مخاطبان هدف یا نیچ (Nitch) دسترسی داشته باشد؛ مخاطبانی که تبلیغات این افیلیت را دنبال کرده و به آن‌ها واکنش مثبت نشان می‌دهند.

این مطلب پیشنهاد می شود :  تبلیغات تعاملی (Interactive advertising) چیست؟

مشتری یا مصرف کننده

برای اینکه سیستم افیلیت مارکتینگ درست کار کند، باید فروش وجود داشته باشد  و مصرف کننده یا مشتری کسی است که باعث تحقق آن می‌شود.

شرکت وابسته محصول یا خدمت را از طریق کانال(های) لازم، مثل شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، پلتفرم‌های اشتراک وبدئو و پادکست و غیره برای مصرف‌کنندگان بازاریابی می‌کند و اگر مصرف کننده تشخیص دهد که آن محصول یا سرویس برایش ارزشمند یا مفید است، می‌تواند آن را دنبال کرده و از طریق پیوند به سایت اصلی فروشنده محصول و پرداخت در وب سایت، فرآیند خرید را تکمیل کند. بعد از اینکه مشتری کالایی را خریداری کرد، مبلغی به عنوان کمیسیون فروش به شرکت افیلیت داده می‌شود.

با این حال، به یاد داشته باشید که مشتری باید آگاه باشد که شما، به عنوان شرکت افیلیت، مبلغی را به عنوان کمیسیون دریافت می‌کنید. یک بازاریاب افیلیت باید رابطه خود با طرف فروشنده را به طور واضح و آشکار فاش کند و به مصرف‌کننده اجازه دهد تا درباره میزان اعتبار او در واسطه‌گری بین خریدار و فروشنده تصمیم بگیرد.

اظهار سلب مسئولیت، مثل جمله «محصولاتی که قرار است در این ویدیو استفاده کنم توسط شرکت X به من داده شده است»، اطلاعات لازم را به بینندگان شما انتقال می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا درباره خرید یا عدم خرید محصول افیلیت تصمیمیات آگاهانه‌تری بگیرند.

انواع افیلیت

اینکه یک بازاریاب افیلیت از محصولی که تبلیغ می‌کند خودش هم استفاده می‌کند یا صرفا برای پول این کار را می‌کند وافعا معلوم نیست. بعضا شاید برای مصرف کننده نیز این موضوع اهمیتی نداشته باشد. اما در برخی موارد، مثل فروش محصولات آرایشی و خدمات بهداشتی و سلامت، مصرف کننده کننده ممکن است به طرف وابسته اعتماد نکند مگر اینکه مطمئن شود خود او از آن محصول یا سرویس استفاده کرده و اعتبار آن را تضمین می‌کند.

در سال 2009، پت فلین، یکی از مشهورترین بازاریاب‌های افیلیت، بازاریابی وابسته را به سه دسته غیر مرتبط، مرتبط و درگیر طبقه‌بندی کرد تا به مصرف کنندگان کمک کند بین افیلیت‌هایی که ارتباط نزدیکی با یک محصول دارند در مقایسه با آن‌هایی که ندارند تمایز قائل شوند.

افیلیت غیرمرتبط

در مدل کسب و کار غیر مرتبط، بازاریاب افیلیت هیچ ارتباطی با محصول یا خدماتی که تبلیغ می‌کند ندارد. افیلیت غیرمرتبط هیچ تخصص یا اختیاری در زمینه محصول ندارد و نمی‌تواند در مورد استفاده و کارایی آن ادعایی داشته باشد.

به طور معمول، یک شرکت وابسته غیرمرتبط، کمپین‌های بازاریابی PPC (پرداخت به ازای کلیک) را با استفاده از یک پیوند افیلیت اجرا می‌کند، به این امید که خریداران روی آن کلیک کرده و با مسئولیت خودشان محصول را خریداری کنند.

شیوه افیلیت مارکتینگ غیرمرتبط، علیرغم اینکه هیچ تعهدی ایجاد نمی‌کند می‌تواند جذاب باشد و معمولا برای کسانی مناسب است که می‌خواهند بدون سرمایه گذاری در یک محصول و ارتباط با مشتری، درآمد کسب و کار خود را افزایش دهند.

افیلیت مرتبط

افیلیت مرتبط لزوما از محصول یا خدماتی که تبلیغ می‌کند استفاده نمی‌کند اما به نوعی با مخاطبان خاص و نیچ در ارتباط است. این نوع افیلیت‌ها معمولا روی مخاطبان خاص خود نفوذ دارند و جایگاه خود را نزد این مخاطبان پیدا کرده‌اند. بنابراین، به نوعی صاحب اعتبار هستند.

به عنوان مثال، شاید شما در بلاگ یا صفحات مجازی خود محصولات یک برند پوشاک را تبلیغ کنید که تا حالا از محصولات آن استفاده نکرده باشید. در اینجا شما حکم یک بازایاب افیلیت مرتبط را دارید.

مزیت این نوع افیلیت مارکتینگ این است که شرکت وابسته تخصص تولید ترافیک را دارد، اما اگر قبلاً هرگز از محصولی که تبلیغ می‌کند استفاده نکرده باشد، ممکن است یک محصول یا سرویس بد را به مخاطبان خود توصیه کند و نتیجه آن، از دست دادن اعتماد مخاطبانش است.

افیلیت درگیر

همانطور که از نام آن پیداست، افیلیت مارکتینگ درگیر کسانی را توصیف می‌کند که ارتباط نزدیکی با محصول یا خدماتی که تبلیغ می‌کنند دارند. شرکت وابسته خود محصول را امتحان کرده است، اطمینان دارد که تجربه خوبی را به مشتریان انتقال می‌دهد و آنقدر اعتبار دارد که کارایی آن محصول را تایید کند.

در این شکل از افیلیت مارکتینگ، جای تکیه بر پرداخت به ازای هر کلیک، بازاریابان از تجربیات شخصی خود از محصول برای بازاریابی آن استفاده می‌کنند و مشتریان می‌توانند به آن‌ها به عنوان منابع اطلاعاتی قابل اعتماد تکیه کنند. البته، افیلیت مارکتینک درگیر به تلاش و زمان بیشتری برای ایجاد اعتبار نیاز دارد، اما بازدهی آن در آینده بیشتر خواهد بود.

بازاریاب افیلیت چگونه درآمد کسب می‌کند؟

بازاریاب افیلیت چگونه درآمد کسب می‌کند؟

بازاریابی وابسته برای کسانی که به دنبال افزایش درآمد آنلاین هستند، یک روش سریع و ارزان محسوب می‌شود و از دردسرهایی نیز که در فروش واقعی یک محصول وجود دارد خبری نیست. قطعا این مدل بازاریابی جذابیت غیرقابل انکاری دارد. اما چگونه یک شرکت وابسته پس از پیوند دادن فروشنده به مصرف کننده پول دریافت می‌کند؟

جواب این سوال می‌تواند کمی پیچیده باشد. مصرف کننده نیازی ندارد تا یک محصول یا سرویس را از طریق شرکت وابسته بخرد چرا که نفعی برای او ندارد. سهم بازاریاب افیلیت از فروش نیز بسته به نوع افیلیت مارکتینگ با معیارهای مختلفی سنجیده می‌شود. شرکت افیلیت ممکن است به روش‌های مختلفی پول دریافت کند:

این مطلب پیشنهاد می شود :  دیجیتال برندینگ چیست | تفاوت آن با دیجیتال مارکتینگ !

پرداخت به ازای هر فروش (PPS)

پرداخت به ازای هر فروش ساختار استاندارد افیلیت مارکتینگ است. در این طرح، پس از اینکه محصول به کمک استراتژی‌های بازاریابی وابسته به مخاطبان معرفی گردید و توسط مصرف کننده خریداری شد، فروشنده درصدی از قیمت فروش محصول را به شرکت ناشر پرداخت می‌کند.

پرداخت به ازای هر سرنخ (PPL)

در طرح پرداخت به ازای هر لید (سرنخ) شرکت افیلیت به ازای هر مخاطبی که به سرنخ تبدیل می‌کند از فروشنده کمیسیون دریافت می‌کند. ناشر یا افیلیت باید مصرف کننده را متقاعد کند که از وب سایت فروشنده بازدید کند و یا برخی اقدامات دیگر، مثل پر کردن فرم تماس، ثبت نام برای آزمایش یک محصول، اشتراک در خبرنامه یا دانلود نرم افزار یا فایل ها را انجام دهد.

پرداخت به ازای هر کلیک (PPC)

افیلیت مارکتینگ عمدتاً به ایجاد ترافیک برای وب سایت‌ها و تلاش برای ترغیب مشتریان به کلیک کردن و به سرانجام رساندن یک اقدام مربوط می‌شود. بنابراین، اینکه بازاریابی وابسته به سئو (بهینه سازی موتور جستجو) وابستگی شدیدی دارد بی‌دلیل نیست. با اینکه سئو باعث ترافیک ارگانیک می‌شود اما به تنهایی نمی‌تواند بازاریاب‌های افیلیت را در این بازار پررقابت حفظ کند. برای همین، بسیاری از ناشران و شرکت‌های افیلیت از شیوه پرداخت به ازای کلیک (PPC) استفاده می‌کنند.

تمرکز طرح‌های PPC (پرداخت به ازای کلیک) بر این است که شرکت‌های افیلیت مشتریان خود را از پلتفرم بازاریابی خود به وب‌سایت فروشندگان هدایت کنند. این بدان معناست که ناشر باید مصرف کننده را چنان با تبلیغات یک محصول درگیر کند که از سایت شرکت ناشر به سایت فروشنده مراجعه کند. در اینجا، کمیسیون ناشر نیز بر اساس افزایش ترافیک وب سایت فروشنده پرداخت می‌شود. در بازاریابی PPC دو مفهوم رایج وجود دارد:

 • هزینه به ازای هر خرید (CPA): در این مدل، هر بار که فروشنده یا خرده‌فروش یک سرنخ (لید) به دست می‌آورد، به ناشر پولی پرداخت می‌کند. ایچاد لید زمانی اتفاق می‌افتد که یک مخاطب از طریق پیوند افیلیت به فروشگاه آنلاین فروشنده مراجعه کرده و اقدامی مانند خرید اشتراک، بازدید از صفحه و پر کردن فرم "تماس با ما"، یا عضویت در سایت را به انجام می‌رسانذ.
 • درآمد به ازای هر کلیک (EPC): EPC یک معیار است که میانگین درآمد همه شرکت‌های افیلیت را در یک بازار به ازای هر 100 کلیک تعیین می‌کند.

پرداخت به ازای هر نصب

در این سیستم پرداخت، هر بار که کاربر به وب‌سایت طرف فروشنده هدایت می‌شود و یک محصول را که معمولاً یک برنامه یا نرم‌افزار است روی تلفن همراه یا رایانه خود نصب می‌کند، شرکت وابسته کمیسیون دریافت می‌کند.

همکاری در فروش چه مزیتی برای بازاریاب‌ها دارد؟

در هر شغلی برای اینکه درآمد کسب کنید باید در محل کار حضور داشته باشید. اما سرویس های همکاری در فروش به بازاریاب‌ها این امکان را می‌دهند تا حتی در خواب نیز درآمد کسب کنند، یعنی درآمد غیرفعال داشته باشند. یک بازاریاب افیلیت در همان ابتدا کمپینی را برای فروش یک محصول یا سرویس طراحی می‌کند و روزها و هفته‌های آتی بازخورد آن را می‌بیند. به عنوان یک بازاریاب افیلیت، حتی زمانی که جلوی رایانه خود نیستید، مهارت‌های بازاریابی شما جریان درآمدی ثابتی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

فروشندگان و کسب و کارهایی که محصولات یا خدمات مختلف ارائه می‌کنند باید با مصرف‌کنندگان در تعامل باشند و اطمینان حاصل کنند که از آنچه خریداری کرده‌اند رضایت دارند. اما بازاریاب افیلیت نیازی به پشتیبانی و جلب رضایت مشتری ندارد. تمام کاری که بازاریاب افیلیت باید انجام دهد این است که دست مخاطب را در دست فروشنده بگذارد.

اگر شما نیز جزو کسانی هستید که از حضور فیزیکی در محل کار بیزار هستید، شیوه همکاری در فروش و بازاریابی افیلیت یک راهکار عالی است. شما می‌توانید کمپین‌هایی راه‌اندازی کنید و از محصولات و خدماتی که فروشندگان مختلف ارائه می‌کنند، از خانه درآمد کسب کنید.

برای شروع هر کسب و کاری به مقداری سرمایه نیاز داریم و صرف برخی هزینه‌های اولیه اجتناب‌ناپذیر است. با این حال، سیستم همکاری در فروش را می‌توان با هزینه کم راه اندازی کرد. هیچ هزینه غیرمنتظره یا نگرانی خاصی وجود ندارد. نیازی به ایجاد محصول هم نیست. با اتکا به دانش بازاریابی خود می‌توانید افیلیت مارکتینگ را شروع کنید.

ضمنا از آنجایی که شما یک بازاریاب فریلنسر هستید، در تعیین اهداف، تغییر مسیر، انتخاب محصولات مورد علاقه برای افیلیت مارکتینگ و حتی تعیین ساعات کاری خود مختار هستید. این راحتی به این معنی است که اگر دوست داشته باشید می‌توانید صرفاً روی کمپین‌های ساده تمرکز کنید. همچنین می‌توانید پورتفولیوی کاری خود را متنوع کنید و برای فروش محصولات پیچیده‌تر که به سختی به فروش می‌روند توانایی خود را آزمایش کنید و قابلیت‌های بازاریابی خود را به رخ دیگران بکشید.

کانال های رایج در بازاریابی افیلیت

کانال های رایج در بازاریابی افیلیت

اکثر شرکت‌های افیلیت مارکتینگ روش‌های مشترکی برای دسترسی به مخاطبان هدف و درگیر کردن آن‌ها با محصولات تبلیغاتی خود دارند. اما همه ناشران افیلیت محصولات را به یک شکل تبلیغ نمی‌کنند. در واقع، چندین کانال بازاریابی مختلف وجود دارد که ممکن است از آن‌ها استفاده کنند.

اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر یک تولیدکننده محتوا است که می‌تواند روی تصمیمات خرید گروه بزرگی از مردم تاثیرگذار باشد. موقعیتی که افراد اینفلوئنسر در بین مخاطبان خود دارند به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند درآمد زیادی از بازاریابی افیلیت داشته باشند. آن‌ها دنبال کنندگان قابل توجهی دارند، بنابراین برای آن‌ها آسان است که با گذاشتن پست‌ در رسانه های اجتماعی و وبلاگ‌ها، یا از طریق سایر تعاملات با دنبال کنندگان خود، مشتریان را به سمت محصولات فروشندگان هدایت کنند. سپس سهمی از سودی که به ایجاد آن کمک کرده‌اند دریافت می‌کنند. گروه منتا مقاله مفصلی هم راجع به اینفلوئنسر مارکتینگ تولید کرده است که توصیه میکنیم حتما مطالعه کنید.

این مطلب پیشنهاد می شود :  آهنگ تیزر تبلیغاتی را از کجا دانلود کنیم؟

وبلاگ نویسان

بلاگرها یا وبلاگ نویسانی که با تکنیک‌های تولید محتوا و روش‌های بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) آشنایی کامل دارند می‌توانند در ایجاد سرنخ و افزایش نرخ تبدیل تاثیر به‌سزایی داشته باشند. یک وبلاگ نویس محصول یا سرویسی را به عنوان نمونه انتخاب می‌کند، سپس یک نقد جامع درباره آن می‌نویسد، برند محصول را به شیوه‌ای قانع کننده تبلیغ می‌کند و ترافیک سایت فروشنده را بالا می‌برد. وبلاگ نویسان ماهر حتی می‌توانند اعتبار یک برند را جابه‌جا کنند، برای همین ممکن است میزان کمیسیونی که دریافت می‌کنند بالاتر از اینفلوئنسرها باشد.

سایت های تبلیغاتی

توسعه و کسب درآمد از سایت‌های تبلیغاتی نیز می‌تواند راه خوبی برای بازاریابی افیلیت باشد. این سایت ها معمولا در فهرست تبلیغات موتورهای جستجو طبقه بندی می‌شوند و متمایز از سایت اصلی فروشنده هستند. سایت‌های تبلیغاتی با ارائه محتوای متمرکز و مرتبط‌ با یک مخاطب خاص، مخاطبان هدف را به انجام یک اقدام دعوت می‌کنند و به سادگی منجر به افزایش نرخ تبدیل‌ می‌شوند.

فهرست ایمیل

با اینکه ایمیل مارکتینگ ریشه قدیمی دارد، اما همچنان مورد توجه بازاریابی افیلیت است. برخی از شرکت‌های افیلیت فهرست‌های ایمیلی دارند که می‌توانند از آن‌ها برای تبلیغ محصولات فروشندگان استفاده کنند. برخی نیز ممکن است از خبرنامه‌های ایمیلی که شامل پیوندهایی به صفحه محصولات یا صفحه اصلی سایت فروشنده است استفاده کنند و پس از خرید محصول توسط مشتری، کمیسیون دریافت کنند.

وب سایتهای رسانه ای بزرگ

این سایت‌ها که برای ایجاد حجم عظیمی از ترافیک در هر زمان طراحی شده‌اند، بر روی ایجاد میلیون‌ها مخاطب تمرکز دارند. این وب سایت‌ها محصولات مختلف را از طریق بنرهای دیجیتالی و پیوندهای افیلیت متنی به انبوهی از مخاطبان معرفی می‌کنند. این سایت‌ها یکی از برترین و پرمخاطب‌ترین روش‌های تبلیغاتی را ارائه می‌دهند و نرخ تبدیل را بهبود می‌بخشند، در نتیجه درآمد بالایی را هم برای فروشنده و هم برای ناشر افیلیت به ارمغان می‌آورند.

یکی از شناخته‌شده‌ترین این سایت‌ها، برنامه افیلیت آمازون، یعنی Amazon Associates است که بیشترین سهم بازار از شبکه‌های افیلیت مارکتینگ (46.15٪) را دارد.

چند نکته برای شروع همکاری در فروش

حالا که از مزایا و پتانسیل درآمدزایی افیلیت مارکتینگ مطلع شدید بهتر است قبل از شروع، به این نکات توجه کنید:
 • با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید: وقتی وارد حوزه افیلیت مارکتینگ می‌شوید باید به دنبال مخاطبان خاص با علاقمندی‌های خاص باشید. با شناخت مخاطبان خود می‌توانید کمپین‌های افیلیت مارکتینگ هدفمندتری طراحی کنید و با افزایش نرخ تبدیل، کمیسیون بیشتری دریافت کنید.
 • موضوع را شخصی کنید: هیچ محدودیتی در انتخاب محصولات و خدمات برای تبلیغ به مخاطبان شما وجود ندارد. اما بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که شخصا به آن‌ها باور دارید و حتی موردعلاقه خود شما هستند؛ محصولاتی که تبلیغ کردن آن‌ها هم باعث لذت شما و هم لذت خریداران می‌شود.
 • شروع به نقد و بررسی محصولات و خدمات کنید: روی بررسی محصولات و خدماتی تمرکز کنید که در حوزه تخصصی شما هستند. سپس، با استفاده از رابطه‌ای که با مخاطبان خود ایجاد کرده‌اید و موضع خود به عنوان یک متخصص، به خوانندگان خود بگویید که چرا و چگونه از خرید محصول یا خدماتی که تبلیغ می‌کنید سود می‌برند. مقایسه این محصول با سایر محصولات هم رده بسیار موثر است. مهمتر از همه،برای بهبود نرخ تبدیل محتوای دقیق و با جزئیات فنی تولید کنید.
 • از منابع مختلف استفاده کنید: تبلیغ محصولات مدنظر خود را به یک کانال، مثلا ارسال ایمیل، محدود نکنید. وبلاگ نویسی، ارسال پست در شبکه های مجازی، اظهار نظر در سایت‌های بررسی محصول و سایر کانال‌های افیلیت مارکتینگ پتانسیل زیادی در افزایش درآمد شما خواهند داشت.
 • کمپین افیلیت مارکتینگ را با دقت انتخاب کنید: مهم نیست که چقدر مهارت شما در بازاریابی آنلاین بالا است، دریافت کمیسیون از فروش یک محصول خوب و ارزشمند بسیار بیشتر و راحت‌تر از محصولات بد است. قبل از تبلیغ یک محصول جدید وقت بگذارید و روی میزان تقاضای بازار آن مطالعه کنید.
 • در جریان ترندها باشید: رقابت شدیدی در افیلیت مارکتینگ وجود دارد. حتما در جریان ترندهای روز باشید تا در صحنه رقابت باقی بمانید. ضمنا، حتما می‌توانید از برخی تکنیک‌های جدید بازاریابی که هر روزه ایجاد شده و توسعه می‌یابند درآمد خوبی حاصل کنید.

درآمد مستمر با افیلیت مارکتینگ

در این مطلب در خصوص افیلیت مارکتینگ یا سرویس همکاری در فروش صحبت کردیم و با مزایا و اهمیت آن آشنا شدیم. این شیوه بازاریابی به یک صنعت بزرگ و درآمدزا تبدیل شده است. پیشنهاد گروه منتاپلاس به علاقمندان حوزه بازاریابی این است که در راستای آموزش دیجیتال مارکتینگ، حتما نگاه ویژه‌ای به این شیوه بازاریابی داشته باشند، چرا که می‌توانید یک منبع درآمد غیرفعال عالی از طریق ارائه خدمات همکاری در فروش برای خود ایجاد کنید.

منبع: https://mentaplus.com/
اشتراک گذاری :

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.